mzgk
środa, 23 stycznia 2019r. · Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
reklama tv28

Strona Główna » Aktualności

Mszana Dolna. Konar spadł na osobówkę

30 czerwca, 18:44

Przez blisko godzinę strażacy z Mszany Dolnej obcinali konary drzew przy ulicy Fabrycznej. Wiatr uszkodził zaparkowany wzdłuż ulicy samochód.

Autor: jbudacz
Komentarze
stefek
stefek, 01 lipca, 16:48Straż pożarna stała się jedną z służb komunalnych. Nie tylko w Mszanie Dolnej.
mszaniak
mszaniak, 01 lipca, 19:47Pamietam jak radny z tej ulicy ciskal sie ze burmistrz nie wyremontowal mu drogi w 2014. Mamy 2017 i nie widze zeby nowy to zrobil
kuras
kuras, 01 lipca, 20:20@mszaniak, chyba było nieco inaczej? Kandydat na radnego p. Matoga "ściągnął" tv28 na Fabryczną i pokazał 4 dziury jako przykład totalnego marazmu w mieście, który zniknie, jak należało się domyślić, kiedy on radnym zostanie. Choć przy Fabrycznej nikt zameldowany nie jest i nikt tam nie mieszka, to radny walczył, bo przy tej ulicy miał pracę. Dziury pewnie dalej są, remontu nie widać a włoski szef niewdzięcznik naszemu bohaterowi powiedział niespodziewanie: addio! Niech teraz TIR-y jeżdżą po dziurach. Teraz już nie wstyd, bo p. radny Matoga już tam nie pracuje. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
kuras
kuras, 01 lipca, 20:47Zastanawiam się jeszcze nad jednym-z czego ten konar spadł, skoro, wg wielu z tego portalu twierdzi od lat, że park w Mszanie "wygolony" ze zdrowych drzew do zera, tym bardziej ze starych. A tak na serio, to nie pierwszy przypadek- parę miesięcy temu runęło potężne i sędziwe drzewo na skarpie przy placu zabaw. Teraz kolejne zdarzenie. Dzięki Bogu bez tragicznych skutków. Więc cięcia drzewostanu to konieczność, a jeśli ktoś w parku nie widzi drzew, tych z czasów hrabiów i nowo posadzonych, musi mieć kłopoty ze wzrokiem albo into chyba bardziej bliskie prawdy, ma cholernie dużo złej woli
maksio
maksio, 02 lipca, 01:08Kuras był ten handel czy też nie.Na drzewach się znasz jak się chwalisz więc powinieneś wiedzieć czy focus Kupczyl z miastem za poprzednika.
wanpirek
wanpirek, 02 lipca, 06:51@kuras jak zwykle w swoim styli drzewo złamało się przy ulicy Fabrycznej a @kuras pisze o parku !!! zapomniał jeszcze uzasadnić wycinkę drzew w parku że tym sposobem uratował dziesiątki ludzi a kto wie czy nie setki uf uf jaki bohater ?przewidział wiatr i wyciął zdrowe drzewa !!!@kuras @maksio pyta czy firma fokus kupczyła z miastem za poprzedniego burmistrza to pytanie widać sprawia ci trudność w odpowiedzi widocznie była to chora sytuacja nadająca się do prokuratury ? Przypomnę że za rządów byłego burmistrza jeden radny stracił mandat tylko za to że na godzinę wynajmował od urzędu miasta lokal za 100żł i wówczas burmistrz był bezlitosny wyrzucił go z rady miasta !!! a inny radny który prowadził konkurencyjną firmę także go wyrzucił z rady miasta !!! a teraz nie potrafi odpowiedzieć był handelek !!! tak czy nie ?
lel
lel, 02 lipca, 09:10Wanpirek mnie interesują twoje informacje na temat rzekomo wyciętych zdrowych drzew w parku.A na jakiej podstawie wysuwasz takie tezy? , byłeś przy wycince , brałeś udział przy segregacji drzewostanu i byłeś w komisji składającej się z kompetentnych ludzi którzy decydowali o tym które drzewa są lub nadają się do usunięcia. Przestań pieprzyć trzy po trzy bo jak Ci coś wtedy nie pasowało to trzeba było wezwać odpowiednie służby żeby to zweryfikowały i podważyć ich decyzję.Już czytać się nie da tego twojego pieprzenia..
wanpirek
wanpirek, 02 lipca, 09:50@lelkuras ty nie musisz czytać tego co ja piszę mam to gdzieś tylko powiedz tu na tym forum dlaczego wyrzuciłeś z rady miasta radnych wybranych w swoich okręgach przez wyborców !!!!I jaki miałeś tupet najpierw dałeś radnemu do podpisania umowę a za parę dni go wyrzuciłeś z rady miasta i to za sto zł /100 zł/że pracuje na mieniu urzędu miasta nie wstyd cię !!!!! wielki moralizatorze ? @lel kuras nie musisz czytać !!!!
obelix
obelix, 02 lipca, 09:58@wanpirek lelkuras wyznaje zasadę po trupach do celu i że sprawiedliwość musi być po jego stronie.
biskup
biskup, 02 lipca, 10:00A mnie interesuje lel czy był ten handel pomiędzy Focusem a Miastem i należy to rozpatrzyć w kategorii UCZCIWOŚĆ .Jeśli był tylko nie wiemy w jakich rozmiarach to jedno można by rzec.Firma Focus z naszych podatków rozwija się bo przecież do interesu nie dopłacała i nikt mi nie powie że jeśli ten fakt miał miejsce to ówczesny burmistrz o tym nie wiedział.Reasumując burmistrz żył z naszych podatków jak i właściciel Focusa mam nadzieję że w nie takich wielkościach jak On. Nic prostszego lelkurasie powiedzieć TAK lub NIE a zapewne można to zweryfikować bo przecież sam stwierdziłeś nerwowo "macie papiery i śledczego". Odwagi lelkurasie.
agajakokaska
agajakokaska, 02 lipca, 10:02Słuchajcie/czytajcie/ "focusowicze/.Każdy normalny człowiek jak czegoś nie wie to siedzi cicho i się uczy a nie rozgłasza dookoła że nie wie.Na te wasze pytania by uzyskać odpowiedź wystarczy zadzwonić na powszechnie znany nr tel. UM w Mszanie Dolnej,wysłać pismo z zapytaniem-mają ustawowy obowiązek odpowiedzieć,można też zaglądnąć do BIPu
malarz
malarz, 02 lipca, 10:23agajakokaska mam nadzieję że znajdą się odważni radni którzy złożą interpelacje w tej sprawie.My jako mieszkańcy a zarazem wyborcy nie możemy pozwolić na przyszłość by nowo wybranemu burmistrzowi przyszło do głowy nie dość że sam zarabia z naszych podatków to jeszcze uskuteczniać handel rodzinny.Odwagi radni by ktoś później nie nazwał was nieudacznikami ale wtedy będzie już za późno.My mamy pełne prawo wiedzieć jak było naprawdę.Czy był handelek czy też nie bo Was wybraliśmy i zaufaliśmy.Jednego możecie być pewni poprzednik by Wam nie odpuścił.
doncorleone
doncorleone, 02 lipca, 11:02Choćby tylko jedna przysłowiowa złotówka wystąpiła w transakcji handlowej pomiędzy Firmą Focus a Instytucjami Miasta to na usta ciśnie się jedno słowo CWANIACTWO.Ta sprawa winna być oceniona jeśli miała miejsce przede wszystkim w kategoriach pozaprawnych bo o nie zapewne zadbano a w odniesieniu do uczciwości i pozycji małżonka właściciela Focusa we władzach miasta i jego moc decyzyjną.
lel
lel, 02 lipca, 12:23Kuras bardzo trafnie podałeś przykład p.Matogi który chciał zaistnieć w przestrzeni medialnej i miejskiej jako dbający o infrastrukturę drogową przed firmą w której był zatrudniony.Teraz jest radnym i mam pytanie co zrobił żeby zadbać o tą drogę mając jako radny wszystko w swoich rękach.Może niejaki internauta Boryna@chciałby się wypowiedzieć w tej kwestii?
lel
lel, 02 lipca, 13:02Gdy było się po tamtej stronę to świetnie się krytykowało i wytykało!Teraz samemu odpowiada się to co się robi więc, pytam co w materii ul.Fabrycznej zostało zainicjowane przez radnego Matogę. Przypomnę że zasiada aż w trzech komisjach podejmujących decyzje inwestycyjne?
