Wtorek, 26 września 2017r. · Imieniny: Justyny, Cypriana

Strona Główna » Aktualności

OBW. Lubogoszcz to góra która "lubi turystów"

11 września, 19:07

Koniec wieńczy dzieło. 18 wędrówek juz za nami, a ta która zakończyła się w minioną niedzielę na górze Lubogoszcz była ostatnią w 8 edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy.

Wyniki konkursów:

NAJMŁODSZY: Miłosz Drzymalski /20 miesięcy/, Mszana Dolna

NAJSTARSZY: Krystyna Konarska lat/, Kraków

UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA

POLSKI: Krystyna Sereda, Łódź. Organizatorzy nagrodzili także Mirosławę i Jana Liszków z Tomaszowa Mazowieckiego.

- KONKURS WIEDZY O BESKIDZIE WYSPOWYM i ORGANIZATORACH:

I miejsce Stanisław Adamczyk, Mszana Dolna, II miejsce Szymon Banach, Limanowa

III miejsce  Wiktor Kokosiński, Kraków  

NAJMILSZA: Marta Banach, Lipowe, NAJMILSZY: Adam Chrustek, Mszana Dolna.

Nagrody wręczali: Józef Kowalczyk- Burmistrz Miasta Mszana Dolna, Agnieszka Modrzejewska -Potaczek, Przewodnicząca Rady Miasta Mszana Dolna, Agnieszka Sasal- Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Mszana Dolna, Czesław Szynalik- Prezes Koła Pszczelarzy w Mszanie Dolnej. 

W spotkaniu uczestniczyli także radni RM Mszana Dolna Bogdan Surówka i Janusz Matoga oraz Jerzy Kościelny- Zastępca  Dyrektora Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego, Maria Grzęda- Kierownik    BS-W Lubogoszcz i Stanisław Biedrończyk z Nadleśnictwa Limanowa. Tadeusz Patalita

W drugiej części spotkania w BS-W Lubogoszcz koncertowała kapela regionalna „Górne Łososinioki” z Łososiny Górnej pod kierownictwem Ryszarda Wróbla.

Za zdobycie wszystkich 18 „wysp” w tegorocznej edycji akcji OBW2017 31 uczestników nagrodzono odznaką „Złotego Rysia”.

Nagrodę „Wycieczka w Alpy” ufundowaną przez Biuro Podróży „Horyzonty” Tomasza Liptaka wylosował  Kazimierz Bierówka z Mszany Górnej. 

Wyniki konkursów sportowych dla rodzin przygotowanych przez Stowarzyszenie Lubogoszcz: 

Rzut do celu: I miejsce Bartłomiej Łabuz, Kasinka Mała, II miejsce Kamil Niedośpiał, Mszana Dolna, III miejsce Dominik Łabuz, Kasinka Mała. 

Rzut oponą: I miejsce Patryk Gaura, Słopnice, II miejsce Michał Niedośpiał, Mszana Dolna,

III miejsce Andrzej Aleksander, Pcim. 

Bieg sztafetowy w workach: 

I miejsce drużyna „Koksy” w składzie: Michał i Kamil Niedośpiał, Mateusz Stożek i  Hubert Rojek, 

II miejsce drużyna „Paprotki” w składzie: Monika Aleksander, Wiktoria Szostak, Martyna Borgiasz

 i Aleksandra Niedośpiał,

III miejsce drużyna „Pogromcy Worków” w składzie: Dominik Łabuz, Andrzej Alksander, Bartosz Łabuz i Maciej Rojewski,

IV miejsce drużyna „Beskidy” w składzie Patrycja Gaura, Magdalena Palacz, Kamila Gaura i Kinga Palacz.

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz!