mzgk
Poniedziałek, 24 września 2018r. · Imieniny: Gerarda, Teodora
doll

Strona Główna » Aktualności

Kolizyjny weekend, standardowo nietrzeźwi kierujący. Policja podsumowuje weekend

10 października, 12:23

Limanowscy policjanci podsumowali drugi weekend października. Nie obyło się oczywiście bez kolizji. Funkcjonariusze z Mszany Dolnej zatrzymali kierowcę, który miał 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ok. godz.  5.10 w miejscowości Mszana Górna doszło do kolizji  drogowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący pojazdem m- ki Audi podczas nieprawidłowego wyprzedzania uderzył w pojazd m – ki Volkswagen jadący w tym samym kierunku, a następnie oddalił się  z miejsca zdarzenia. Kierujący Volkswagenem nie odniósł żadnych obrażeń. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzić będzie KP Mszana Dolna. 

godz. 6.35 w Mordarce kierujący pojazdem m- ki Renault nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego najechał na rowerzystę wykonującego manewr skrętu w lewo. Kierujący byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

8.05 - Zamieście. Kierujący motorowerem doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem osobowym m – ki Peugeot. Kierujący pojazdami byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

Młynnem kierujący pojazdem ciężarowym m – ki Volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidło poruszającym się pojazdem ciężarowym m – ki Scania. Nikt nie doznał obrażeń, kierujący byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

Ok. godz. 20.15 w Słopnicach na skrzyżowaniu dróg kierujący pojazdem m -  ki Seat nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem m – ki Mercedes w wyniku czego doprowadził do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń, kierowcy byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

Zdarzenia drogowe z 8 września 2017 roku:

Ok. godz. 11.20 w Janowicach kierujący pojazdem m – ki Fiat podczas skręcania w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu na wprost kierującemu pojazdem m – ki BMW. Nikt nie doznał obrażeń, kierowcy byli trzeźwi, sprawca ukarany mandatem.   

 

Zatrzymani kierujący po spożyciu alkoholu:

7 września ok. godz. 23.50 w Mszanie Dolnej na ul. Kolbego policjanci tamtejszego Komisariatu Policji zatrzymali kierującego pojazdem   m – ki Opel, który w chwili kontroli znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, stężenie alkoholu u kierującego wyniosło 0,3 promila. 

Autor: jbudacz
Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz!