mzgk
Poniedziałek, 24 września 2018r. · Imieniny: Gerarda, Teodora
doll

Strona Główna » Aktualności

Mszana Dolna. Jest petycja ws. przywrócenia normalnego funkcjonowania "geodezji"

05 października, 10:39

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „WSPÓLNIE i WIARYGODNIE” zbiera podpisy pod petycją przywrócenia na dotychczasowych zasadach funkcjonowania Zamiejscowego Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru w Mszanie Dolnej.

Zarząd Powiatu Limanowskiego podjął decyzję o ograniczeniu funkcjonowania biura do jednego dnia w tygodniu argumentując swoja decyzję wprowadzeniem oszczędności.

- Z tą decyzją nie można się od tak pogodzić - mówi Tadeusz Klimek, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „WSPÓLNIE i WIARYGODNIE”.

Były Z-ca Wójta Gminy Mszana Dolna podjął inicjatywę aby na ręce Starosty Limanowskiego złożyć petycję, której celem byłoby przywrócenie działalności wydziału na dotychczasowych warunkach.

- Dziwię się przede wszystkim, że decyzja ta została podjęta bez jakichkolwiek konsultacji społecznych. Nikt nie informował mieszkańców o tym, że wprowadzono zmiany, a każdy kto przychodzi do budynku Urzędu Gminy, dopiero pod drzwiami dowiaduje się, że wydział pracuje tylko jeden dzień w tygodniu. Nie można się na to zgodzić - tłumaczy T. Klimek.

Stowarzyszenie któremu przewodniczy były Z-ca Wójta Gminy Mszana Dolna postanowiło w tej sprawie napisać petycję i zbierać podpisy aby funkcjonowanie "geodezji" w pełnym wymiarze godzin przywrócić.

- O podpisy będę zabiegał wśród mieszkańców trzech gmin: Miasta i gminy Mszana Dolna oraz Niedźwiedzia. Myślę, że pod tą naszą inicjatywą podpiszą się również radni, a także wójtowie i Burmistrz Mszany Dolnej - dodaje prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „WSPÓLNIE i WIARYGODNIE”.

Każdy kto chciałby złożyć swój podpis pod petycją ws. przywrócenia funkcjonowania Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru może to zrobić przychodząc na ulicę Piłsudskiego 6 w Mszanie Dolnej na II piętro do biura Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „WSPÓLNIE i WIARYGODNIE”.

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
kuras
kuras, 05 października, 11:32Coś mi się zdaje,że z tą "likwidacją wydziału zamiejscowego geodezji" będzie jak z tą zapowiedzią końca świata sprzed kilku tygodni. Zapowiadanej apokalipsy nie było, ale wielu zrobiło na tym dobry interes. Tu chyba będzie podobnie? Nic się nie zmieni (starosta jednak "politycznym samobójcą" nie jest)ale ktoś na tym zamieszaniu polityczną pieczeń/interes jednak upiecze/zrobi. Wszak za pasem wybory....więc kampanię zacząć czas
boryna
boryna, 05 października, 13:41Kuras czy nie jesteś zaskoczony wnuczka lel. Ciekawe czy czasem pod ciężarem lel huśtawka się zepsuła a dzisiaj lamenty na 102. Jesli zapowiedzieli że przeniosą to przeniosą.
mszaniak
mszaniak, 05 października, 14:36A ja uwazam ze zrobione bylo to po to by umozliwic komus start w kampani samorzadowej. od takich rzeczy sie zaczyna.ktos z gory zakladany na wojta burmistrza ma ''naprawiac'' to co sie dzieje niedobrego. zrobmy troche dziadostwa i wystawimy goscia ktory bedzie krzyczal ze to naprawi.ciemnota i tepota to kupi.szczegolnie te nieuki na naszym terenie
wanpirek
wanpirek, 05 października, 17:39ta inicjatywa jest godna poparcia Tadeusz Klimek wraz wieloma mieszkańcami wiedzą że należy bronić mieszkańców przed decyzją Powiatu Pytanie gdzie jest radny Dziedzina Radna Ewa Filipiak Bolesław Żaba śpią Tadeusz Klimek na Wójta !!!!!!
