sentyrz
Czwartek, 21 czerwca 2018r. · Imieniny: Alicji, Alojzego
gold drop

Strona Główna » Aktualności

Powiat Limanowski białą plamą. Bez inwestycji kolejowych i drogowych w 2017 roku

08 stycznia, 10:32

2017 będzie rokiem poważnych inwestycji kolejowych. W tyle nie chcą pozostać drogowcy. Także w następnych latach. Rezultatem ma być szybsza podróż zarówno samochodem, jak i pociągiem. Powiat Limanowski pozostaje białą plama jeśli chodzi o inwestycje drogowe i kolejowe.

Ofensywa inwestycyjna PKP Polskich Linii Kolejowych nie zwalnia tempa. W tym roku rozpocznie się budowa wielu ważnych połączeń, a inne będą kontynuowane. Wszystko to ma skrócić czasy przejazdu pociągami m.in. do Zakopanego. To swoisty wyścig samochodowo-kolejowy, bo równocześnie postępują inwestycje drogowe, zwłaszcza jeśli chodzi o rozbudowę trasy S7.

Modernizacja na kolei

Jesienią tego roku skończy się budowa krakowskiej łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki. Dzięki niej skróci się podróż m.in. z Krakowa do Zakopanego, a częstotliwość pociągów aglomeracyjnych będzie większa. Inną inwestycją, która usprawni ruch pociągów, jest też modernizacja linii E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy - Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnych Kraków Główny - Kraków Płaszów - Kraków Bieżanów. Budowę zaplanowano na lata 2017-2021, a jej szacunkowy koszt wynosi blisko 1,6 mld zł. Umowa z wykonawcą ma być podpisana w II kwartale br., potem ruszą prace budowlane. Modernizacja obejmie 56 obiektów, w tym budowę 22 nowych (m.in. estakady i dwa mosty na Wiśle).

Drogowe budowy do 2020

  • Obwodnica Babic.
  • Obwodnica Oświęcimia.
  • Obwodnica Podolsza i Zatora.
  • Obwodnica Skawiny.
  • Obwodnica Skały.
  • Obwodnica Miechowa.
  • Obwodnica Gdowa.
Więcej informacji znajdziecie pod linkiem
 
Autor: jbudacz
Komentarze
kuras
kuras, 08 stycznia, 12:48Panowie redaktorzy, z tv28 i Gazety Krakowskiej, to nie może być prawda!!! Wierzyć się nie chce, że w planach nie ujęto zapowiadanych i obiecanych rond w centrum miasta, na skrzyżowaniu ulic Kopernika, Kolbego, Zakopiańskiej i Krakowskiej, na Orkana, że nie będzie też obwodnicy, mimo usilnych starań i "starych, dobrych znajomości w GDDKiA" Sprawdźcie dobrze jeszcze raz te zamierzenia, bo może i powiat "białą plamą" może być, ale miasto Mszana Dolna miało być"zieloną wyspą" pełną zewnętrznych inwestycji. A tu zanosi się na klapę.
Wojtek
Wojtek, 08 stycznia, 13:20Biedny ten powiat. Zero lobbingu. Tylko imprezki z posłem Janczykiem i zachwalanie rzeczywistości. Ciekawe gdzie są samorządowcy? Pan Puchała, Pan Krupiński??? Wójtowie, Burmistrzowie? Obwodnica Limanowej oraz Mszany Dolnej pozostała tylko w historycznych opracowaniach.Wstyd! Inni mogą, a tutaj tylko stękanie. Zawsze wszyscy składali winy na PO. Platforma już nie rządzi, a czy jest lepiej? Tu nigdy nie będzie lepiej. Tu zawsze będzie ciemnota w imię chrześcijańskich wartości. Jeżeli ktoś myśli że kiedyś powstanie tu kolej Podłęże - Piekiełko to jest w błędzie. Nie po to modernizuje się linię z Krakowa przez Suchą Beskidzką do Chabówki, żeby potem wkładać ciężkie miliardy w wątpliwą inwestycję na limanowszczyznie. Pisowska propaganda będzie mamić ludzi zbiornikiem w Młynnem oraz koleją która nigdy nie powstanie. Zawsze można pobajerowac o drodze uzdrowiskowej i kompleksie basenów geotermalnych. Tumanienie trwa i trwać będzie.
