sentyrz
Czwartek, 21 czerwca 2018r. · Imieniny: Alicji, Alojzego
gold drop

Strona Główna » Aktualności

Gmina Mszana Dolna. Prezes przyszedł z gałązką oliwną, ale trudno będzie o pojednanie

10 stycznia, 12:39

- Przychodzę z "gałązką oliwną" i chcę pokoju - mówił podczas ostatniej sesji Rady Gminy Mszana - Rafał Kubowicz, prezes stowarzyszenia LGD "Piękna Ziemia Gorczańska". Radni jednak mimo burzliwej dyskusji nie podjęli uchwały o wydatkowaniu dodatkowych 9 tysięcy na działalność biura LGD.

Za odrzuceniem uchwały o wyasygnowaniu dodatkowych 9 tysięcy złotych na działalność biura LGD głosowało 7 radnych popierających wójta Bolesława Żabę. Radna Dorota Mucha, która do Rady Gminy dostała się z komitetu urzędującego wójta wstrzymała sie od głosu. Podobnie jak Jolanta Mardausz i Krzysztof Nidojad. Pozostali radni byli za tym aby Lokalna Grupa Działania otrzymała pieniądze, o które przyszedł prosić prezes stowarzyszenia.

- Członkowie walnego zebrania zdecydowali aby podnieść składkę od 1 mieszkańca z 1 złotego do 1.50. Te dodatkowe 9 tysięcy złotych jest nam potrzebne na funkcjonowanie biura LGD, którego koszty po wyprowadzeniu się z budynku Urzędu Gminy znacznie wzrosły. Powiat Limanowski swoją składkę przeznacza na funkcjonowanie biura LGD w limanowej, a nas pomija. To jest 10 groszy od mieszkańca. Przychodzę z "gałązką oliwną" i chcę pokoju - tłumaczył Rafał Kubowicz.

Prezes LGD wyliczał również szereg inwestycji i projektów, które dzięki pieniądzom ze stowarzyszenia udało się zrealizować. Ale te argumenty nie przekonały radnych, wójta i jego zastępcę, bo to właśnie głównie Katarzyna Szybiak polemizowała z prezesem LGD.

- Pan mówi o podjęciu z gminą współpracy, ale tej współpracy nie ma - tłumaczyła Katarzyna Szybiak. We władzach LGD nie ma wójta ani też jego przedstawiciela. Miasto Mszana Dolna i Gmina Niedźwiedź są we władzach stowarzyszenia. Trzeba zwołać walne zebranie. To jeste jeden z warunków do rozpoczęcia rozmów i współpracy.

- Jak Pan wójt miał być wybrany do zarządu czy rady stowarzyszenia skoro od przeszło roku nie pojawił się na żadnym walnym zgromadzeniu - odbijała z kolei piłeczkę w tej dyskusji Rafał Kubowicz. Ja podobnie jak i Pani mam jeden głos i nie mam wpływu na to jak pozostali członkowie LGD głosują w tych wyborach.

- Dlaczego LGD się tak boi aby we władzach był przedstawiciel wójta. Musicie mieć Państwo coś do ukrycia - mówiła Aleksandra Kania, Przewodnicząca Rady Gminy.

Przysłuchujący się tej dyskusji wójt Bolesław Żaba, jednocześnie przeglądający stertę dokumentów dorzuciła kilka znamiennych słów o tym, że stowarzyszenie to ciało polityczne, a wybory do jego władz były "sterowane".

- Zgłosiliśmy w wyborach do władz LGD przedstawiciela wójta. Jak Państwo potraktowaliście mnie i Panią Ewę. Katarzyna Szybiak mówiła o Ewie Filipiak - radnej powiatowej i pełnomocniku wójta ds. pozyskiwaniu funduszy unijnych.

- Pieniądze ze składek są nam potrzebne do sprawnego funkcjonowania biura. Zatrudniliśmy dodatkowego pracownika. jak Państwo wiecie teraz mamy inne działania i priorytety. Koszty utrzymania biura automatycznie się zwiększyły. Nie wyobrażam sobie żebyśmy pracowali za jakieś "psie pieniądze", bo jesteśmy takimi samymi urzędnikami jak i Państwo. uważam, że to koszty przez wszystkie samorządy są racjonalnie ponoszone - tłumaczyła z koli cel podwyższenia składki Ewa Michura, dyrektor biura LGD.

Oliwy do ognia dyskusji dolał najpierw radny Jan Chorągwicki, który zwrócił uwagę na demokratyczny wybór władz LGD. Podobnie jak, to jest w przypadku głosowań na sesji czy wyborów samorządowych. A później radny Piotr Doll, który nie miał wątpliwości, że wójt bez żadnej dyskusji i z góry jest przeciwny wyasygnowaniu dodatkowych pieniędzy na działalność i funkcjonowanie biura LGD.

- Pan wójt napisał pismo do LGD, że nie będzie tych pieniędzy. W wyborach do władz LGD nie było żadnej polityki. Głosowanie było tajne. Te wybory były demokratyczne podobnie jak i dzisiejsze głosowanie. ja nie gniewam się na swoich kolegów radnych, że wniosek ten przepadł w głosowaniu. Odbieracie to interpersonalnie. Nie może Pan pisać wcześniej pisma do LGD, że nie da tych pieniędzy, bo to Rada gminy, a nie Pan je może przyznać...