maczo
maczo, 05 października, 18:15@ panie wanpirek panie burmistrzu :) rozsmieszyl mnie pan do lez ha ha Klimek na wojta:(((((( ha ha jego mozliwosci poznali gdzies tam nawet nie pamietam gdzie pogonili go. Mieszkancy M.D. nie sa idiotami jak by sie panu wydawalo . Prosze napisac co takiego dobrego dla gminy zrobilo stowarzyszenie pana Klimka WSPOLNIE TO ZNACZY Z KIM ? Wiarygodnie jak Wiarygodnie ? i dla KOGO Wiarygodnie !!!! To puste populistyczne incjatywy . Znam wielkosc mieszkancow gminy i oni na to juz sie nie nabiora . Ps . Tak na marginesie panie burmistrzu tyle ma pan tutaj do powiedzenia a koryto mszanki pan posprzatal ? .Jutro sprawdze .:)
zbawca2014
zbawca2014, 05 października, 18:50W dobie kryzysu światowego, Gdy nas dosięga beznadzieja Zostaje nam jedynie wyjście Wybrać burmistrza czarodzieja. Sposób sprawdzony obok w gminie Gdzie ten kandydat już pracuje. Czarodziej bardzo zdolny człowiek Dla gminy dobrze to rokuje. On jednym słowem remontuje Drogi przez lata nie ruszone I zabezpiecza gminne mosty Podmyte i zniszczone. U niego petent załamany Znajdzie nadzieję, zapewnienia Że wszystko teraz w tej to gminie Jest już do naprawienia. Radość petentów bywa krótka Przychodzi chwila przebudzenia Czar pryska, smutna rzeczywistość Niestety w sprawach nic nie zmienia. Lecz dobra, chociaż chwila czarów Która mieszkańców zadowala. Odskocznią jest od prozy życia Na krótką radość im pozwala. A więc kto w Mszanie wierzy w czary Niech na tym wybór swój opiera A bardzo szybko się przeniesie W magiczny świat Harrego Pottera.
ekspert
ekspert, 05 października, 18:54Maczo, bronisz córki, która pracuje w UG w Mszanie Dolnej. I dobrze. Masz takie zadanie, bo córa do zwolnienia jest...
maczo
maczo, 05 października, 19:06ekspert nikogo nie przyjmowales i zapewniam ciebie ze nikogo nie bedziesz zwalnial BADZ TEGO PEWIEN !!!!! JEZELI CHCESZ PISAC o zatrudnienu prosze bardzo !!!! To ja pytam naszego wspanialego ekxperta doradce kolege poplecznika waszego pana sekretarza Roga czy prawda jest ze nasz radny powiatowy zatrudnil swojego synalka w wydziale komunikacyjnym ? Prosze odpowiedziec na to pytanie? to pokaze wasze cyniczne oblicze" WSPOLNIE I WIARYGODNIE " HA HA . Chcecie jeszcze ? w krotce dowiecie sie wiecej !!!
coby
coby, 05 października, 19:31Pan Klimek dopiero co miał być wójtem a już jest kandydatem na burmistrza.....Przypomina śp Oleksego który na pytanie taksówkarza "dokąd jedziemy" odpowiadał - wszystko jedno - wszędzie mnie potrzebują ;-)). Taki talent samorządowy nie może się marnować! Dajcie mu coś wygrać, niech gdzieś zasiądzie. Nie sprawdził się jako wójt i zastępca wójta to może się również nie sprawdzić jako burmistrz ;-). W końcu w czym mieszkańcy Mszany są lepsi od mieszkańców gminy Mszana lub tej drugiej miejscowości skąd pan Klimek przyszedł żeby mieli nie doświadczyć "zbawiennego" wpływu pana Klimka na swoje miasto? A co! Niech oni też mają!
boryna
boryna, 05 października, 20:02Coby oj boicie się tego Klamka oj boicie.
kuras
kuras, 05 października, 20:09https://www.mojabochnia.pl/?tag=tadeusz-klimek to jeden z wielu linków ukazujących okres P. Klimka w Lipnicy Murowanej. Zresztą, wystarczy wpisać nazwę gminy i nazwisko, a otworzą się przed nami arcyciekawie opowieści o bohaterze "petycji" tu opisywanej. Można też popytać absolwentów mszańskiej dwójki o "awangardowe" metody nauczania naczyciela-T. Klimka. Kilku zapamięta je na całe życie
lel
lel, 05 października, 20:28No to już wiemy z kim wanpirek i boryna rusza na podbój lokalnej społeczności..kupowania wyborców czas zacząć;)Kuras ma rację, są tacy którzy doskonale pamiętają wyczyny trenerskie potencjalnego kandydata..
ekspert
ekspert, 05 października, 20:34Maczo pamiętasz jeszcze aferę paliwową w UG? Czy już doznałeś amnezji. I kuras, ten który zagospodarował park miejski, komunalną...sławetny rynek. Atakujecie kogoś, bo boicie się o...co właśnie. Podejmijcie jakąkolwiek inicjatywę, ale nie macie pomysłu na siebie. Liczycie na naiwność ludzi przy urnach. I dobrze. Oby Wam to bokiem nie wyszło.
kuras
kuras, 05 października, 20:56@ekspert, chyba niechcący trafiłeś w sedno problemu: my się boimy o miasto, my się boimy o gminę Mszana Dolna, bo marny los tych społeczności będzie, kiedy ten kandydat zasiądzie w gabinecie. Pana Klimka bać się nie musimy nie mamy powodów, lekcji wychowania fizycznego z nami miał nigdy nie będzie. A co do naiwności, to najbardziej na naiwność wyborców liczy P. Klimek. Nie odrobił zadania domowego sprzed 4 lat-moze już zapomniał ile to głosów zdobył?
ekspert
ekspert, 05 października, 21:03kuras komentujesz wszystko, co się dzieje i w gminie i w mieście. wystartuj na starostę limanowskiego zadbasz o wszystkie bolączki tego terenu. z tego, co wiem miałeś okazję zadbać o interesy mieszkańców miasta, to zadbaj teraz o interesy mieszkańców gminy. po co się produkujesz na tym forum. z tego, co wiem, to już swoje w mieście MD zrobiłeś, bo jak inaczej uznać twoje wpisy, broniące wszelakich inicjatyw i i inwestycji w miecie sprzed roku 2014. Zadbaj o swoje wykształcenie, może to Ci się przyda...kiedy będziesz startował w wyborach za rok. może nie popełnisz tych błędów, które popełniłeś Ty lub Twój plenipotent.
kuras
kuras, 05 października, 21:15@ekspert, dyskusja o petycji i jej ojcu, a ty jak reszta waszej ferajny: o wszystkim innym, byle nie o tym czego dotyczy artykuł, czyli wkładasz starą i zgraną płytę: rynek, park, komunalna. Czekam na drogi, odśnieżanie wokół galerii, czynsz. Tak dyskutują ci, którym brakuje argumentów. Chcesz dyskusji o inwestycjach z okresu 1998-2006? Proszę, jestem do dyspozycji. A i o minionych trzech latach też możemy podyskutować-smieci, kible za 203 tys, "dołek" , droga do domu pana burmistrza, obniżka czynszów. Wystarczy? Czy jeszcze chcesz?
ekspert
ekspert, 05 października, 22:06Cytuję Ciebie: skoro uważasz, że były przy tych rzeczach jakieś nieprawidłowości, zgłoś to do odpowiednich służb. Będą tym na pewno zainteresowane. W donoszeniu nie jestem "ekspertem".
lel
lel, 06 października, 07:14Czy może mi ktoś wytłumaczyć jedno jak to jest że przez ostatnie trzy lata tyle rzeczy się działo na które p Klimek nie reagował a tu nagle takie ożywienie?
coby
coby, 06 października, 07:58"oj boimy się tego Klimka" oj boimy! Jego legendarna wręcz skuteczność przyprawia nas o dreszcze. A przysłowiowa wiarygodność jeży resztki włosów na głowie.....No i mir wśród ludzi zwany czasem charyzmą ;-)
kuras
kuras, 06 października, 07:59@ekspert, szkoła nauczyła cię czytać teksty w języku polskim, ale umiejętności zrozumienia słowa pisanego, musisz nauczyć się sam. Skoro, jak zaznaczasz, cytujesz mnie, to bardzo proszę, wskaż w moim komentarzu słowo "nieprawidłowości". I jeszcze pytanie o poranku do ciebie, @ekspert; czy wiesz może, dlaczego urządzenia fitness w parku i przy stadionowej bieżni zostały zdemontowane, a na ich powtórny montaż kazano czekać kilka miesięcy? Jeśli wszystko było zgodne z obowiązującymi przepisami, to powtórne wydawanie pieniędzy na demontaż, a później na montaż nie było chyba uzasadnione i należałoby to nazwać wprost marnotrawstwem publicznego grosza. Czyż nie? No chyba, że były......nieprawidłowości? Ale przy takich fachurach i specach mówienie o nieprawidłowościach nie przystoi i niegodziwe jest
kuras
kuras, 06 października, 08:08@lel, gdyby wybory ogłaszano co roku, petycji, protestów w "słusznych" sprawach, list z podpisami milionów mieszkańców miast i wsi, byłyby tony, a wszelakiej maści "wiarygodni" wspólnie nadstawialiby piersi i karki za nas i w naszych sprawach. Także sieć ścieżek rowerowych sięgałaby setek kilometrów i opasałaby Lubogoszcz, Luboń, Szczebel, Grunwald, Ćwilin, Małą Górę i aż po Giewont. Także rond w mieście nie doliczylibyśmy się i mostów na Mszance podobnie. No i obwodnice byłyby na obu kierunkach; południe-północ i wschód-zachód, a Generals Motors otworzyłby w Mszanie montownię najnowszego modelu Opla, by pogonić bezrobocie z tego rejonu raz na zawsze. Ale tak bywa raz na 4 lata i to już się zaczęło, a zaczął ten najbardziej wiarygodny i wspólnie z innymi...oczywiście dla nas, za nas, no i chyba nade wszystko dla.....siebie?
wanpirek
wanpirek, 06 października, 09:42@kuras ty wiesz o czym piszesz masz doświadczenie w bajerowaniu wyborców przykład FONTANNA na RYNKU palmy i MOST NA RZECE MSZANKA obiecanki tuż przed wyborami a jak wyszło wystarczy iść i zobaczyć gdzie są te obiecanki cacanki i jak zostało wykonane i zagospodarowane te tereny JAK MYŚLISZ ZA CO CIĘ MIESZKAŃCY POGONILI Z URZĘDU ?