lel
lel, 08 stycznia, 18:18Pan Burmistrz coś wspominał że zostawił jakieś projekty potencjalnego ronda na Rabke.Jakże byłoby pięknie żebyśmy zobaczyli tą wizualizację..myślę że Pan Redaktor mógłby pójść do p Burmistrza i zrobić materiał na ten temat bo przecież tego obiecywał p Kowalczyk w swojej kampanii..
doncorleone
doncorleone, 09 stycznia, 07:13lel kuras swoimi wpisami potwierdzasz że jesteś pożytecznym idiotą dla siebie.
doncorleone
doncorleone, 09 stycznia, 07:20Po prostu masz kłopoty sam ze sobą.
kuras
kuras, 09 stycznia, 07:44@doncorleone, czy poza inwektywami i pogardą, potrafisz coś jeszcze? Temat newsa "na czasie", a ty zamiast o inwestycjach w mieście, zioniesz nienawiścią i chamstwem z poziomu rynsztoka.
kuras
kuras, 09 stycznia, 08:28@doncorleone, mimo chamstwa z twojej strony, ja zapraszam cię do dyskusji, ale "na argumenty", merytorycznej-o tym, co będzie w najbliższych latach realizowane przez zarządców, choćby dróg wojewódzkich (ZDW), krajowych(GDDKiA) czy RZGW (zapowiadana w kampanii przez p. Kowalczyka regulacja rz. Mszanki)i jak to się ma do hucznych zapowiedzi z kampanii wyborczej-miały być uruchomione "stare znajomości", zaś ronda (chyba nawet trzy?)były pewnikiem. No i obwodnica-tu zapowiadano "usilne starania". Zapytam nieśmiało-na jakim etapie są te "usilne starania"??? I jeszcze jedna uwaga-może u was jest tak, że jeden pisze pod kilkoma nickami, "dla zmylenia przeciwnika"? Po naszej stronie tej praktyki nie potrzeba-każdy z nas pisze "na swoje konto". Możesz jednak tak myśleć, jeśli sprawia ci to satysfakcję, ale żeby tak myśleć, trzeba by być "pożytecznym idiotom" (wiesz z kogo to cytat?, a przecież ty z pewnością takowym nie jesteś, prawda?
doncorleone
doncorleone, 09 stycznia, 08:56kuras skoro każdy z nas pisze "na "swoje konto" jak twierdzisz to skąd wiesz że lel to też nie mohicans?
kuras
kuras, 09 stycznia, 09:14@doncorleone, ja biorę pod uwagę niskie temperatury i ich wpływ na jakość i szybkość myślenia, więc nie będę cię popędzał; myśl, bo myślenie ma przyszłość. Ale,żeby sprawić ci przyjemność, powiem że lel=coby=mohicans=kuras-wampirek, a oni wszyscy, to.... "wiadomo kto". Przypomnę ci tylko, że ja chcę o inwestycjach, białej plamie w Mszanie i powiecie, zapowiedziach kampanijnych i obiecankach, starych znajomościach etc. etc. Dasz radę? Jeśli nie jako @doncorleone, to może być pod innym nickiem...A sorry,zagalopowałem się, przecież u was wszystko "prawilno", każdy pod swoim i za swoje odpowiada. I zawsze tak było, tak jest i tak będzie. Amen!