- Nie było takiego pisma, z którego wynika, że wójta nie da pieniędzy - przerwała wywód radnemu z Lubomierza - Katarzyna Szybiak.

- Pismo jest. Ja je mogę przeczytać  - wtrącił sie w tą dyskusje Rafał Kubowicz...

- Ale nie ma tam powiedziane, że wójt nie da. Tylko jest uzasadnienie o tym dlaczego gmina ma ponosić dwukrotnie wyższe koszty niż inne samorządy, która są w LGD...

- Ja tylko przeczytam pierwsze zdanie..."W imieniu Gminy Mszana Dolna informuję, że nie wyrażam zgody na podwyżkę składki członkowskiej". W tym zdaniu zawarte chyba jest wszystko. Nie mam więcej pytań - zakończył swoją wypowiedź prezes LGD.

Ewidentnie zdziwiony takim obrotem sprawy Bolesław Żaba zaczął pod nosem dyskutować o tym piśmie ze swoim zastępcą, tak jakby nie wiedział do końca co jest treścią pisma przesłanego do biura LGD 12 grudnia ubiegłego roku.

- Jeżeli problemem jest te 9 tysięcy złotych, to jest trochę śmieszna sprawa - mówił włączając się w tę dyskusję radny Adam Fabia. - Jeżeli nie możecie zaakceptować wyników wyborów i chcecie mieć, to jedno miejsce w zarządzie, to ja chętnie zrezygnuje i Wam je odstąpię - dodał z przekąsem radny z Kasiny Wielkiej.

Dyskurs trwający blisko godzinę zakończył inny radny z Kasiny wielkiej - Adam Wrzecionek. Przewodniczący Komisji Budżetowej łagodząc dyskusję dodał, że dobrze byłoby aby obie strony się porozumiały, a wspomniane 9 tysięcy złotych, o które spór się toczy należałoby znaleźć w budżecie gminy.

