mzgk
środa, 23 stycznia 2019r. · Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
carline

Strona Główna » Aktualności

„Kasinianie - Zagórzanie" nagrodzeni w Nowej Rudzie

14 sierpnia, 09:39

Zespół Regionalny „Kasinianie - Zagórzanie" z Kasiny Wielkiej wystąpił na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Nowej Rudzie.

Był drugim, obok gospodarzy -Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Ruda", zespołem polskim. Na noworudzkiej scenie wystąpiły również grupy z Egiptu, Peru, Nowej Zelandii, Włoch, Słowacji i Serbii.
Finałowy koncert festiwalu odbył się na uroczym noworudzkim rynku i zgromadził sporą rzeszę widzów. W trakcie koncertu  zespół z Kasiny Wielkiej zaprezentował wiązankę melodii, piosenek i tańców zagórzańskich. Żywiołowego występu pogratulowali Zagórzanom włodarze Nowej Rudy oraz senator RP Stanisław Jurcewicz, który z uznaniem stwierdził, że nie spodziewał się „…że Kasina nie tylko sportem stoi...”
Gratulujemy gospodarzom sprawnej organizacji festiwalu – z zadowoleniem podkreślają Zagórzanie.Dziękujemy za miłą atmosferę i gościnność.

Wyjazd zespołu na festiwal możliwy był dzięki dofinansowaniu Urzędu Gminy  Mszana Dolna w ramach projektu „Upowszechnianie kultury ludowej górali zagórzańskich” uzyskanemu w drodze otwartego konkursu ofert.

Źródło: UG Mszana Dolna

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
znahor
znahor, 16 sierpnia, 17:29Czy zespół nie potrzebuje,nie poszukuje talentów do swojej ekipy.Ostanio objawił się NOWY GÓRAL ZAGÓRZAŃSKI w pięknych orginalnych zagórzańskich porteczkach a jego premiera nastapiła w Warszawie.W sam raz być może przydałby się do grupy tanecznej lub BAJANIA.
Zaloguj się aby dodać komentarz!