maksio
maksio, 02 lipca, 13:18Lel właściciel Focusa też zaistniał w przestrzeni publicznej oczywiście wtedy gdy uprawiał handelek z instytucjami publicznymi miasta w okresie gdy jej małżonek był nurmistrzem nieprawdaz lelkuras
malarz
malarz, 02 lipca, 14:05Gdy było się tam w poprzedniej kadencji lelkuras to jakoś nie krytykowales poprzednika. A dzisiaj usta pełne moralności i pouczenia a na proste pytanie czy był handelek czy też nie milczenie.
pinokio
pinokio, 02 lipca, 14:18Malarz jest takie przysłowie jakże trafnie odnoszące się do wypowiedzi lela Uczył Marcin Marcina a sam głupi jak świnia.
pinokio
pinokio, 02 lipca, 14:24Tak oto wygląda MORALNOŚĆ LELKURASA
obelix
obelix, 02 lipca, 15:29Ciekawe co na to wszystko mszański DONOSICIEL, który tak się uaktywnił pd trzech lat? Wcześniej musiał mieć dużo za uszami że cicho siedział.
zabuniam
zabuniam, 02 lipca, 16:40Po lekturze powyższych wpisów można by wysnuć taki wniosek.Nie ma się co dziwić dzikiemu kwikowi "focusowiczów" za utraconym korytem.Bo to i handel i 600zł dniówka,pokłony,pochlebstwa.Słowem raj utracony.
biskup
biskup, 03 lipca, 07:12Obelix dwie ostatnie inwestycje{SUW,urządzenia do ćwiczeń} były objęte donosem to teraz gdy ruszą kolejne inwestycje z myślą o mieszkańcach to MSZAŃSKI DONOSICIEL musi zebrać siły by sprawnie mógł przeszkadzać,utrudniać a wręcz zatrzymać je bo przecież są one realizowane dla poprawy życia mieszkańców ale to do niego nie trafia.Skąd u niego taka nienawiść do mieszkańców,co mu takiego zrobili że ich tak nienawidzi że szuka każdej możliwości by im zaszkodzić.
biskup
biskup, 03 lipca, 07:14Zabuniam bardzo mi się spodobało określenie FOCUSOWICZE
zabuniam
zabuniam, 03 lipca, 08:11@biskup to nie moje określenie,znalazłem je w jednym z powyższych wpisów i spodobało mi się.A co do tej nienawiści do nas mieszkańców to co się dziwisz,zagłosowaliśmy na kogo innego.
mszaniak
mszaniak, 03 lipca, 14:36@agajakokaska, ma racje. Skoro mowicie o naduzyciach to brac i skladac pozwy czy miasto finansowalo firme, a nie tak sypac na forum. Dziwie sie Panu Filipiakowi ze nie interweniuje na policji o pomowienia. Wy na argumenty nie potraficie dyskutowac. Jak coby, skorpion, lel, kuras, maczo odsylaja was do bip, linki podaja, cyfry a wy tylko 600 zl i nic wiecej. W mszanie ostatni bastion tego syfu jest i trzeba przy wyborach zrobic z tym pozadek albo zbierac podpisy na referendum. milego dnia
pinokio
pinokio, 03 lipca, 17:29@mszaniak ja tu nie rozpatruje tego w kategorii nadużycia jak ty próbujesz to przedstawić ale w kategorii MORALNOŚCI FOCUSOWICZÓW.
mszaniak
mszaniak, 03 lipca, 17:40To ja w takim razie zloze wniosek na policje o ujawnienie ludzi pod tymi nikami. Wy jestescie moralni? Jacy wojotwie i burmistrzowie w Mszanie Dolnej dzialali dla dobra spoleczenstwa? Ku...wa ktorzy? Poza filipiakiem nikt z nich od 30 lat w nowej Polsce nie prowadzil firmy. Wszyscy tylko wykorzystywaliscie urzad do zalatwiania posad. Co ty ku...wa Pinokio....wogole jestes pinokio. Nos ci wyszdl o 17.29. Wszyscy cale lata III RP dymacie ja. Filipiak przynajmniej prowadzil dzialanosc odprowadzal podatki palcil zus i nie traktowal urzedu jako skok na kase. I dalej prowadzi biznes i placi na rzecz miasta i budzetu. A was jak nie wybieraja do urzedu to przeskakujecie na inna fuche partyjna. Dutke na posla nie wybrali to mu zalatwili w agencji restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa. Tak u was jest. Nie bedzie robic w sektorze prywatnym bo to ciezki chleb tylko pilnujecie urzedow i plujecie na forum. A te 600 zl dziennie to radni mu przyznali bo sam sobie pensji nie przyznal. To przestancie pier...ic. Zaklamancy
maczo
maczo, 03 lipca, 18:14@ mszaniak masz racje z nimi tylko tak je... dziadow.
malarz
malarz, 03 lipca, 18:21Hamstwo i drobnomieszczanstwo
maczo
maczo, 03 lipca, 18:32@ co malarz zabolalo , widzisz wy tym hamstwem zioniecie na kilometr . Zapytaj @ malarz mieszkancow co sadza o podwyzkach za smieci dowiesz sie dowiesz jaki ty jestes wspanialomyslny . Poczekaj juz niedlugo bedziesz maial protest przed domem za wyliczenie stawek za smieci ,mieszkacy miasta nie odpuszcza juz tym razem .
kuras
kuras, 03 lipca, 19:51@mszaniak, muszę wnieść małą "poprawkę" do twojego wpisu z 17.40, a dokładnie do słynnych już na "cały świat" 600zł za dzień pracy, jakie wg niektórych z tego portalu, miał zarabiać " wiadomo kto" Przysiadłem na dłużej i rok po roku prześledziłem BIP: od 2006 po 2017. Pierwsza uchwała to nr IV/19/2006 z 29.12.2006- rada ustala burmistrzowi wynagrodzenie następujące: zasadnicza 3.500, funkcyjny 1.500, dodatek specjalny (40% funkcyjnego i specjalnego) 2.000 i wysługę lat 175 zł. Razem brutto: 7.175, "na rękę" jest to 5.524,75. Podzielmy tę kwotę przez 30 dni - daje to na dzień 239.16zł netto. Kolejna regulacja uposażenia ma miejsce 22.12.2008. pensja zasadnicza: 4.900, dodatek funkcyjny 1.800, dodatek specjalny (składniki jak wyżej) 2480 i wysluga lat 343zł. Razem to 9.523 brutto, zaś"na rękę" czyli netto: 7.332.71 I znów szukamy 600zł/dzień z opowieści ferajny, dzieląc 7332.71:30=244.42zł za dzień pracy. I ostatnia regulacja uposażenia byłego burmistrza miała miejsce 20.12.2010 podczas sesji. Uchwałą nr III/18/2010 radni ustalili pensję zasadniczą na poziomie 5.760, dodatek funkcyjny 1.800, dodatek specjalny 3.024 i staż pracy 518.40. Razem to 11.102,40zł brutto. Netto to kwota 8.548,88zł którą też dzielimy na 30 dniówek by otrzymać 284.96zł za dzień pracy netto. Do magicznej dniówki 600zł wciąż jednak bardzo daleko. Znalazłem również uchwałę ustalającą wynagrodzenie obecnego włodarza o numerze III/16/2014 z 19.12.2014. Pensja zasadnicza 5.300, dodatek funkcyjny 1.500, dodatek specjalny 2.380 i wysługę 1.060. Razem 10.240 brutto, zaś"na rękę"-netto to kwota 7.884.80 Jeśli ją podzielimy przez 30 dni to "dniówka" wychodzi 262.82zł " na rękę". Nie znalazłem na stronach BIP uchwały z ostatniej sesji, na której radni zmienili uposażenie burmistrza. Z tych względów podobnej wyliczanki zrobić się nie da, ale jak się tam pojawi, uzupełnię na pewno. Jeśli w swoich wyliczenia chyba się pomyliłem, wskażcie gdzie, poprawię i przeproszę. Jeśli napisałem prawdę, przeprosić winniście wy! Można się machnąć o 20, nawet 50 zł, ale jeśli ktoś uparcie obstaje przy 600zł za dzień pracy, to przypadku w tym nie ma...Bardziej sporo złej woli
malarz
malarz, 03 lipca, 19:53Zapamiętaj maczo cham się pisze przez ce cha a nie samo ha .Podpuściłem Cię a Ty ani be ani me ani kukuryku
malarz
malarz, 03 lipca, 20:00@kuras tak umiesz liczyć a nie potrafisz podać obrotu Fokusa z instytucjami miasta. Chyba że kwoty są tak podążając że wzbudziły w Tobie obawy co to będzie gdy wyborcy się wyborcy dowiedzą ile za ile. I mam nadzieję że przyjdzie taki czas że poznamy MORALNOŚĆ FOCUSOWICZÓW.
