mzgk
Poniedziałek, 24 września 2018r. · Imieniny: Gerarda, Teodora
doll

Strona Główna » Aktualności

Ponad 7 mln złotych dla powiatu limanowskiego. Wojewoda zaakceptował listę dróg przeznaczonych do remontu

21 listopada, 11:32

Wojewoda Małopolski zaakceptował wstępna listę dróg gminnych i powiatowych o które wnioskowali samorządowcy w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2017/18.

Łącznie na program ten zostało przeznaczonych ponad 114 mln złotych. Ponad 7 mln 670 tys złotych z tej puli trafi do powiatu limanowskiego. O dofinansowanie na remont lub przebudowę dróg powiatowych i gminnych wnioskowały samorządy Miasta i Gminy Limanowa, Tymbarku, a także Słopnic.

Powiat Limanowski otrzyma dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej relacji Limanowa - Kamienica w Zalesiu w wysokości  1 mln 970 tys. złotych. Z kolei otrzymaną kwotę 3 mln złotych przeznaczy na drogę powiatową z Kepanowa do Tymbarku.

Otrzymane dofinansowanie:

Gmina Tymbark: Budowa drogi gminnej "Kwaśniówka" 212,934 tys. zł

Gmina Słopnice: Remont drogi gminnej Słopnice - Kulpówka 296,755 tys zł

Gmina Limanowa: Remont drogi relacji - Męcina - Kłodne - Stańkowa, Kłodne - Sośliny oraz przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej Limanowa - Chełmiec  1 mln 815,983 tys. zł

Miasto Limanowa: Przebudowa drogi gminnej - ulica Fabryczna 378, 815 tys. złotych.

Autor: jbudacz
Komentarze
Wojtek
Wojtek, 21 listopada, 12:56Jakoś nie mogę się doczytać informacji o przyznanej promesie dla Gminy Mszana Dolna? Czyżby nie było żadnych potrzeb? A wyleciało mi z głowy, że Tadek Patalita od kilku lat nie jest już wójtem. Szkoda że Pan Żaba, brzydzi się słowa lobbing. Teraz by się taki Tadek przydał... Ale w sumie Pan Wójt stwierdził, nie tak dawno - iż skończyły się czasy "załatwiaczy". Więc pozostaje równać do ery kamienia łupanego......... Ale jest światełko w tunelu. Ponoć na najbliższej Sesji Rady Gminy, wręczony ma być tytuł Honorowego Obywatela Gminy Mszana Dolna dla Pana Wojewody Piotra Ćwika. Może po tej uroczystości, Pan Wojewoda okaże trochę litości i rzuci trochę grosza w następnym (wyborczym)roku.
ekspert
ekspert, 21 listopada, 13:14Ja słyszałem też o tych "załatwiaczach", ale też było o tym, że wójt klamek nie zamierza całować. Chyba gmina jest bogata, bo na wszystko ją stać. Może też tak być, że wniosek na remont jakiejś drogi był zapisany na laptopie któregoś z urzędników, a ten zapomniał go wziąć do pracy...i wszystko przepadło. Miasto też nie lepiej. Nie widzę też żadnego wniosku.
maczo
maczo, 21 listopada, 13:27Widzicie jak to jest ,to sam pan Wojewoda przywiezie walizke do gminy nie potrzeba klamek szlifowac . Miasto ma sie z czego rozwijac tyle kasy za dzialki ze ho ho pobuduja wszystko jeszcze zostanie .
coby
coby, 21 listopada, 13:53oj oj oj.......gmina Mszana nie ma promesy. Może zaginął wniosek, albo laptop z wnioskiem, albo właściciel laptopa z laptopem i wnioskiem........To z pewnością wydarzyło się w gminie Mszana Dolna a co się chłopaki wydarzyło w pozostałych 9 gminach powiatu limanowskiego? One też odnotowały zaginięcie wniosku/laptopa względnie laptopa z wnioskiem? Mali manipulatorzy, zwolennicy jeszcze mniejszych "załatwiaczy"......Czasy "załatwiaczy kieszonkowych" skończyły się mam nadzieje bezpowrotnie ;-).
mszaniak
mszaniak, 21 listopada, 13:57Hmmm, nie widze mojego miasta. Czyzby uznano ze Mszana wyremontuje sobie drogi ze sprzedazy dzialek miejskich?
coby
coby, 21 listopada, 14:02A gdyby tak zbawca gminy wrócił na białym koniku? Ale by się nazałatwiało! Znowu niektórzy mieliby załatwione a inni..... byliby załatwieni ;-)).
maczo
maczo, 21 listopada, 14:11Przyszly czasy ze swojska cieleca i swojska lacka chociaz loklne zdrowe juz nie maja takiego powodzenia a obrazy nadwornego szklarza tez nie budza respektu .
mszaniak
mszaniak, 21 listopada, 14:15@ekspert. @coby ani nie laptop zaginal, an i nikt nie zapomnial pisma tylko urzednicy byli zajeci gotowaniem rosolu z kury na ostatnim pietrze. Nie moga sie ze lata 90te przeminely bo tak bylo. Przyjechali ze wsi do miasta ale wies zabrali ze soba. Kartki poplamione tluszczem z cwiartki z kurczaka, jak taki papier zawiesc do Krakowa.
coby
coby, 21 listopada, 14:26"Ze wsi do miasta"? A to miasto to co - Mszana Dolna???? ;-)))! Aha. A ty @mszaniak pewnie miastowy w związku z tym? ;-))) Ale te obrazki niby z lat 90 wbiły się w twoja pamięć @mszaniak! Cos mi się zdaje że niejedna chochle rosołu wysiorbałeś w urzędzie ;-))
mszaniak
mszaniak, 21 listopada, 14:29Widze @coby ze juz w gminie sielanka i folgujecie. Godzina do 15.30 i do domku. Mszana Dolna jest miastem jakbys nie wiedzial. Te wsie zyja dzieki niej, nawet zycie mieszkancow gminy Niedzwiedz kreci sie wokol mojego miasta. Jestesmy lokomotywa tego regionu. To ze kiepsko zarzadzana, a do tego nieudolne obie gminy na przeciw.
coby
coby, 21 listopada, 14:32lokomotywa - tyle że w pociągu retro ;-))
mszaniak
mszaniak, 21 listopada, 14:36@coby, tak sie sklada, ze o przywrocenie kolei na lini Chabowka - Sacz, najbardziej sie upominaja mieszkancy Mszany Dolnej, podczas gdy gmina ma to gdzies. A chyba trakcja kolejowa ma wiecej km w gminie niz w miescie
mszaniak
mszaniak, 21 listopada, 14:38Jesli chodzi zalatwiaczy to nikt z rzadu sam tutaj nie przyjecie i nie poprosi czy chcecie moze pieniadze na jakies drogi? Gmina i miasto musza sie same upominac, a wrecz nekac o dodatcje, ubiegac inne samorzady. Ale nie da sie tego robic siedzac na pilsudskiegi i spadochroniarzy i czekac kiedy bedzie 15.30
maczo
maczo, 21 listopada, 14:41@ mszaniak 5+ za aktywnosc na portalu .
Zaloguj się aby dodać komentarz!