sentyrz
Wtorek, 19 czerwca 2018r. · Imieniny: Gerwazego, Protazego
gold drop

Strona Główna » Aktualności

OBW. Wyprawa na Ciecień w rytm skrzydlańskiej piosnki

03 lipca, 14:21

Mimo deszczowej i zmiennej pogody w niedzielne przedpołudnie 2 lipca blisko 500 turystów dotarło na kolejną wyspę Beskidu Wyspowego - Cieceń.

Największa grupa  wybrała szlak czerwony z Przenoszy stanowiący  część Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego . W  Przenoszy gości  rozgrzewali przed wędrówką członkowie  Zespołu Regionalnego  ze Skrzydlnej pod kierunkiem  Mieczysławem Biel   i Marii Cygal .

Na szczycie Cietnia   turystów powitał w imieniu organizatorów Gminy Wiśniowa i Gminy Raciechowice - Wójt Gminy Wiśniowa Wiesław Stalmach. Mszę św. odprawił ksiądz Stanisław Figura  z  parafii Św. Marcina w Wiśniowej. Oprawę muzyczną mszy oraz koncert zapewniła Orkiestra OSP w Wiśniowej pod kierunkiem Józefa Manieckiego. Turyści mogli skosztować wspaniałych wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wiśniowej (Przewodnicząca Urszula Moryc). Smaczne kiełbaski z grilla serwowali strażacy OSP w Wiśniowej i Wierzbanowej z Naczelnikami Jerzym Mutą i Stanisławem Jasek.

Najmłodszym wędrowcem na Ciecień okazał 9 miesięczny Jasiek Sekuła z Dobrej, a najstarszym 75 letni  Stanisław Tłomak  ze Wielkiej Wsi k. Krakowa. Z najdalszego zakątka Polski przybył Dariusz Turecki z Lublina Najmilszą turystką została wybrano Urszulę Moryc z Wiśniowej, a najmilszym Stanisława Figurę z Wiśniowej.  

Władysława Knapik z Glichowa, a najmilszym Mateusz Kus z Wiśniowej. W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Wiśniowa zwyciężyli Stanisław Stalmach z Lipnika przed Stanisławem Paluszkiem z Przenoszy i Katarzyną Długosz z Niegowici.  

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Wiśniowa. O bezpieczeństwo turystów i transport zadbali strażacy z OSP Wiśniowa i OSP Wierzbanowa. Kordynatorzy spotkania Łukasz Janik z UG Wiśniowa i Damian Pazdur z GOKiS Wiśniowa. Z bardzo udanej wyprawy na Ciecień turyści wrócili szlakiem niebieskim do przełęczy Wierzbanowskiej.  

Za tydzień w programie odkrywania Beskidu Wyspowego  aktywny weekend, albowiem planowane są dwie wyprawy w sobotę 8 lipca 2017 roku nocna na Korab, w niedzielę 9 lipca 2017 dzienna na Sałasz, a na deser V Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki w Tenczynie . 

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz!