mzgk
Poniedziałek, 24 września 2018r. · Imieniny: Gerarda, Teodora
doll

Strona Główna » Aktualności

OBW. Szczebel z otwartymi rękami powitał swoich gości

07 sierpnia, 19:45

Trochę niepewna pogoda nie zniechęciła turystów do niedzielnego zdobywania Szczebla. Wędrowcy mieli do wyboru wiele tras szlak zielony z Glisnego, czarny z Lubnia i z Mszany Dolnej. Główna grupa odkrywała nowy szlak z Tenczyna pod kierunkiem przewodnika PTTK Haliny Mikołajczyk i zespołu Toporzanie.

Na szczycie Szczebla ponad 1200 osobową grupę turystów powitał Kazimierz Szczepaniec Wójt Gminy Lubień. Mszę Świętą Polową przy pamiątkowym głazie poświęconym Św. Janowi Pawłowi II odprawił ojciec Marek Metelica z Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie.

Piękną oprawę muzyczną Mszy i spotkania  zapewnili Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Tenczynie pod kierunkiem Andrzeja Stojewskiego i Zespół Regionalny „Toporzanie „ w Tenczynie pod kierunkiem Barbary i Andrzeja Druzgałów. W specjalnym programie satyrycznym wystąpili członkowie Zespołu Regionalnego „Toporzanie” Andrzej Druzgała i Krzysztof Paś.                 

Ekipa GOK-u w Lubniu  zadbała o żołądki turystów częstując smaczną kiełbasą „Beskidzką” Firmy Markam z grilla oraz wodą mineralną.

Wśród licznej grupy wędrowców najmłodszym okazała się 7 miesięczna Zosia Matuszk  z Obidowej, a najstarszym 81-letni Andrzej Leśniak z Tenczyna. Z najdalszego zakątka Polski przybył Szymon Kowalski z Rumii k. Gdyni, a z najdalszego zakątka świata  Hubert Jakubiak z Nowego Jorku- USA.

Najmilszymi  spotkania na Szczeblu wybrano Justynę  Rapacz z Tenczyna i Mariusza Pasternak z Lubnia. Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym i Gminie Lubień wykazali się Łukasz Kalec z Dobrej (I miejsce), Halina Bierówka z Mszany Górnej (II miejsce)  i Marian Gaura ze  Słopnic (III miejsce). Za rodzinne wędrowanie została wyróżniona rodzina Brzezickich z Lubnia i Tenczyna .

Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody z rąk Wójta Gminy Lubień Kazimierza Szczepańca i Dyrektora GOK-u Danuty Burtan.

Warto podkreślić wspaniałą (jak zwykle) atmosferę spotkania na Szczeblu i duże zaangażowanie  pracowników GOK-u w Lubniu (Danuta Burtan, Elżbieta Pasierb, Renata Cieżak, Edyta Brzezicka, Danuta i Piotr Bednarczyk, Mariusz Pasternak), Urzędu Gminy Lubień (Wiesław Sobczak, Stanisław Niżnik i Stanisław Ankus),  OSP w Lubniu z prezesem  Stanisławem Łabuzem i naczelnikiem Tadeuszem Wachem, OSP Tenczyn z prezesem Bogdanem  Rekuckim i naczelnik Tomaszem Mońko. Nad bezpieczeństwem uczestników dbali ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR z Rabki Zdrój. Spotkanie wsparli  Małopolski Urząd Marszałkowski w ramach projektu „ Małopolska Gościnna „ , Piekarnia Wsół z Lubienia, Piekarnia  Słowiak z Lubnia  i Firma Markam z Kasinki Małej.

Za tydzień zapowiada się ciekawy i intensywny weekend. W sobotę 12 sierpnia nocne wyjście na Miejska Górę, w niedzielę 13 sierpnia wyprawa na Łopień i Ogólnopolski Festiwal Piosenki turystycznej w Limanowej,  a we wtorek 15 sierpnia wędrówka na Potaczkową. 

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.