mzgk
środa, 18 lipca 2018r. · Imieniny: Kamila, Szymona
gold drop

Strona Główna » Aktualności

Mszana Dolna. Strażacy wyciągali auto, które stoczyło się do Mszanki

07 sierpnia, 16:17

Tłum gapiów obserwował akcję strażaków, którzy wyciągali z rzeki Mszanka samochód osobowy. Nie wiadomo dlaczego auto stoczyło się z parkingu i zatrzymało na progu wodnym rzeki. do zdarzenia doszło dzisiaj kilka minut po godzinie 14.00 w Mszanie Dolnej.

najprawdopodobniej auto zostało pozostawione na pochyłym parkingu przy ulicy Spadchroniarzy, Nie wiadomo czy było ono w pełni zabepieczone. Akcja wyciagania samochodu z rzeki Mszanki trwała ponad godzinę.

- nasza działania polegały na tym aby z samochody nie wydostały się do rzeki substancje ropopochodne - zaznaczył Wojciech Fraczek z PPSP w Limanowej. Dowódca skoordynowanej akcji dodał, że w takich sytuacjach najważniejszy jest czas i szybkość, bo zawsze istnieje zagrożenie skażenia terenu.

W akcji udział brały jednostki PPSP z Limanowej, z posterunku czasowego w Mszanie Dolnej, OSP Mszana Dolna oraz OSP Laskowa.