kuras
kuras, 03 lipca, 20:04@malarz, ty sporo wiesz, to może nam powiesz, dlaczego tylu mieszkańców Mszany było dziś w urzędzie? Rozdawali co? Zapisy były na foto-woltaikę, albo darmowe kotły? Naprawdę nie wiesz"za czym kolejka ta stała"? To ja ci pomogę - ludzie ma potęgę zmieniają ilość osób w deklaracjach "śmieciowych" Mimo wakacji i powrotów młodzieży do domów, liczba osób nie wzrasta, ale.....maleje!!!! Za chwilę się okaże że Mszana po podwyżce stawki o 61,9%z dniem 1 lipca ma kilkuset mieszkańców mniej. Kto zapłaci zatem kwotę wynikłą z przetargu???
malarz
malarz, 03 lipca, 20:05Zamiast podążając ma być porażające
malarz
malarz, 03 lipca, 20:13A z tego co ja słyszałem mieszkańcy przyszli pytać ile z ich podatków poszło kasy w firmę Focus?
lel
lel, 03 lipca, 20:28Malarz i ferajna jak widać są z tych którzy nawet jak leżą znokautowani na glebie to nadal będą kąsać bez pamięci..
kuras
kuras, 03 lipca, 20:59"Cynizm w szybkim tempie staje się jedyną moralnością" - to M. Hłasko do @malarza. Choć cię nie znał, to pisząc te słowa, myślał o tobie, @malarz i twoich kompanach z tego forum
lel
lel, 03 lipca, 22:45Dobrze Kuras że podałeś wysokość dochodów poprzedniego burmistrza! Myślę że raz na zawsze ućiąłeś bezpodstawne, głupie szczekanie na tym forum bandy zacietrzewionych z nienawiści forumowiczów
lel
lel, 04 lipca, 08:23Z tego co pisze Kuras można wywnioskować że nasi samorządowcy za jakiś czas będą mieć poważny problem ze śmieciami, a raczej z utrzymaniem nawet tej bardzo wysokiej stawki!.Jeżeli mieszkańcy zmieniają nagminnie deklaracje podając w nich pomniejszoną liczbę domowników, to automatycznie do kasy urzędu będzie wpływać mniej pieniążków, a co za tym idzie żeby system się zamykał to trzeba będzie różnice w stawce przerzucić na tych systematycznie płacących.Miasto przecież nie może dopłacić ani złotówki z kasy miejskiej bo system ma się sam finansować..
kuras
kuras, 04 lipca, 18:31A do czego mamy te segregowane odpady wkładać, skoro nie mamy worków w nowych kolorach? Na stronie UM jest o wszystkim, ale o tym, ani mru, mru. Czyli mamy rozumieć, że nowe porządki nas nie dotyczą i ładujemy śmieci po staremu. To może i płacić będziemy"po staremu"?
biskup
biskup, 05 lipca, 07:00lelkuras Ty naprawdę jak to się mówi "na głowę upadłeś" i sam ze sobą rozmawiasz.Zastanów się czy nie lepiej byłoby w tym czasie może skusić się na rozmowę z właścicielem Focusa ?.
kuras
kuras, 05 lipca, 08:22@biskup, jeśli ci na sercu lżej, kiedy myślisz, że @lel i @kuras to jedno, niech tak zostanie. Zawsze to o jednego wroga mniej-trwaj w tym przekonaniu. Na rozmowę z właścicielem wspomnianej firmy mógłbyś udać ty-"majestatem" swoim możesz więcej wydobyć...a przy okazji, bo to blisko przecież, nawiedziłbyś też pobliskie, cztery czy pięć, firm (ulokowane są jedna obok drugiej, drzwi w drzwi)których właściciele, nie wiedzieć za co, dostąpili "łaski pana" i od stycznia 2015r. płacą czynsze pomniejszone o 30% każdego miesiąca. To trwa już 2,5 roku-łatwo policzyć straty w kasie miasta z tego tytułu, choć wedle umowy wpłaty winny być w takiej wysokości na jaką przedsiębiorcy wyrazili zgodę i akceptując warunki, złożyli swoje podpisy- na wiele spraw ważnych, kasy nie ma, a tu lekką rączką pozbywa się na dziś liczonych już w dziesiątkach tysięcy złotych pieniędzy. Kiedy uzyskasz o tym wszystkim wiedzę, zwołasz briefing i ogłosisz to światu. Jeśli nie zrobisz tego ty, zrobi to już krakowska RIO oceniając "dorobek" 4 lat obecnej ekipy. Zaręczam ci, będzie się działo!
kuras
kuras, 05 lipca, 08:43@biskup, ty sporo wiesz-powiedz nam brachu, dlaczego ten banerek o Dniach Mszany na tv28 taki piciusi, maleńki i na domiar nie "otwiera" się? Nie było kasy na większy format? Szkoda, bo chcielibyśmy dojrzeć listę sponsorów na plakacie
lel
lel, 05 lipca, 09:06Kuras!sponsor nie potrzebny "dołek"opędzlowany, kasa jest, to można pokazać światu że samemu też można:)
mnich
mnich, 05 lipca, 09:54@kuras A ile to czynszu FOCUS płacił i płaci za lokal i komu? Oświadcz, jak cię bolą obniżone czynsze u innych. Lelkuras- mędrcy, co następny donos?
wanpirek
wanpirek, 05 lipca, 10:21@mnich @kuras zapewne już zadbał i donosy wysłał do RIO z listą tematów skoro tak zaciera rękami i nie może się doczekać kontroli RIO Jakoś @kuras tobie nie przeszkadzało że firma Fokus robiła interesiki z miastem ile materiałów biurowych zostało sprzedanych miastu szkołom Ośrodek Zdrowia i inne jednostki i kto wie co jeszcze sprzedawano ? gdy był Burmistrzem twój znajomy a żona prowadziła firmę Fokus Mieszkańcy z podatków dotowali w rozwój firmy rodzinnej Fokus i jakoś @kuras to ci nie przeszkadzało nabrałeś wodę w usta i nie odpowiadasz był handelek czy nie?
malarz
malarz, 05 lipca, 16:31Ja też dołączam się wanpirek do Twego apelu byl handelek czy też nie ?Może by tak porównać ile wydawało sie kasy za poprzednika na asortyment którym handluje Focus a ile dzisiaj się wydaje i ile było w tym udziału Focusa jeśli był handelek.A najbardziej to mnie interesuje jeśli był handelek jakim asortymentem handlowano ?
wanpirek
wanpirek, 05 lipca, 20:11@malarz @kuras zamilkł a ja mam następne do niego pytanie czy to prawda że zmusił swoją pracownicę do zalogowania się na TV 28 i wykorzystuje jej logowanie i pisze jako @ kuras obrażając Burmistrza Miasta Józefa Kowalczyka @kuras pytam się pod kogo się podszywasz ? To skandal aby zmusić pracownicę do zalogowania się na TV 28 i wykorzystując jej logowanie pisać jako @kuras dlaczego bez jaj wiedzy to zrobił pytam ?
malarz
malarz, 05 lipca, 20:28@wanpirek no to ten kuras ma przejebane i to nie w sądzie cywilnym a karnym. Może wreszcie przyjdzie kryska na niego i jak to mówią nosił wilk razy kilka powieźli i wilka.
