mzgk
Poniedziałek, 20 sierpnia 2018r. · Imieniny: Bernarda, Sobiesława

Strona Główna » Aktualności

Mszana Dolna. PKP będzie remontować dworzec kolejowy

07 października, 10:36

PKP SA ogłosiły przetarg na remont dworca w Mszanie Dolnej w województwie małopolskim. Prace mają zostać przeprowadzone w ciągu trzech miesięcy od przekazania placu budowy.

Dworzec w Mszanie Dolnej przejdzie remont. Miejscowość znajduje się w województwie małopolskim przy linii nr 104 Chabówka – Nowy Sącz. Obecnie obsługują ją wyłącznie pociągi turystyczne.

Zakres prac w szczególności obejmuje przemurowanie kominów ponad dachem, czyszczenie i konserwacja pokrycia dachowego z blachy, wymianę rynien i rur spustowych, a także okiennej drewnianej skrzynkowej na nowe okna z profilu PCV i stolarki drzwiowej zewnętrznej na aluminiową szkloną. Przewidziano też remont elewacji, w tym demontaż okładziny z płyt eternitowych. prace obejmą też malowanie klatki schodowej i wymianę nawierzchni chodników i placów wokół budynku.

Termin składania ofert mija 9 października. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację zamówienia przeznaczono trzy miesiące od momentu przekazania placu budowy.

Źródło:www.transport-publiczny.pl

Autor: jbudacz
Komentarze
saruk
saruk, 07 października, 11:02Skoro będzie remont w Mszanie to znaczy że linia nie będzie likwidowana.
wanpirek
wanpirek, 07 października, 11:11Wyniku wielomiesięcznych starań obecnego Burmistrza Miasta Józefa Kowalczyka PKP rozpocznie remont budynku kolejowego ? robi się także chodnik na ulicy Słomka @kuras warto rozmawiać a nie pisać tylko donosy
kuras
kuras, 07 października, 12:21 W Mszanie Dolnej przy drodze krajowej nr 28 – ul. Słomka powstaje właśnie chodnik, na który przy tej ruchliwej drodze mieszkańcy czekali od lat. Odcinek, przy którym powstaje bezpieczny trakt dla pieszych, ma długość około 1,5 kilometra. - Budowa chodnika realizowana jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na odcinku DK 28 Mszana Dolna - Biała Niżna - mówi Iwona Mikrut z małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. Po rozstrzygnięciu przetargu GDDKiA wyłoniła wykonawcę robót, którym jest Zakład Budowlano-Drogowy „BUD-DROG” z Nowego Sącza. Koszt prac to 2 mln 695 tys. zł. Firma udziela gwarancji na zrealizowane roboty na okres 36 miesięcy. Budowa chodnika potrwa do połowy grudnia tego roku. @wanpirek, to cała prawda o budowie chodnika przy ul. Słomka (dk28) (źródło; limanowa.in) I znowu "szczeliłeś" sobie, ale i panu burmistrzowi w kolano. Zapytam, a gdzie tu mowa o udziale miasta, staraniach Józefa Kowalczyka? Wskaż ten akapit! Już chyba tak było (2014), że ten pan przypisał sobie regulację wszystkich rzek w regionie Mszany, przebudowę skrzyżowania, sygnalizację na skrzyżowaniach, likwidację wysypiska śmieci nad Rabą i parę innych inwestycji, a potem tłumaczył, że co prawda to nie jego zasługa, ale działo się to w czasie, kiedy..... on był burmistrzem. A co do inwestycji PKP-ino czekać jak Pendolino pomknie przez Mszanę-topole wycięte, więc można śmiało i 180km/h jechać, a teraz, jak dzięki "rozmowom"(wiadomo znów kogo i z kim)dworzec wyremontują, to ino patrzeć, jak pociągi relacji Kraków-Podłęże-Piekiełko będą jeździć przez nasze miasto. A tak serio, @wanpirek, życzę tego tobie i sobie, i Mszanie z okolicą, ale uwierz, to od Józefa Kowalczyka naprawdę nie zależy. Ja mimo wszystko proszę o info, jak zaowocowały jego rozmowy w GDDKiA ze "starymi znajomymi" ws obwodnicy, ronda na głównej krzyżówce, likwidacji korków. Wywiążcie się z tego, co obiecywaliście jesienią 2014.... więcej nic nie chcemy
boryna
boryna, 07 października, 12:43kuras a wnuczka lel była na stacji PKP?
boryna
boryna, 07 października, 13:09No i zapewne ten remont to starania poprzedniego burmistrza podobne jak w przypadku SUW.
kuras
kuras, 07 października, 13:35@boryna, poprzednik z SUW-ami nie miał absolutnie nic wspólnego! Wszystko to "zasługa" Józefa Kowalczyka. Jedyną zasługą poprzednika są trzy studnie ze "ściekami fekalnymi" za ponad 600 czy 700 tys zł(jak to wszem i wobec głosił pan burmistrz)z których ten ostatni od ponad roku poi mieszkańców Mszany Dolnej. A co do remontu dworca PKP - z tym podobnie jest, jak z remontami ulic, kanalizacją sanitarną, chodnikami w gminie, zależą jedynie od władz gminy i analogicznie z inwestycjami PKP-kolejarze, nie pytają wójtów i burmistrzów czy remontować (jak w Mszanie), czy sprzedać dworzec(jak w Kasinie Wielkiej) Robią, co chcą i na co mają kasę. Ale czy ty to ogarniasz? Wszak tobie o bicie piany się rozchodzi.
doncorleone
doncorleone, 07 października, 14:29kuras ja sobie nie wyobrażam gospodarza miasta który nie wie co się dzieje i będzie się działo na terenie miasta gdzie jest włodarzem.Nie wiem skąd u Ciebie takie przekonanie?. Może tak było za poprzednika że nie wiedział co się dzieje w jego mieście że nawet nie zrozumiał do dzisiaj dlaczego stracił mandat zaufania u mieszkańców którzy mieli go po prostu dość.
boryna
boryna, 07 października, 14:39doncorleone trzeba się cieszyć że dworzec kolejowy remontują i poprawi to wizerunek wygląd zewnętrzny miasta.Kuras też się na pewno cieszy a i wnuczka lel będzie miała co oglądać a i jeszcze można ją pod szkołę zaprowadzić żeby zobaczyła jakie zmiany a to i zapewne też zasługa poprzednika.Aż się boję pomyśleć gdy to małe dziecko nauczy lel pisać to będzie miało obowiązek spisywania jego uwag gdy uda się wraz z nią na rutynowy przegląd miasta oczywiście w charakterze społecznego obserwatora mam nadzieję że nie donosiciela?
wanpirek
wanpirek, 07 października, 14:44Wy najlepiej wiecie i rozumiecie towarzyszu @kuras wszystko samo się dzieje obecnych władz nikt o nic nie pyta co innego za towarzysza @kurasa wszystko to co się działo w mieście pytano o zgodę ba zapraszano na wiece poparcia aby wielce szanowny mógł się wypowiedzieć o inwestycjach @kuras te studnie za 600-700 tyś to ci wcisnęli tu nie miałeś głosu za to jak dzielono działki pod galerie dali ci głos @kuras problem z tobą był taki że mruczałeś tu i tam tylko nikt cię nie słuchał Obecną władzę miasta słuchają i są inwestycje nie ważne kto daje pieniądze PKP ,drogowcy itp Ale ciebie @kuras boli i jątrzysz szukasz sposobu aby inwestycje które są i będą robione przedstawić jak najgorzej obecną władzą nie kojarzone TOWARZYSZU @KURASIE WSZYSTKO TO CO DO TEJ PORY ROBIONO TO TWOJA ZASŁUGA NAWET TO CO BĘDZIE ROBIONE tylko dlaczego cię pogoniono ?
boryna
boryna, 07 października, 14:58wanpirek - kuras zakładał że poprzednik będzie rządził po wsze czasy i wtedy jego jak i lel nie było by na tym portalu.A zostałby cywil i tunis.
boryna
boryna, 07 października, 14:59Że też nie wspomnę o tych nickach z kropkami.
boryna
boryna, 07 października, 15:42I może po remoncie budynku dworcowego doczekamy się takiego wiersza: "Na wyremontowanej stacji w mieście Mszana gdy pociąg stanął wysiadł z wagonu kuras a po nim szybko na peron wyskoczył lel".
boryna
boryna, 07 października, 15:52cdn.Wyszli na drogę podziwiając galerie idąc przeszli wiszącym mostem na drugi brzeg.Kuras przystanął spojrzał na lel i tak mi rzekł:To wszystko co widzisz zawdzięczamy temu który tu kiedyś rządził a dzisiaj z woli mieszkańców NIE.
boryna
boryna, 07 października, 15:59zamiast "mi" ma być "mu" rzekł.
pinokio
pinokio, 07 października, 19:15@boryna byłem dziś w tym miejscu i mostu nie ma po którym mieli oni przejść ale skoro przeszli to most musiał być ale się urwał pod ich ciężarem i ten most tak skończył jak ta huśtawka w parku. Najbardziej to mi żal tej wnuczki że tego mostu nie zobaczy. Ciekawe co jej lel powie i na kogo zwali.
stefek
stefek, 07 października, 20:09Bez emocji proszę państwa. Taki remont to utrzymanie stanu z roku 1883. Gdyby przez Mszanę Dolną miała przebiegać prawdziwa kolej to budynek stacji powinien wyglądać inaczej.
wanpirek
wanpirek, 07 października, 20:33@kuras o godz 12 :21 napisałeś @wanpirek to cała prawda obudowie chodnika i znowu sobie"szczeliłeś "sobie i panu burmistrzowi w kolano Co ty na to @coby @kuras krytykował jak napisano szczał w kolano a tu masz strzeliłeś czy szczeliłeś @kuras łatwo kogoś krytykować a samemu byki się robi
kuras
kuras, 07 października, 20:46@wanpirek, a dostrzegłeś, że to słowo jest w cudzysłowie? Tak oznacza się w tekście słowa, zdania cytowane z innych źródeł, czyichś wypowiedzi. Wiem, wiem w szkole tego nie przerabialiście. Zepsułem ci wieczór?
wanpirek
wanpirek, 07 października, 21:17@kuras nie ściemniaj ten fragment nie jest cytowany zrobiłeś byka i tyle w temacie
pinokio
pinokio, 07 października, 22:05Teraz tylko czekać nam czy lel zwali na kurasa czy kuras na lela winę za urwany pod ich ciężarem most. Chłopcy ile wy ważyta? Czyżby tak jak w wierszu "Lokomotywa" - w pierwszym wagonie same grubasy siedzą i jedzą tłuste kiełbasy? Wcale bym się nie zdziwił gdyby się zgadali i zwalili winę na Kowalczyka jak to próbowali nieudolnie zrobić z huśtawka. Na koniec to radzę wam chłopcy mniej kiełbasy, więcej ćwiczeń na siłowniach zewnętrznych, otyłość minie, przyjdzie gibkość i zauroczenie pięknych niewiast a co najważniejsze mosty nie będą się urywać pod wami.
pinokio
pinokio, 07 października, 22:06A pod lelem i huśtawki i będzie się miała gdzie wnuczka pohuśtać.