lel
lel, 06 października, 10:57Wanpirek wyciągasz jakieś mało istotne tyczy,a jak myślisz za co was pogonią?Przedstaw nam i mieszkańcom wasze dokonania co zrobiliście, albo raczej jak się ma to co "zrobiliście"do obietnic przedwyborczych.Filipiak zrobił wiele inwestycji z których korzystają mieszkańcy a które każdy widzi a wy???
jaga
jaga, 06 października, 11:03Gdy takie plugastwa ktoś wypisuje jak przede wszystkim niejaki @kuras, @lel, @maczo, @coby, itp. nieudacznicy i zakompleksione towarzystwo, to jasne jest, że faktów nie ma tylko kubły z pomyjami potraficie wylewać na różne osoby, które mają odwagę powiedzieć prawdę i stanąć po stronie mieszkańców. Wy jak warszawskie towarzystwo postępujecie, które wywalało z kamienic mieszkańców nie mogących opłacić tak wysokie czynsze. Wielki szacunek należy się Panu Klimkowi, że stanął w obranie mieszkańców i pracowników Geodezji. Kto z was umie ze zrozumieniem czytać,to jasno w petycji jest napisane, że tak właśnie zaczynała likwidację wszystkiego jakakolwiek władza.@kuras twoje wypowiedzi i @maczo świadczą o waszym skromnym poziomie wiedzy. Przecież jak mnie pamięć nie myli, to @kuras został burmistrzem z ulicy z taką ilością głosów, którą otrzymał Klimek.
lel
lel, 06 października, 11:22No nadaża się świetna sytuacja żeby przy okazji próby likwidacji tej geodezji powoli zbijać kapitał polityczny przed przyszłorocznymi wyborami.Mnie interesuje jakie inicjatywy, pomysły i co wspierał i organizował w/w Pan przez ostatnie trzy lata.Za kim się wstawiał, co inicjował, kogo wspierał? Może ktoś nam wyborcom powie?
boryna
boryna, 06 października, 11:49A co robi co inicjuje kogo wspiera lel=kuras poprzedni burmistrz?
boryna
boryna, 06 października, 11:54No i co organizował i jakie inicjatywy zaprezentował.
coby
coby, 06 października, 12:07 @kuras, @lel, @maczo, @coby itp - "odrażający brudni, źli"! Masz racje @jaga! Trzymaj się od tych typów z daleka! Tylko "osoby, które mają odwagę powiedzieć prawdę i stanąć po stronie mieszkańców (i pracowników Geodezji)" zasługują na szacunek! A tak się zupełnie przypadkowo stało że jedyną taką osobą jest ..taaadaaam! pan KLIMEK! Wiesz @jaga - od zawsze byłem zwolennikiem żeby każdy "zbawca narodu" sprawdził się w wyborach. Niech Pan Klimen zweryfikuje soją charyzmę w tychże. A my - odrażający, brudni źli - mamy prawo komentować. Pomyje wylewane na głowe? Smuteczek.......to zupełnie inaczej niż jest na tym forum traktowany Żaba czy Filipiak! Apeluje! Taki sam "respekt" dla Klimka jak dla Żaby czy Filipiaka! Zgoda? ;-))
boryna
boryna, 06 października, 12:17Oj coby boicie się Klamka oj boicie.Strach w oczy zagląda ale zapamiętaj jest zawsze początek ale przychodzi też koniec.
coby
coby, 06 października, 12:24 @boryna ;-)) A "Gdzie początek tego końca, którym kończy się początek"? Wiesz może?
sabil
sabil, 06 października, 12:30@kuras ty tutaj jesteś liderem nienawiści do osób,którym krzywda ludzka nie jest obojętna. O ile to prawda,że @kuras to były burmistrz Mszany Dolnej,to muszę stwierdzić fakt,że do Klimka to człowieku nigdy nie dorównasz pomimo,rozpoczęcia przez ciebie edukacji na myślenickich uczelniach.W tym wieku,to powinieneś myśleć o pokucie,za to co jako burmistrz nawyczyniałeś w mieście. Ty i @maczo,@lel,@coby powinniście otworzyć wspólny ZAKŁAD KRAWIECKI, bo takiego wredne i kłamliwe szyjecie teksty w obronie KORYTA.Wspieramy Pana Klimka za odwagę,bo on koryta nie broni. A co on zrobił dla Mszany Dolnej i dalej robi,to pytajcie jego lub ludzi w terenie.Zresztą obrońców układów i koryt nie da się przekonać.
coby
coby, 06 października, 12:40O wypraszam sobie! @kuras liderem??? Mnie też niczego nie brakuje! "pytajcie jego lub ludzi" - w terenie, bo na forum nie wie nikt ;-)......A daleko ten "teren"? w granicach powiatu? Czy kraju?