agajakokaska
agajakokaska, 05 lipca, 20:36No to teraz czekamy na ruch kurasia po wpisie wanpirka.Ma dwa wyjścia albo zaprzeczy wszystkiemu oficjalnie i poda wanpirka do sądu o zniesławienie albo zniknie raz na zawsze z tego portalu.O to teraz będzie się działo.Pewnie niedługo dowiemy się oficjalnie to o czym wszyscy wiedzą a nikt głośno nie mówi czyli dane @kuras. A wy "focusowicze" gdzie jesteście.Wstyd wam ,co?.Ale poruta.Wasz idol który tyle tu wymaga w swoich wpisach takie rzeczy robił? Tak na koniec typowo ludzkie odczucie.Szkoda tylko tej miłej,grzecznej i pracowitej dziewczyny/nota bene teraz już żony i matki/
biskup
biskup, 05 lipca, 20:38Przecież to skandal i grzech by zmuszać jeśli to prawda młodą dziewczynę do nikczemnego czynu lub i podszywac się pod nią. Trzeba być wyzutym z wszelkich ludzkich wartości. Na to zachowanie słowo wstyd to mało powiedziane. Nikczemność u tego człowieka nie ma granic.
wanpirek
wanpirek, 05 lipca, 20:41@malarz podobno w czterech studniach jakie zostały wykonane nad rzeką Mszanką do stacji uzdatniania wody przypomnę jedna studnia kosztowała 100 000 żł w dwóch nie ma wody a przecież nie ma suszy ? To jest następny skandal do wyjaśnienia ?
zabuniam
zabuniam, 05 lipca, 20:41Mam nadzieję że teraz P.burmistrz Kowalczyk nie odpuści.Mając w ręku wyrok sądu karnego dołoży jeszcze powództwo w sądzie cywilnym.Mszana trzyma kciuki.
biskup
biskup, 05 lipca, 20:45Jeszcze by tylko brakowało by kuras miał jakieś więzy z właścicielem Focusa bo to by już zalatywało mafią. Masz rację @agajakokaska że najbardziej szkoda tej młodej niewinnej dziewczyny. Jak ona weszła w dorosłość mając tak nikczemnego szefa? Kuras jeśli to prawda to po Tobie w wymiarze społecznym i ludzkim. Kuras kto cię wychowywał? Dlaczego nie umiesz odróżniać dobra od zła?
narcyzjam
narcyzjam, 05 lipca, 20:49Jak ty kuraś teraz będziesz chodził po ulicach Mszany Dolnej,chyba w takiej kibolowskiej masce.Tylko nie ubieraj gorolskich portek bo cię zaraz rozpoznają.A jeśli będziesz chciał mieć spokój to tylko San Escobar.
wanpirek
wanpirek, 05 lipca, 20:56Jak do tych skandalicznych zachowań @kurasa dołożymy handelek z miastem itp to mamy obraz człowieka który powinien się pod ziemię zapaść ze wstydu ?
obelix
obelix, 05 lipca, 21:21Czytam to co piszecie i jestem zbulwersowany. Takich ludzi powinno się izolować ze społeczeństwa. Donosy na innych, kłamstwa, oszustwa, życie i wyjazdy na koszt podatnika a w niedzielę kościółek i komunia (nawet dwa razy żeby wszyscy widzieli w obu parafiach). Po trupach do celu bo cel uświęca środki.To straszne, to po prostu skandal. Jeśli jest jakikolwiek sposób by odsunąć takiego człowieka od sprawowania jakichkolwiek funkcji polegających na kierowaniu innymi ludźmi to trzeba to zrobić. To moralny obowiązek przyzwoitego człowieka aby taki potwór nie miał już nigdy możliwości kogokolwiek skrzywdzić!!!
lel
lel, 05 lipca, 21:25Wy się chyba Boga nie boicie? Co jeszcze wymyślićie? Do czego się posunięcie w swej nienawiści?!!
agajakokaska
agajakokaska, 05 lipca, 21:35Co ty lel rżniesz głupa? Próbujesz odwracać kota ogonem.Gdzie jest kuraś?Jeśli to nieprawda dlaczego tego nie pisze? A Boga w to nie mieszaj.
mnich
mnich, 05 lipca, 21:38@lel Niestety to wszystko prawda, my nie mamy w sobie żadnej nienawiści, nic nie wymyślamy i Boga się boimy w przeciwieństwie do ciebie @ lel , @ kuras
obelix
obelix, 05 lipca, 21:41@lel a gdzie nieodłączny kuras? Może ty nam wytłumaczysz zachowanie twojego przyjaciela bi coś nagle zamilkł. Chyba że nadaje tylko "w godzinach pracy" pracownicy? Żenada.
lel
lel, 05 lipca, 21:54Jakim prawem wydajecie nad kimś sądy i rzucaćie jakieś wymyślone oskarżenia, oczerniając człowieka. Znowu rzucaćie w opinie publiczną jakieś niesprawdzone informacje, z resztą nie po raz pierwszy.Łatwo jest w ukryciu rzucać oszczerstwa .Dlaczego któryś z was się nie ujawni i podpiszę pod tym o czym mówcie. Znajdzie się odważny? Nie sądzę!
pinokio
pinokio, 05 lipca, 21:55Wszystkiego się można było spodziewać ale nie takiego zachowania internauty kurasa który ma pełna usta słów o uczciwości itd.Zapewne mam nadzieję że niedługo dowiemy się kto jest tym rzeczywistym kurasem który miał zmusić młodą dziewczynę do zalogowania się jako kuras a ponoć była jego pracownikiem.Przecież to szczyt głupoty ale gdy nienawiść sięga zenitu zanika racjonalne myślenie i rozsądne zachowanie się..A tak po ludzku to jak trzeba być zepsutym człowiekiem by taki czyn popełnić.
pinokio
pinokio, 05 lipca, 21:59lel ochłoń.My oceniamy rzeczywistego kurasa bo jak się okazało kto inny pisze a kto inny miał problemy.A kto nim jest to ja nie mam zielonego pojęcia i mam nadzieję jak napisałem dowiemy się.
mnich
mnich, 05 lipca, 23:07@ lel To smutne i wymowne i nie do pomyślenia jak można być tak zepsutym człowiekiem @ kuras, uczciwy "do bólu" - to nie oszczerstwa to gorzka prawda.
wanpirek
wanpirek, 06 lipca, 06:57oto mamy smutny koniec internauty @ kuras który dla swoich celów jest wstanie wszystko zrobić zmusić nie winną kobietę swojego pracownika do logowania się na TV28 i w konsekwencji przerzucić wszelką odpowiedzialność na niewinną osobę Jaką trzeba być paskudną osobą aby tak postępować ile jeszcze krzywd usłyszymy wyrządził @ kuras
malarz
malarz, 06 lipca, 07:39Tytuł artykułu "Konar spadł na osobówkę" trochę pasuje do tych wpisów i opisanej prawdopodobnej sytuacji.Ja nie mogę pojąć jak tak można robić,być tak bezwzględnym bez żadnych pozytywnych wartości człowiekiem.Ile w tym kurasie jest zła które jest produktem nienawiści.Może kiedyś się dowiemy kto jest tym kurasem a może jest On też i tym donosicielem który nie bacząc co jest zrobione dla mieszkańców nie ma żadnych skrupułów by to zatrzymać.Że jeszcze tacy ludzie są.Czyżby takie działania dawały mu szczęście i zadowolenie.A może jest to już uzależnienie?.
malarz
malarz, 06 lipca, 07:53Jeśli to prawda co tu jest napisane to osobnik który używał nicka kuras a nie był jego właścicielem i robił to wbrew woli właściciela tego nicka korzystając z niego pisząc komentarze i ten właściciel(młoda dziewczyna} miał go ponoć utworzyć na polecenie tego osobnika.Wcale mnie nie dziwi że ten osobnik milczy bo przez dalsze pisanie brnął by ze szkoda dla siebie.Ciekawe jak się zachowa ta młoda dziewczyna która wbrew swojej woli została uwikłana w tą sprawę?
malarz
malarz, 06 lipca, 07:55Ciekawe w jakiej firmie pracowała ta młoda dziewczyna ducha winna zmuszona do niecnego działania.
mnich
mnich, 06 lipca, 08:20@kuras To 983 komentarzy kłamstw,oszczerstw, poniżeń, nienawiści kierowanych do Pana Burmistrza i nas tu na tym portalu, twoje słowa "Zaręczam ci będzie się działo!"