lel
lel, 09 stycznia, 09:39Kuras strategia objęcia urzędu była prosta ,wszyscy wiemy że korki w mieście są ogromne więc co obiecuję się wyborcom, ano że zrobimy wszystko żeby problem komunikacji w mieście rozwiązać!, mało tego obiecuję się uruchomienie starych znajomości co jeszcze bardziej staje się wiarygodne w oczach wyborców.Obiecuje się to czego ludzie chcą a realia są zupełnie inne.lde o zakład że żadna z tych obiecanych inwestycji nie dojdzie do skutku.To było pewne od samego początku
maczo
maczo, 09 stycznia, 10:34Dwa zdania do redaktora tv28 . Panie redaktorze niedawno pan wzywal do uporzadkowania dyskusji na forum i zaniechania obelzywych komentarzy wiec prosze sie wykazac dbaloscia o swoj portal i zadzialac do komentarza @doncorleone ktory w powyzszym komentarzu nazywa @ kurasa idiota . Teraz ruch nalezy do pana ,czekam cierpliwie na reakcje z pana strony .
wanpirek
wanpirek, 09 stycznia, 10:51Lel = kuras =Filipiak jak zwykle piszesz to co tobie pasuje i jak ty myślisz a jak byś tak opisał jak żeś to wyborców okłamał pokazując im wizualizację "Rynku" palmy fontanna most przez rzekę Mszankę itp to były twoje kłamstwa oszustwo wyborcze na dodatek za te oszustwa mieszkańcy zapłacili z podatków Ile kosztowały te oszustwa ! ile zapłaciłeś ? A co zostało zrealizowane z tych kłamstw wizualizacji ? Takich wydatków wyrzuconych w błoto za twego zarządzania było sporo propagandę uprawiałeś nie za swoje pieniądze na lewo i prawo wydawałeś pieniądze było z czego rekordowa wysprzedaż majątku i zaciąganie kredytów tak że 100 000 czy 200 000 tyś na propagandę można było wydać ?
kuras
kuras, 09 stycznia, 11:09@maczo, Twój głos, to biblijne "wołanie na puszczy"-gdyby stosować regulamin portalu (którego tak, a propos wciąż nie ma i nigdy nie było)to co najmniej połowa, jeśli nie więcej, komentarzy @doncorleona i spółki (lewy9, wanpirek, malarz, buszmen, joazele-tych pamiętam) byłaby do moderacji z racji treści przesyconych pogardą, nienawiścią, insynuacjami, pomówieniami i zwykłym, podłym kłamstwem. Cofnijmy się do lat 2012-14, ale i komenmtarze (niektóre) z czasów obecnych nigdy nie powinny zostać opublikowane-zasada "róbta, co chceta" ma się tu dobrze. Ale, @doncorleone - damy radę, tego możesz być pewny. Wobec faktów milczycie, a prawdy boicie się jak demon wody święconej.
maczo
maczo, 09 stycznia, 11:10@ wanpirek = Panie burmistrzu badz pan powazna osoba z racji sprawowania urzedu burmistrza ,lepiej naprawde bedzie jak sie pan zajmie tym co pan obiecywal w kampani niz wymiana zdan na forum z bylym burmistrzem to kompletnie nic nie przynosi nam mieszkancom .Jest polmetek pana rzadow i jak narazie szalu niema.Pisze pan o pieniadzach wiec przypominam panu ze nie odebral pan nagrody za rynek targowy bodajze 1000 tys zl , wiec dbaloscia o publiczne pieniadze tez sie pan niewykazal . Prosze niech pan dolozy wiecej staran o realizacje obietnic wyborczych na to mieszkancy czekaja . Prosze aby to pan monitorowal wiele waznych decyzji dla mieszkacow a nie pozostawial to panu sekretarzowi .Jak mi sie wydaje do niego naleza inne obowiazki w magistracie .Zycze panu na nowym roku innego myslenia, zeby wazne decyzje skupial pan w swoich rekach i je realizowal . Prosze nie zajmowac sie panem Filipiakiem z tego nic mieszkancy nie maja a pozostalo wiele panskich obietnic do spelnienia .
lel
lel, 09 stycznia, 11:56Maczo te 100tyś było bodajże przeznaczone na promocje miasta ale jak widać nikomu z naszych włodarzy na niej nie zależy...ciekaw jestem czym się kierowano nie odbierając tej nagrody..
kuras
kuras, 09 stycznia, 14:59@maczo, @lel-przypomniane przez was pieniądze "śmierdziały" "byłym",czyli "wiadomo kim" i promocji miasta mogły, co najwyżej zaszkodzić. A czym się kierowano? Godnościom własnom i honorem. Jak Mszana Dolna otrzyma finansową nagrodę za architektoniczne "cacko", czyli SUW nr 2 (ten przy stadionie)to wtedy po taką kasę się pojedzie. Państwo drodzy, co tam plac targowy (właściwie tytanowy), co tam park (łysy i bez... drzew)co tam rynek (betonowy i bez fontanny)- to jest nic i wyrzucone pieniądze w dziurę/y te nad Mszanką, te ze ściekami fekalnymi. A propos, może dobrze poinformowani wytłumaczą mieszkańcom Rynku, dlaczego w rurach płynie... ciecz o dziwnym zabarwieniu, zamiast krystalicznej wody? I czy za ten płyn też zapłacą, choć nie bardzo wiadomo do czego toto użyć?
wanpirek
wanpirek, 09 stycznia, 20:13@maczo zapewne Pan Burmistrz Kowalczyk skorzystał by z Twojej rady gdyby był @wanpirkiem ale niestety Twoja intuicja Cię zawiodła Nie sądzę aby obecny Burmistrz zajmował się bzdurami jakie pisze nijaki @ kuras ja natomiast swoje wpisy dedykuje tym którzy chcą znać prawdę inną niż @kuras który karmi tu ludzi na tym portalu swoimi wpisami aby otumanić i myśli jak tu dorwać się z powrotem do koryta
wanpirek
wanpirek, 09 stycznia, 20:21@ maczo widzę że na Słoneczną nie wszystkie wieści dochodzą /1.000tyś/ a wydawało mi się że z góry słychać i widać lepiej Pozdrawiam
obelix
obelix, 09 stycznia, 21:53Co do bzdur wypisywanych o "nagrodzie" lansowanych przez @maczo i @kurasa - rozmawiałem z osobą zorientowaną w temacie i okazuje się, że ta "nagroda" to niezłe naciąganie naiwnych na publiczną kasę. Chodzi o to, że urząd na własny koszt musiałby sobie wydrukować banery które mogą powisieć byle gdzie(np. Jastrzębie Zdrój, Białystok - osiedla mieszkaniowe)przez dwa tygodnie i to WISZENIE zdaniem firmy kosztuje 100.000,00 zł. Dzięki Bogu zdroworozsądkowo myślący ludzie nie skorzystali z tej "nagrody". Jest ona tyle warta dla miasta co kłamliwe wizualizacje Filipiaka. Ale z tego co widzę to @maczo i @kuras już się cieszyli że starym zwyczajem "były" lansować się będzie za pieniądze publiczne a tu KLOPS! Brawo Panie Kowalczyk, takie absurdy trzeba likwidować.
malarz
malarz, 09 stycznia, 22:35Jeśli jest prawdą to co pisze obelix to należy zapytać dlaczego wartość tej promocji nie wyceniono np.na 200 tysięcy czy 300 tysięcy? Gdyby znać nazwę tej firmy która "niby" miała nas promować za te 100 tysięcy i złożyć zapytanie ile podobna usługa jak "niby" ta promocyjna dla miasta kosztowała by przysłowiowego Kowalskiego.Ciekaw jestem odpowiedzi.I wcale bym się nie zdziwił że o wiele taniej i w lepszych miejscach reklamowych.Ale co my możemy promować:betonowy rynek,park bez drzew,tytanową targowicę,korki,miejski dom kultury ale ten w rzeczywistości a nie ten z pokazu byłego,centrum handlowe,zadłużenie,wartość wysprzedanego majątku itd.
obelix
obelix, 09 stycznia, 23:07@malarz ja myślę że dla @macza i @kurasa jeszcze lepszy byłby 1 milion PLN. A czemu nie? Jak grubo to grubo. Mieliby się na czym pompować!!! Żal.