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
mszaniak
mszaniak, 08 sierpnia, 16:07uffff!!! Dobrze, ze wladze miasta nie wybudowaly jeszcze bulwarow hucznie i z pompa prezentowanych w kampani wyborczej 2014, bo pewnie przegrody na rzece by zatrzymac wode na calej szerokosci podniosly by poziom pewnie do metra. Mielibysmy pewnie skazona wode na Mszance. Po raz pierwszy chwale miasto Mszana Dolna.
kuras
kuras, 09 sierpnia, 10:10Natrafiłem przypadkiem na rzecz absolutnie niewiarygodną! Na stronach BIP UM Mszana Dolna są oświadczenia majątkowe najważniejszych osób zatrudnionych w urzędzie (ale też radnych)-to wymóg ustawowy. Z analizy oświadczenia pana burmistrza naszego miasta za rok 2016 wynika, że przez cały rok pracował.....za darmo! W urzędzie nie zarobił ani złotówki! Tak przynajmniej wynika ze złożonego w kwietniu br. na ręce wojewody oświadczenia majątkowego. W jednej z rubryk można co prawda natrafić na kwotę 4.800zł. z tytułu umowy o dzieło, ale to trochę za mało, żeby przeżyć cały rok?! Zapomnienie, przeoczenie? "Szaraczkowi" zaraz dano by po łbie,a biegłemu rewidentowi? Chyba takiego "zapomnienia" nie wypada popełniać?
wanpirek
wanpirek, 09 sierpnia, 10:27@kuras złóż wniosek do CBA o przyjęcie do pracy będzie wiadomo że szpiclujesz węszysz donosisz ? zaglądnij lepiej do schowków czy ci mole co nie zjadły ? @kuras jak tam willa w Rdzawce stoi ?
kuras
kuras, 09 sierpnia, 10:55@wanpirek, jak zawsze czujny! Brawo! Jak masz wiedzę o willi w Rdzawce, to podeślij na forum link, chętnie poczytamy. Ale póki co o oświadczeniach powinniśmy dyskutować-wejdź na BIP i poczytaj oświadczenia obecnego i byłego burmistrza. Rozumiem, że podważasz wiarygodność mojego komentarza?
kuras
kuras, 09 sierpnia, 11:48@wanpirek, a tobie się nie poplątało? Bo wiesz, jak się tak kłamie, dzień w dzień, od paru już lat, to można się poplątać w gąszczu własnych łgarstw. Ale dajesz radę? To dobrze, sprawdź jednak, czy nie zmieniłeś, przypadkiem oczywiście, waszej oficjalnej narracji z lat 2013/14? Wtedy obowiązywała wersja,że willa ze złotymi klamkami i windą jest w Rabce, a letnia dacza z modrzewia w Rdzwce, a ty dopytujesz o willę w Rdzawce. No chyba, że coś w tzw. "miedzyczasie" się urodziło???? Ale mogłeś zapomnieć....wszak tyle spraw na głowie, a tu jeszcze ten piekielny upał. Wybaczam, ale radzę,byś na wzór aktywisty-czekisty czuwał i trzymał łapki na pulsie
kuras
kuras, 09 sierpnia, 12:42@wanpirek, bagatelizujesz opisaną przeze mnie sprawę?! Uważasz, że nic się nie stało?! A pamiętasz sprawę ministra Nowaka ciągnąca się do dziś? Rzecz dotyczyła pominięcia w oświadczeniu wpisania zegarka wartego coś ok. 45 tys.zł. W oświadczeniu pana burmistrza za rok 2016 pominięte dochody to co najmniej 125 tys zł, a może i więcej?
lel
lel, 09 sierpnia, 20:46No to mamy transparentną władze;), ciekawe jakie konsekwencje wynikają z faktu nie opublikowania dochodów za poprzedni rok?
mszaniak
mszaniak, 12 sierpnia, 20:46@wanpirek jestes za likwidacja CBA? no to wszystko jasne :)
mszaniak
mszaniak, 12 sierpnia, 20:47Znamy takich co glosna mowia o likwidacji agencji walczaca z korupcja. Czyzby w Mszanie cos mialoby wyplynac?
maczo
maczo, 13 sierpnia, 17:48Przepraszam a nicki potaczka to na wakacjach czy na urlopie , czyzby nie umial pisac z komorki?
kuras
kuras, 14 sierpnia, 15:06@maczo, a ckni ci się za nim i POzostałymi? Może są na wakacjach,a może.... nie mają nic do powiedzenia(napisania)albo, co gorsza.....dostali "szlaban" na udzielanie się w mediach??? Obstawiam to drugie i ostatnie, bo co można powiedzieć przy tej sprawie? Jest jasna i oczywista
lel
lel, 16 sierpnia, 08:11Kuras ma rację "tęsknić"nie ma za czym wszystkie te nicki zrobiły robotę na dwa lata przed wyborami w 2014 roku a za nimi ukryte konkretne osoby.Uwczesna propaganda dyskredytacji, kłamstw, oszczerstw przynosiła oczekiwany efekt przy urnach wyborczych.Efektem tego jest to co mamy!!, Tylko pojawia się pytanie CO MAMY?..
coby
coby, 16 sierpnia, 13:49"a może.... nie mają nic do powiedzenia(napisania)" - to absolutnie wykluczone! On zawsze ma do powiedzenia/napisania....
maczo
maczo, 19 sierpnia, 18:22smieciami gral i smieci go pogrzebaly ha ha ha.
mszaniak
mszaniak, 22 sierpnia, 16:39''Burmistrz Mszany Dolnej Józef Kowalczyk w swoim oświadczeniu majątkowym wpisał ponad 144 tys. zł oszczędności i mieszkanie o powierzchni 120 m. kw. i wartości 240 tys. zł. Jako włodarz miasta zarobił w 2016 roku ponad 132 tys. zł, miał również dochód z umowy o dzieło w wysokości niespełna 5 tys. zł. Józef Kowalczyk jeździ Toyotą Corollą Verso z 2004 roku o wartości 12 tys. zł. Co ciekawe, kolejny raz burmistrz Mszany Dolnej musiał złożyć korektę do swojego oświadczenia. Tak było już przed rokiem oraz dwa lata temu. Tym razem w pierwotnie przedłożonym oświadczeniu Józef Kowalczyk ujawnił jedynie dochód z umowy o dzieło, zapominając o wpisaniu głównego źródła zarobków we wspomnianej już wysokości 132 tys. zł. Dziwi to tym bardziej, że z zawodu obecny burmistrz jest... biegłym rewidentem.'''.....................................Bolesław Żaba może się pochwalić największymi oszczędnościami – wraz z żoną wójt gminy Mszana Dolna zgromadził 485 tys. zł. Ma dwa domy – pierwszy o powierzchni 150 m. kw. i wartości 300 tys. zł, drugi o powierzchni 60 m. kw. i wartości 30 tys. zł. Oprócz tego, w oświadczeniu majątkowym wójta można znaleźć informacje o gospodarstwie rolnym o powierzchni 1,95 ha z oborą, stodołą i garażem. Sam grunt wójt wycenia na 40 tys. zł, budynki zaś na 35 tys. zł. Bolesław Żaba jest także jednym z właścicieli działek rolnych – wartość to 20 tys. zł. Jak wójt zarobił w 2016 roku ponad 149 tys. zł. Dochodem był też zwrot kosztów służbowej podróży w wysokości prawie 3 tys. zł. Wójt jeździ Oplem Insignia z 2011 roku, wartym 30 tys. zł. ................https://limanowa.in/wydarzenia/news;majatki-zarobki-kredyty-oswiadczenia-wojtow-i-burmistrzow-w-regionie-biegly-rewident-zapomnial-o-pensji,37969.html.......to sie na krzywdzie ludzkiej blowia w naszej Mszanie Dolnej
maczo
maczo, 23 sierpnia, 18:58Na druga strone nikt pieniedzy nie zabierze . Jezeli chodzi o zarobki i majatki wlodarzy publicznych to wszyscy klasuja sie powyzej klasy sredniej ,niektorzy to mijonerzy .Do kieszeni im nie zagladam ale czy to sprawiedliwe ? czy dobrze wykonuja swoja prace ? Wyborcy ocenia przy urnie wyborczej kazdego z nich . Moge napisac ze ja bym poujmowal ich pensje spokojnie do 6 tys to byloby sprawiedliwsze i za wykonana prace , a przewdewszystkim po kazdej kadencji musieliby wziasc odpowiedzialnosc za to co robia . Co do pana burmistrza @ mszaniak kazdemu idzie czasem zapomniec a z wiekiem tym bardziej wiec trza to poprawic. .
kuras
kuras, 24 sierpnia, 08:31@maczo, masz rację,"kazdemu idzie czasem zapomniec", jak napisałeś, ale "zapomnieć" że zarobiło się ponad 132 tys.zł to sztuka wyjątkowa, a zrobić to dwa razy z rzędu, to już mistrzostwo świata. Spróbuj pomylić się ty, spróbuj opóźnić wpłatę należnego podatku VAT7, albo ZUS-owskiego haraczu, to się prędko dowiesz ile to kosztuje.
Zaloguj się aby dodać komentarz!