Opracowano na podstawie nagrań materiałów VIDEO z sesji, które znajdziecie TUTAJ

Autor: jbudacz
Komentarze
kuras
kuras, 10 stycznia, 14:31Po pobieżnej lekturze tekstu, nasuwają się dwie refleksje. Pierwsza dot. LGD - "przyszła koza do woza" i druga: oj gdyby tv28 z taką samą uwagą albo choć odrobinę porównywalną do tej stosowanej wobec wójta Żaby, stosowała wobec jego sąsiada zza miedzy, moglibyśmy powiedzieć,że lokalne media są rzetelne i obiektywne. Ale mam wrażenie, że za wiele oczekuję? A może się mylę?
oto
oto, 10 stycznia, 15:18Kompromitacja całkowita Wójta i wspierających go radnych że nie ma 9 tyś zł na LGD ale za to na umarzanie podatków kolesiom i radnemu są .
edi
edi, 10 stycznia, 16:53Burmistrz Mszany Dolnej ma fory u redakcji...
doncorleone
doncorleone, 10 stycznia, 19:57Gmina musi się dostosować do wysokości składki ustalonej przez Walne Zebranie Członków LGD. Jest to najważniejszy organ tego stowarzyszenia i jego uchwały należy wykonywać.Nie jest winą tych którzy biorą czynny udział w życiu LGD że wielu członków nie przychodzi na zebrania a później głupoty opowiadają.Jeśli gmina nie zapłaci 9 tysięcy to Zarząd LGD w pełni prawa może wystąpić do Sądu o egzekucję należnej składki wynikającej z podjętej uchwały zgodnie z prawem.Jest też jak to bywa zawsze drugie wyjście Gmina może wyjść z LGD za przykładem Pana Wójta który na jednym z zebrań wydał komendę WYCHODZIMY i komenda została bezdyskusyjnie wykonana.A ja tam byłem wodę mineralna piłem paluszki z słone zajadałem i niezły ubaw miałem to co widziałem.
edi
edi, 10 stycznia, 20:04Jak gmina będzie chciała wyjść, to tylko pozostaje referendum o odwołaniu sternika.
biskup
biskup, 10 stycznia, 20:17Jak to czytam co pisał Wójt do LGD to tylko spytać czy u niego wszystko ok. Doncorleone ma rację .Uchwały Walnego Zebrania Członków LGD należy wykonywać podobnie jak uchwały Rady Gminy,Panie Radny Fabia pan może coś dać jak będzie to pana a dzisiaj o składzie Zarządu decyduje Walne Zebranie. Nie rozumiem czemu Pan Żaba tak walczy z tym LGD. Ma przecież swojego ziomka na stanowisku Prezesa Zarządu i ponoć to jeszcze jego rodzina a w składzie Rady ma Patalitę ,Pajdzika,Klimka i Dola. Tylko się cieszyć i nie przeszkadzać.
skorpion
skorpion, 10 stycznia, 21:43A może okupacja gminy.. . Zablokować sale narad aż nie zapłacą. Z tym sądem też dobre. Sąd zmusi radę gminy do zapłaty i po sprawie.... buahaha
doncorleone
doncorleone, 11 stycznia, 07:46skorpion ja bym się nie śmiał z Sądu.Nikt na siłę Gminie nie kazał być w Stowarzyszeniu,nikt nie zabronił nikomu wstąpienia do LGD i brania czynnego udziału w jego działaniu.Działania Wójta w stosunku do LGD zapewne wynikają że jego tzw.ludzie nie uzyskali poparcia w wyborach do władz LGD a należy dodać że w tych wyborach ponieśli sromotną klęskę i chyba się z tym Wójt nie może pogodzić. Pan Wójt jako osoba wybrana przez mieszkańców gminy do ich reprezentowania po wyborach w LGD nie pokazał się na żadnym walnym zebraniu LGD ale czas na pisanie bezsensownego listu to ma. Robienie "halo" o 9 tysięcy jest tylko grą ze strony Wójta.Jak czytam podsumowanie Wójta z 2 lat rządzenia to żadnych problemów w tym finansowych,gmina kwitnie i co 9 tysięcy nie ma dla mieszkańców by mogli skorzystać z różnego rodzaju dofinansowań.Chyba nie jest tajemnicą że szukano innego LGD dla Gminy Mszana Dolna ale nie wyszło.Tak nie można,nie zawsze się wygrywa ale tu nie chodzi o wygraną tylko o służenie społeczeństwu i trzeba się pogodzić że w tej dziedzinie Panie Wójcie zaufania się nie otrzymało.Umarzana są podatki to i zapewne te 9 tysięcy się znajdzie dla dobra ogółu.
maczo
maczo, 11 stycznia, 10:38ty powyzej@ doncorleone co na wszystkim sie znasz nie pouczaj wojta bo sam jestes ----......( domysl sie co chcialem napisac ).
skorpion
skorpion, 11 stycznia, 10:49a kto się śmieje z sądu? śmieszy mnie cała ta afera... jak 9 tyś. to nie problem to może LGD sobie bez nich poradzi? a może wyłożą tę drobną sumkę Miasto i Niedźwiedź? No ale najciekawsze będzie co z tą gminą zrobi sąd.....
skorpion
skorpion, 11 stycznia, 10:58z twojego doncoreoleone wpisu wnosze, że dostrzegasz rozkwit gminy. A może gmina kwitnie dzięki temu że wójt każdy grosz szanuje i wydaje na sprawy najważniejsze? dla ciebie 9 tyś to pikuś dla kogoś to na przykład dojazd do domu....pomyśl o tym w ten sposób
maczo