doncorleone
doncorleone, 10 stycznia, 07:48Jak czytam wpisy kurasa,maczo,lela odnośnie promocji miasta za niby 100 tysięcy złotych to przypomniał mi się skecz śp.Smolenia z Laskowikiem.Laskowik jest redaktorem i robi wywiad z pracownicą zakładu produkcyjnego graną przez Smolenia o imieniu Pelagia.W pewnym momencie rozmowy dochodzi do tematu o ilości produkowanych bombek.Pelagia odpowiada bardzo skromnie podając jakąś małą cyfrę ale też zadaje pytanie dla kogo ten wywiad na co usłyszała odpowiedź -dla DTV.Odpowiada natychmiastowa: to bez kozery powiem, 500,1000,500 tysięcy ,milion.I podobnie jak w tym skeczu jest tutaj z tą wartością tej niby promocji dla miasta.Tu nie chodzi o promocje tylko o lobbowanie byłego a że się to nie udało to stąd ten płacz i zgrzytanie zębów.Już się boję pomyśleć co będzie za dwa lata gdy marzenia i nadzieje pękną i pozostanie dla Was to co jest dziś czyli kuras,lel ,maczo NIC.
kuras
kuras, 10 stycznia, 08:14"Nihil novi", chciałoby się powiedzieć-kadzidło dla swoich, wazelina dla Pana Burmistrza plus trochę wzajemnych uprzejmości; obelix malarzowi,wanpirek doncorleone, joazele całej czwórce dla odmiany i tak w koło Macieja wasz świat się kręci. I broń Boże nic "w temacie", bo tu "król jest nagi" A na marginesie, @doncorleone, w którym z powyższych komentarzy pisałem o promocji miasta za 100 czy więcej tysięcy złotych? Czy w ogóle gdzieś padło słowo "promocja" w moich wpisach. Przestań więc chłopie bajdurzyć i lepiej "ogrzejcie" się wzajemnie we własnym gronie. Lada moment kadzidło i wazelina mogą już nie wystarczyć. Musicie pomyśleć o ...koksie i koksowniku. Cieplutko pozdrawiam i czekam na dysputę o obwodnicy, rondach, regulacji Mszanki, parku linowym, skate parku, "czymś" co ostatnimi dniami płynie w rurach mieszkańców np. ul. JP II, o "deszczu" inwestycji w Mszanie w latach przyszłych o których śnił w kampanii JK, a milczą gremia decydenckie itd. itp. No chyba, że na mrozie nie dajecie rady? Poczekam do wiosny....
lel
lel, 10 stycznia, 08:45Jakkolwiek byśmy nie podeszli do tematu promocji miasta i określonej sumy przeznaczonej na ten cel to jedno jest pewne,dobry gospodarz nigdy nie rezygnuje z szansy promowania miasta i wspierania wszelakich inicjatyw wychodzących od ludzi i z którymi również powinni wychodzić radni.Niestety nic również w tym temacie się nie dzieje choćby Orszak Trzech Króli , czy lodowisko dla dzieciaków.Jakoś kilka lat wstecz dało się to zorganizować...
saruk
saruk, 10 stycznia, 08:57Panie Budacz to co z tym regulaminem?Jest?Będzie?Nie będzie? A może celowo Pan go nie umieszcza? Same pytania.
narcyzjam
narcyzjam, 10 stycznia, 09:19@saruk,żadnego regulaminu nie będzie.Tym bardziej moderacji.Wszyscy mają korzyści z takiego stanu rzeczy.Pan Budacz bo tylu wejść to chyba nie ma żaden portal a tam reklamy z których portal żyje a kuraś i spółka mają darmową możliwość promowania siebie.Nie trzeba nocami jeździć po mieście i po drzewach wieszać wyroków.