malarz
malarz, 08 października, 07:20Coś niesamowitego dzieje się w Mszanie Dolnej.Dwóch jakże postawnych menów, filarów tego miasta przechodzi przez most wiszący nad rzeką Mszanka na wysokości prywatnych galerii a później okazuje się że tego mostu po prostu nie ma.Sam byłem niewiarkiem poszedłem sprawdziłem i prawda jest taka że go nie ma ani żadnego śladu po nim.Prawdopodobna przyczyna to że się zawalił pod ciężarem tych dwóch osobistości.Był most i teraz go nie ma.Teraz trzeba poszukać winnego podobnie jak o tą huśtawkę w parku a jeszcze w tle jest wnuczka lel.Ciekawe kto był wykonawcą tego mostu i huśtawki?Najbardziej szkoda mieszkańców którzy korzystali z tego mostu i jakoś się most pod ich ciężarem nie zawalił.Ma chyba rację pinokio za dużo kiełbasy a za mało sportu a są przecież zewnętrzne urządzenia do ćwiczeń w celu podniesienia sprawności fizycznej.A może dlatego przechodzili przez ten most wiszący by iść poćwiczyć na stadionie bo być może uwierzyli że jest prawdą "w zdrowym ciele zdrowy duch" bo chyba nie szli z gospodarską wizytą by coś wyszukać a później ewentualny donosik.Powrót do Galerii im się wydłużył ale trzeba mieć nadzieją że wnuczka wytrzymała dłuższe rozstanie z lel?.
malarz
malarz, 08 października, 07:40Teraz burmistrzowi Kowalczykowi nic innego nie pozostanie jak odbudować ten most i najlepiej gdyby zwrócił się do poprzedniego burmistrza by ten mógł mu doradzić jak to najlepiej zrobić na podstawie własnego doświadczenia.Mam nadzieję że nie odmówi bo to przecież "Dla Mszany" i ja w to wierzę.Burmistrz naprawił huśtawkę to i przywróci most który tak pięknie wkroił się w krajobraz miasta i służył mieszkańcom. Lel i kuras po jego wykonaniu i po intensywnych ćwiczeniach na urządzeniach zewnętrznych które były przedmiotem pracy DONOSICIELA osiągną sylwetkę godną pozycji jaką zajmują w mieście i też będą mogli korzystać z tego odbudowanego mam nadzieję mostu.Panowie tylko odrzucie kiełbasę bo Wasz wysiłek fizyczny pójdzie na marne. A najlepiej niech Lel przeczyta swojej wnuczce bajkę Juliana Tuwima "Lokomotywa" by jej wynagrodzić dłuższe rozstanie ze względu na zawalenie się mostu.Mam nadzieję że nasz "Mszański Donosiciel" nie doniesie o tej zaistniałej sytuacji i z tą nadzieja kończę ten swój wywód.
coby
coby, 08 października, 08:07@kuras z tej dyskusji w duchu "gadał dziad do obrazu......" jest jedna korzyść: @wanpirek już wie co sobie można zrobić w kolano albo w stopę! I już mu żaden cudzysłów do niczego nie jest potrzebny! I niczego nie wyjaśnia. Więc bardzo proszę nie ściemniaj mu tu bo jak on już wie to wie! a jak mu wprowadzasz cudzysłów to on się gubi i nie znowu nie wie o co chodzi ;-))). Tak, że @kuras "upodobania fonetyczne szcz" TAK a cudzysłowy NIE! I tego się trzymajmy w kontakcie z @wanpirkiem ;-).
coby
coby, 08 października, 08:19A tak BTW - ten przykład ze "szczelaniem" dobrze obrazuje mentalność osób działajcych na forum. Popełnił ewidentny błąd - zamiast powiedzieć "no tak, błąd przepraszam" i tyle w temacie bo kto z nas nie sadzi ortograficznych (fakt - jedni więcej inni mniej - ale w gruncie rzeczy każdy) to będzie brnał, udawadniał że to nie błąd, odwracał "kota ogonem". Zaraz się znajdzie "oburzona obrończyni" która znowu próbuje tego kota poobracać tak żeby wyszło "na ich". No po prostu ręce opadają. I taka "rozmowa" dotyczy absolutnie wszystkiego. "My i nasze pomysły są super. Osoby, które my popieramy są geniuszami, nie popełniamy błędów a kto dostrzegłby co innego - do odstrzału......". Mam pełną świadomość że ta refleksja nie wzbudzi zrozumienia u nikogo - ale i tak ją napisałem ;-)). Miłej niedzieli!
znahor
znahor, 08 października, 08:35Po wyborach DONIOSŁA osoba stwierdziła że burmistrz Kowalczyk to umie tylko w parku ławki przesuwać a tu popatrzcie zrobił taki piękny SUW i jeszcze przywróci wiszący most nad Mszanką.
pinokio
pinokio, 08 października, 13:58Już nie mogę się doczekać kiedy znowu zobaczę ten piękny wiszący most który można jakby porównać do tego z Filadelfii.Oj mieli poprzednicy wspaniały pomysł by to wymyslic i tak upiększyć miasto i za przyczyną dwóch olbrzymow most nagle zniknął no ale mam nadzieję że powróci tak szybko jak szybko do miasta powróciła stabilność i normalność.
maksio
maksio, 08 października, 14:33Ja też wierzę że zaginiony most zostanie odbudowany bo tak wspaniale służył mieszkańcom i był niepowtarzalny i jakże wspaniałe umiejscowiony w naszym terenie.Wielkie słowa uznania dlatego który go wymyślił a przeszło po nim dwóch takich i po nim ślad zaginął. Może by się postarać o środki z Warszawy z klęsk żywiołowych bo po moście przeszedł żywioł dwa w jednym.Ile pracy włożono by ten most był nasza perełka infrastruktury jedna chwila i przepadł. Może ogłosić społeczna zbiórkę wśród mieszkańców spytać tych którzy już to robili to powiedzą jak to zrobić by odnies sukces taki jak oni sami osiągnęli.
maksio
maksio, 08 października, 14:52I mam jeszcze jedną propozycję jak już most powróci oczywiście taki sam jak tam ten był to należy założyć kamery by rejestrowaly wszystkich przechodzących i można by wyłapywac wszystkich szkodników naszej wspólnej własności.
lel
lel, 08 października, 15:47Jedno jest pewne gdyby miasto cokolwiek dołożyło grosza do tego remontu to jestem pewien że p.Redaktor szybko by to ogłosił na łamach swojego portalu.A tak to jest to tylko zwykła informacja,z której oczywiście trzeba się cieszyć..
maksio
maksio, 08 października, 17:08Lel ty nie zajmuj się dworcem tylko czytaj bajki swojej wnuczce.
lel
lel, 08 października, 17:29Maksio ty się o moją wnuczke nie martw martwić się będą o Nią jej rodzice.Martwcie się lepiej wy, jak się wytłumaczyćie z niespełnionych obietnic przedwyborczych.Naobiecywać można wiele!, jak to mówią papier wszystko przyjmie...
maksio
maksio, 08 października, 17:50Lel żeby swoją wnuczke wplatywac w politykę wyborcza to trzeba mieć nie po kolei w głowie. Pisze ze stadionu narodowego więc kończę bo mecz
lel
lel, 08 października, 19:11Wodę i pierdoły to możesz Maksio dzieciom opowiadać.Patrz w ten telewizor i nie podniecaj się .Masz pozdrowienia od wnuczki;))
pinokio
pinokio, 08 października, 19:38@lel a tak z ciekawości zapytam; wnuczka to mówi do Ciebie Dziadziu czy Dziadu?
lel
lel, 08 października, 20:51Jak patrzy co teraz wyrabia się z mieście to nazywa to "dziadostwo"..
lel
lel, 08 października, 21:09Nie radzićie sobie nawet w małej sprawie czyli naprawieniem zniszczonej huśtawki dla dzieci a co dopiero z bardziej poważnymi rzeczami...
pinokio
pinokio, 08 października, 22:11lel ja się boję nawet pomyśleć jakby ta Twoja wnuczka słowami określiła poprzednie 8 lat rządów poprzednika gdyby wtedy miała tyle lat co dzisiaj?
boryna
boryna, 09 października, 07:30lel czemu zabierasz dzieciństwo swojej wnuczce i wciskasz ją w świat który dla niej jest obcy.Chyba że Ty nie potrafisz niczym innym zainteresować dziecka ale to tylko świadczy o Tobie, o twoim ograniczeniu.Szkoda dziecka.
lel
lel, 09 października, 08:50Boryna sprytnie jak zawsze dopisujesz sobie scenariusz taki jaki wam pasuje.Pisałem już wcześniej nie interesuj się moim prywatnym życiem tylko tym co obiecalisćie mieszkańcom w kampanii wyborczej!Rozmawiamy na tym forum o sprawach miasta, a nie osobistych!...Przedstaw Boryna wszystkim co konkretnego zrobiliście przez te 3 lata, bo zapowiedzi w waszej kampanii były szumne?
boryna
boryna, 09 października, 08:58Lel a kto to wszystko zaczął i jak się zorientowałes że nie tedy droga to szukasz winnego na swoją głupotę.
lel
lel, 09 października, 09:22Boryna ty pytasz kto to wszystko zaczął?Cofnij się człowieku do 2012 roku gdzie na 2 lata przed ostatnimi wyborami co twoi koledzy wypisywali i do dzisiaj wypisują na tym portalu na poprzednika?Nie pamiętasz już?Kto więc to zaczął?
boryna
boryna, 09 października, 09:43Ja piszę o temacie wnuczki a ty swoje. Czy ty nie masz innych spraw na głowie tylko jatrzenie.Bladzisz chłopie i wszystko w tym temacie.Ztozum twój czas już minął zajmij się wnuczka tylko tak po rodzicielsku a nie w otoczeniu marzeń powrotu do władzy.
lel
lel, 09 października, 11:18Boryna a ty nie pracujesz, bo słyszałem że w Refasie podobno do pracy szukają!
boryna
boryna, 09 października, 13:19Lel ta branża mnie nie interesuje podobnie jak zatrudnienie w wszelkiego rodzaju sklepach branży foto i materiały piśmiennictwa
pinokio
pinokio, 09 października, 15:33lel czyżbyś prowadził Biuro Pośrednictwa Pracy? byłbym zdumiony bo przecież siedzisz przy komputerze i bez przerwy klikasz.Bardziej bym przypuszczał że możesz być detektywem takim społecznym jak kiedyś w minionej epoce byli społeczni milicjanci tzw.ORMOWCY.Wszystko widzieli i donosili na współmieszkańców.
boryna
boryna, 09 października, 17:39I pamiętaj lel ORMO CZUWA
coby
coby, 09 października, 19:49człowiek z ormo wyjdzie ale ormo z człowieka nie - prawda @boryna
boryna
boryna, 09 października, 19:55Zgadzam się z tobą coby w 100%. Dobitnym przykładem o o ktorym piszesz jest nasz mszański donosiciel .
boryna
boryna, 09 października, 20:17I widzisz coby że miałem rację ORMO CZUWA.
doncorleone
doncorleone, 09 października, 22:06coby popieram Twój wpis i wniosek jaki wyprowadził z niego boryna.Jest tylko jeszcze jedno pytanie kto się kryje pod MSZAŃSKIM DONOSICIELEM?Jedynymi wszechwiedzącymi na tym portalu we wszelakich sprawach są lel i kuras to może nam Oni przynajmniej nakreślą portret pamięciowy tego naszego dobrodzieja którego tak pięknie określił coby"człowiek z ORMO wyjdzie ale ORMO z człowieka nie wyjdzie". Czekamy???