lel
lel, 06 października, 12:47Sabil?! nowy nick w starym futerku! No patrzcie, patrzcie.Nie zasłaniaj się jakimiś jego ludźmi, których o coś mamy pytać.Konkrety nas mieszkańców interesują, nie o to o czym teraz się mówi, ale o tym co Pan Klimek już dla mieszkańców zainicjował, pomógł wykonać,coś poparł, pod czymś się podpisał.Jakoś tego puki co nigdzie nie widać?
jaga
jaga, 06 października, 12:49@lel jeżeli uważasz,że na tej sprawie Pan Klimek chce zbić kapitał przed wyborami.Kapitał każdy kto go zna to doskonale wie,że posiada olbrzymi kapitał w pracy społecznej i zawodowej, którego na pewno nie posiada wielu jego krytyków z @kurasem na czele. @lel kto tobie nie pozwala zbijać kapitału przed wyborami? Ale jedno powinno być w tych wyborach wyjaśnione,kto co zrobił dla mieszkańców, ale bezinteresownie. Nieroby już w tych wyborach się nie obronią. Więc poczekajmy,bo jeżeli ktoś czegoś nie zrobił,to i już nie zrobi.Wyjdzie,kto kłamał i kto kim jest.Poczekajmy.
coby
coby, 06 października, 12:56"Pamiętaj! Be­zin­te­resow­na po­moc jest bar­dzo interesowna".
lel
lel, 06 października, 12:59Jaga walisz jakimiś sloganami o pracy społecznej i zawodowej?Czy jesteś w stanie napisać tylko konkretnie czymże zasłużył się w/w Pan jako społecznik?punkt po punkcie żebyśmy wszyscy konkretnie wiedzieli.Na temat pracy zawodowej lepiej nie wchodź!.No wypisz jego zasługi, czekam!Pięknymi obietnicami byliśmy już omamieni w 2014 roku,i co z tego wynikło każdy widzi..
sabil
sabil, 06 października, 13:03@jaga to fakt,kto @lelowi zabrania zbijać kapitał.NIKT! Ale on doskonale wie,że ludzie nie będą głosować na donosicieli, oraz tych,którzy roztrwonili kapitał miasta.On i wielu innych powinno być krawcami,bo piękne szyją każdemu teksty,lub szewcami,bo i buty też potrafią uszyć.Nawet dwa lewe i mówią,że to para.Zamiast popierać petycję i pracę w pełnym wymiarze tygodnia,to doszukujecie się fałszywych podtekstów.Wstyd.Zaczekam na komentarze po paru miesiącach jak wam przyjdzie cokolwiek załatwić w starostwie?Powodzenia.
coby
coby, 06 października, 13:14"odrażający brudni źli" próbowali rozszyfrować nagłą aktywność Pana Klimka. Ale widać nie wolno! Nie wolno bo nie! I basta! A niechże pan Klimek zbawi Geodezję i niech odniesie inne sukcesy! Ale pozwólcie nam komentować to - bo sami się nie uchylacie od wylewania pomyj na głowy z którymi wam nie po drodze! Jasne - niech "zbija kapitał". Każdemu można. A mnie wolno się z tego śmiać i tyle w temacie Pana kandydata na najbliższego zbawcę Mszany.
kuras
kuras, 06 października, 13:40Ale mi się oberwało! I to od kogo? Od tych, dla których "język miłości" jest językiem ojczystym i urzędowym. Proszę byście Państwo, @sabil, @jaga, et consortes, zechcieli choć na chwilę sięgnąć do archiwum aktualności portalu www.tv28.pl i poczytali wpisy od roku 2013 do czasów współczesnych, takich komentatorów jak: @mnich, @wanpirek, @pinokio, lewy9, subiekt, boryna, doncorleone, agajakokaska, biskup, zabuniam, maksio, narcyzjam, obeliks, tulipan,brzoza, znahor, malarz, joazele. Może po lekturze otworzą się wam oczy? Choć wątpię w to. Mimo wszystko, "odrażający brudni i źli" będą tu wciąż obecni, będą komentować bieżące wydarzenia. Skoro wam wolno, to i nam wolno
sabil
sabil, 06 października, 14:19A ja zaproponuję aby wszyscy z tego forum udali się pod adres podany przez red.Budacza i zrobili coś pożytecznego dla siebie i dla mieszkańców podpisując petycję,a także będzie możliwość porozmawiania z Klimkiem,którego tak krytykujecie a przy okazji dowiecie się coś więcej o nim skoro udajecie,że NIC NIE WIECIE o tej osobie. A śmiać @coby to się można do rozpuku,startować także w wyborach, bo to każdego prawo zagwarantowane.Krytykować też można ale trzeba wiedzieć,co oznacza krytyka a co rzucanie oszczerstw i kłamstw. Tego doświadczył @kuras i on coś na ten temat może powiedzieć. Z tym przybyciem pod wskazany adres też możecie mieć problem, bo z tych w/w osób może się okazać,że prawdziwych jest 3! Dajcie znać na forum,kto się odważył i coś zrobił dla ludzi?