kuras
kuras, 10 stycznia, 09:44Toś się @saruk dowiedział, kto rozdaje karty na tym portalu - ja tak przypuszczałem od dawna, ale dziś mam już pewność po tym oficjalnym oświadczeniu. Regulaminu nie będzie, bo tak zadecydował @narcyzjam i spółka. A propos twoich wątpliwości; będzie, nie będzie, kiedy? (regulamin)Jak piszesz komentarz, to tuż pod ramką masz ikonkę "Regulamin" - głosi ona, że "wkrótce", no chyba że @narcyzjam postanowił inaczej? Wy, @narcyzjam pewnie też byście się promowali, ale pojęcie o tym macie blade, no i co gorsza nie ma za bardzo czym się pochwalić. Ale zawsze można na portalu "pojeździć" po myślących inaczej. A jak tam, przeczytaliście już pokontrolny raport RIO o "dokonaniach" waszego mistrza z dziedziny finansów w latach 2003-2006? Długa lektura, ale bardzooooo ciekawa
lel
lel, 10 stycznia, 11:32Ten raport z RIO powinien trafić do opinii publicznej przed wyborami, kto wie jaki przyniósłby efekt..
kuras
kuras, 10 stycznia, 12:32@doncorleone, ja jeszcze powrócę do magicznego i ulubionego przez ciebie terminu; PROMOCJA. Otóż, "najlepszą" szkołą promocji jest stronka samorządu miejskiego - "najświeższe" newsy z "aktualności" datowane są na....27 i 29 .07.2015, "pies szuka domu" od ...15.04.2016, a kociaki proszą o przygarnięcie od... 25.08. 2016. Jest też o św. Mikołaju, świątecznym kiermaszu i stroikach w bibliotece. Przypomnę, od 10 dni mamy rok 2017! Ktoś powiedział, że jak się niema co się lubi, to się lubi, co się ma. Pewnie marzy się co dzień "ciepły" news promujący wasze "elyty", rozmach inwestycyjny i takie tam, ale co tu napisać, jakie dać foty? Jak wokół marazm i nędza?
joazele
joazele, 10 stycznia, 12:52Oj marzy sie kurasowi marzy leżeć cały dzień na skórzanym fotelu urzędowym i pisać pisać pisać...(czytaj: lać wodę). To se ne wrati.
malarz
malarz, 10 stycznia, 15:55Podobnie jak doncorleone boję się pomyśleć kuras,lel co będzie za dwa lata gdy na kolejne cztery lata zostanie tylko pisanie na forach i użalanie się nad sobą, że wszyscy źli a ja dobry i znowu NIC powtarzam po doncorleone,A nie lepiej poszukać innej drogi życiowej kuras,lel gdy mieszkańcy mówią NIE? Nic na siłę to nic nie da czas ucieka wieczność czeka.
zabuniam
zabuniam, 10 stycznia, 16:43Malarzu gdzie kuraś znajdzie lepszą posadę jak nie w urzędzie i to za jaką kasę.Dlatego nie licz że będzie inaczej.
wanpirek
wanpirek, 10 stycznia, 16:50@kuras jest okres grypowy chory jesteś ? widocznie masz wysoką temperaturę ? już sam nie wież czego się chwycić by obecną władzę krytykować nawet się czepiasz tego co było 10-lat temu a to świadczy że jesteś opętany nienawiścią do obecnego Burmistrza Kowalczyka Zły z ciebie człowiek o tym świadczą donosy jakie piszesz i zacierasz ręce by noga się podwinęła ironicznym uśmieszkiem czekasz na wyniki donosów Tu na tym forum jawnie piszesz że donosisz i się chwalisz jakimi motywami się kierujesz ? Aż skóra cierpnie do czego twoja wiedza o mieszkańcach wykorzystana mogła być ? Zaglądanie do list wyborczych kto głosował to pikuś do wiedzy którą nabyłeś jako zarządzający miastem ?