coby
coby, 09 października, 22:51o kłamczuszki!Kto normalny ma dziś skojarzenia i wiedzę na temat tego "jak działało ORMO" a także hasła, którymi się posługiwało??? Chyba tylko osoby które musiały znać organizacje od środka.... ;-)). Tak, tak chłopaki - wiele to wyjaśnia. Nie powiem żeby nie było takich podejrzeń wcześniej, ale teraz.... ;-)) Ale żeby nie było, że brak zrozumienia dla trudnych czasów etc dedykuje wam piosenkę Staszka Staszewskiego ...Jak to leciało?Aha! "Więc jeszcze seta, znakomicie, Padniemy, ale zgódźmy się, Że z tylu różnych dróg przez życie, Każdy ma prawo wybrać źle…"
wanpirek
wanpirek, 09 października, 23:31coby nic mylnego wcale nie trzeba było znać organizacji od środka w tamtych czasach żyło się z tym na co dzień i nie jeden doświadczył na własnej skórze pisane donosy i mówione w imię obywatelskiego obowiązku Zgadzam się coby że człowiek z ORMO wyjdzie ale ORMO z człowieka nie wyjdzie Mamy w Mszanie Dolnej Donosiciela wiek około 55lat jak myślisz ORMO z tego człowieka wyszło ? obecny 40 latek nie ma we krwi pisania donosów
coby
coby, 09 października, 23:36nic mylnego, nic mylnego @wanpirek ;-)). Nie przekonuj mnie bo jesteśmy w podobnym wieku i mnie do głowy ormo nie przyszło nigdy - a twoim kumplom (pinokio/boryna/doncorleone owszem......Wiesz kto się tłumaczy? ;-)) Ale - "z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle". Dobranoc.
mszaniak
mszaniak, 09 października, 23:59@coby co to sie dzieje u was?''Jesteśmy w Mszanie Dolnej przygotowani na organizacje blokady drogi 968 w związku z przyjętym przez radnych planem ochrony Gorczańskiego Parku Narodowego. Piotr Doll bez owijania w bawełnę o metodach sprawowania władzy w przez wójta.''.....reportaz video....https://www.youtube.com/watch?time_continue=101&v=ehGvaGiTt4A
mszaniak
mszaniak, 10 października, 00:00@Coby a jak to jest z ta linia energetyczna wysokiego napiecia? bedzie a mialo jej nie byc
mszaniak
mszaniak, 10 października, 00:02http://dobrazmiana.info/ ... tak z innej beczki do poczytania
boryna
boryna, 10 października, 05:03Coby nie próbuj nieudolnie szukać ormowcow tam gdzie ich nie ma.Donosy były to jest bezdyskusyjnie a kto miał w tym interes?
coby
coby, 10 października, 05:37Ja nie szukam. Sami/sam się objawili i przypomnieli o swojej przeszłości. Nie martw się Boryna. Społeczeństwo tolerancyjne-wybaczy.. 'każdy ma prawo wybrać źle". Miłego dnia.
boryna
boryna, 10 października, 07:32Swoimi wypowiedziami coby próbujesz nieudolnie wybielić się przed lel ze swojego stwierdzenia że człowiek z ORMO wyjdzie ale ORMO z człowieka nie.
kuras
kuras, 10 października, 08:22Jeszcze w temacie artykułu: @wanpirek, poczytaj to: http://24tp.pl/n/42582 , a może zrozumiesz, co oznaczają skuteczne rozmowy? I w Mszanie, i w Zakopanem chodzi o dworzec PKP, i tu, i tam właścicielem były/są PKP, tam rozmawiał burmistrz, i w Mszanie, jak uroczyście oznajmiłeś; " W wyniku wielomiesięcznych starań obecnego Burmistrza Miasta Józefa Kowalczyka PKP rozpocznie remont budynku kolejowego" (znaczy rozmawiał pan burmistrz) W Mszanie po dłuuuuuuugich "rozmowach" (sic!!) remont obejmie: "przemurowanie kominów ponad dachem, czyszczenie i konserwacja pokrycia dachowego z blachy, wymianę rynien i rur spustowych, a także okiennej drewnianej skrzynkowej na nowe okna z profilu PCV i stolarki drzwiowej zewnętrznej na aluminiową szkloną. Przewidziano też remont elewacji, w tym demontaż okładziny z płyt eternitowych. prace obejmą też malowanie klatki schodowej i wymianę nawierzchni chodników i placów wokół budynku" (źródło:portal tv28)a w Zakopanem, miasto stało się właścicielem nie tylko budynku, ale i terenów wokół. Dostrzegasz różnicę?
boryna
boryna, 10 października, 11:38Kuras tak działali ormowcy do wszystkiego się czepiali i nic im nie pasowało.
kuras
kuras, 10 października, 12:22@boryna, ty się chyba już "wyszczelałeś", bo takie androny pleciesz, że aż trudno uwierzyć. No, ale wolno ci-coś napisał, świadczy o tobie. Wiem, że boli, wiem, że nie możecie się pogodzić z tym, że kilku komentatorów ośmieliło się mieć inne od was zdanie i na dodatek śmiało je na tym forum prezentuje. Tak już będzie i wasze lamenty tego nie zmienią. Może zamiast o ORMO, napiszesz coś o remoncie dworca PKP "załatwionym" rzekomo przez p.J.Kowalczyka, a może zainicjujesz dyskusję o "okolicznościowej" sesji Rady Miasta (o której, mam nadzieję portal tv28 poinformuje?) zwołanej tak naprawdę z powodu jednego, ale jakże "nadzwyczajnego" punktu programu. Choć nigdzie nie znajdziemy słowa wyjaśnienia, a posesyjny protokół odnotuje stwierdzenie, "że komisja (stosowna) wydała pozytywną opinię w tej sprawie" i obejdzie się bez dyskusji publicznje podczas obrad, to krótki rzut oka na serwis geoportal i średnio rozgarnięty będzie wiedział, że oto, jak feniks z popiołów, pocznie się na owej sesji i na naszych oczach.....nowa droga, kolejna z myślą o...no właśnie o kim? Czy może o rolnikach, jak ta biegnąca tuż przy płocie domu włodarza miasta? A może o.....aż boję się myśleć, że takie są powody tego mega pośpiechu i wydawania kolejnych publicznych pieniędzy na diety z okazji sesji okolicznościowej, nadzwyczajnej czy jeszcze zwanej inaczej, ale też pewnie na ten geodezyjny podział? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują bowiem, że oto dokonał się podział działki komunalnej (nr 4703/3) wartej na dziś pewnie ponad 2 mln.zł (stoi na niej Blachotrapez, stała do niedawna hurtownia warzyw i owoców)tylko po to, żeby osławiony już "dołek" mógł mieć kontakt ze światem (czytaj DW968), choć wersja oficjalna głosi, że rozchodzi się o, uwaga....dojazd do placu targowego. Panowie, jaja sobie robicie?! To jak od 2012 roku plac targowy "komunikował" się z drogą publiczną (DW 968)??? Desantowano kupców i klientów z samolotów? Podpływali na barkach, motorówkach, kajakach czy na materacach? Czy wy myślicie, że ludzie głupi i ślepi?
joazele
joazele, 10 października, 13:50Jeżeli jest tak jak piszesz @kuras to powinieneś chwalić ten pomysł bo w Mszanie to już było, ktoś to wcześniej wymyślił a przyklepała rada miasta. Teraz ma być droga a przedtem drogi i całe place się zrobiło prywaciarzom pod galeriami za publiczne pieniądze i do dziś się je utrzymuje z kasy miasta. A kto ma tam prywatny biznes to wszyscy wiedzą. A co do diet radnych które im tak wyliczasz to nie słyszałem by w tej kadencji ktoś wziął więcej niż prawo przewiduje a wcześniej brano ile fabryka dała co wykazało RIO i trzeba było oddawać.
joazele
joazele, 10 października, 13:51Co ty myślisz że ludzie głupi i ślepi?
joazele
joazele, 10 października, 13:52Co ty myślisz że ludzie głupi i ślepi?
kuras
kuras, 10 października, 14:19@joazele, słyszysz, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele.Znajdź chwilę i zerknij do projektu rewitalizacji tzw. "komunalnej". Od samego początku są na nim oznaczone dwie kilkunasto arowe działki, podobnie jak cała infrastruktura (drogi wewnętrzne, ciągi piesze, oświetlenie itp) W tamtym przypadku nikt niczego nie przyśpieszał, nie organizował dla uchwalenia regulacji w tym rejonie ekstra sesji, nie obiecywał przed przetargiem na sali narad, że miasto zrobi to lub to. Każdy mógł dowiedzieć się wszystkiego, co rewitalizacji się tyczyło z dostępnych publicznie informatorów-projekty nie były tajemne! Cała infrastruktura stanowiła integralną częścią rewitalizacji tego terenu, a ze sprzedanych 35 arów miasto uzyskało łącznie 3 mln.620tys zł. plus dodatkowe 596 tys za 5 arów tuż nad rz. Mszanka (obok parkingu za TESCO) (źródło: BIP UM Mszana Dolna-archiwum) Nie dostrzegasz różnic?
joazele
joazele, 10 października, 14:24To jeszcze napisz "miszczu" ile wydało miasto na urządzenie tych terenów pod same budynki prywatnych firm i ile wydaje na utrzymanie do dziś. Z ludzi głupków nie zrobisz.
kuras
kuras, 10 października, 15:14@joazele, oświeć mnie i czytelników, kto utrzymuje (płaci) za czystość chodników, kto je odśnieża, kto płaci za energię lamp oświetlenia ulicznego, kto opróżnia kosze uliczne wzdłuż ulic Starowiejska, Kolbego, Piłsudskiego i wszystkich pozostałych dróg o statusie miejskim? Czy są to może właściciele lub najemcy lokali przy nich usytuowanych, którzy te usługi zamawiają prywatnie u ZGK, czy może jednak wszelakie koszty ponosi gmina-miasto Mszana Dolna, która od wymienionych wcześniej przedsiębiorców inkasuje (i słusznie, należne podatki i inne opłaty? Czy firmy z galerii przy Starowiejskiej mają być inaczej traktowane bo ty i twoi kompanie tak sobie życzycie? Czy ich właściciele nie płacą podatków? Z chodników ulicznego oświetlenia, czystych dróg, korzystają także mieszkańcy. którzy ani firm, ani sklepów nie mają, ale też płacą podatki, korzystają też osoby z zewnątrz w MD przebywające w związku z zakupami, pracą itp. I ci wszyscy mogą korzystać z tych dóbr ile dusza zapragnie! W całej Polsce tereny komunalne utrzymują gminy!!! Robią to, bo są właścicielami tych gruntów i całej infrastruktury na nich posadowionej. Łaski nie robią! Tak stanowi prawo! A pamiętasz @joazele, kto niedawno powiedział, że tyle w swoim życiu już podatków do miejskiej kasy wpłacił, że koszt budowy drogi tuż przy swoim domu, pokrył wiele razy???? I wszyscy przedsiębiorcy i kupcy, i mieszkańcy, tyle już podatków wpłacili, że na energię, sprzątanie i odśnieżanie i resztę usług wystarczy z nawiązką i na wiele lat. Ale po co ja ci to piszę, skoro ty i tak wiesz swoje? Może inni przeczytają?
kuras
kuras, 10 października, 15:31@joazele, żebyś nie pomyślał, że to moje złośliwe wymysły, to odsyłam cię do mądrej i wciąż obowiązującej ustawy o samorządzie gminnym, starej jak świat, bo z 1990 roku. Oto jej mały fragment, odpowiadający na twoje wątpliwości:* art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. nr 142, poz. 1591 z późno zm.): Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy: (…) 3) wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz.
mszaniak
mszaniak, 10 października, 16:47Jutro ide do burmistrza zapytac czy to prawda ze przez nasze miasto pojdzie linia wysokiego napiecia. Kolega syna mojego ze Skawiny chcial kupic dzialke pod wyciagiem w Kasinie. Piekna 55 arow, 110 tys zl ale sie okazuje ze jest na niej tylko czesciowa zabudowa bo na drugim jej koncu bedzie stal slup zelazny wysokiego napiecia i nie ma pozwolenia na cala zabudowe. Uwazam ze to skandal. Okazuje sie ze @coby kolega z urzedu gminy podpisal zgode na budowe. Ciekawe co u nas w Mszanie?
boryna
boryna, 10 października, 17:40Kuras trzeba było sprzedać całą Starowiejska a nie dzielić ja na części.Piszesz kuras ile uzyskano że sprzedaży to napisz ile kosztowało to całe otoczenie prywatnych galerii i ich utrzymanie.Poco miastu to otoczenie wokół prywatnych galerii w ich granicach?.Kompletny bezsens ekonomiczny wykonany za poprzedników.Miasto ponioslo znaczne koszta i nic z tego nie ma tylko nie pisz o podatku od nieruchomości bo on też by był gdyby sprzedano całość i większy.
mszaniak
mszaniak, 10 października, 19:15Z limanowskiej klasy A wycofała się Ostra Olszówka Raba Niżna....zrdolo limanowa.in. Kolejny klub upadl na naszym terenie. Po Kasinie teraz oni. @coby zolta kartka znowu, ktora to juz na koncie gminy? Po lini wysokiego napiecia powinna byc czerwona i zejscie z boiska. Tak dalej bedziecie robic to zostanie tylko nasz Turbacz
boryna
boryna, 10 października, 19:49Kuras a gdyby dzialka na Starowiejskiej to była twoja prywatna własność to też byś ją tak podzielił sprzedał i utrzymywał.
doncorleone
doncorleone, 10 października, 22:26Kuras rżnie głupa i nie odpowiada na konkretne pytania.
lel
lel, 11 października, 07:21Doncorleone wy lepiej odpowiedzcie dlaczego nie realizujecie obietnic przedwyborczych, trochę tym ludziom naobiecywaliscie, a tu klapa!
malarz
malarz, 11 października, 07:24doncorleone masz 100% rację co do działań kuras.Boryna bardzo ciekawe pytanie do kurasa zadał co do sposobu zagospodarowania działki na Starowiejskiej a tym samym osiągnięcia efektu ekonomicznego jako hipotetycznego właściciela działki.Może kuras by się zgodził na podział tej działki gdyby był jej właścicielem jak to zrobiło miasto za poprzednika skoro broni tej decyzji.Za utrzymywanie terenów wokół prywatnych galerii mógłby otrzymać możliwość wynajęcia jakiegoś lokalu pod działalność gospodarczą w tej nowej powstałej prywatnej zrealizowanej inwestycji..
malarz
malarz, 11 października, 07:33Podział działek na część do sprzedania i pozostawienia miastu zmniejszył dochody miasta z tytułu podatku od nieruchomości a zarazem pomniejszył koszt inwestycyjny inwestora prywatnych galerii (to co zrobiło miasto byłby zmuszony wykonać sam} i opłacać koszty funkcjonowania terenu co dzisiaj płaci miasto z naszych podatków.Kuras zdradź nam ile miasto zapłaciło za ten genialny pomysł ekonomiczny poprzednika-poprzedników w związku z takim podziałem nieruchomości dla dobra mieszkańców miasta.
boryna
boryna, 11 października, 10:24Miasto czyli mieszkańcy miasta podatnicy wyszli na tej transakcji poprzednika poprzednikow jak przysłowiowy Zabłocki na mydle.
lel
lel, 11 października, 10:30Malarz płaczesz nad tymi dochodami miasta a jakby miasto zrobiło tam strefę płatnego parkowania bo przecież może tak zrobić bo jest właścicielem terenu ,to po wsze czasy może czerpać z tego profity...pomyślałeś o takiej ewentualnośći krytyku z Bożej łaski?
boryna
boryna, 11 października, 10:59A trwałość projektu lel.A może coś na temat tego podziału nieruchomości. Pytam w swoim imieniu i malarz tez by zapewne chciał usłyszeć czemu tak postawiono że podzielono a nie sprzedano całość
kuras
kuras, 11 października, 11:43@lel, znasz takie powiedzenie; "Polska w ruinie"? Obecnie rządzący Mszaną to hasło uczynili przewodnim i na ich potrzeby brzmi ono tak: "Mszana w ruinie". Wszystko zatem, czego nie udało się zrealizować, a obiecano, zwala się na "byłego" i resztę, wylewając przy tym krokodyle łzy i obrzucając "błotem" jak się tylko okazja nadarzy. Tak można było przez pierwszy rok, ale to trwa nieustannie od 2014 roku i nie wydaje się, żeby miało ustać. Czy to jest sposób na własną inercję? A teraz słowo do @boryny; chłopie, wyślij zapytanie do pana burmistrza, kopię do pani przewodniczącej, kolejną do szefa komisji rewizyjnej i poproś o pełną informację ws projektu rewitalizacji miasta. Z tego, co wyczytałem z protokołów sesyjnych z tamtego kresu, dyskusje były długie, czasem ostre, a wszystko działo się przy gościach, mediach i trwało wiele godzin. Otrzymasz kopie protokołów, wyjaśnienia etc. a potem podzielisz się wiedzą na forum i zaspokoisz swoje i ciekawych potrzeby. A propos, była wczoraj dyskusja nt drogi przez działkę przy Orkana, "rozoranej" tylko dlatego, żeby ktoś miał dojazd do planowanej inwestycji. Nikt z radnych nie ośmielił się zapytać, czy warto teren warty pewnie ponad 2 mln. "poświęcać" na taki cel? Czy ktoś z radnych zapytał, co z dwójką przedsiębiorców przepędzonych z tego placu, a może ktoś zaproponował "wycieczkę" na dawny parking przy Orkana, żeby obejrzeć na własne oczy kupę gruzu i kamieni po tej hurtowni? Możemy być pewni, że dyskusji nie było, że opinia szefa komisji wystarczyła i głosowanie było, jak zwykle, jednomyślne.
kuras
kuras, 11 października, 13:39@boryna, jakoś nie zawracaliście sobie głów "trwałością projektu", kiedy montowaliście urządzenia fitness w parku miejskim, rewitalizowanym podobnie jak pozostałe obszary w tym samym projekcie. Ten okres to 5 lat - w przypadku terenów przy Starowiejskiej, podobnie jak pozostałych, już minął. Do roboty więc! A wracając do parku-okres trwałości wciąż obowiązywał (2015), ale jak się okazuje, wszystkich, ale nie ....was. Więc wykorzystaj okazję i zamilcz
boryna
boryna, 11 października, 14:06Mnie lelkuras interesuje dlaczego tak podzielono działkę na Starowiejskiej że te prywatne dwie są prawie w granicach powstałych budynków handlowych.
boryna
boryna, 11 października, 14:14Ciekawe czy wielkość prywatnych działek dopasowywano do wielkości planowanych budynków czy odwrotnie przy podziale miejskiej nieruchomosci na Starowiejskiej?.
kuras
kuras, 11 października, 14:22@boryna, słyszałeś kiedyś takie przysłowie: "dziad swoje, baba swoje"? Pasuje do naszej "dyskusji" jak ulał. Zaspokoisz swoją innych ciekawość, zwracając się pismem do pana burmistrza, dokładnie pytając o to, co cię interesuje. Ja takiej wiedzy nie mam, więc nie mitręż czasu, tylko siadaj za klawiaturą i zamiast wypisywać głupawe komentarze, wysmaż pismo do władz. Dostaniesz odpowiedź, opublikujesz i będziesz wreszcie kontent. A dwa ostatnie komentarze wpisują się w powiedzenie jednego ze starych, dobrych nauczycieli limanowskiego LO/ Oto i ono w pełnym brzmieniu: "sen wariata śniony nieprzytomnie"
boryna
boryna, 11 października, 14:28Najlepiej kuras to glupa rznac.Ty na wszystko znasz odpowiedz wypisujesz linki a na te dwapytania dziwne nie znasz odpowiedzi. Dziwne.
joazele
joazele, 11 października, 14:29Kuras jątrzysz i mamisz ludzi, niby wszystko wiesz a na proste pytanie nie umiesz odpowiedzieć. Czyżby prawda była dla ciebie niewygodna?
kombinator
kombinator, 11 października, 16:13Dawno mnie u Was nie było.Podobna sytuacja jak ta opisywana tutaj miała się wydarzyć w miejscowości graniczącej z moim miejscem zamieszkania.Włodarze miasta wymyślili sobie rewitalizację,piękną nazwę"Uroczy Zakątek" i piękne plany.Był atrakcyjny teren prawie w centrum miasta więc go wstępnie podzielili na 5 części i 3 przewidzieli do sprzedania.Tak dziwnie to podzielili że te 3 działki do sprzedania oplatały dwie działki które miały zostać w dyspozycji miasta.Na posiedzeniu Rady od słowa do słowa okazało się że miasto ma doprowadzić wszystkie media (drogi,prąd,woda kanalizacja,prąd,gaz) do tych trzech działek w ramach planowanej rewitalizacji.Żeby było jeszcze ciekawiej wkład który miało wnieś miasto miał pochodzić z kredytu.Wywiązała się wielka burza słów i pomówień odstąpiono od rewitalizacji,teren pozostał i miasto nie ma długu a wartość terenu znacznie wzrosła..Jak rozumiem gdy czytam u Was tzw.Rewitalizację Miasta zrealizowano.
znahor
znahor, 11 października, 18:28Jak to wszystko czytam to zadaję sobie bardzo proste pytanie? Co z tej tzw.rewitalizacji ulicy Starowiejskiej ma mieszkaniec miasta?.Kto zyskał na tej rewitalizacji najwięcej lelkuras to chyba nie trzeba mędrca ekonomicznego żeby na to pytanie odpowiedź.
lel
lel, 11 października, 19:12Kombinujećie na wszystkie możliwe strony jeżeli macie jakieś obiekcje, czy coś nie było zgodne z prawem to trzeba to zgłosić do odpowiednich organów ścigania!rozpisujecie,knujecie, domyślacie się , siejecie intrygi na forum.Zgłosćie sprawę, niech zbadają to odpowiednie organy , dlaczego się boicie?.Tutaj łatwo się knuje,niech któryś z was pójdzie i zgłosi gdzie trzeba!
doncorleone
doncorleone, 11 października, 21:32Dobrze że przynajmniej mieszkańcy zrozumieli szkoda że po czasie tak szumnie zapowiadaną rewitalizację miasta i zobaczyli jej owoc dla nich i szczodrze podziękowali pomysłodawcom posyłając ich na zielona trawkę.Paskudny rynek,wykarczowany park i prywatne galerie otoczone zrewitalizowanym majątkiem miasta to dzieło poprzedników za grube miliony.
malarz
malarz, 12 października, 08:12doncorleone masz rację w 100% co do efektu rewitalizacji miasta zrealizowaną przez poprzednika.Paskudny Rynek,wykarczowany park,prywatne galerie otoczone zrewitalizowanym majątkiem miasta wykonanym ohydnie bez smaku to obraz tzw.REWITALIZACJI MIASTA za grube miliony z których część pochodziła z naszych podatków.A tak pięknie miało być a wyszło tak jak zawsze.Przegrali mieszkańcy ale też są zwycięscy tego przedsięwzięcia inwestycyjnego.