wanpirek
wanpirek, 06 lipca, 08:26@malarz @ kuras sam na siebie bat wyszykował podszywając się pod czyjeś logo ten czyn jest tak samo karany jak złożenie podpisu za kogoś teraz zależy co ta młoda osoba zeznała w Prokuraturze sprawa jest objęta przez prokuratora więc czekamy na finał
agajakokaska
agajakokaska, 06 lipca, 08:56Jak to mówią zakiwał się na śmierć.Teraz tylko czekać procesu sądowego i wyroku.Nie będzie nudy w te wakacje,będzie się działo.A może reszta "fokusowiczów" korzystała z komputera tej biednej pracownicy?
agajakokaska
agajakokaska, 06 lipca, 09:00Tytuł tego artykułu doskonale nadaje się do poruszanego przez nas tematu.Zmienić tylko "samochód" na "głowę"i będzie super.
obelix
obelix, 06 lipca, 09:10A ja jestem ciekaw czy ten osobnik nie miał czasem więcej pracownic bo tych ników obrażających porządnych ludzi było tu trochę.
wanpirek
wanpirek, 06 lipca, 09:46Jeżeli @ kuras takie same metody stosował z donosami które pisał a potem kto inny podpisywał to mielibyśmy obraz człowieka któremu konar rzeczywiście spadł na głowę @obelix ciekawe spostrzeżenie z tymi pracownikami i nikami gdyby tak było to znaczy że choroba postępuje chęć zdobycia władzy w mieście jest tak silna że jest wstanie zrobić wszystko wykorzystując niewinne osoby po trupach @kuras Po trupach
subiekt
subiekt, 06 lipca, 16:21Tak oto kończą osoby które myślą że wszystkie rozumy pozjadały i że im wszystko wolno.Jest to ostrzeżenie dla tych wszystkich którzy myślą że wszystko będzie trwało wiecznie i nikt ich nie rozliczy.To do czego posunął się internauta kuras przekroczyło wszelkie przyjęte w społeczeństwie granice moralności i uczciwości.Jestem tylko ciekaw czy ten osobnik to rozumie ile zła wyrządził tej młodej osobie jak również tym wszystkim których niesprawiedliwie oczerniał ,wyśmiewał podszywając się bezprawnie,można nawet stwierdzić kradnąc tożsamość niewinnej osoby.I jak się okazało wszystko jest do czasu,zasłona dymna odsłoniła prawdziwe oblicze internetowego mszańskiego "moralizatora". "KRÓL" JEST NAGI !!!
pinokio
pinokio, 06 lipca, 17:15subiekt masz rację zasłona dymna odsłoniła prawdziwe oblicze kurasa tylko należało by dopisać "zgniłe oblicze".
lel
lel, 06 lipca, 21:55No proszę, proszę niejaki subiekt się nam ożywił na portalu po wielu miesiącach milczenia.Co tam subiekt w śmieciach słychać?może poradziłbyś coś na tą straszliwą podwyżkę w mieście żeby mieszkańcy płacili mniej? Nie martwi cię taka straszliwa cena jaką teraz będziemy musieli płacić? Może są jakieś możliwości żeby zaskarżyc tą straszliwą podwyżkę i ratować ludzi?
obelix
obelix, 06 lipca, 21:58Niedługo pewnie objawi się nam jak gdyby nigdy nic kuras. (z kropką)albo z inną zmianą (ja bym proponował wymienić środkową literkę na "t") i będzie dalej wypisywał brednie. Tacy ludzie się nie zmieniają. Tu już nie działa rozum ani sumienie, to jest już czyste opętanie.
lel
lel, 06 lipca, 23:21Obelix piszesz o sumieniu , opętaniu, a czymże są te powyższe wpisy?jak nie opętaniem was przez nienawiść.Jeden drugiego nakręca w nienawistnych pomówieniach i insynuacjach.Przystąpiliśćie do zmasowanego ataku rzucając oszczerstwa.I wy jesteście chrześcijanami?!!!
kuras
kuras, 07 lipca, 07:19Fabryka fakee newsów pracuje pełną parą - mocne słowa, zawsze coś się przyklei, ktoś uwierzy. Stara i sprawdzona metoda. A @subiekt? Niczym wulkan na Sumatrze.....Po prawie trzech latach milczenia "przemówił" Ale okazja przednia. Nie mogło zabraknąć głosu "rozsądku"
wanpirek
wanpirek, 07 lipca, 08:01 objawił się @kuras. z kropką czy bez ? Ustawa z dnia 25 luty 2011 Kodeks karny nowe przestępstwo polegające na podszywaniu się pod inną osobę powszechnie określane jako kradzież tożsamości w przypadku gdyby osoba stwierdziła że użyczyła swego logo jest osobą współodpowiedzialną w przypadku gdyby doszło do przestępstwa Tak czy owak czy podszywanie się pod inną osobę jest moralne ? Zapewne Sąd to wyjaśni gdzie jest prawda ?
lel
lel, 07 lipca, 08:16Wanpirek w roli sędziego to patrzcie, patrzcie!moja rada, uważaj na własny tyłek bo jeszcze ci go mogą odstrzelić..
kuras
kuras, 07 lipca, 08:36@wanpirek, oczywiście ty i twoi kumple z tego forum, to jedyni sprawiedliwi, zawsze prawdomówni, nikim nie gardzący, o nikim fałszywych informacji nie kolportujący. O waszych nickach nie wspomnę - naturalnie zawsze pod jednym i tym samym. Prawda? Wierzę i mam nadzieję, że instytucje przez ciebie/was tu wywołane pokażą, kto jest kim, kto mija się z prawdą od ponad trzech lat, a kto obraża i niszczy drugiego. Ktoś tu powtórzył za mną: "będzie się działo" A ja dodam, będzie też okazja stanąć z wami twarz w twarz i wtedy okaże się, czy potraficie obronić choćby wpisy z wczoraj? O wcześniejszych nie wspomnę, ale większością dysponuję i już niebawem trafią tam, gdzie trafić powinny. Każdego dnia "dokładacie" nowe, więc trochę to trwa
wanpirek
wanpirek, 07 lipca, 09:32@kuras Sądy sądami ale prawda musi być po twojej stronie powodzenia jeszcze słupy są wolne na obwieszczenia wyroków robisz to co najbardziej lubisz ?
wanpirek
wanpirek, 07 lipca, 09:41@lel ty mi grozisz że mnie zastrzelisz zastanów się to jest grożenie utraty życia ?
coby
coby, 07 lipca, 09:53"zmusił swoją pracownicę do zalogowania się na TV 28 i wykorzystuje jej logowanie i pisze jako @ kuras obrażając Burmistrza"......czyli co - @kuras zmusił pracownice, żeby się zalogowała na tv28 i pisała jako @kuras??? Bo mu się niew chciało pisać osobiście???Aha. A poza tym @wanpirek wszyscy zdrowi?
coby
coby, 07 lipca, 09:58A czy KK nie przewiduje kary śmierci za "kradziż tożsamości"? Choć z twojego wpisu @wanpirek wynika raczej że jeżeli już do czegoś doszło to do wyręczania się inną osobą ;-)).....Ale przecież należysz do towarzystwa, które z logiką jest na bakier ;-)
coby
coby, 07 lipca, 10:01Koń Rotmistrza jak usłyszał dziś o "kradzieży tożsamości" przez @kurasa, polegającej na "przymuszeniu" pracownicy do pisania.... jako @kuras leży na grzbiecie i wierzga kopytami! You make my day @wanpirek! ;-))
coby
coby, 07 lipca, 10:06o proszę! I @subiekt wyszedł "z szafy"! Odnalazł się kajet z hasłami do różnych nicków @malarz? ;-)). Super. To pewnie zaraz świętym oburzeniem w sprawie "kradzieży tożsamości" zapałają inne - dawno nie oglądane nicki ;-)). Moi uroczy "specjaliści od kradzieży tożsamości"!
kuras
kuras, 07 lipca, 10:12@wanpirek, nawet jeśli, to bez "tyłka" przyszłoby ci dalej żyć na tym łez padole, to da się. Ta część ciała nie najważniejsza i jej utrata, w całości czy części, utratą życia nie grozi. A zatem, spoko. Dasz radę! Tylko biedaku pisać komentarze będziesz musiał "na stojąco"...bo czas jakiś nie usiądziesz. Może twoje "myśli" będą krótsze, ale mamy nadzieję, że wciąż "bogate i głębokie"
kuras
kuras, 07 lipca, 10:31@wanpirek, aleś ty bojący, a na forum radzisz sobie całkiem, całkiem. A @lela nie bój, on łagodny i muchy by nie skrzywdził, a co dopiero ciebie. Ale o własną d.... dbaj. Nijak byś bez niej wyglądał, a bywa, że kto inny "strzela", a kto inny kule nosi, ale ty przecież nikomu, a co dopiero kulom, się nie kłaniasz.
