Niedziela, 24 marca 2019r. · Imieniny: Marka, Gabriela
kwiaty- wygrana w licytacji od 16.03 do 1.04

Sądeckie Targi Uczelni Wyższych pod patronatem TV28

net-factory - 30.01
25 lutego, 09:55
Autor: jbudacz

W ostatni dzień lutego w Nowym Sączu szykuje się nie lada gratka dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Sądeckich Targów Uczelni Wyższych.

Udział w targach potwierdziły już najpopularniejsze uczelnie z Krakowa (m.in. Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Rolniczy), Rzeszowa, Katowic oraz Kielc. Tradycyjnie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie zabraknie także reprezentantów sądeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz WSB-NLU. - Łącznie na targach zaprezentuje się około 50 wystawców, w tym ponad 25 uczelni wyższych - mówi Michał Słowik ze Stowarzyszenia Profesjonalnego Samorządu, które organizuje przedsięwzięcie.

Obok możliwości zapoznania się z ofertą edukacyjną wielu prestiżowych uczelni, młodzież będzie mogła również skorzystać z porad doradców zawodowych. Na targach pojawią się również przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Saczu, którzy przedstawią zainteresowanym alternatywną drogę kariery zawodowej w Narodowych Siłach Rezerwowych. - Ponadto o możliwościach i warunkach studiowania zagranicą będą mówili przedstawiciele organizacji studenckiej AIESEC Polska, w tym sami studenci z zagranicy, którzy przebywają obecnie na wymianie w WSB - dodaje Michał Słowik.

Przy stoisku Sądeckiej Biblioteki Publicznej po raz drugi z rzędu zostanie zorganizowana akcja „Uwolnij książkę”. - Każdy kto ma jakieś stare książki i chciałby ofiarować je komuś innemu, będzie miał taką okazję właśnie podczas targów. Ponadto część swoich zbędnych zbiorów dla młodzieży nieodpłatnie udostępni Sądecka Biblioteka Publiczna oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu - mówi Artur Franczak ze Stowarzyszenia Profesjonalnego Samorządu.

Sądeckie Targi Uczelni Wyższych odbędą się 28 lutego (piątek), od godz. 10 do 14 w hali MOSiR w Nowym Sączu. Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie oraz miasto Nowy Sącz.

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
czarnyorion
czarnyorion, 25 lutego, 21:24może nasi samorządowcy by pojechali, wybrali i uczciwie zrobili jakieś studia, bo jak pisze szuflandia wszyscy po uniwersytecie w skrzydlnej
olga1
olga1, 25 lutego, 23:17Nie wiedziałam, że w Skrzydlnej jest uniwersytet
czarnyorion
czarnyorion, 25 lutego, 23:42wykładał tam jeden taki profesor K, że jak ci pierd.. pieczątką to taką, że .co ja tu będe pisał, pytaj kolege z ipn-u szuflandię
Szuflandia
Szuflandia, 25 lutego, 23:47Z tego co wiem rektor uczelni w skrzydlnej zmarl niedawno. Ale w komendzie wojewodzkiej policji jest zabepzieczony dzienniczek w ktorym mial zapisanych wszystkich studentow.
bastek
bastek, 25 lutego, 23:57hehehehe ale jazda,
Dodaj reklamę na TV28
DWGSM