maczo, 11 stycznia, 11:11Stowarzyszenie LGD ma za zadanie pozyskiwanie pieniedzy pewno i tak zapisano w statucie wiec radni bardzo dobrze postapili. Trzeba skonczyc z dawaniem!! na gminie jest wiele osob naprawde potrzebujacych spokojnie te 9 tys mozna przeznaczyc na chore potrzebujace dzieci , w LGD te pieniadze bylyby przejedzone . Pan prezes przeciez jest osoba kreatywna mysle ze pozyska pieniadze z innych zrodel na dzilanosc mszanskiego LGD .
kuras
kuras, 11 stycznia, 11:24 "Nie wyobrażam sobie żebyśmy pracowali za jakieś "psie pieniądze", bo jesteśmy takimi samymi urzędnikami jak i Państwo." powiedziała Ewa Michura, dyrektor biura LGD. Na te słowa wójt Żaba struchlał i pewnikiem "szuka" po szufladach owych 9 tys.zł. POkrętna logika i niebywała buta! MY zatrudniliśmy (mamy więc dodatkowe koszty)ale zapłaćcie za to WY (gmina) Zapytam nieśmiało, czy ktoś z LGD konsultował z gminą zatrudnienie kogoś dodatkowego za nie "psie pieniądze"?
Wojtek
Wojtek, 11 stycznia, 12:33@kuras, ty mówisz o bucie? Ty pierwsze zamów sobie wizytę u psychiatry. Ewentualnie zarzyj sobie jakieś leki psychotropowe. Ludzie w Mszanie Dolnej wyznali się na Tadeuszu Filipaku,stwierdzili że to obłudnik i hipokryta... Odsunęli od "koryta" i widzisz @kuras, powietrze od razu stało się czystsze. Demokracja, kuras! Ale ty jesteś typem "zamordysty", więc nie bardzo kumasz o co chodzi. Były burmistrz jest tylko zwykłym mieszkańcem, ale pojąć tego w żaden sposób nie może, albo co bardziej prawdopodobne NIE CHCE. A może kuras utwórz sobie jakieś państewko. Może wzorem ministra Waszczykowskiego - San Escobar (Pańskie). Będziesz tam przynajmniej prezydentem. Mógł też będziesz nękać mieszkańców do woli. Bo większego despoty, to ze świecą szukać.
coby
coby, 11 stycznia, 12:44buhahahahah! leże na grzbiecie i wierzgam ze śmiechu kopytkami ;-)). Czy prezio miał gałązkę oliwną w dzióbku? Jak gołąbek? Musiał wyglądać niezwykle pokojowo....................Że też nie zrobiono zdjęcia i nie umieszczono pod artykułem ;-)). Panie prezesie - kanciapkę sobie znalazłeś to i te 9 tysiaków wyszukasz! Pogłówkuj trochę....;-) A poważnie - Prezesowi głowa powinna służyć do czegoś więcej niż noszenie czapki.....Jak się zaczyna wojne to trzeba przewidywać skutki. Nie trudno było przewidzieć że gmina, którą się chciało zmarginalizować we władzach LGD nie będzie z tą organizacją chciała współpracować? No naprawdę nie trzeba mieć matury, zeby to wiedzieć. Ale jak się swoje ambicje stawia wyżej niż myślenie.....to się potem "nosi w dziubku gałązkę oliwną" ;-)). Niech ta pani co to chce zarabiać godnie ma pretensje do swojego prezesa, że nie potrafi prowadzić polityki tylko nawalankę.....Jak to było panie prezesie? Pokorne ciele dwie matki ssie ;-)). A jak z tego zostaje tylko ......to mamy to co mamy ;-) Jako mieszkaniec gminy stanowczo żądam, żeby nie dawać ani grosza więcej na tą organizację - no chyba, ze tv 28 umieści na stronie zdjęcie prezesa z gałązką w dzióbku ;-).
edi
edi, 11 stycznia, 15:45Coby leży na grzbiecie za publiczne pieniądze. Broni aktualnej gminnej władzy...a tu na filmie widać kłamstwo, fałsz i obłudę. Waruj coby, warujjjj, bo kampania już blisko i zlecenia za plakaty i ulotki o wilku...właśnie, teraz o cztm będzie ta ulotka, gdzie ten straszny wilk i myśliwy pod wąsem. Trza coś nowego wymyślić. Inwencja twórcza będzie na pweno sowicie nagrodzona!
Wojtek
Wojtek, 11 stycznia, 15:51@coby, bardzo dobrze że są tutaj ludzie chcący iść na kompromis. Gorzej że są tacy którym pasuje stan permanentnej wojny. Do takich zaliczasz się ty, twoja żonka Anna P. oraz szwagiereczka zastępczyni Katarzyna Sz. Jak tacy kreatywni jesteście to czemu się rękami i nogami gminnego "koryta" trzymacie? Wogóle zastanawiające jest i kuriozalne zarazem, że najwięcej do powiedzenia w gminie ma szwagiereczka-zastepczyni? Czy ktoś wybierał w Wyborach Bezpośrednich tą Panią na Wójta? Szarogęsi się w Urzędzie, jakby był jej własnością. Kultury tez wiele nie ma, ponieważ każdemu wchodzi w słowo, prawie za każdym razem mijając się z prawdą. Ponoć ma aspiracje zostać wójtem??? Zadatki ma niesamowite, fałsz i kłamstwo to jej drugie imię. @coby przed Wyborami w 2014 roku drukowałes gazetkę o grasującym wilku z Raby. Teraz możesz wydrukować ciąg dalszy o przygodach "Wampirzycy z Raby, ssącej krew Wójta z Kasiny". Oj macie parcie na władze, rabianskie cwaniaki. Pomyśleć że Bolesław Żaba był kiedyś porządnym gościem. Odkąd dopadło go to stado żmij z Raby, chłop się całkowicie zmienił. Tak po ludzku @coby to mi ciebie szkoda. Inteligentny facet jesteś, a wpierw.... się w związek z boa dusicielem.