lewy9
lewy9, 07 lipca, 10:45@lelkuras się wyrwał i bryka do woli w swoim stylu. Co pracownica odblokowała dostęp?
lel
lel, 07 lipca, 13:17Wanpirek lepiej powiedz ilu mieszkańców w związku z podwyżką która zafundowalisćie zmieniło deklaracje?.Coś czuję że w związku z tym zaczyna się nam zmniejszać liczba mieszkańców w mieście..
maksio
maksio, 07 lipca, 13:59Napewno się zmniejsza do liczby mieszkańców która ustalił Folipiak a kiedy to Ty wiesz najlepiej
lel
lel, 07 lipca, 15:09Maksio a co zrobicie jak system nie będzie się bilansował w związku ze zmniejszeniem się liczby mieszkańców?znów podniesiecie stawkę żeby domknąć budżet czy będziecie dopłacać z miejskiej kasy?
kuras
kuras, 07 lipca, 15:40"...jak system nie będzie się bilansował?" - tym gorzej dla......systemu!
obelix
obelix, 07 lipca, 16:00@lelkuras napewno zrobią co do nich należy i napewno zrobią to lepiej niż robił to fotograf a ty nie będziesz miał na to żadnego wpływu choćbyś nie wiem ile jeszcze bzdur tu wypisywał.
lel
lel, 07 lipca, 18:52Obelix tak to super zrobią jak teraz zrobili.Chyba w całej Małopolsce nigdzie tak wysoko nie poszły śmieci jak z Mszanie.Błędna polityka do tego doprowadziła...
maksio
maksio, 07 lipca, 19:26Ale czy najwięcej płacimy
wanpirek
wanpirek, 09 lipca, 08:51@kuras nie odpowiedziałeś mi na pytanie czy to prawda że @kuras podszywał się pod inną osobę przy logowaniu się . Ustawa z dnia 25 luty 2011 Kodeks karny nowe przestępstwo polegające na podszywaniu się pod inną osobę powszechnie określane jako kradzież tożsamości w przypadku gdyby osoba stwierdziła że użyczyła swego logo /np strachu/jest osobą współodpowiedzialną w przypadku gdyby doszło do przestępstwa @ kuras ja tylko pytam czy to prawda ? Tylko nie wysyłaj @ lel żeby mnie zastrzelił ?!!!jak tutaj pisze @lel grożąc a ty @kuras drwinki sobie robisz !
lel
lel, 09 lipca, 10:51Wanpirek co jak co ale manipulować to ty potrafisz zresztą nie pierwszy raz! Czy możesz dosłownie zacytować moja wypowiedź"manipulancie"?
maksio
maksio, 09 lipca, 12:10Lel podszyl się kuras czy też nie tylko nie mów że nie wiesz.A ty jesteś czysty o logowanie bo jak przyjdą i sprawdza to żeby czasem nie było tych spraw co piszą o kurasie.Cos mi się wydaje że z tym kurasem to jest coś na rzeczy pożyjemy zobaczymy czy kuras to ten kuras
lel
lel, 09 lipca, 13:23Maksio!ja się nie boję , wyrażam swój pogląd i zadaje trudne pytania.O kurasa się nie martw da sobie radę , gorzej wypadają wasi ale to już czas pokaże..
maksio
maksio, 09 lipca, 13:51Lej już się boję i portkami trzęse a gdybym miał gacie góralskie to i łobtarcie by były jak miał ten co przywdzioł cudze gacie nie swoje podszyl się pod gorala podobnie jak piszą że kuras to nie kuras
maczo
maczo, 09 lipca, 17:08Ale sie podniecacie kto pisze @kuras moze nawet jego babcia pisac.@ kuras wytyka wam bledy nieudolnosc niepoprawnosc polityczna w zarzadzaniu miastem a wy tak bardzo zajmujecie tym co nie potrzeba . Kazdy mieszkaniec miasta M.D wie ze musza byc zmiany i zmiany beda tylko troche cierpliwosci , przyjdzie nowe lepsze potrafiace zjednoczyc mieszkancow a nie dzielic .Nowa przyszla wladza bedzie blizej ludzi ale przedewszystkim profesjonalna . Szkoda tego miasta bo przeciez piekne a tak nieodpowiedzialni zarzadzajacy tylko kompromituja ten urzad . Przyklady ..... CHETNIE PODAM .
maksio
maksio, 09 lipca, 17:44Maczo a widziałeś byłego burmistrza w gaciach goralskich na zdjęciu. Harnaś Janosik przy nim to mały pikuś. Dobrze że jeszcze nie zbójuje tak jak Janosik który bogatym zabieroł a biednym rozdawoł.
pinokio
pinokio, 09 lipca, 17:55@maksio tam porównujemy do Janosika. Popatrz na kurasa: ten to zbój nad zbóje. Jak kiedyś pisali że ponoć przy fontannie cnotę zabroł pannie, zabroł czy nie zabroł ale jej rozbabroł i jeszcze jej mejla zabroł.
maczo
maczo, 09 lipca, 18:07to ze nie zmadrzejecie nigdy to ja wiem , ale ochlocie troche od tej polityki nie sama polityka zyje czlowiek . Nie macie co robic poczytajcie ksiazke to wam dobrze zrobi maksio pinokio.
lel
lel, 09 lipca, 18:28Maczo to ekipa frustratów którzy swoje niedomagania wylewają na tym portalu.Jednoczy ich wspólny wróg na którego bezkarnie wylewają pomyje. Nie ma to nic wspólnego z merytoryczną polityką i rozmową na rzeczowe argumenty..
maczo
maczo, 09 lipca, 18:34dlatego bez sensu @ lel z nimi dyskutowac . Szkoda tylko czasu zmarnowanego czasu tych czterech lat- na tym stracilo to piekne miasto i mieszkancy ktorzy musza sie teraz borykac z tak wielka podwyzka za smieci .
lel
lel, 09 lipca, 19:22Masz rację Maczo.Czasu już nie cofniemy ale niech będzie to wszystko nauczką żeby nie dać się populizmowi i obietnicom bez pokrycia co ma aktualnie miejsce..
pinokio
pinokio, 10 lipca, 09:52A może poto jej rozbabroł by maila jej zabroć? Zbój na zbóje ten nasz kuras . Kiedyś radzono by zbójowal w parku ale drzewa powycinał poprzednik i nie ma się gdzie ukryć przed jaśnie panującym i Murgrabia. A miejsce dobre bo można zapolować w każdy dzień na pięknej jakże gromadnie zapelnionej targowicy zbudowanej przez poprzednika . W każdy wtorek gromadnie obleganej w tym przez białogłowy które też dysponują mailami byleby nie rozbabrac bo to wstyd kuras
doncorleone
doncorleone, 12 lipca, 08:21lelkuras maksio pytał czy płacimy najwięcej? Zobacz na Gorcach ile będą płacili mieszkańcy miasta Rabka za śmieci.Zobacz to nie pierwsza podwyżka która nas czeka.W kolejce tzw.podatek drogowy i opłata wodna które lawinowo pociągną falę podwyżek bo taka jest ekonomia i tego hasłami populistycznymi nie da się zatrzymać.Ale czy Ty to pojmujesz to nie wiem mimo że już drugi rok za Tobą zapóźnionej edukacji. Skończyłeś ją czerwonym paskiem i mimo że Burmistrz Kowalczyk nie zaprosił Cię na wręczenie nagrody dla wybitnych uczniów do Urzędu to chyba już powinieneś być na obozie harcerskim w grupie zapóźnionych zuchów pod bacznym okiem druha Borucha..Czuwaj!!!