coby
coby, 06 października, 14:33a byłbyś uprzejmy przytoczyć @sabil te oszczerstwa i kłamstwa, które przytaczałem na temat pana Klimka??? Mylisz zdaje się ironie i sarkazm z rzucaniem "kłamstw i oszczerstw" - nie ty jeden masz z tym problem. Ale na to ja nie znajdę rady. Podpisywać petycji nie będę a i potrzeby porozmawiania z Klimkiem nie mam - tyle co o nim wiem mi w zupełności wystarczy, żeby uśmiechać się na myśl o jego ewentualnych planach politycznych.
boryna
boryna, 06 października, 14:35Coby masz cykora i tyle w tym temacie a zmiana pożądana dla higieny i wiedzy jak tam jest.Kumasz coby
lel
lel, 06 października, 14:40Boryna chcesz nam zafundować powtórkę z Lipnicy?O to ci chodzi? czy do czego namawiasz?
coby
coby, 06 października, 14:43kumam, kumam....bracie ;-)). So go ahead! I zobaczymy. ;-)
boryna
boryna, 06 października, 14:45Lel huśtawka naprawiona więc możesz udać się z wnuczka by się pohustac tylko właściwie ocen swoją wagę by huśtawka wytrzymała pod naporem twojego ciężaru.
kuras
kuras, 06 października, 14:51@sabil, a czy wychowankowie p. Tadeusza z czasów, kiedy nauczał wychowania fizycznego w szkole podstawowej nr 2 w Mszanie Dolnej, też mogą z nim porozmawiać? Np. o jednych zajęciach na górnej płycie stadionu, kiedy jeden z nich zapytał, czy może się wcześniej zwolnić, bo kopią ziemniaki popołudniu i chciałby pomóc rodzicom? @boryna, a dlaczego @coby miałby mieć "cykora" przed Tadeuszem Klimkiem? @sabil, mam wątpliwości, czy komentarz o godz. 12.30 pisała ta sama ręka (@sabil) co komentarz sprzed chwili???(z godz. 14.19) I jeszcze @sabil o jedno proszę, o przykłady moich komentarzy, lub choćby ich fragmenty, z których zionie nienawiść (tak stoi napisane o godz. 12.30)
boryna
boryna, 06 października, 15:56Kuras a ty powiedz lel gdy będzie siadal na huśtawke by się zastanowił czy wytrzyma ona pod naporem jego ciężaru.
kuras
kuras, 06 października, 16:02@boryna, ja o huśtawki w parku się nie martwię-wytrzymają, ale lękam się, czy forum tv28 wytrzyma poziom twojego intelektu? Obawiam się, że nie. Napisałem bardzo lekko, ale na usta cisnęło się inne słowo, mocniejsze, ale do tej sytuacji byłoby akuratne. Sądzę, że wszyscy wiedzą o jakie słowo chodzi?
boryna
boryna, 06 października, 16:43kuras ty przecież masz codzienny kontakt z lel i możesz mu przekazać to o co śię martwił że nie może z wnuczką korzystać z huśtawki.Teraz gdy już jest naprawiona to trzeba z niej skorzystać tylko jak prosiłem ciebie byś zwrócił uwagę lel gdy będzie korzystał z niej żeby wziął pod uwagę swoją masę która obciąży huśtawkę. Nie daj boże znowu się zepsuje i lel będzie lamentował choć nie mówię że to on poprzednio przyczynił się do jej zepsucia.Ale ta moja rada to tak dla pouczenia.
boryna
boryna, 06 października, 16:44i na przyszłość.
wanpirek
wanpirek, 06 października, 18:15@kuras @coby @lel @maczo Tadeusz Klimek będzie Wójtem na nic wasze wylewanie tutaj krokodyli łez Mieszkańcy mają dość jak określają obecnego Wójta leniowatego po ośmiu latach są nim zmęczeni i na dodatek nowa ordynacja wyborcza która zmieni układ głosów a Pani Ewa Filipiak będzie miała twardy orzech do zgryzienia nie da się kombinować w układanki i robić wyborców na szaro albo Powiat albo start na Wójta koniec łączenia wyborów Powiat i na Wójta dlatego jedynym kandydatem z PIS będzie Tadeusz Klimek i Pani Ewa nie będzie miała wyboru jak poprzeć Pana Tadeusza Klimka chyba że poprze tych co są obecnie przy korycie a to jest szczał w kolano i koniec PIS dla tej Pani Grupa która boi się utraty koryta jak @coby i @ maczo atakując Klimka to oznaka strachu i obrona koryta i nic z waszego skomlenia Tadeusz Klimek będzie Wójtem
doncorleone
doncorleone, 06 października, 18:23wanpirek jaka będzie ordynacja wyborcza to dzisiaj nic nie wiadomo a jedynie wczoraj na pasku chodził napis że zmiany będą gruntowne,Więc poczekajmy i uzbrójmy się w cierpliwość.Ciekawe kto stanie w Mszanie Dolnej w szranki o fotel burmistrza?
kuras
kuras, 06 października, 18:38@wanpirek, ponoć"szczał" w kolano można przeżyć, ale strzał w potylicę lub czoło to już koniec. Każdy twój kolejny wpis to właśnie taki, jak to "piękną" polszczyzną napisałeś, "szczał" w czoło. Powtórzę za Marszałkiem: tobie i twoim kompanom "kury szczać wyprowadzać"
doncorleone
doncorleone, 06 października, 18:47kuras Ty się nie wymądrzaj tylko zakładaj strój sportowy i zasuwaj na start.Rozłóż dobrze siły byś dobiegł do mety bo inaczej to ubaw na całą Mszanę.Lej niech zabierze wnuczkę to będzie podziwiała championa.
coby
coby, 06 października, 19:04Będzie! Na 150% będzie wójtem/burmistrzem. Z tą charyzmą nie może być inaczej. Bo gdyby go ludzie nie wybrali to jak by sobie .......naszczali w kolano ;-))). A jak PR zacznie Klimkowi robić ekipa z forum TV28 to......jakby sam osobiście naszczał sobie w kieszeń ;-)). No to chłopaki zostawiam was - i przypomnij sobie jeden z drugim że robiliście PR innemu Tadeuszowi i widać jak się skończyło. Więc jak się spodziewacie , ze robiąc to samo osiągniecie inny efekt to nie świadczy zbyt dobrze o wasej inteligencji. Jeśli Klimek chciałby myśleć o wygraniu wyborów jakichkolwiek to powinien się trzymać od was z daleka. Ale ponieważ jestem pewny, że się mnie nie posłuchacie to z prawdziwą przyjemnością będę obserwował jak szczcie sobie po kolanach ;-)).
boryna
boryna, 06 października, 19:29Coby a ile byś stracił gdyby Klimek został wojtem ?
Wojtek
Wojtek, 06 października, 19:39Dobrze że ktoś interesuje się sprawą t.zw geodezji w Mszanie Dolnej. Pan Tadeusz Klimek, niczym rasowy gracz wczuł się w potrzeby mieszkańców ziemi zagórzańskiej. Likwidacja tego wydziału w Mszanie Dolnej, to porażka Radnych Powiatowych (Ewa Filipiak, Maria Bożek, Franciszek Dziedzina, Rafał Rusnak, Antoni Róg, Michał Mysza). Jest to również porażka władz Samorządowych z Wójtem Gminy Mszana Dolna Bolesławem Żabą na czele. Jako mieszkańcy tego terenu ze strony Powiatu Limanowskiego nie mamy żadnego wsparcia. Chyba że zaliczyć do tego sukcesy w budowie chodników. Marne to pocieszenie... Oczywiście @coby i spółka widzą tu wyłącznie kampanię wyborczą. Tadeusz Klimek z pewnością na wójta by się nadawał, natomiast do wyborów jeszcze daleko. Za to doskonale widać kto się boi potencjalnej przegranej. Taki @maczo to dzisiaj kilkakrotnie zmieniał pampersy. @coby jak Tadeusz Klimek wystartuje w wyborach, to jest duża szansa że zwróci się do Ciebie o druk plakatów. Jak to było? Rabka-Zdrój, ul. Sądecka 22... Myślę że się nie obrazisz o reklamę twojej firmy.
wanpirek
wanpirek, 06 października, 20:00@coby @kurasowi szczanie po kolanach nie grozi aby to zrobić trzeba widzieć gdzie się leje jak zwykle popadacie w przesadną hiperpoprawność ,to nie jest błąd takie fonetyczne upodobanie do wyrazów pisanych przez "szcz" ale @coby i @kuras językoznawcy nie dopuszczają innej interpretacji słowa " szczał " nawet choćby to miało być napisane nie do końca poprawnie taki mamy piękny język @coby @kuras zamieniają na szczać więc szczyjcie sobie panowie szczyjcie bo Klimek będzie Wójtem oby tylko wam się organizm za bardzo nie odwodnił
lewy9
lewy9, 06 października, 20:35Podzielam ciekawość @doncorleone kto stanie w szranki o fotel burmistrza. Zwracam się z tym pytaniem do @maczo - naszego forumowego "head huntera". Czy nadal jedyne szanse na jak to sam określił "nadanie blasku Mszanie Dolnej" ma Pani AMP?
coby
coby, 06 października, 21:26,to nie jest błąd takie fonetyczne upodobanie do wyrazów pisanych przez "szcz"". Tiiiaaa......Za 5 takich "nie błędów" w moich czasach mature z polskiego się oblewało ;-)). Nie brnij @wanpirek bo nie uciągniesz tego tematu. Będzie wójtem! Musi być - taki "rasowy gracz"! Wojtek - absolutnie kieruj!Wydrukuje najlepsze plakaty ever! jemu to wprawdzie nie pomoże, ale plakaty będzie miał pierwsza klasa!
boryna
boryna, 06 października, 23:08No i ile byś stracił coby gdyby Klimek został wojtem.