coby
coby, 11 stycznia, 15:51"kłamstwo, fałsz obłuda" to twoje drugie imie edi ...
coby
coby, 11 stycznia, 15:58o! drugi się odezwał "dobrze poinformowany"....A jakie @Wojtku masz dowody na swoją tezę? Nie mam więcej pytań ;-))!
Rotmistrz
Rotmistrz, 11 stycznia, 16:06I pomyśleć, że jeszcze niedawno wydawało się niektórym, że nic gorszego niż wójt Żaba nie może gminy spotkać... zawsze może być gorzej.
Rotmistrz
Rotmistrz, 11 stycznia, 16:07Wojtku, weź to, co bierze prezes na uspokojenie. Twoja postawa i komentarze nie sprzyjają negocjacjom.
Rotmistrz
Rotmistrz, 11 stycznia, 16:22A może gdyby przyszedł z flaszką...?
coby
coby, 11 stycznia, 16:28domniemywam, ze straszne rzeczy uczyniły ci @Wojtku te "rabisńskie żmije"......Czyzbyć to ty był starym druhem.... "łasym na władzę"??? O! To wiele tłumaczy ;-)). Trzymaj się druhu! Jeszcze nadejdzie dla ciebie chwila zemsty ;-)))
skorpion
skorpion, 11 stycznia, 16:28No to przynajmniej teraz wiadomo że mamy na stanowisku wójta porządnego gościa z Kasiny, swojego chłopa. I po co było tyle pomyj na niego wylewać w kampanii???? mieszać z błotem, lżyć? Prawdę mówili jego "tzw. ludzie"że to najlepszy kandydat na wójta i teraz nawet jego przeciwnicy to potwierdzają. W dodatku gmina się rozwija.... co ja pisze ...KWITNIE!!!!! jak zauważa doncorleone parę wpisów wyżej. Tylko wywalić żmije, wampirzycę z Raby ssąca krew wójta z Kasiny i znów wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie :)hehehehe...Dawno sie tak nie ubawiłem.... oj boli boli...jak was boli
skorpion
skorpion, 11 stycznia, 16:32chwila.... to będa długie męczarnie, Wojtek w myślach (na razie) łamie żmije kołem, kroi na plasterki żeby następnie solić i pieprzyć...może bez pieprzenia ;) potem przypala rozgrzanym żelaztwem...a może przed krojeniem przypala....ojojoj...jak będzie bolało te żmije
Wojtek
Wojtek, 11 stycznia, 16:34Rotmistrzowa - Szybiakowa jest osobą która narobiła największych szkód w gminie. Możesz sobie pisać co chcesz. Konflikty to wasze paliwo w drodze po władze. Intrygami i knowaniami wiele nie wskóracie. Wójt Żaba jeżeli chce mieć spokój, to w trybie natychmiastowym powinien pozbyć się ludzi pokroju Pani Zastępcy.
skorpion
skorpion, 11 stycznia, 16:37boa dusiciel pójdzie na tortury w następnej kolejności.... coby rób tą gazete o wampirach i wężach.... tytuł np "zmierzch"? hihihihihi
skorpion
skorpion, 11 stycznia, 16:39pozbyć się? Tak, pilnie!!!! tryb natychmiastowy bezwzględnie zastosować! proponuje w beton i do rzeki.... rzeki zamarzły? hmmm... co robić, co robić?
coby
coby, 11 stycznia, 16:40No przynajmniej co do tego się zgadzamy z panem Ja.... - ups! panem Wojtkiem - Żaba jest najlepszym wójtem ever ;-))! A tyle było wysiłku, żeby udowodnić coś wręcz przeciwnego.....I po co? Wszyscy to wiedzą, że lepszego Wójta nie będzie w tej gminie!
skorpion
skorpion, 11 stycznia, 16:42a ty coby jak już musisz leżeć na grzbiecie to przynajmniej nie za publiczne pieniądze.... ja cię proszę ...... buahahahaha....za własne sie połóż
skorpion
skorpion, 11 stycznia, 16:44to przynajmniej teraz wiadomo że mamy na stanowisku wójta porządnego gościa z Kasiny, swojego chłopa. I po co było tyle pomyj na niego wylewać w kampanii???? mieszać z błotem, lżyć? Prawdę mówili jego "tzw. ludzie"że to najlepszy kandydat na wójta i teraz nawet jego przeciwnicy to potwierdzają. W dodatku gmina się rozwija.... co ja pisze ...KWITNIE!!!!! jak zauważa doncorleone parę wpisów wyżej. Tylko wywalić żmije, wampirzycę z Raby ssąca krew wójta z Kasiny i znów wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie :)hehehehe...Dawno sie tak nie ubawiłem.... oj boli boli...jak was boli
coby
coby, 11 stycznia, 16:46Nie - gazetkę tym razem wyda pan Wojtek. Ja mogę co najwyżej ją wydrukować (o ile pan Wojteek dobrze zapłaci ;-)). On nam tam wszystko wyłuszczy. Już rozwija wodze wyobraźni......A swoją drogą w niezłą rodzinkę wdepnąłem - żonka boa dusiciel, szwagiereczka wampirzyca.....tylko ja taki inteligentny, któremu @Wojtek "tak po ludzku" współczuje ;-). Wiesz @wojtek - też sobie myślę czasem, ze trzeba było zostać kawalerem .....;-)
Wojtek
Wojtek, 11 stycznia, 16:46Przecież Pan Żaba to swój chłop! Inteligentny, erudyta, kreatywny, w dodatku dowcipny. Jakim cudem dał się omamić temu "Kołchozowi" z Raby?
coby
