mzgk
Czwartek, 13 grudnia 2018r. · Imieniny: Łucji, Otylii
paweł

Strona Główna » Aktualności

Prezes stowarzyszenia rozczarowany odpowiedzią starosty

12 listopada, 13:44

- Jestem rozczarowany odpowiedzią Jana Puchały odnośnie przywrócenia w pełnym zakresie funkcjonowania wydziału geodezji w budynku UG w Mszanie Dolnej - mówi prezes stowarzyszenia Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „WSPÓLNIE i WIARYGODNIE”.

Tadeusz Klimek w złożonym piśmie na ręce starosty limanowskiego zauważa, że ograniczenie funkcjonowania wydziału geodezji będzie przede wszystkim ze szkodą dla mieszkańców gmin zagórzańskich. Jednocześnie zastanawia go fakt, że decyzja zarządu powiatu była zbyt pochopna i nie konsultowana z mieszkańcami, a takie działania nie ma nic wspólnego z szerzoną ideą samorządności.

Pod apelem, który został przesłany do Starostwa w Limanowej podpisało się ponad 30 osób. - jeżeli będzie trzeba, to zbierzemy tych podpisów więcej - zaznacza były z-ca Wójta Gminy Mszana Dolna.

(...) Argumenty podnoszone w Pańskim piśmie, dotyczące prawidłowego działania oddziału zamiejscowego nie mają pokrycia w stanie rzeczywistym, a wynikają wprost z braku wiedzy dotyczącej wyżej opisanego funkcjonowania Wydziału Geodezji Kratografii i Katastru. Uciążliwość dla mieszkańców regionu spowodowana ograniczeniem funkcjonowania oddziału zamiejscowego do jednego dnia, zasługują na uwzględnienie, gdyż każdy Urząd winien wychodzić naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej. W związku z powyższym oddział zamiejscowy oprócz wtorku będzie również czynny w każdy piątek. W mojej ocenie będzie zapewniona możliwość pozyskania przez mieszkańców miasta i gminy Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź potrzebnych dokumentów bez konieczności przyjazdu do Limanowej (...) - czytamy w oświadczeniu.

- Jestem rozczarowany odpowiedzią Jana Puchały odnośnie przywrócenia w pełnym zakresie funkcjonowania wydziału geodezji w budynku UG w Mszanie Dolnej - mówi prezes stowarzyszenia Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „WSPÓLNIE i WIARYGODNIE”.

- Są to argumenty, które absolutnie mnie nie przekonują. Powody na które w odpowiedzi powołuje się Pan starosta powinny brać pod uwagę 20 lat temu, kiedy powoływano wydział zamiejscowy. Cieszę się, że chociaż zarząd podjął decyzję o tym aby również w piątek działa wydział geodezji. To znaczy, że nasza petycja miała sens. Dziękuje wszystkim którzy wsparli nasze działania i tym, którzy podpisali się pod petycją - dodaje Tadeusz Klimek.

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.