Wtorek, 13 listopada 2018r. · Imieniny: Stanisława, Mikołaja
paweł

Strona Główna » Aktualności

„Skarby Pogranicza” – otwarcie wystawy w Bibliotece w Limanowej

03 października, 08:05

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na wernisaż polsko-słowackiej wystawy fotografii pn. „Skarby Pogranicza”. Jest ona pokłosiem transgranicznego fotopleneru, realizowanego na przełomie czerwca i lipca po polskiej i słowackiej stronie granicy, z uwzględnieniem miast Limanowa i Dolny Kubin oraz okolic.

 – Słowaccy uczestnicy fotografowali polskie pogranicze, polscy: słowackie – a wystawa oraz wydany fotoalbum i kalendarz (egzemplarze bezpłatne) to swoista synteza w tym spojrzeniu na sąsiada „zza miedzy” oraz jego rzeczywistość, otoczenie, architekturę, przyrodę. Jesteśmy przekonani, że każdy z Państwa i na wystawie i w poplenerowych wydawnictwach znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zapraszamy w czwartkowe popołudnie do biblioteki – zachęcają organizatorzy.

Inauguracyjny wernisaż wystawy odbędzie się 5 października (czwartek) o godzinie 17.00 w bibliotecznej Miejskiej Galerii Sztuki (ul. M. B. Bolesnej 13, I piętro). Otwarcie wystawy połączone będzie z prezentacją poplenerowego fotoalbumu oraz kalendarza (egzemplarze bezpłatne, dostępne dla wszystkich chętnych, obecnych na wernisażu). Obsługa artystyczna wernisażu: Zespół „Lim Trio”. Wstęp wolny.

Wystawa oraz poplenerowe wydawnictwa to elementy realizacji polsko - słowackiego projektu kulturalnego pn. „Skarby Pogranicza”. Jego realizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej a słowackim partnerem Biblioteka Orawska Antona Habovštiaka w Dolnym Kubinie. 

Wystawa, po okresie ekspozycji w Limanowej, będzie prezentowana również w Dolnym Kubinie.

 

Autor: jbudacz
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.