coby, 11 stycznia, 16:52widzisz @Wojtek - cieszę, że że zajęło ci 6 lat zanim to zrozumiałeś....Ja od początku tu walcze o dobre imię wójta. I wreszcie są rezultaty! Nawet były harcerz wreszcie przyznaje że to porządny, inteligentny, kreatywni i dowcipny erudyta! A harcerz nigdy nie kłamie! prawda @wojtku? A wracając do @prezia - jakby z flaszką przyszedł to by przynajmniej miał co obalić jak mu "negocjacje" nie wyszły...A tak został z tą gałązką oliwną jak.......Himilsbach z angielskim ;-)
Rotmistrz
Rotmistrz, 11 stycznia, 17:13Baby, ach te baby. Chłopy to jakieś porządne, swoje i inteligentne. A baby...dają się we znaki, gminom, organizacjom, wójtom, prezesom. Na pohybel babom.! Baby na pal. Za kudły i won do pola!
edi
edi, 11 stycznia, 17:19Te w gminie to faktycznie bez kompetencji, a chęć na władzę straszna. Ale do czasu. Nie ma ludzi niezatapialnych. Nowa miotła, to wszystko grzecznie posprząta.
maczo
maczo, 11 stycznia, 17:19i oto cala noworoczna szopka gminy mszana dolna .@ coby to teraz kim zostanie flagowy w nowym rozdaniu gminej gazetki :)
coby
coby, 11 stycznia, 17:26Wojtkiem - jak został strażakiem ;-)). Te w gminie to totalnie najgorsze! Ale, ale - pytanie mam? Tylko te obecne? Czy przeszłe też były złe? Oczywiście @edi! Każda nowa sprząta! Nic nadzwyczajnego. I walka o właddzę zrozumiała....Popatrz - takie małe LGD, a ile było walki o władze! Taki prezio wychodził z siebie i stawał obok żeby ją przejąć/utrzymać. Inna rzecz co dalej umie z nią z robić - ale to już inna opowieść. ....
coby
coby, 11 stycznia, 17:38Tak, ze chłopcy - nie ma nic złego w tym, ze ktoś walczy o władzę, że próbuje potem poukładać sprawy po swojemu.( A po czyjemu ma to robić)? Że otacza się w waszej opinii "najgorszymi, niekompetentnymi żmijami w gminie". Nie ważne jak ocenia to jedna czy druga "skrzywdzona cnota" - bo czegóż można się po takiej "skrzywdzonej cnocie" spodziewać? Będzie szczuł, jątrzył mieszał bo ktoś mu kiedyś śmaiał powiedzieć że np jest "łasy na władzę"......Wszystko to panowie normalne. Najważniejsze jak to wszystko oceniają ludzie - zwykli, obywatele. I oni zweryfikują czy lepiej im pod rządami tego wójta czy może inny będzie lepszy? I tyle w temacie. A to co wypisujecie ulewając swojej żółci, która wam zalewa oczy jest mało wiarygodne bo macie z obecna ekipą osobiste "porachunki".Jak to mówią? Odsunięci od koryta? ;-))
skorpion
skorpion, 11 stycznia, 18:51BOA dusiciel..... Hehehe.
oto
oto, 11 stycznia, 20:09Wojtek - masz racje w 100 procentach o powiązaniach rodzinnych coby dlatego jak wściekły pies broni tego układu gminnego i oczywiście rodzinnego. Ale nie potrwa to już długo tej sielanki rodzinnej. Myślę iż mieszkańcy otworzyli już oczy i trzeci raz nie dadzą się nabrać na ładna mowę tego klanu. A Panu Niżnikowi dziękujemy za dostarczenie nam relacji z przebiegu tej sesji mieszkańcy mogą wyrobić sobie zadanie o tym klanie.
coby
coby, 11 stycznia, 20:17Niby "nie długo" - ale jednak jeszcze troszkę ;-)). Oto @oto - kolejny "dobrze poinformowany" patafian. @coby "jak wściekły pies" broni ROZUMU. A że rozum można spotkać tylko po jednej stronie......No cóż - sami rozumiecie ;-))). Pozdr @oto!
kuras
kuras, 11 stycznia, 20:47@coby, Ty i tak jesteś w "czepku urodzony"- póki co porównano Cię do "wściekłego psa", ale za moment "uprzejmie" doradzą Ci wizytę u psychiatry, a wcześniej zażycie psychotropów, by na końcu powiedzieć Ci żeś obłudnik, hipokryta, kretyn. To towarzystwo tak reaguje na PRAWDĘ!!
lewy9
lewy9, 11 stycznia, 21:53@kuras i @coby - dwóch proroków głoszących jedną słuszną PRAWDĘ a cała reszta świata (zwana przez nich sforą kundli, rynsztokiem, szambem itp.)nie może ich zrozumieć. Cytując cobiego:Buahaha! Kuras popukaj się w to co masz na szyi ale chyba tylko po to by deszcz do środka nie padał.
skorpion
skorpion, 11 stycznia, 21:58Jak skromnie lewy.... cała reszta świata czyli ty i doncorleone.... i edition. Jak was nie kochać ?
lewy9
lewy9, 11 stycznia, 22:20Skorpion a Ty co trzeci bliźniak? Buahaha!
skorpion
skorpion, 11 stycznia, 22:36Trzeci to chyba trojaczek
kuras
kuras, 12 stycznia, 07:24@skorpion, czepiasz się drobiazgów!!! On tak ....celowo, żebyś zwrócił uwagę i poprawił. Ale możesz się też dowiedzieć że jesteś "pożytecznym idiotom" i wtedy też ich nie poprawiaj, bo to też celowe
coby
coby, 12 stycznia, 08:32ale jeśli kuras=coby to jednak bliźniak (buahahaha)
kuras
kuras, 12 stycznia, 09:20@coby, pozostaje do rozstrzygnięcia jeszcze jeden dylemat; jedno, czy dwujajowi?
coby
coby, 12 stycznia, 09:27Skoro jaja tytanowe to bezwzględnie dwu! ;-)
kuras