kuras
kuras, 12 października, 08:22@doncorleone, na ciebie zawsze można "liczyć"! Musiałeś się śpieszyć, bo nie wymieniłeś wszystkich "dzieł poprzedników za grube miliony" ?! Podpowiem ci kilka, tak dla odświeżenia; plac targowy ("tytanowy", żebyś wiedział o czym napisałem), obok niego wielki parking, "wstrętna" hala sportowa, na dodatek pełnowymiarowa i jeszcze boisko wielofunkcyjne z tartanową nawierzchnią i jeszcze skocznia w dal na deser, kompleks boisk "Orlik", termomodernizacja ZSM nr 2, budynek socjalny,a na dodatek tyle nikomu "niepotrzebnych" dróg i ulic, ale też chodników i oświetlenia ulicznego; Starowiejska, Kopernika, Tolińskiego, Konopnickiej, Ogrodowa, Marka, Matejki, Stabrawy-wszystkie z chodnikami. I jeszcze nie wiedzieć po co-Kościuszki, Spadochroniarzy, Mroza kilka bocznych, I Armii WP, koło myjni (łącznik Krakowska-Starowiejska) osiedlowe na Krakowskiej, Słomce, Leśnej, na os. Bołdony ze stabilizacją osuwiska, os. Pod Ciernie, wszystkie boczne od Leśnej, ale też partycypacja finansowa w budowie chodnika i oświetlenia Krakowskiej (z ZDW Kraków), chodnika przy Orkana (z powiatem) Zakopiańskiej(z GDDKiA -projekt)dziesiątki domów podłączonych do sieci kanalizacyjnej. A woda? Wymieniać dalej? @doncorleone, to nie to, że mam świetną pamięć-zaglądnąłem do kwartalnika Pod Lubogoszczą i spisałem tylko niektóre "dzieła za grube miliony" Napiszesz za moment, że to była "propaganda" i kłamstwa na potrzeby wyborów. A ja zapytam, skoro tak, to dlaczego poprzednik/poprzednicy nie musieli tego prostować??? Czekam na wyliczankę z lat 1998-2006. Jak się nie doczekam, to ci pomogę.
boryna
boryna, 12 października, 14:38Kuras doncorleone pisał o efektach rewitalizacji poprzednika. On o chlebie a ty o niebie tak w skrócie podsumować można twoje wypociny.Zanim zaczynasz wymieniać cuda inwestycyjne poprzednika spójrz jakie Kowalczyk zostawił mu zadłużenie a ile Filipiak jemu zostawił. Ważne jest czy to zrobione ma sens i ile kosztowało.
joazele
joazele, 12 października, 17:04Kuras aleś się chłopie rozpędził: gdzie te dziesiątki domów podłączonych do kanalizacji? Woda? Woda stała w pojemnikach plastikowych i trza było za....ć po nią z wiaderkiem. Puknij się człowieku w czoło. Naprawdę ludzie to nie głupki za jakich ich uważasz. Nie odpowiadasz na pytania o rachunek ekomomiczny tych "cudów rewitalizacyjnych" i kto na tym zyskał bo odpowiedzi są dla ciebie niewygodne. Co do diet radnych za poprzedniej kadencji też milczysz. I tak wszyscy znają te fakty a twoje milczenie jeszcze to potwierdza.
kuras
kuras, 12 października, 18:22http://gorce24.pl/informacje/8161/List_Tadeusza_Filipiaka__byly_burmistrz_odpowiada_obecnemu @joazele, znalazłem i to. Prostował, przepraszał, wychowywał się z tego? Byłoby głośno. Znajdziesz tam nie tylko o wodzie, ściekach ale i innych inwestycjach w obszarze ochrony środowiska. Ale czy ciebie da się przekonać? A pytania? Proste, ale nie do mnie. Jednemu już radziłem, ale oporny i obstaje przy swoim. Zaspokojenie własnej ciekawości da ci jedynie wystąpienie do pana burmistrza z zapytaniem o nurtujące was problemy-rewitalizacja,diety itd. laz
malarz
malarz, 12 października, 19:15kuras ja też spytam ciebie o to co pytają inni a dlaczego Ciebie a nie obecnego burmistrza? Bo Ty najlepiej wiesz co robił poprzednik i czym się kierował że tyle badziewia po sobie zostawił i teraz by jeszcze tego brakowało żeby obecny burmistrz to tłumaczył.Naważył Twój idol to wypij to piwo razem z nim i nie szukaj innych by tłumaczyli się za poprzednika.Ja wiem że tak najprościej, najłatwiej ale jednego możesz być pewien mieszkańcy wiedzą i pamiętają kto ich tak urządził i Twoje pisanie jest bezsensowne by to ukryć i pozamiatać pod dywan.A jeśli ten twój idol był tak wspaniały nieomylny to czemu go pogonili? Tylko gdy będziesz pisał odpowiedź to w tej treści czasem nie obrażaj mieszkańców że się dali zmanipulować bo oni swój rozum mają i szacun im się należy ale ty i tak tego nie pojmujesz bo ty przecież NARCYZ.
malarz
malarz, 12 października, 19:22A może Ty jesteś jego rzecznikiem prasowym kuras ??? Chyba lel nie będzie oto zazdrosny?
kuras
kuras, 12 października, 20:14@malarz, czytasz, ale w ząb nie rozumiesz tego co napisane. Gdzie ja każę p. Kowalczykowi tłumaczyć się z czegokolwiek? Wy zadajecie wciąż pytania i sugerujecie bez ogródek,że były nadużycia, marnotrawstwo, niegospodarność, kolesiostwo itp. Jeśli tak było, to pan burmistrz z największą przyjemnością wam odpowie, udostępni dokumenty i będzie wszystko jasne!
lel
lel, 12 października, 22:31Lepiej kopać na forum bo to nic nie kosztuje i z ukrycia bajki ludziom opowiadać ...Mieszkańcy będą za rok oceniać i porównywać i na tle Filipiaka wypadabie bardzo kiepsko ..miało nie być wyprzedaży majątku miasta a wy co robicie?mieliście rozwiązać problem komunikacyjny w mieście i co?.Mieliście remontować "sokoła"i co?.Nawet głupiej huśtawki nie potrafićie naprawić..
boryna
boryna, 12 października, 23:33Napewno kiepsko bo nie będzie 6 milionów długu i pozostawionego takiego badziewia.
lel
lel, 13 października, 07:10Jeżeli jak twierdzisz Boryna był taki dług to po co pchalisćie się do "koryta"!.Macie wszystko w swoich rękach to "naprawiajćie co waszym zdaniem jest badziewiem.Łatwo jest krytykować , pokażcie co wy zrobiliście samodzielnie?
boryna
boryna, 13 października, 07:45Widzisz lel dług był i badziewie też. Łatwo jest zepsuć trudniej naprawić. My nie pchalismy się do koryta jak nazwałeś pełnienie władzy samorządowej z woli demokratycznej mieszkańców ale by zakończyć psucie miasta .Podobne zdanie o poprzedniku mieli mieszkańcy bo go pogonili bo gdyby był taki wspaniały jak twierdzisz wraz z kurasem to by dzisiaj dalej był przy korycie jak nazwałeś funkcje burmistrza miasta.Zeby pełnienie tak ważnej funkcji społecznej kojarzyło się z korytem to tylko świadczy jak pojmuje sz reprezentowanie mieszkańców. ŻENADA
kuras
kuras, 13 października, 08:40@boryna, chłopie kochany! Witaj "na pokładzie"! Swoim wpisem z 7.45 rozwiałeś wszelkie wątpliwości, jeśli ktokolwiek je miał, jesteś jednym z "elyty" dziś panującej w Mszanie. Jesteś wielki, wspaniały i wspaniałomyślny, bo jak twierdzisz sam się nie pchałeś, ale dałeś się ponieść demokracji i od trzech lat próbujesz kończyć "psucie miasta". Podzielże się z nami swoimi przemyśleniami nt owego "zepsucia" i coście już naprawili? "Pędzlowanie" majątku było wg was okropnie "be" i brzydziliście się tym na kilometr. Nieśmiało zapytam, a co teraz, od trzech lat robicie? "Dołek" nr 1, "dołek" nr 2, stare "kible", 7 arowa działka tuż obok "dołka" nr 1. To już ni e"pędzlowanie"? A jak to się na to teraz woła? Były korki w mieście-winny był poprzednik. Co się zmieniło? Gdzie ronda? Gdzie obwodnica? Zatem, jeśli kończycie "z psuciem", to rozumiem, że w to miejsce pojawiają się "poprawki"!? Proszę, @boryna, o przykłady!!! Podpowiem ci, gdzie je znajdziesz: pomysł drogi "rolniczej" koło domu pana burmistrza, wyrzucenie lokalnych przedsiębiorców na bruk, żeby innym przedsiębiorcom "zrobić dobrze", bezprawna obniżka czynszów dla kilkorga przedsiębiorców przy Starowiejskiej, generująca na dziś straty miasta sięgające grubo ponad 100 tys zł, likwidacja pięknych inicjatyw społecznych; Orszak Trzech Króli, rocznicowe spotkania na Grunwaldzie, porażka ws MOK-u, Biblioteki, Orkanówki. A ostatnie wasze "osiągnięcie" bije rekordy "popularności" - termomodernizacja SP nr 1 rozpoczęta na przełomie września i października. @boryna, posłuchaj co mówią rodzice (głośno), nauczyciele(cicho)i sami uczniowie. Dzwonka nie słychać, bo młoty pneumatyczne, wiertarki, przecinaki i inne narzędzia, skutecznie zagłuszają wszystko. Kto przy zdrowych zmysłach zmienia kaloryfery na progu sezonu grzewczego? A co robiliście w wakacje? Odpoczywaliście, aaa rozumiem. Po takim "zapier...u" trzeba dychnąć.
kuras
kuras, 13 października, 08:55@boryna, jako żeś jeden "z rodziny" panującej, napisz tu co myślisz o ostatniej inicjatywie pomysłodawcy projektu "plaża na Zielonej", który bez zastanowienia uznał, że stoliki w kościele i wokół kościoła, przy których zbierane są pieniądze na remont świątyni oraz wyłożona jest katolicka prasa, są idealnym miejscem na agitację w tej sprawie. przypominam sobie, że wam nawet uzgodniona z parafiami, dystrybucja kwartalnika Pod Lubogoszczą mocno przeszkadzała. A teraz? Można już....rozumiem. Wszystko, czym "karmicie" mieszkańców jest obiektywne, śladów propagandy tam nie znajdziemy, wszystko święta prawda. Tak? @boryna, poczytaj wydanie Pod Lubogoszczą sprzed Wielkanocy - znajdziesz ciekawe wiadomości o inwestycjach, które we wrześniu miały być zakończone, a jeszcze się..... nie rozpoczęły. Ale kto by się tam mieszkańcami przejmował, wszak ty i twoi kompanie "pełnicie władzę samorządową z woli demokratycznej" tychże, jak to napisałeś o g.7.45. To najprawdziwsza "perełka", chyba najlepszy twój komentarz na tym forum? "Szczeliłęś" sobie tym wpisem, @boryna, nawet nie w kolano, ale w samiuśkie czoło. Boli? Wiem,żeś ty zuch i płakać nie będziesz, bo chłopaki się nie mażą, chłopaki nie płaczą i tyle jeszcze do roboty masz, tyle planów na definitywny koniec "z psuciem"
kuras
kuras, 13 października, 09:11@boryna, wiesz jak takie wpisy się nazywa? SAMOZAORANIE. Ale cię koledzy spucują!? Trochę mi cię żal, ale może wyciągniesz jakieś wnioski na przyszłość?
lel
lel, 13 października, 09:35Kuras oni nie wyciągną! dalej na forum będą chrzanic stare frazesy o rzekomej brzydocie i nie trafionych inwestycjach i w kółko to samo czym "napawali"ludzi przed wyborami 2014 roku.Uświadom sobie Boryna że teraz wy rozdajecie karty , a jak wam to wychodzi to każdy widzi!Nie spełnilisćie pokładanych w was nadziejach ,jeszcze przypomnę sport w Mszanie praktycznie nie istnieje,i ciekaw jestem czy radni podejmą wreszcie jakąś wspólną inicjatywę jak się to działo gdy burmistrzem był p.Filipiak...
lel
lel, 13 października, 12:51Wszedłem na stronkę Urzędu Miasta i jakież zdziwienie! od dłuższego czasu próżno szukać informacji o jakiejkolwiek miejskiej inwestycji!czyżby wszystko będzie przesunięte na rok wyborczy?
coby
coby, 13 października, 12:52hahahaha! Samozaoranie level hard! " My nie pchalismy się do koryta"...... nie odnoszę takiego wrażenia;-)). Jak sobie przypomnę tą kampanie rynsztokową z poprzednich wyborów przeciw Filipiakowi to daruj @boryna, ale śmieszny jesteś z tym stwierdzeniem. Filipiak mi ani brat ani swat - ale w obliczu tej nagonki która przypuściliście na niego automatycznie ustawiłem się po jego stronie ;-). Wygraliście - ale macie pecha bo w pakiecie dostaliście kogoś kto patrzy wam na ręce - i wie jak to robić! I komu nie wystarczy makaronu na uszy nawijać. To był słaby punkt waszego chytrego planu pt "zakończenie psucia miasta". Jesteście bezlitośnie punktowani. Jak sie okazuje celnie bo całą ekipą wszystkich stworzonych nicków dyskutujecie i gonicie własny ogon nie wiedząc jak się "odszeknąć";-). Jedyne co potrafi każdy z was to wyśmiewanie, chamskie obrażanie....a to (WHY???) nie skutkuje ;-)). A innych metod nie znacie. Bo najczęściej nie macie argumentów albo nie umiecie ich używać. Kto mieczem wojuje......z radością przyglądam się tej masakracji. Jeśli Filipiak nie był najlepszy to wraz z zamianą jego na "nową"=waszą ekipę mieszkańcy zyskali .....co najwyżej "kijek". A mieli "siekierkę". Deal stulecia!
boryna
boryna, 13 października, 14:07lelkuras,coby coby ście nie napisali to i tak powrotu poprzednika nie będzie.On już jest historią, wygoniony na boczny tor po wsze czasy w demokratyczny wybór mieszkańców a najgorsze jest w tym to że do niego kompletnie to nie dociera jak i do was i stąd te wasze płacze i lamenty.
pinokio
pinokio, 13 października, 14:29boryna ich zachowanie przypomina mi lament i płacz przedszkolaka któremu zabrano zabawkę.
kuras
kuras, 13 października, 14:29@boryna, łyżeczka neospazminy na noc i druga po śniadaniu-to powinno ci pomóc. Łapki nie będą się telepać nad klawiaturą. Odsapnij nieco, przyjdź do siebie, bo ten bełkot z twoich komentarzy jest nie do zniesienia
boryna
boryna, 13 października, 14:39Lelkuras rozumiem że prawda boli ale trzeba się z nią pogodzić bo jak nie to dopiero jak nie wyjdzie to o czym marzymy to dopiero będzie płacz i lament przedszkolaka w piaskownicy.
coby
coby, 13 października, 15:01@boryna ale masz świadomość, ze ty powoli też jesteś historią?
doncorleone
doncorleone, 13 października, 15:06Były cztery lata chude i nadejdą następne cztery lata chude a lelkuras myśli, ma nadzieję marzy że tak nie będzie.Ale cóż dziecko ma to w sobie ze często marzy o nierealnych rzeczach a później płacz i lament dlaczego nie ja tylko inni i przychodzi załamanie,niedowartościowanie i żal do wszystkich o wszystko co przejawia się min. donosami.
boryna
boryna, 13 października, 15:11coby ja już dawno jestem historią.
boryna
boryna, 13 października, 15:19A ty coby powoli przyzwyczaj się że też niedługo będziesz historią ale nieodosobnioną.
kombinator
kombinator, 13 października, 16:14.Osobowość narcystyczna jak czytamy w literaturze to przede wszystkim silna potrzeba bycia w centrum uwagi,bycia podziwianym przez inne osoby a nawet wymuszenie tego podziwu.Przejawia się to w:pretensjonalnym poczuciu własnego znaczenia np.wyolbrzymianie osiągnięć i sukcesów,oczekiwanie bycia uznanym za lepszego bez współmiernych osiągnięć.Skupienie się na fantazjach o nieograniczonych sukcesach,władzy,błyskotliwości.Wiarą że jest się innym,szczególnym i wyjątkowym.Wymaganiem nadmiernego podziwu.Poczuciem wyjątkowych uprawnień,wygórowanych oczekiwań co do szczególnego traktowania.Okazywaniem arogancji i wyniosłości zachowań lub postaw.Kuras lel znacie Wy być może li takiego osobnika???
pinokio
pinokio, 13 października, 17:08kombinator ja bym jeszcze dopisał:To ja Narcyzm się nazywam. Przepraszam i dziękuję ja tych słów nie używam.Jestem piękny i uroczy popatrzcie w moje oczy.Jestem przecież najpiękniejszy a na pewno najskromniejszy.To ja Narcyzm się nazywam. Do widzenia oraz proszę ja tych słów nie używam.
lel
lel, 13 października, 18:01No super,świetnie, ale wróćmy do tematu i konkretów no to jak tam z tymi obietnicami przedwyborczymi bo dyskusja zmierza w pustym kierunku!
agajakokaska
agajakokaska, 13 października, 18:29przecież na tym forum jest internauta o nicku "narcyzjam" czyli jam jest narcyz.Czyżby kolejne wcielenie kurasia.
maczo
maczo, 13 października, 18:42jedna wielka lokalna banda ,juz w krotce wyborcy pokaza wam jeden palec . Juz wystraczy tego waszego cynizmu , dostaniecie w krotce cos co spustoszy ten portal przynajmniej o polowe .
lewy9
lewy9, 13 października, 19:13@maczo a czy ta co spustoszy to forum to będzie Twoja kandydatka a czy będzie w bikini czy TOPLESS????
maczo
maczo, 13 października, 19:28a co ty taki kasinski ogier jestes ? w czym bedzie to bedzie ..
coby
coby, 13 października, 20:56jak na człowieka, który juz wie że jest historią to zastanawiająco moło w tobie dystansu @boryna................A jesli o mnie chodzi to ja nigdy nie byłem "teraźniejszością" w waszym grajdołku, więc .....przykro mi, ale mnie nie postraszysz ;-)).
mszaniak
mszaniak, 13 października, 21:18@coby, czemu podpisaliscie zgode na linie wysokiego napiecia? Kto sie podzielil pieniedzmi za lobby, skoro na miescie slysze ze byliscie szefami czy cos stowarzyszenia przeciw lini. To coby ty nie jestes wiarogydnym czlowiekiem
coby
coby, 13 października, 23:01Na mieście mówią kim byli @coby? ;-)). Hmmmm. Może "na miescie" nie wiedzą? Nie wierz plotkom @mszaniak!
kuras
kuras, 14 października, 10:50@mszaniak, jeśli nie będzie nowej linii wysokiego napięcia, zwanej popularnie "110", to za chwilę okaże się,że dystrybutor energii (Tauron?) zmuszony będzie odmawiać przyznawania tzw. mocy-inaczej mówiąc, jeśli będziesz chciał przyłącz do swojego nowego domu z częścią`na prowadzenie działalności gospodarczej-warsztat samochodowy, restauracja, pensjonat, a może stacja narciarska z wyciągami, kolejką itp. możesz usłyszeć; przykro nam, ale "mocy" na ten rejon nie ma! Zatem nowa linia wysokiego napięcia to konieczność, bo w przeciwnym razie o nowych inwestycjach i nowych miejscach pracy w naszym regionie możemy zapomnieć. Ludzie boją się potężnych stalowych konstrukcji z grubymi linami, trzeba z nimi rozmawiać, uczciwie zapłacić za pozwolenie na przejście linią napowietrzną, czy ziemią przez ich działkę, wskazać korzyści i mówić wprost o zagrożeniach, ograniczeniach, jeśli takie są, a są na pewno.
boryna
boryna, 14 października, 13:56Kuras a ty na wagarach a nie w szkole.
wanpirek
wanpirek, 14 października, 14:33@kuras jakiś ty mądry ? Ciemnota tu mieszka i nie wie do czego służy energia elektryczna zapomniałeś że głównym powodem jest kolej która ma biegnąć nasze okolice i jest potrzebne dodatkowa linia wysokiego napięcia @boryna w tym wieku 55lat ? dają dyplomy pocieszenia to i do szkoły nie trzeba chodzić
boryna
boryna, 14 października, 18:06Kuras tylko ucz nam się dobrze i wypełniaj rolę Starosty wlasciwie wszak wybory za pasem.
lewy9
lewy9, 14 października, 19:51Maczo niestety nie jestem ogierem ani z Kasiny. Pudło. A pozatym w Kasinie jest tylko jeden ogier co gustuje w strojach bikini u pań. Nieprawdaż?
maczo
maczo, 15 października, 12:14@ mszaniak zadajesz pytania ? ,stawiasz tezy !!! zapytam ciebie czy ty tez uczestniczyles w tym procederze ?jezeli tak to ile wzioles ? albo inaczej czy ciebie ograli a teraz prubujesz cos udawadniac pod nickiem? . Nie wszyscy dadza sie nabrac na twoje wpisy , w krotce opinia publiczna pozna kim tak naprawde jestes i jakie masz powody pisania pod tym nickiem . Zadajesz pytania @mszaniak ja proponuje abys to samo pytanie zadal wszechwiedzacemu znajacemu sie na wszystkim portalowemu ekspertowi dorady poplecznikowi panu sekretarzowi miasta M.D. A Rogowi on w tamtych czasch byl doradca wojta wiec napewno jakas wiedze na ten temat posiada .Cierpliwie bede czekal na odpowiedz sekretarza choc watpie ze odpowie tak jak odpowiedzial w kwesti zatrudnienia swojego synalka w wydziale komunikacyjnym ktory podlega organowi ktorego sekretarz Rog jest radnym powiatowym . @ mszaniak wybory w krotce i trzeba bedzie publicznie zadawac pytania , stawiac tezy , twarde tezy a zapewniam ciebie ze bedzie o co pytac miljonerow mszanskich . Ps Lewusie kasinski dobrze okresliles siebie " pudlo " W krotce bedziesz musial przedstawic swoje dokonania _prezesowskie LGD ile komu przyznales i za co konkretnie z imienia i nazwiska , mysle ze po tym sam odziejesz stroj bikini ha ha , sie mszana usmieje ha ha .
boryna
boryna, 15 października, 13:59Maczo na ile się zorientowałem to Twoim adresatem wpisu z błędem ortograficznym ale cóż można od Ciebie wymagać jest Pan Kubowicz Prezes LGD.Dla Twojej wiedzy informuje Cie ze prezes LGD nie dzieli środków dla danych wnioskodawców tylko dokonuje tego RADA LGD w składzie wieloosobowym.Wiec lepiej maczo zajmij się szukaniem tego ogiera o którym pisze Lewy9 a nie pisaniem głupot zresztą tak jak zawsze.
maczo
maczo, 15 października, 14:11znafffca sie odezwal Hmm rada powiadasz ? Piszesz ze jakis Kubowicz jest prezesem to jak rada dzieli to przeciez nie potrzeba prezesa no bo po co ma Pan Kubowicz pierdziec w stolek . Pobiera ten prezes jakies wynagrodzenie czy tak za darmo prezesuje ? @ borynko gdybo to forum mialo skrzydla juz dawno by odlecialo od twoich wypisywanych glupot . Jest niedziela odpocznij chlopie troszke bo caly tydzien klepiesz tutaj .
boryna
boryna, 15 października, 18:52Maczo nie masz zielonego pojęcia o zasadach funkcjonowania LGD i zadajesz kolejne pytania poswiadczajace twoja miernosc w tym temacie .Lepiej poszukaj tego ogiera .
maczo
maczo, 15 października, 19:06miernoto mszanska musisz sie jeszcze podszkolic troszke ,robie sobie jaja z ciebie a ty sie tak naciagasz . Odpocznij jak pisalem bo caly tydzien bedziesz wisial na forum pod tym nickiem i innymi . Ogiera masz w kasinie haha wczesniej mieli woly a teraz macie ogiera , zreszta co ja pisze ponoc przeistoczyl sie w zabke mozesz go zobaczyc obok przejazdu kolejowego kiedys tam kopnal stroza prawa .
boryna
boryna, 15 października, 20:33Maczo brak Ci argumentów i poprostu bredzisz.Ale tak to jest z ludźmi niekumatymi maczo.
agajakokaska
agajakokaska, 16 października, 22:12Do poczytania.https://limanowa.in/wydarzenia/news;kto-najwiecej-wydaje-na-inwestycje-samorzadowy-ranking,38666.html.I niech mi ktoś wytłumaczy jak to się dzieje że wydatki na inwestycje w Mszanie Dolnej wzrosły w tej kadencji pomimo wyhamowaniu wyprzedaży majatku miasta,czy dalszego brania kredytów a więc braku dochodów.Odpowiedż jest bardzo prosta.Dobrego mamy gospodarza.
mszaniak
mszaniak, 17 października, 19:11agajakokaska=GLUPIA HIPKORTYTKA!!! Cytujac ten sam portal z dzisiejszej strony glownej...https://limanowa.in/wydarzenia/news;gruntow-n-a-wyprzedaz-w-miescie,38680.html...Konieczność zatrzymania wyprzedaży miejskiego majątku była jednym z głównych haseł podnoszonych przez zwolenników urzędującego burmistrza Józefa Kowalczyka w czasie kampanii w 2014 roku, przed wyborami w których wygrał z Tadeuszem Filipiakiem zmaganie o fotel w mszańskim magistracie. Tymczasem już w 2015 roku miasto sprzedało niewielką, zabudowaną działkę przy skrzyżowaniu ul. Starowiejskiej. Samorząd zbył ją miejscowemu przedsiębiorcy za 202 tys. zł, a więc za cenę minimalnie wyższą od ceny wywoławczej. Decyzja o sprzedaży nieruchomości wywołała sporo kontrowersji. Dla obecnego burmistrza Józefa Kowalczyka, znajdujący się na niej budynek był tylko „ruiną do zagospodarowania”, z kolei według jego poprzednika Tadeusza Filipiaka, działka ze względu na swoje strategiczne położenie mogła być w przyszłości potrzebna miastu, co wykluczało jej zbycie. Pojawiły się też wątpliwości mieszkańców i przedsiębiorców, którzy stwierdzili że nie zostali skutecznie poinformowani o terminie licytacji.....
mszaniak
mszaniak, 17 października, 19:12agajakokaska=GLUPIA HIPKORTYTKA!!! Cytujac ten sam portal z dzisiejszej strony glownej...https://limanowa.in/wydarzenia/news;gruntow-n-a-wyprzedaz-w-miescie,38680.html...W 2016 roku miasto sprzedało m.in. działkę przy ul. Leśnej za 107 tys. zł – kupił ją miejscowy przedsiębiorca, który nieco wcześniej nabył od samorządu dwie inne, mniejsze nieruchomości, w sumie za kilkanaście tysięcy złotych. W tym roku miasto sprzedało kilka kolejnych działek. Poza rekordową nieruchomością za 4 mln zł, były to grunty o łącznej wartości blisko 135 tys. zł. A w kolejce są następne. Na stronach biuletynu informacji publicznej można znaleźć m.in. ogłoszenie o licytacji, która ma się odbyć 23 października. Pod młotek pójdzie niewielka działka przy potoku Słomka o pow. 0,1132 ha. Jej cena wywoławcza to 12 tys. zł....
mszaniak
mszaniak, 17 października, 19:14Wy aroganci, co wy mysliscie ze wszyscy sa glupi wokol was?
lel
lel, 17 października, 19:30Agajakokaska czy dobry gospodarz robi sobie drogę do domu wiedząc że są jeszcze na terenie miasta ważne nie wyremontowane drogi?Czy dobry gospodarz obiecuje wiele rzeczy w kampanii wyborczej po czym nie realizuje swych obietnic?.I jeszcze jedno pytanie? jak się mają tabeli do rzeczywistości bo jakoś w mieście fizycznie tego nie widać?Podzielam zdanie mszaniaka@!
wampirek
wampirek, 17 października, 19:34@agajakokaska - już Ci tłumaczę - ranking obejmuje również jeden rok urzędowania Burmistrza Filipiaka - 2014 - stąd ten sukces ;) Ponadto realizowane w latach 2015 i 2016 inwestycje i pozyskane środki (na stację uzdatniania wody) to również pokłosie wcześniejszych starań poprzednika. Ot i tajemnica sukcesu. Podpiąć się pod czyjś sukces i pracę bardzo łatwo. A z tym zatrzymaniem wyprzedaży to nie przesadzaj ;)
kuras
kuras, 17 października, 19:49To może jeszcze jeden przykład "wyhamowania" wyprzedaży mienia miasta, chyba najbardziej spektakularny? Oto 23 października, w samo południe zaplanowano przetarg na sprzedaż dwóch działek miejskich przy Starowiejskiej, o łącznej powierzchni ponad 11 arów- to "dołek" nr 2, służący dzieciakom i młodzieży bloków za miejsce zabaw i gier, kiedyś i ostatnio. Cena wywoławcza to 550.000 tys zł. Warto przypomnieć, że oba dołki zostały skomunalizowane w poprzedniej kadencji, po kilku latach starań i natychmiast wystawione na sprzedaż, bez "zahamowań", najmniejszych. Jak to się nazywa? HIPOKRYZJA!
kuras
kuras, 17 października, 20:21https://limanowa.in/wydarzenia/news;gruntow-n-a-wyprzedaz-w-miescie,38680.html , a czy ten link @agajakokaska też będziesz polecać czytelnikom? Lektura nader pouczająca i ukazująca wasze prawdziwe, zakłamanie
rolnik
rolnik, 17 października, 20:34Tak chwaląca się to pewnikiem jest pani która suszy zęby na okładce ostatniego wydania gazetki "Pod Lubogoszczą" odbierając jakiś dyplom za rozwój - nie wiem za co, jak ktoś wie to niech mnie oświeci. Jak to ma być symbol dobrego gospodarza miasta to ja dziękuję.
kuras
kuras, 17 października, 21:04@agajakokaska, ja dla ciebie wiarygodnym źródłem nie jestem, ale zapytaj radnego, na tym portalu skrywającego się za nickiem @boryna, kiedy, bo to że idzie "pod młotek" to już pewne, pędzlujecie działkę budowlaną nr 4702/2 sąsiadującą bezpośrednio z "dołkiem" kupionym przez spółkę Silla??? Że ktoś ją dzierzawił, że prowadził tam warsztat samochodowy? A jakie to ma znaczenie??? Czy duet przedsiębiorców (hurtownia warzyw i owoców) miał szansę? Płacili czynsze do kasy miasta, ale byli za "maluczcy", chyba? Została po nich kupa gruzu koło siedziby LGD (przy skrzyżowaniu) Jak widać są równi i równiejsi. Ogłaszam "konkurs" pt. "Kto kupi działkę 4702/2 ?" Cenne nagrody! Mam swoich faworytów, a Państwo?
coby
coby, 17 października, 22:15o jak mi przykro @agajokoaska ;-((( Tak oberwać po uszach od wszystkich! Mam nadzieję, ze choć "dobry gospodarz" cie pochwalił?
tukan
tukan, 17 października, 23:48Ale się zleciały lwy i gryzą, szarpią a jeden z nich podaje swoje wypociny na limanowa.in bo nie mógł przeboleć wcześniejszego wpisu o inwetycjach na tym portalu. To jakiś horror.
kuras
kuras, 18 października, 07:27@tukan, gdyby inwestycje z lat 2014-17 zostały wymienione z imienia, to wszystko byłoby klarowne, ale kłopot w tym, że jedyną liczbą jest wydatek "per capita" mieszkańca, a na dodatek okres zaliczony do rankingu zahacza o poprzednią kadencję. Nic prostszego, jak zliczyć wydatki majątkowe za każdy rok osobno i opublikować na stronie miasta. Wtedy nikt nie będzie się "pocić", nikogo nie będzie "boleć", jak to sugerujesz w swoim komentarzu.
lel
lel, 18 października, 07:28Temat dotyczy sprzedaży działek w Mszanie więc i na tym portalu powinny znaleźć się informacje dotyczące tych praktyk.Panie redaktorze dlaczego nie zajmie się Pan tym dosyć bulwersującym tematem, dlaczego nie ma wywiadu z burmistrzem , czy jego zastępca lub choćby jakimś radnym.Przypomnę gdy burmistrzem był p.Filipiak to były wywiady, artykuły i szum medialny.Sprawa jest tym bardziej bulwersująca że w swojej kampanii obecnie mam panujący mocno krytykował wyprzedaż majątku miasta...
kuras
kuras, 18 października, 15:44@lel, no właśnie dlatego, że o "pędzlowanie" miejskich gruntów chodzi.....cicho wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie? Ano nic nie będzie. Byłoby głośno, i na tv28. i na stronie miasta, gdyby rzecz dotyczyła np. zdobycia po raz 9. Lubogoszczy w ramach akcji OBW, albo imprezy pn. "Beskidzka Podkówecka", albo, albo, itd. itp. Są tematy tabu o których, ani tv28, ani oficjalna strona miasta, ani, co smutne, radni na sesji nie zająkną się ni słowem. Do tej kategorii zaliczyć możemy hurtową niemal sprzedaż mienia komunalnego, którą jeszcze 3-4 lata obecnie rządzący brzydzili się i wzdrygali w komplecie, a mikrofon tv28 był zawsze "w pogotowiu" by przepytać byłego burmistrza na okoliczność sprzedaży mienia miasta. Dziś zbywanie gruntów komunalnych są już trendy, pieniądze ze sprzedaży już "nie śmierdzą" i co najdziwniejsze, mówi to sam pan burmistrz, "są potrzebne na inwestycje",oczywiście te są dobre, potrzebne, udane, piękne i dla ludzi. Nie to, co dawniej
agajakokaska
agajakokaska, 18 października, 19:50No chłopcy spisaliście się nad podziw przewidywalnie.Celowo w ten sposób wrzuciłem temat za portalem limanowa in.Zaskoczony byłem tylko tak długo trwającą ciszą z waszej strony.Myślę,nie zauważyli czy ignorują temat.Ale gdzie tam,jest zainteresowanie tematem,zmasowany,wściekły atak.19.11,19.12,19,14.19,30.19.34,19.49,20.21,20.34,21.04,22.15 i dziś skoro świt dwa wpisy.Treść taka sama w każdym wpisie.Na początek mszaniak jak zwykle pisze to co myśli a nie myśli co pisze.Nawet jakiś nowy twór językowy wymyślił"HIPKORTYTKA".Ale jak to on zaśmieca forum i nic poza tym.A reszta jak zwykle.Kopiuj,wklej.Kowalczyk jest be,Filipiak to był że ho,ho,ho.I tak w kółko.Hejt,hamstwo i obrażanie.Nawet coby dał się na to nabrać wyrażając mi ubolewanie.Coby - to była celowa wrzutka.Tym sposobem mam pełną informację jak chłopcy są zorganizowani i ilu ich jest.A co piszą to żadna nowość.
lel
lel, 18 października, 20:34"Hamstwo i obrażanie"!? A w którym miejscu ktoś z nas obrażał ? Możesz zacytować aga?Wytykamy wasze niespełnione obietnice.Powiedz Aga dlaczego krytykowalisćie poprzednika za sprzedawane mienia miasta a teraz jak jesteście u władzy to sprzedajecie na potęgę?czy mieszkańcy mogą czuć się oszukani? Co Aga!!?