kuras
kuras, 12 lipca, 09:00@doncorleone, po co wracasz do tematu? Alboś tak głupi, albo głupa rżniesz? Właściwie to dla tej dyskusji znaczenia nie ma, ale skoro zachęcasz do spojrzenia na sąsiadów z Rabki, to uczynię to, ale kontent nie będziesz, bo twojego "optymizmu" nie podzielam. Jeśli ty się pocieszasz, że u nich też podrożało, to ja ci proponuję kalkulator i dwa proste działania; w Rabce płacono 8zł od osoby, a płacić będą 11.50, czyli o jakieś 44% więcej, a u nas? Jakbyś rzeczywistości nie zaklinał, jakbyś nie łgał, to skok z 6.50 na 10.50 inaczej niż 62% bez małego ułamka nie wyjdzie. Wg mnie, a już na pewno wg ekonomii, na którą tak ochoczo się powołujesz, tu cytat: "bo taka jest ekonomia i tego hasłami populistycznymi nie da się zatrzymać", wzrost stawki o 62% jest wyższy i bardziej dotkliwy niż ten o 44%. I znów cię zacytuję: "Ale czy Ty to pojmujesz to nie wiem". Wiesz na pewno ilu mieszkańców Mszany Dolnej w ostatnich dniach w sposób tyleż "cudowny", co absolutnie przewidywalny, nagle zniknęło z deklaracji. I na pewno się głowicie, jak te "ubytki" zapełnić? Wszak umowa podpisana, faktury będą z Myślenic spływać, trzeba je płacić, a w kasie za śmieci będą "tyły", no bo jak płacić za kogoś, kogo "nie ma".....na papierze, w deklaracji napisanej na okoliczność nowych stawek. I tak oto wpadliście we własne sidła. Zapomnieliście, że populizm nie popłaca, czy jakoś tak to @doncorleone napisałeś wyżej
pinokio
pinokio, 12 lipca, 09:36Wtrace sie .Kuras a ty że swego maila piszesz.Dla mnie ważne jest ile place.i z obozu piszesz
lel
lel, 12 lipca, 10:53Donek ty i wasi lepiej niech się mocno zastanowią z czego pokryjecie braki w kasie miasta ze względu na nagły spadek ilości mieszkanców którzy przed podwyżką płacili i teraz nagle ich zaczyna ubywac a od października jeszcze ubędzie..
kuras
kuras, 12 lipca, 11:32@doncorleone, w wyścigu "za absurdami" masz wszystkie koszulki i tę najważniejszą, żółtą "lidera", też i raczej konkurencji nie masz. Ale do rzeczy-gigantycznej podwyżce stawek w Mszanie Dolnej były już "winne": solary, wyższa świadomość ekologiczna mieszkańców, program Rodzina 500 plus, a teraz do "panteonu winowajców" dołączają mimo woli: podatek drogowy, którego nie ma i wierzę, że nie będzie, oraz "opłata wodna" - to jakiś chyba twój "autorski" pomysł??? Może chodziło ci o zmiany w prawie wodnym? Ale czy i one będą "winne" wyższym stawkom za śmieci w naszym mieście, jeśli zostaną wprowadzone w życie? Łgać potraficie jak mało kto, winę zrzucać na innych, jak nikt! Ale zapomnieliście o jednym, że ludzie w Mszanie liczyć umieją i tu się ......przeliczyliście
wanpirek
wanpirek, 12 lipca, 12:33@kuras ty się bierzesz za wyliczenia za śmieci i użalasz się że mieszkańców do płacenia za śmieci ubyło ? jaka troska tylko szkoda że jak byłeś zarządzającym miastem to wyliczenia robiłeś od 8 000 tyś mieszkańców i to były prawidłowe wyliczenia ? z korzyścią dla mieszkańców ? Tylko powiedz kto pokrył różnicę jak według deklaracji mieszkało 6 500 tyś mieszkańców ? @ kuras ty jesteś ekonomistą fenomen ostatnio wyliczyłeś że zarabiałeś dziennie 284 zł netto i to przez 30 dni ci płacono !!! zapomniałeś doliczyć podatek !!!!!czyli mieszkańcy z podatków płacili ci za to że w niedzielę byłeś w kościele 284zł netto + podatek a w soboty i nie tylko płacono ci że do góry d...... leżałeś za wszystkie niedziele i soboty płacono ci 284 zł netto to się nazywa pracowitość i uprawianie propagandy aby wykazać że nie 600 zł brutto dziennie ? w dni robocze pobierałeś wynagrodzenie @ kuras W niedzielę chyba się modliłeś za darmo ? chyba że jak mówią za pieniądze Ksiądz się modli za pieniądze lud się podli ?
kuras
kuras, 12 lipca, 12:57@wanpirek poczuł się pominięty i dał głos..i to jaki?! Jednak @doncorleone ma konkurencję. Dziś nawet takiego słońca nie ma, a ten swoje. @wanpirek, myślcie, co powiedzieć przedsiębiorcy "z dołka", bo wszystko wskazuje na to, że z ronda nici i to z jednego (tego planowanego od dawna)i drugiego, co to w umyśle pana burmistrzowym się "poczęło". Biznesmen wyłożył 4 mln i .....a
wanpirek
wanpirek, 12 lipca, 13:51@kuras no no no jaki troskliwy o przedsiębiorców ? nic dziwnego sprzedał dwie działki w centrum miasta za 3 000 000 mil a za 6 000 000 mil zrobił infrastrukturę tym przedsiębiorcom troka godna podziwu o ronda tylko żebyś w galoty nie narobił jak powstanie rondo ze złości ?
lewy9
lewy9, 12 lipca, 16:47Lel i kuras albo raczej lelkuras w jednym musi być pracownikiem urzędu mszańskiego bo błyska takimi informacjami o ubytkach w deklaracjach śmieciowych? Ciekawe czy to prawda bo jeśli tak to tylko współczuć burmistrzowi takich pracowników co wynoszą informacje z pracy i wypisują po forach internetowych.
pinokio
pinokio, 13 lipca, 08:49lewy9 ja uważam że lelkuras nie jest pracownikiem urzędu tylko zbudował siatkę donosicieli zatrudnionych w urzędzie i stąd u niego ta wiedza bo innego wytłumaczenia nie ma.Pan Burmistrz Kowalczyk nie wykonał żadnych zmian kadrowych to mu teraz za to dziękują że donoszą.
maczo
maczo, 13 lipca, 09:21Nie ma sie co dziwic ze pracownicy magistratu wynosza info oni maja juz dosc tej wladzy takich rzadow . Prosze przesc sie do urzedu zobaczyc jaka tam panuje atmosfera kazdy ma dosc . Kazdy pracownik czeka na final tych rzadow . Ja sie nie dziwie bo tak sie pracowac poprostu nie da .Panowie porzadzie sobie jeszcze chwile i pokazcie honor odchodzac z urzedu . KAZDY WIDZI JAK JEST .@ donek gdybys byl tak dobry w rozwiazywaniu problemow mieszkancow miasta jak w pisaniu tu na forum to smieci bylyby podobnie platnie jak w gminie ale ty madra glowa magistratu znasz sie na wszystkim . Teraz mieszkancy gminy placa 25zl a mieszkancy miasta 80zl na miesiac @ donek jak zes to wymyslil ha ha .Panowie zartujecie sobie z mieszkancow .
kuras
kuras, 13 lipca, 10:44Dawno, dawno temu(1673r)niejaki Molier, nie mając o tym pojęcia, że tworzy dzieło ponadczasowe, napisał świetną komedię pt. "Chory z urojenia" - dziś zmieniając liczbę pojedynczą na mnogą, lub wpisując nicki wyżej komentujących i zamiast słowa "urojenie" - OBSESJA, okaże się, że od kilku lat na mszańskiej, miejskiej "scenie" Molier wciąż żywy. Panowie, czy wy wciąż uważacie mieszkańców Mszany za idiotów, którzy nie umieją liczyć, którzy ze sobą, może ze strachu przed wami, nie rozmawiają, nie zastanawiają się, dlaczego stawki za śmieci poszybowały o prawie 62% w górę? Panowie, kłamstwem można nakarmić i wy to zrobiliście w roku 2014, ale tym samym kłamstwem wyżywić się już nie da.
saruk
saruk, 13 lipca, 10:50Durniejszego wpisu niż @maczo to dawno nie widziałem.Pracownicy urzędu ,zresztą jak każdej innej firmy mają obowiązki wynikające z umowy o pracę,i tak ją wykonują,nieważne kto będzie burmistrzem.Pracują po to by zarobić na swoje utrzymanie,swoich rodzin.To co wypisuje maczo to podłość.Już wcześniej jeden z internautów z "focusiarzy" jak to nazywacie użył dzieci do swojego wpisu.Do czego jeszcze się posuniecie?.Ten wasz skowyt za utraconym korytem robi się już żałosny.