kuras, 12 stycznia, 09:54Aaaaa, zapomniałem na śmierć o tym! To niezwykły atrybut, nawet pośród dwujajowych nas... wyróżniający
lewy9
lewy9, 12 stycznia, 11:26Może i dwu-tytanojajowi ale za to tylko jedna szara komórka...
coby
coby, 12 stycznia, 11:49Ale liczy się jakość - nie ilość ;-)
malarz
malarz, 12 stycznia, 16:05coby ja tylko w kwestii formalnej dla przypomnienia.Szczególne jaja dokładnie nie pamiętam czy stalowe czy też tytanowe to miał jakiś TF a tą wiadomością podzielił się internauta mohicans.Ciekawe tylko czy On je widział u tego tajemniczego TF czy też to wymyślił?
zabuniam
zabuniam, 12 stycznia, 21:24Chłopcy ławeczkowi,coś dawno nie było o gorolskich gaciach.Na pewno pierwszy odezwie się ten co je nosił.
coby
coby, 12 stycznia, 22:59Gryzą okropnie......
malarz
malarz, 13 stycznia, 08:48coby czyżbyś TY był tym którego zapowiedział zabuniam?
coby
coby, 13 stycznia, 09:13kombinuj, kombinuj
maczo
maczo, 13 stycznia, 09:30no i @ wojtek spalony ,chcialem zapytac was czy to ten z broda w gaciach goralskich podskakujacy w wydaniu nasej 20- letniej. Co po nim mozna sie spodziewac ??? dgy sie patrzy is lucha to radny miernota , skad tacy sie biora ?? atakuje Szybiakowa , Filipiaka . Takimi cynikami politycznymi szkoda se glowe zawracac .
zabuniam
zabuniam, 13 stycznia, 09:33Tak tu dzisiaj miło i przyjemnie że za chwilę pojawi się kuraś z gałazką oliwną.
kuras
kuras, 13 stycznia, 10:07Oj, @zabuniam masz rację-jeśli jesteście sami, to woń wazeliny, miodu i oliwy z prezesowej gałązki roztacza się hen po całej naszej pięknej krainie; jest więc "miło i przyjemnie" Ale jakoś mam przeczucie, że ty i spółka tęsknicie za nami, na swój sposób. Prawda? No bo ileż tych "substancji" jesteście w stanie sobie wzajemnie tu i tam wlać i wpompować? A nas zawsze możecie "skopać" i to bezkarnie, wszak regulaminu nie ma....
maczo
maczo, 13 stycznia, 12:57@ coby twoje slowa prorocze " @ wojtek =czytaj radny Lostowki " -pisales powyzej ze bedzie nowy tytul gazetki "jak druh wojtek zostal strazakiem i masz : na stronie glownej pozar w Lostowce ,pewnie druh @wojtek spi po akcji gasniczej .
zabuniam
zabuniam, 13 stycznia, 15:28A Gorce24 mają taki piękny regulamin.Krótki,czytelny,umieszczony zaraz nad polem do pisania komentarzy.Tak że Panie Budacz do dzieła.Tylko że wygląda na to że regulaminu nie ma i nie będzie.Pan redaktor głowę w piasek schował i udaje że sprawy nie ma.Bo wie że w momencie wprowadzenia regulaminu momentalnie "oglądalność" portalu spadnie tak gdzieś ok.90%.To co?Będzie działał na swoją niekorzyść?Ano nie.Tym bardziej że jest to Jego źródło utrzymania.A co najgorsze to co z kurasiem by było?Gdzie biedak znalazłby lepsze miejsce dla swoich popisów.
zabuniam
zabuniam, 13 stycznia, 15:31Portal lokalny,forum darmowe,regulaminu brak,co napisze to opublikuje,czego chcieć więcej?
wanpirek
wanpirek, 13 stycznia, 18:20@ maczo mam prośbę jak chcesz już @wojtkowi uszczypliwie dokuczyć to proszę nie wplątuj w to ludzi tragedię i nieszczęście jak pożar na Łostówce !...........
oniegin
oniegin, 13 stycznia, 18:55Już wkrótce podobno się skończą te wasze pisania na tym portalu i forum. Redaktor zamyka firmę i będziecie mieli tylko limanowa-in.
wanpirek
wanpirek, 13 stycznia, 20:36@ oniegin to @ kuras rozum postrada gdzie będzie siał propagandę sukcesów ?
coby
coby, 13 stycznia, 23:10no po prostu się wzruszyłem.....Naprawdę! Warto było czekać od 2000 wpisów, żeby ktos oprócz @coby dostrzegł że ten portal nie ma żadnego regulaminu, zasad....Szkoda że użytkownik @zabuniam nie zauważał wcześniej że niektórzy forumowicze przekraczali granice co najmniej dobrego smaku (o przyzwoitości nie wspomnę)....Od razu wyjaśnie, ze nie mam na myśli @kurasa. Z wypowiedziami @kurasa jest tak, że wielu tutaj ma poważnie problemy z odróżnieniem pisania o niewygodnych faktach lub pokazywania drugiej strony medalu od obrażania i bluzgania. Rozumiem jednak, że bliższa koszula ciału a więc jak wylewają pomyje na @coby, @kurasa, wójta Żabe z rodziną czy nawet "żmije z Raby" to wszystkim pozostałym się to podoba i jest fajnie. A jak ktoś pozwoli sobie na żart z @Wojtka to wtedy poszukuje się regulaminu i paragrafów ;-)). Ok - rozumiem. Tak bywa. Nawet częściej niż rzadziej. Niemniej cieszę się, że ktoś z "drugiej strony barykady" zająknął się - nawet w takich okolicznościach - o regulaminie. A wracając do portalu - no cóż... jakość dziennikarstwa niech każdy oceni sam. A to w czym tu uczestniczymy czyli rodzaj hyde parku jest dobry. Szkoda, zę uczestniczy w nim maksimum 10 osób (za to ze 150 nicków ;-))). Wprawdzie większość załatwia tu sobie swoje prywatne porachunki - ale dobre i to. Zawsze można zobaczyć drugą stronę medalu...I wyrobić sobie zdanie. Można sobie powiedzieć co komu siedzi na wątrobie. Zmierzam do tego, ze pomimo iż mam z panem redaktorem swoje ......"rozrachunki" (pozdrowienia dla @Antka ;-)) to żal byłoby mi gdyby zamknął portal ;-)). I będę tęsknił do tej jakże polskiej nawalanki pod byle pretekstem. Ale............... może jakoś to przeżyje? ;-)