kuras
kuras, 18 października, 20:34@agajakokaska, jak na prawie 48 godzin "myślenia" jak się odkopać z tego samozaorania, to marnie to wygląda. I ani P. Kowalczyk nie jest taki "be", ani P. Filipiak taki "ho ho" jak ty "genialny" Dwie doby temu sam siebie zaorałeś,a dziś "szczeliłeś" sobie tym wpisem w samiuśkie czoło
kuras
kuras, 18 października, 20:44To ilu nas jest? Jednak @lel i @kuras to osobne byty na tym forum? Robisz postępy. Brawo, ale nad ortografią, popracuj. Bo ile "hejt" to samo "h" o tyle "chamstwo" pisane, w odróżnieniu od tego zawartego w komentarzach, ci nie wyszło. I czekam na na przykłady mojego "chamstwa"- nie myl z prawdą, często bolesną, w moich komentarzach.
kuras
kuras, 19 października, 07:56@agajakokaska, dziękujcie Panu Bogu, że sąsiedni portal rozumie słowo AKTUALNOŚCI i co 24 godz. na stronie umieszcza nowe,świeże newsy i ten o "gruntow(n)ej wyprzedaży mienia w Mszanie Dolnej "spadł" na 2. stronę, ale przez dobę zdążyło go zobaczyć i przeczytać 10798 odwiedzających portal (stan na teraz) Gdyby taki artykuł pojawił się na stronie tv28 i "wisiał" jako "aktualność" 4, 5 a czasem i 7 dni(co tu nie jest wyjątkiem, a najczęściej normą) jego poczytność byłaby wielokrotnie większa. Ale jeśli w ciągu 24 godzin o waszej "wyhamowanej wyprzedaży majątku miasta" poczytało prawie 11 tys. ludzi, to wieść poszła w świat i obnażyła waszą mega HIPOKRYZJĘ!
wanpirek
wanpirek, 19 października, 09:44@kuras ale się podniecasz wpisami nie znudziło ci się pisanie z samym sobą ! a kłamiesz tak że powinieneś się zastanowić dlaczego w kościele nikt nie chce koło ciebie siedzieć ! boją się zarażenia kłamstwami donosami i obłudą nie czujesz że ludzie mają cię dość !żyjesz w umyśle chorym gdzie donosy są tylko częścią choroby reszta choroby to to twoje cechy charakteru które lepiej przemilczeć bo potworek z ciebie jest nie zły
kuras
kuras, 19 października, 10:20"stary i dobry" @wanpirek powrócił w pełnej krasie! Kiedy brakuje argumentów(a tak jest najczęściej) pojawiają się inwektywy, pogarda, kpiny i lżenie-jednym słowem; rynsztokowe chamstwo. czyli naszego @wanpirka znak firmowy. Chłopcze, nie robi to na mnie najmniejszego wrażenia. I prośba jeszcze-wskaż miejsca w których posłużyłem się nieprawdą!?
lel
lel, 19 października, 10:48Wanpirek postaraj się chociaż raz podejść merytorycznie to tego co piszesz i powiedz, wyjaśnij wszystkim gdzie Kuras@ mija się z prawdą.Jeżeli on kłamie to chcemy merytorycznego wyjaśnienia z twojej strony! Obroń swoich tez!
boryna
boryna, 19 października, 12:11Lelkuras szkoda czasu na ciebie.
lel
lel, 19 października, 14:22Masz rację Boryna szkoda na nas czasu, ale nam nie szkoda czasu na wasze obietnice bez pokrycia.Mieszkańcy zaczynają rozumieć na jakiego "konia"postawili a my pomagamy im zrozumieć i poznać prawdę. Tyle w temacie..
boryna
boryna, 19 października, 14:38I jeszcze jedno lelkurasie jak to mówią nie dyskutuj z głupim bo Was pomyla.Piszesz ale i tak nic nie wskorasz wszyscy cie znają i wiedzą co jesteś wart.Ale każdy może pomarzyć tylko najgorzej gdy marzenia są bez pokrycia jak w twoim przypadku.Pilnuj tego co.masz bo nic innego nie będzie
kuras
kuras, 19 października, 16:55@boryna, a właściwie miejski rajco, puszczają ci nerwy, nóżkami drobisz, a to oznacza, że zostałeś "trafiony" i to celnie. Dziękuję za radę, "żeby z głupim nie dyskutować", biorę ją sobie do serca. Brawa za szczerą samoocenę! Ja nic wskórać nie chcę. Jedynym celem moich komentarzy jest codzienne obnażanie waszej obłudy i hipokryzji. I to się udaje, bo wasz skowyt po moich wpisach niesie się daleko. I oto mi chodzi.
boryna
boryna, 19 października, 17:10Lelkuras nóżkami to ty drobisz by wrócić tam gdzie byłeś ale jak to mówią TO SE NIE WRATI PANIE LELKURAS.Ty nawet nie pojales sensu mojego wpisu bo pętla marzeń do powrotu do władzy wyczyścila ci rozum.Ale to nie mój problem ale tak trochę mi cie szkoda. Napapujesz się i nic z tego nie będzie i strach pomyśleć jak pekniesz i smród tylko będzie.
lel
lel, 19 października, 17:13Kuras a pamiętasz takiego "jegomosćia"co to dziury chciał łatac na Fabrycznej?nawet telewizję lokalną wezwał!. Teraz chyba jest w radzie miasta i myślę że czas spytać czymże pożytecznym zasłużył się dla miasta?Boryna może Ty wiesz bo chyba jesteś bliżej tematu?
boryna
boryna, 19 października, 17:30Lel popatrz na kurasa i zadaj mu pytanie co to będzie gdy pekniemy i smród będzie.
lel
lel, 19 października, 18:14Boryna a wiesz przypadkiem czy p.Burmistrz dotrzyma obietnicy którą składał gdzieś w mediach że chciałby wyremontować ul.Fabryczną czy znów będą to obietnice bez pokrycia?
kuras
kuras, 19 października, 18:47@boryna, ale smród już jest, nie czujesz? Powstał przy nagłym "wyhamowaniu" wyprzedaży mienia miasta, jak to ogłosił "Urbi et orbi" @agajakokaska. Ale prawdziwy smród, a właściwie fetor, pojawi się za nieco ponad rok i jeszcze długo będzie w Mszanie odczuwalny. A "jegomościa" co to obiektywem kamery po dziurach na Fabrycznej wodził, pamiętam doskonale. Los okrutnie z niego zakpił, bo firma sympatycznego Włocha istnieje, dziury mają się dobrze, tv28 chyba też, a on? Co porabia? Italiano już " no bene"? Ponoć teraz śpiewa, ale mówią, że"cienko"- nie mylić z "wysoko" bo to nie to samo
coby
coby, 19 października, 19:07@agajakoaska - ale "sprytnie" to sobie wymyśliłaś!"Szapoba" że się tak wyrażę ;-)). A co ci dała taka "analiza"? Jestem pewien, że przybliżyło cie to do rozwikłania zagadki "hu is hu" i ilu ich jest ;-)). Ale z ciebie przebiegła "żmijka". A myśmy się tak dali na to nabrać!.......@agajakoaska może rozważyłabyś.......zmianę.....jak to powiedzieć......barw klubowych? Po tej sprytnej prowokacji po której rozwalił się cały nasz budowany z kart domek dochodze do wniosku, ze lepiej cie mieć ze sobą niż przeciw sobie ;-)). Rozważ propozycje ;-)!
agajakokaska
agajakokaska, 19 października, 20:07@coby-zawsze myślałem o Tobie że jesteś dobrym człowiekiem i prawym obywatelem naszej miejsko-gminnej społeczności.A niepotrzebnie po wczorajszym wpisie miałem co do Ciebie wątpliwości.A dzisiaj widzę że Ty tak naprawdę,szczerze i na serio.Rozważę Twoją propozycję,tylko musisz się określić w jakiej drużynie grasz.
coby
coby, 19 października, 20:19" dobrym człowiekiem i prawym obywatelem"...hmmmmmm....no i już mnie "masz" ;-)). Tak mi mów! Tak mi dobrze. Chwilo trwaj.....jesteś taka piękna. @agajakoaska - to jesteś jedyna z "twojego obozu" która kiedyś tak o mnie pomyślała ;-)! Ale ponieważ chwile są ulotne jak motyle to musze cie sprowadzić na ziemie - z całą pewnością jesteśmy z "przeciwnych stron barykady" ;-((. Czy miała by inaczej sens próba tej mini "politycznej korupcji na forum"? No i co teraz myślisz o mojej dobroci i prawości?
agajakokaska
agajakokaska, 19 października, 20:23Dalej wierzę w Ciebie.
coby
coby, 19 października, 20:27zawstydzasz mnie............;-). Ok - odwołuje tą "żmijkę"!
agajakokaska
agajakokaska, 19 października, 20:30A jednak to prawda - wiara czyni cuda.
coby
coby, 19 października, 20:33a z tym to się akurat zgadzam bez zastrzeżeń ;-)
agajakokaska
agajakokaska, 19 października, 20:43Aha i jeszcze w jednym mi wytłumacz-napisałeś o przeciwnych stronach barykady.A z tym to jest tak zawsze że jedni się bronią a drudzy atakują.Ty jesteś po której stronie?
agajakokaska
agajakokaska, 19 października, 20:46Aha i jeszcze w jednym mi wytłumacz-napisałeś o przeciwnych stronach barykady.A z tym to jest tak zawsze że jedni się bronią a drudzy atakują.Ty jesteś po której stronie?
coby
coby, 19 października, 20:46ale to oczywiste - bronimy się atakując ;-)
agajakokaska
agajakokaska, 19 października, 20:50Aha i jeszcze w jednym mi wytłumacz-napisałeś o przeciwnych stronach barykady.A z tym to jest tak zawsze że jedni się bronią a drudzy atakują.Ty jesteś po której stronie?
agajakokaska
agajakokaska, 19 października, 20:52Coś mnie komputer nie słucha,coś mam z internetem chyba.
rolnik
rolnik, 19 października, 20:54Oho ho Aga chyba zaczęła kampanię na forum. A że znana z tego że zmienia zdanie z dnia na dzień (swojego nie ma)i tańczy jak jej kto zagra to teraz chce potańczyć z coby;-))))
agajakokaska
agajakokaska, 19 października, 20:54O ja niewierny,po co pytam?.Cokół na pomnik w rynku czeka przecież.
coby
coby, 19 października, 20:58a ty co @rolnik? zazdrościsz? "cokół czeka"? łot ju min?
rolnik
rolnik, 19 października, 21:28Dziękuję jak to mówią postoję. Ale lel z kurasem napewno się skuszą...
maczo
maczo, 20 października, 10:24Pani Agnieszko troszke dystansu do samej siebie . :)jedna wielka polityczna banda musi odejsc wraz z panem sekretarzem . To jeden !!!pierwszy i ostatni argument.
boryna
boryna, 20 października, 12:55Maczo a poza tym wszyscy zdrowi
dajcie_se_siana
dajcie_se_siana, 20 października, 19:04a znacie takie przysłowie: "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta"? z pozdrowieniami dla kurasow, wanpirkow, doradców i wszystkich innych najmądrzejszych!! Pasowałoby się was w końcu pozbyć... bo to się męczące robi...
pinokio
pinokio, 21 października, 07:33@siano nawet sobie nie myśl że wygra takie siano jak ty czy inna miernota w naszym mieście.
dajcie_se_siana
dajcie_se_siana, 21 października, 13:03Widzę że tyś jest nie miernota i Tobie przysługuje właśnie miano najmadrzejszego, gratuluję wygrałeś konkurs, jesteś... z całą pewnością przyszłym władca i zwyciezysz w przyszłych wyborach... Ha ha ha
Zaloguj się aby dodać komentarz!