saruk
saruk, 13 lipca, 10:52I wcale się nie dziwię,że mieszkańcy Mszany Dolnej w 2014 roku w wyborach pogonili to towarzystwo
maczo
maczo, 13 lipca, 11:11@ saruk co cie tak zabolalo ? to jak nazwiesz to ze wycieka info z urzedu dlaczego tak sie dzieje ? saruk na jakiej planecie ty zyjesz ? W kazdej szanujacej sie firmie trzeba dbac o pracownikow przedewszystkim trzeba storzyc dobra atmosfere pracy i tak zeby zaufanie bylo pelne w stosunku burmistrz - pracownicy . Zdaje sobie sprawe ze urzednik to misja publiczna i obowiazuja pewne standarty tylko dlaczego one sa lamane pytam ? widocznie jest powod , wiec pytam panie burmistrzu co sie stalo ze nie ma zaufania. Placzecie tutaj na forum ze sa wynoszone info z urzedu w czym jest problem , czy panuje pan na tym urzedem .Sami tutaj robicie sobie problemy a pozniej beczycie ze ten to a ten tamto ,panowie pomyslunku troche gubicie sie juz w tym wszystkim .
lewy9
lewy9, 13 lipca, 11:44Dawno dawno temu w średniowieczu byli błędni rycerze i zakute łby. Okazy takie widzimy do dziś czego przykładem na tym forum są maczo i lelkuras.
kuras
kuras, 13 lipca, 11:51"błędny rycerz" to rycerz wędrujący w poszukiwaniu niezwykłych przygód, najczęściej broniącego pokrzywdzonych - to definicja książkowa. O to ci @lewy9 chodziło? Chciałeś nam dokopać, a wyszło, jak zwykle. Słyszysz, że dzwonią, ale nie potrafisz powiedzieć w którym kościele. A poza tym wszyscy zdrowi?
lewy9
lewy9, 13 lipca, 12:11A dziś poszukują utraconych niezwykłych przygód (czyt.dostępu do utraconego koryta:)))
maczo
maczo, 13 lipca, 12:20no co mozna sie spodziewac po miernocie prezesiku ,tylko durnych komentarzy ! Jak tam panie prezesie co slychac w LGD wnioski sprawdzone? ,pieniadze rozdzielone/ ,kto ile dostal? jakie bylo kryterium ? mieszkancy zadowoleni ?piekna ziemia gorczanska poprzez pana prezesowanie miodem i mlekiem plynie ha ha .W krotce trzeba bedzie sie rozliczyc z koryta jak piszesz.
kuras
kuras, 13 lipca, 14:12@lewy9, gdybym miał wybierać pomiędzy "zakutym łbem", a "pustą pałą", to wybrałbym to pierwsze. Jednak "zakuta" odporniejsza na głupotę z zewnątrz, nie wszystko dopuszcza, jest swoistym filtrem. A "pusta"? Ty wiesz sporo, więc podziel się z nami, jak to jest, kiedy się ma "p.... .....ę"?
pinokio
pinokio, 13 lipca, 14:22Kuras a najprościej to odmówić zeznań i dalej marzyć o raju na zawsze utraconym
boryna
boryna, 13 lipca, 17:17Czyżby Jaśnie nam panujący wraz z Murgrabią pojmali kurasa w parku bez drzew w okolicy Tytanowej Targowicy za to że rozbabrał i zabrał maila,zakuli go w "dyby" a ten sobie nic z tego nie robił i po prostu zamówił?
doncorleone
doncorleone, 13 lipca, 21:24Kuras zapamiętaj Żeby kozka nie skakała toby nóżki nie złamała. Jak tam na obozie Czy druh BORUCH wziął cie w swoje obroty.A czy poznałes może jakaś druhenke bo we dwoje zawsze raźniej o smieciach porozmawiać
doncorleone
doncorleone, 15 lipca, 20:56Kuras jeden z internautów na Limanowa in stwierdza że piszący tam piotrek22 przypomina mu po stylu pisania ciebie i pyta czy piszesz na swoim maile.Dlaczego tak pyta?
obelix
obelix, 16 lipca, 00:24A ja obstawiam, że lelkuras vel piptrek22 rozpracowuje już teksty wykonawców, którzy wystąpią na Dniach Mszany. W jego interpretacji tekstów, jak to było w zeszłym roku znów dojdą da głosu frustracje i niespełnione marzenia.Tematem przewodnim tych jego ubiegłorocznych refleksji były LODY. Czekamy co nam w ty roku "zgotuje"?
doncorleone
doncorleone, 16 lipca, 07:11I zobacz obelix ile w Mszanie przybyło punktów sprzedaży lodów dzięki osobistej interwencji tego jakże zacnego internauty. Podobnie jak ty ja też czekam co w tym roku przykuje jego uwagę co mu się będzie podobało a co nie ? Jest on prawie jak Dyktator Mody Francuskiej i może by nam się ujawnił a nie działał w ciemni z ukrycia bo taki blask wiedzy i umiejętności jaki on reprezentuje nie może się marnować i chować po kątach. A na razie cieszmy się jego wpisami byle były autorskie i wysyłane były ze swojego maila bo inaczej być nie może by tak uczciwy jak to probuje pokazac nam sie ten internauta mógł nie czynić
wanpirek
wanpirek, 16 lipca, 10:58@lelkuras dziś pewno jest w Warszawie wszak Obywatele RP protestują o Sądy ? Przypomnę że były burmistrz zaglądał przy ostatnich wyborach samorządowych do list wyborczych kto był a kto nie był na wyborach i złapano go jak miał listy z wyborcami Co sąd orzekł ? że były burmistrz nie wiedział że tego nie wolno robić !? to są zapewne zeznania byłego burmistrza i sprawę oddalił ? A gdyby był inny klimat w tamtym czasie to Sąd skazał by za naruszenie ordynacji wyborczej i właściwego nadzoru zakazem pełnienia funkcji publicznej na ..... lat @lelkuras do Warszawy tylko portek Góralskich nie ubieraj jadąc do kolegów Obywatele RP
lewy9
lewy9, 16 lipca, 12:11Dokładnie @wanpirek, Obywatele RP to na pewno bliscy koledzy bo poprzednia temida była tyle razy łaskawa... Ale znając życie szybko będzie chciał przykleić się do nowej i użyje ku temu wszelkich środków nie wyłączając łobtarć w cudzych gaciach.
boryna
boryna, 16 lipca, 12:26doncorleone kuras to nie Dyktator Mody Francuskiej a jak się okazało Dyktator Lodów Mszańskich i naprawdę proponuję wsłuchać mu się w głosy wanpirka i lewy9 by się zastanowił czy wdziewać pożycone gacie góralskie i ryzykować łobtarcie a jak to nie miłe uczucie to miął tę przyjemność już zaznać chyba że mu to sprawiało przyjemność.TU PRZYNAJMNIEJ GACIE POŻYCZYŁ A MAILA?
lewy9
lewy9, 16 lipca, 12:29Ponoć se zabroł i jeszcze łozbabroł.
wanpirek
wanpirek, 17 lipca, 16:16@kuras wrócił z Warszawy ? jak pucz się udał ?galoty cię nie obdarły ? spotkałeś się z sędzią który cię ułaskawił za zaglądanie do spisu list wyborczych kto był a kto nie był na wyborach ?
kuras
kuras, 17 lipca, 16:43Nie chcesz trollu dyskusji pod artykułem o "drastycznej podwyżce"? Wolisz fake newsy puszczać pod tym tym tekstem? Odszukaj odpis tego "ułaskawiającego wyroku" schowaj w miejsce, które zapamiętasz-przyda ci się. Nawet niebawem. Oj będziesz odszczekiwał, oj będzie się niosło po górach i dolinach (po forach i gazetach)
maczo
maczo, 17 lipca, 16:54no tak cala ta elita UBEZPIECZENIA I PRZYJACIELE TO PISOWCY? HA HA HA HA HA , gdzie jest kon Rotmistrza to by se wierzgal ha ha .
Zaloguj się aby dodać komentarz!