kuras
kuras, 14 stycznia, 07:00Jakoś przeżyję, ale martwię się o coś innego - co stanie się z naszą rz. Mszanką i okolicznymi potokami, jak @wanpirek, @zabuniam et consortes, do ich nurtów spuszczać będą nadmiar żółci. A mają jej, że ho, ho ho
zabuniam
zabuniam, 14 stycznia, 09:48Następny wielbiciel własnego geniuszu się znalazł.Kiedyś Ty coby o potrzebie regulaminu na tym portalu pisał.Dopóki nie było kurasia to tu była taka cisza i nuda że hej i nikt nie myślał o regulaminie.Wrzawa zaczęła się wraz z pojawieniem się kurasia i dopiero wtedy pojawiły się głosy o potrzebie regulaminu a na pewno nie był to coby.A pan Budacz jakoś dziwnie dalej unika tego tematu.Boi się spadku "oglądalności".No cóż nic na to nie poradzimy.Jak wśród prasy są tytuły ambitne są też brukowce to tak samo wśród portali.Szkoda że takim się robi akurat nasz,lokalny.
coby
coby, 14 stycznia, 10:37No przecież nie mogło być inaczej! Oczywiście tylko i wyłącznie @zabuniam dostrzegł nieuregulowaną sprawę regulaminu ;-)). Gratulacje. Moze gdybyś @zabuniam porównał np ilość wpisów @coby i @zabuniam byłbyś w stanie wydedukować, że @coby musi być znacznie dłużej na forum niż @zabuniam. ......A w związku z tym może zajarzyłbyś, że było to możliwe iż ukazały się jakieś wpisy @coby, których @zabuniam nie dostrzegł.......Może byłbyś w stanie na to wpaść - choć tak naprawdę szczerze wątpię ;-). No więc @zabuniam - @coby bardzo dziękuję i gratuluje ci, ze zwróciłeś uwagę na problem, którym do tej pory pies z kulawą noga się nie zainteresował ;-). @coby szczerze gratuluje przenikliwości i geniuszu. A tak BTW - @coby tu "działał" długo zanim pojawił się użytkownik o nicku @kuras. Choć przyznaję, że pojawienie się @kurasa bardzo nadało....kolorytu ;-) prawie wszystkim uczestnikom forum. Niejednokrotnie widziałem jak czytając to co pisze @kuras robili się najpierw bladzi, potem czerwoni następnie purpurowi żeby zzielenieć na końcu. Trzeba mieć talent (respekt @kuras!), żeby wywoływać takie emocje ;-).
Nowa.Kasina
Nowa.Kasina, 27 stycznia, 22:26Jaroslawie Kaczynski!!! Jestes jedyna szansa zeby zakonczyc wasnie i spory, klotnie i obrzucanie sie nawzajem inwektywami pomiedzy Panem Kowalczykiem i jego cholota a Panem Filipiakiem i jego cholota. Panie Kaczynski!!! Pana ustawa samorzadowa i kadencyjnosci wojtow, burmistrzow i prezydentow nie pozowli ani jednemu ani drugiemu na kandydowanie w 2018 roku. Przy okazji nie bedzie pojedynku i oszpecania pomiedzy Zaba i Patalita bo oni tez maja po dwie kadencje. Zrob Pan to i daj nam odpoczac. Odejscie od wladzy Filipiaka, Kowalczyka, Zaby i Patality to recepta na harmonie, spokoj i nowe swieze spojrzenie na miasto nasze i gmine nasza. Tak bardzo tego potrzebujemy.!!! Jaroslawie Kaczynski, bardzo Cie prosimy!!! Jestes ostatnia nadzieja!!! Wytrwal w tym aby wprowadzic te ustawe i tych czterech Panow odeslac na zasluzona emeryture. Modle sie za Ciebie Jaroslawie i prosze Matke Boska Czestochowska o sily dla Ciebie abys podjal te potrzebna dla Polski decyzje. Takie spory jak w Mszanie miasto gmina sa w calej Polsce, a odeslanie na mereture badz do piekla takich ktorzy te spory podsycaja i wykorzystuja dla wlasnych potrzeb uratuje te gminy i miasteczka przed calkowitym upadkiem. Prosze Ciebie Twoj oredownik:)!!!!!!
Nowa.Kasina
Nowa.Kasina, 28 stycznia, 18:47Ale ustawa przewietrzy takze powiat limanowski: leci Potaczek w Niedzwiedzu bo jest wiecej niz dwie kadencje, leci Zaba, Kowalczyk, Filipiak i Patalita w Mszanie, leci Stawarz w Jodlowniku, leci Wegrzyn w Dobrej, leci Soltys w Slopnicach, leci Rzadkosz w Lukowicy. Kurcze dzieki tej ustawie wybory samorzadowe w 2018 beda przelomowe dla Polski. Bo te w 1989 tylko daly chzrst czerwonym baronom ktorzy siedzieli w gminie zakomuny jak nasi wojtowie w Mszanie. Jaroslawie blagamy Cie. Ta ustawa to wlasnie bedzie dobra zmiana!!!!! Jaroslawie modle sie za Ciebie!!!
Zaloguj się aby dodać komentarz!