mszaniak
mszaniak, 07 października, 02:25Trzeba z powrotem polaczyc miasto i gmine w jedna calosc.
maczo
maczo, 07 października, 09:30@ jaga prosze napisac czy pytanie dlaczego pan radny powiatowy Antoni Rog zatrudnil syna w wydziale komunikacji jest plugawe ? jezeli tak to gratuluje!!! , niech zatrudni jeszcze reszte swojej rodzinki moze cala familje przeciez jest ekspertem od zatrudnienia ha ha . @ lewy nie wiem co to jest AMP prosze jasniej przeciez prezes powinien znac wszystkie polskie litery . @ lostowski wojtku zaluz sobie pampersa XXL juz w krotce nawet on nie wytrzyma ciezaru , bedziesz mial mokro w gaciach ..... @ wanpirek nie martw sie o pania Ewe w krotce pobije was na leb na szyje i sprawi ze wasza nieudolnosc wyjdzie na jaw to ty bedziesz mial twardy orzech do zgryzienia , zreszta ty odchodzisz to wszytko masz w czterech literach patrzysz zeby tylko jeszcze cos hm zgarnac @ sabil widzisz jakie jeki tutaj podnasza ci nieudacznicy wojtek wanpirek lewy boryna doncoleone no i nasz slyny doradca "ekspert '" a szczegonie pan Rog ktory dba o swoja rodzinke zatrudniajac swojego synalka w urzedzie ktory nalezy pod starostwo pan Rog jest radnym powiatowym czyz to przypadek ? widzisz jak oni dbaja o lokana spolecznosc zapawniam Ciebie ze to ja jako zwykly mieszkaniec spowoduje ze wydzial geodezji wciaz pozostanie w aktualnym trybie pracy .
wanpirek
wanpirek, 07 października, 09:41@boryna @ coby liczy straty które nastąpią jak Klimek zostanie Wójtem długo mu to schodzi ?@mszaniak coś w tym jest połączenie gminy i miasta ale czy jest to możliwe ? grupy interesu są zbyt powiązane i każdy ciągnie pod siebie jedyną osobą która to by mogła zrobić jest Tadeusz Patalita za niego nastąpił podział miasta i gminy to i połączenie mogło by dojść do skutku Warunek że został wybrany na Burmistrza Miasta @mszaniak pytanie zagłosował byś na Tadeusza Patalite na Burmistrza Miasta ?
coby
coby, 07 października, 10:25Patalita........ "To idzie młodość - zwycięska, radosna! To nasza przyszłość i duma i troska! To idzie młodość ku szczęścia i jutrzence, Na lepsze jutro złączona w piosence!" coby nic nie liczy bo dobrze się orientuje w bilansie. Poza tym jak Klimek wygra to coby ewentualne straty i tak sobie odrobi pokazując kaktus który mu wyrósł na ręce. Będzie wielu chętnych żeby to zobaczyć. Tak, że @wanpirek nie bój "rzaby" (to nie błąd tylko takie fonetyczne upodobanie......;-))
agajakokaska
agajakokaska, 07 października, 10:41Ponieważ red.Budacz pozwala na forum na wszystko,to dla miłośników szczania taki wpis s rana "leciała jak szczała,strzała jak leciała"
wanpirek
wanpirek, 07 października, 10:48A ja myślę @coby że jak wygra Klimek to Ty będziesz szczał po kolanie takiego ciśnienia dostaniesz (bez fonetycznego upodobania)
boryna
boryna, 07 października, 11:12Coby a może Klimek cie uwzględni w swoich planach
maczo
maczo, 07 października, 11:59@ expert nie rzij glupa z tymi aferami . Przypominam ze Pan Klimek byl 2 lata zastepca wojta ,pan Rog byl 2 lata doraca wojta WIEC pytam was panowie co zrobiliscie no co ? pod ukryciem tutaj wielkie z was filozofy . Cwaniaczki polityczne !!!!! Aha zapaomnialem przeciez tez pan radny Choragwicki w tym czasie byl przewodniczacym rady gminy , teraz piszecie o aferach????? no tak trzeba WAS bedzie z nich rozliczyc i napewno to mieszkancy uczynia .
coby
coby, 07 października, 12:03wanpirek - @agajakokaska chciała ci coś przekazać we wcześniejszym wpisie. Pogubiło się wprawdzie trochę dziewczę i trudno się połapać o co jej "kaman", ale jak dopytasz o co jej chodzi to może skorzystasz z tego wpisu? Wszak do ciebie kierowany w pierwszej kolejności jako, że ty rozpocząłeś od "fonetycznych upodobań". A do reszty zatroskanych o los @coby - nie martwcie się o @coby i jeszcze się nie cieszcie ;-)). Pan Klimek jeszcze musi przejść kawałek drogi do zwycięstwa ;-)). Pa! PS @agajakokaska - gdyby redaktktor jbudacz chciał reagować na wszystkie byki ortograficzne które sadzicie na tym forum to musiałby je zamknąć ;-)
Zaloguj się aby dodać komentarz!