kuras
kuras, 10 stycznia, 19:42@wanpirek, jeśli wg ciebie, mnie dopadła grypa, a jej efektem jest, nie moje z resztą, przypomnienie protokołu końcowego RIO po II kadencji Kowalczyka sprzed lat 10, to ja aż się boję zapytać, na co ty i twoi towarzysze chorujecie? Wy komuś, pewnie wiesz kogo mam na myśli, insynuujecie w sposób prymitywny i wulgarny sytuacje,do jakich miało dochodzić pewnie ze 30 lat temu,a które nigdy się nie zdarzyły. Oczywiście w tej podłości nie ma nienawiści. Kierujecie się uczuciami najwyższymi, ale innych w rynsztoku nie ma, więc używacie tego, co macie.
biskup
biskup, 10 stycznia, 20:09Drogi kurasie a skąd Twoja wiedza że coś co miało się zdarzyć 30 lat temu jest nie prawdą.A może tak mniemam chodzi tu o tego sławnego kleryka w sutannie który podziwiał skąpo ubrane w stroje kąpielowe młode niewiasty opalające się nad Mszanką.Jeśli o to chodzi to skąd kurasie wiesz że to nieprawda.
maczo
maczo, 11 stycznia, 10:29Pisze kolejne dwa zdania do pana redaktora TV28 Jozefa Budacza ,wlasciciela lokalnej telewizji.Panie Jozefie Budacz czyzby byl pan tchorzem??? ze nie odpowie pan na pisemne prosby czytelnikow - tak sie nie postepuje!! To pan jest w szczegolnosci odpowiedzialny za to co dzieje sie na tym portalu ,jezeli pan nie reaguje to prosze nie pouczac czytenikow co i jak maja pisac .Schowal pan glowe w piasek _ dlaczego??? ,dobry dziennikarz tego nie robi !!wrecz odwrotnie jest rzetelny i obiektywny w swoim dzialaniu .Panskie artykuly a w szczegolnosci niektore naglowki prowokuja i jatrza !! dam panu przyklad ostaniego . Napisal pan cytuje "Dobra zmiana dala mieszkancom miasta wode " to ja pytam kto ta wode dal ??? przeciez mogl pan napisac !!! Zakonczyl sie kolejny etap budowy wodociadu dla mieszkancow miasta Mszana Dolna !!!!!.To jeden z przykladow gdzie pan nie okazuje staranosci w redagowaniu swoich artykolow .Prosze pana na przyszlosc o dbaloas o swoj portal gdyz wiarygodne podawanie tego co dzieje sie wokol nas ma decydujay wplyw na ludzkie relacje szczegolnie w tak malym srodowisku . Z powazaniem czytelnik TV28.
kuras
kuras, 11 stycznia, 12:00Niedalej, jak wczoraj pisałem, że Twoje @maczo wołanie, to "głos wołającego na puszczy". Niejaki "narcyz" dość jasno wyłuszczył nam, że zmian nie i nie będzie, nawet tych "dobrych zmian". A co do przywołanego tytułu artykułu, to nie wymyślił go red. Budacz, ale był to cytat z wypowiedzi p. Kowalczyka podczas sesji RM. A jeśli cytat, to należało go wziąć w "cudzysłów" i dopisać autora tych słów. Portal tv28 podąża śladami tabloidów (Fakt, SE np) które właśnie tytułami artykułów na pierwszej stronie "walą" po oczach i wyobraźni czytelników i ci z ciekawości kupują gazetkę i "lecą" do zapowiedzianego tekstu, a internauci czym prędzej klikają "więcej" i interes się kręci. Tak to działa, ale czy tak powinno być? To już inna sprawa. To, że nie ma równowagi w traktowaniu lokalnych VIP-ów (wójtów, burmistrza i pozostałych samorządowców) przez media (te nasze, lokalne) widać, jak na dłoni. Przykład? Relacja z ostatniej sesji Rady Gminy MD i skrupulatna relacja i opis nawet gestów wójta Żaby ( cyt. z artykułu; "Bolesław Żaba zaczął pod nosem dyskutować o tym piśmie") Jeśli "pod nosem" to skąd wiadomo,że o piśmie? Na drugiej "szali" relacja z sesji Rady Miasta MD-ogólnikowo i bez "smaczków", no chyba,że burmistrz przywoła "donosy" i wygłosi kolejną "laudację" na temat koszmarnych czasów minionych (żeby było jasne tych od 2006-14)bo teraz, po "dobrej zmianie" czasy się poprawiły,a Mszana to kraina mlekiem i ...wodą płynąca. Jest mały kłopot, bo p. burmistrz w artykule na stronce miasta mówi o wszystkim, tylko przez usta nie chce mu przejść zdanie, skąd do nowej SUW (przy stadionie) czerpana (pompowana) jest woda? No bo skądś w tych zbiornikach woda się jednak znalazła...prawda?
narcyzjam
narcyzjam, 11 stycznia, 12:26Czytaj w domyśle -- lokalne portale nic nie piszą o mieszkancu Mszany Dolnej Filipiaku.
lewy9
lewy9, 11 stycznia, 12:28Ale ma ten mieszkaniec parcie na szkło. Żeby tak jeszcze miał z czym...
wanpirek
wanpirek, 11 stycznia, 12:35@kuras Filipiak zapomniałeś dopisać woda jest pompowana z trzech studni za 450 000 tyś złotych to są moje studnie które powstały w ciągu 8 lat zarządzania miastem
Nowa.Kasina
Nowa.Kasina, 27 stycznia, 22:26Jaroslawie Kaczynski!!! Jestes jedyna szansa zeby zakonczyc wasnie i spory, klotnie i obrzucanie sie nawzajem inwektywami pomiedzy Panem Kowalczykiem i jego cholota a Panem Filipiakiem i jego cholota. Panie Kaczynski!!! Pana ustawa samorzadowa i kadencyjnosci wojtow, burmistrzow i prezydentow nie pozowli ani jednemu ani drugiemu na kandydowanie w 2018 roku. Przy okazji nie bedzie pojedynku i oszpecania pomiedzy Zaba i Patalita bo oni tez maja po dwie kadencje. Zrob Pan to i daj nam odpoczac. Odejscie od wladzy Filipiaka, Kowalczyka, Zaby i Patality to recepta na harmonie, spokoj i nowe swieze spojrzenie na miasto nasze i gmine nasza. Tak bardzo tego potrzebujemy.!!! Jaroslawie Kaczynski, bardzo Cie prosimy!!! Jestes ostatnia nadzieja!!! Wytrwal w tym aby wprowadzic te ustawe i tych czterech Panow odeslac na zasluzona emeryture. Modle sie za Ciebie Jaroslawie i prosze Matke Boska Czestochowska o sily dla Ciebie abys podjal te potrzebna dla Polski decyzje. Takie spory jak w Mszanie miasto gmina sa w calej Polsce, a odeslanie na mereture badz do piekla takich ktorzy te spory podsycaja i wykorzystuja dla wlasnych potrzeb uratuje te gminy i miasteczka przed calkowitym upadkiem. Prosze Ciebie Twoj oredownik:)!!!!!!
Nowa.Kasina
Nowa.Kasina, 28 stycznia, 18:47Ale ustawa przewietrzy takze powiat limanowski: leci Potaczek w Niedzwiedzu bo jest wiecej niz dwie kadencje, leci Zaba, Kowalczyk, Filipiak i Patalita w Mszanie, leci Stawarz w Jodlowniku, leci Wegrzyn w Dobrej, leci Soltys w Slopnicach, leci Rzadkosz w Lukowicy. Kurcze dzieki tej ustawie wybory samorzadowe w 2018 beda przelomowe dla Polski. Bo te w 1989 tylko daly chzrst czerwonym baronom ktorzy siedzieli w gminie zakomuny jak nasi wojtowie w Mszanie. Jaroslawie blagamy Cie. Ta ustawa to wlasnie bedzie dobra zmiana!!!!! Jaroslawie modle sie za Ciebie!!!
Zaloguj się aby dodać komentarz!