sentyrz
Czwartek, 21 czerwca 2018r. · Imieniny: Alicji, Alojzego
gold drop

Strona Główna » Aktualności

Lillehammer. Szaleńcza pogoń Justyny Kowalczyk w biegu na 10 km

04 grudnia, 10:52

Niedzielny bieg Justyny Kowalczyk w Lillehammer w biegu na 10 km był prawdziwym popisem. Mieszkanka Kasiny Wielkiej po sobotnim biegu łyżwą zajmowała 53 miejsce. Ostatecznie nasza rodaczka na mecie zameldowała się jako 19 zawodniczka tego biegu.

   Rafał Kubowicz

  W norweski m Lillehammer zakończył się trzydniowy mini cykl w biegach narciarskim -  „Lillehammer Tour”. Zmagania zakończyły się triumfem reprezentantki gospodarzy Heidi Weng. Justyna Kowalczyk zajęła 19 miejsce.

    Cykl rozpoczął się w piątkowe południe sprintem stylem klasycznym. Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale, przegrywając z Marit Bjoergen oraz późniejsza zwyciężczynią Heidi Weng. Ostatecznie naszą zawodniczkę sklasyfikowano na 16 pozycji. Sobotni dystans 5 km stylem dowolnym w wykonaniu podopiecznej trenera Wierietielnego, był biegiem na przetrwanie. 53 lokata kosztowała zawodniczkę z Kasiny Wielkiej, spadek na 45 pozycję przed niedzielnym biegiem pościgowym. Dosyć niespodziewanie zawody wygrała reprezentantka USA Jessica Diggins. Niedzielny poranek to znacznie lepsze wieści. Co prawda nasza zawodniczka nie wskoczyła do pierwszej „szóstki”, jak sobie zakładała przed imprezą, ale „połknięcie” 26 rywalek to jest już spory wyczyn. Na plus należy dodać dziewiąty czas netto biegu, chociaż dla samej Justyny to zapewne niewielkie pocieszenie. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Heidi Weng (459 pkt), natomiast Justyna Kowalczyk jest 12 ze 111 punktami pucharowej rywalizacji.  

   Co dalej? Justyna odpuszcza pucharową rywalizację w Davos, La Clusaz, Tour de Ski, Dobbiaco, Ulricehamn, Falun.  Następny start w ramach PŚ to przedolimpijska próba w południowokoreańskim Pyeongchang. Zawody zaplanowano od 3 do 5 lutego 2017 roku. Oczywiście nasza najlepsza narciarka w grudniu i styczniu startować będzie. Jako że koncentruje się na stylu klasycznym, wybierać będzie zawody niższej kategorii, gdzie doskonalić będzie formę przed biegiem na 10 km podczas Mistrzostw Świata  w fińskim Lahti.

   Lillehammer - 10 km stylem klasycznym kobiet (bieg pościgowy) 

  1. Heidi Weng (Norwegia)   28:46,1 s
  2. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)   strata 16,1 s
  3. Krista Parmakoski (Finlandia)   strata 21,0 s

… 19. Justyna Kowalczyk (Polska)  strata 2:30,0 s

Autor: jbudacz
Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz!