mzgk
środa, 15 sierpnia 2018r. · Imieniny: Marii, Napoleona
gold drop

Strona Główna » Aktualności

Mszana Dolna. Prezent na Mikołaja za 3,7 mln złotych. Podpisano umowę na budowę ronda

06 grudnia, 14:01

W Mszanie Dolnej w ciągu drogi wojewódzkiej 968 i ulicy Orkana zostanie, w miejsce dotychczasowego skrzyżowania zostanie wybudowane rondo. Inwestycja kosztowała 3,7 mlz złotych. Zakończy się w maju 2019 roku.

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
mszaniak
mszaniak, 06 grudnia, 14:48Czyli o obwodnicy mozemy zapomniec?
malarz
malarz, 06 grudnia, 17:55Tylko czekać jak Pan Filipiak ogłosi ze to zawdzięczamy jemu podobnie jak twierdził w sprawie chodników w swoich wpisach pod poprzednim artykułem. Wielkie słowa uznania dla Pani Dziwisz i Pana Patality za pomoc burmistrzowi w pracach które doprowadziły do zawarcia umowy na wykonanie ronda.
boryna
boryna, 06 grudnia, 18:10malarz można pomóc jak się chce i potrafi a nie pisać głupoty pod artykułami.Teraz tylko czekać na kolejną inwestycję drogową.Potrzeby są duże, zaległości po przedniku pozostały ale pomału i cierpliwie poprawa przyjdzie byle nieudaczników pogonić.
pinokio
pinokio, 06 grudnia, 18:25boryna przecież pisanie głupot nic nie kosztuje i nie wymaga żądnej wiedzy.Taką profesją zajmuje się przeważnie osoba zazdrosna że ktoś umie,potrafi a On nic nie umie i czuje się że go skrzywdzono.I do kogo pretensje że jest się nieudacznikiem? Do osób które działają realizują nakreślone inwestycje służące społeczeństwu. Przyłączam się do słów uznania dla Pani Dziwisz i Pana Patality.
tukan
tukan, 06 grudnia, 18:28@malarz Nie przypisuj Pani Dziwisz ani Panu Patalicie zasług w tej sprawie bo to wcale nie jest prawda i nie ubezwłasnowolniaj Pana Burmistrza, bo to od początku do końca jest jego zasługa i Rady Miasta.
malarz
malarz, 06 grudnia, 18:41tukan najlepiej spytaj Pana Burmistrza czy była taka pomoc czy też nie.Ja komentuję to co słyszę.A jeśli chodzi o Radę Miasta to może stwierdzisz że gdyby nie Przewodnicząca Rady Miasta to by nie było tego ronda a tak na marginesie czy Pani Przewodnicząca ma wiedzę gdzie to rondo ma być i jak będzie wyglądało. Najważniejsze pytanie do twojego twierdzenia że bez Rady tego ronda by nie było to mam pytanie czy radni wiedzą gdzie jest siedziba Zarządu Dróg Wojewódzkich.Może nam powiesz na czym polegała wielka rola Rady przy tej inwestycji?Doceniam wkład pracy jaki wniósł Pan Burmistrz.
malarz
malarz, 06 grudnia, 18:45tukan ja rozumiem że ty nie możesz pojąć że nie mieszkaniec miasta czyni starania by była realizowana inwestycja polepszająca codzienne życie mieszkańców i ich bezpieczeństwo.
malarz
malarz, 06 grudnia, 18:45i to robi bezinteresownie.
tukan
tukan, 06 grudnia, 18:58@malarz Jeszcze Ci raz mówię nie przypisuj zasług Pani Dziwisz ani Panu Patalicie bo oni z tą inwestycją nie mają nic wspólnego. 15 lat temu ( za Burmistrza Kowalczyka) była zakupiona działka przez miasto pod budowę ronda i dziś przekazana Zarządowi Dróg Wojewódzkich. Całą sprawę od początku do końca pilotował Pan Burmistrz Kowalczyk. Pomoc Pana Patality była odnośnie pozyskania środków na budowę stacji uzdatniania wody.
lel
lel, 06 grudnia, 19:10Boryna tak dla odświeżenia bo piszesz o zaleglosciach to ci przypomne,ul.Starowiejska,Ogrodowa,Spadochroniarzy, Marka,Matejki,Cmentarna,Konopnickiej,Tolinskiego....tyle ulic zostało zrobione za Filipiaka...weź już nie osmieszaj..
maczo
maczo, 06 grudnia, 19:13budujcie to rondo bo chciazby juz to 20 lat zapozno a nie przezucajcie sie kto zakupil i za ile. Za chwile bedzie sie lac miedzy soba a rondo jeszcze na papierze . Taki Sw Mikolaj LOKALNY to pani radna Nowogorska RADNA WOJEWODZKA Z KLASA :)
zorro
zorro, 06 grudnia, 20:38"Indyk myślał o niedzieli a w sobotę mu noc ucięli" . Mszańskie TUZY już się martwią komu przypadną zaszczyty jak nie daj Bóg uda się to rondo wybudować. Jeden głupszy od drugiego a zazdrosny jeszcze o trzeciego. . To właśnie ta miernota myśląca tylko o własnych apanażach i zaszczytach blokuje wszelką inicjatywę która pozwoliłaby wyrwać nas z tego zaścianka. Pieniądze ze wsparcia unijnego uciekają bo ci mędrcy nie mogą się dogadać kto jest autorem jakiegoś dobrego pomysłu. ... Nie idźcie tą drogą. ... A ten wąsaty co tak dłubał w nosie to kto?
pinokio
pinokio, 07 grudnia, 06:34Ja proponuję tukan iż żeby rozstrzygnąć problem czy Pani Dziwisz i Pan Patalita przyczynili się do finalizacji podpisania umowy na budowę ronda spytać po prostu najważniejszą osobę w mieście co do sprawowanej władzy a mianowicie Panią Przewodniczącą Rady Miasta.Jest tylko jeden problem żeby nie powtórzyła się historia z SUW gdzie podczas otwarcia wychwalała Pana Filipiaka by w niedługim czasie stwierdzić w gazecie lokalnej że to nie Filipiak tylko Kowalczyk jest ojcem sukcesu.A jak było naprawdę w obu przypadkach to najlepiej wie Pan Kowalczyk.Na pewno jego wkład w finalizację tej umowy jest najważniejszy ale należy nie zapominać o tych którzy podali mu dłoń bo samemu niestety nie da się rady.A Rada Miasta to ma taki wkład w tą inwestycję że na komendę Pani Przewodniczącej podnieśli rękę do góry (chyba nie ma innej możliwości) i mam nadzieje że wiedzą gdzie ma być to rondo bo być może niektórzy są przekonani że to chodzi o centrum miasta.A ty tukan masz jakiś wkład choćby najmniejszy w rozwój miasta?
pinokio
pinokio, 07 grudnia, 06:54A najbardziej zadowolonym z wszelkich inwestycji które mają miejsce na terenie miasta niezależnie kto je realizuje jest Pan Filipiak bo mieszkańcy widzą co się dla nich robi więc dziwię się czemu ten pan milczy i nie oświadczy jak pod poprzednim artykułem że tego by nie było gdyby nie on oczywiście z powołaniem się na osoby które nie żyją no i Patality..Z jednym się zgodzę nie byłoby tak paskudnego rynku,wykarczowanego parku ze zdrowych drzew,obleganej masowo tytanowej targowicy oraz prywatnych galerii w centrum miasta których otoczenie wybudowano i utrzymuje się z podatków mieszkańców gdyby nie wkład tego byłego włodarza.Dzisiaj zapewne marzy mu się powrót do władzy ale czy my chcemy musimy się zgodzić na takiego włodarza???
mszaniak
mszaniak, 07 grudnia, 08:39Rzeczywiscie na kuj tam potrzebny ten wasacz. Ani nie jego gmina, ani miasto. Przyszedl sie chyba ogrzac przy sukcesie. @coby zdaje mu telacje z portali internetowych i pewnie doradzil, ze trzeba przed kamery i aparaty sie pokazywac bo wybory juz za mniej niz rok. @pinokio zdziwisz sie jeszcze. Gdyby Pan Filipiak mial zielone swiatlo na sprzedaz tak jak obecny burmistrz to duzo lepiej by to rozegral. Bo za jego kadencji mamy zrobione wszystko z rozmyslem. Mam sentyment do starego PKS, do majtek rozwalonych na blocianym placy na jarmarku, do starych wazrwyniakow i sklepow z wilgocia, ake to nie znaczy ze w takim syfie trzebabylo zyc i sie go trzymac. Teraz sprzedaz polega na dotacji jakiejs drogi i lataniu budzetu. Nie wiem czemu taka fete robicie z tego ronda, jak za kilka dni idzie do sprzedazy dzialka na orkana a za kilka miesiecy budynek biblioteki, bo znowu feta o moku i ze tam nalezy przeniesc czytelnie
lel
lel, 07 grudnia, 09:55Narazie jak widać robi się wiele szumu wokół jakichś planów, koncepcji czy pomysłów które póki co są obietnicami.Poczekajmy na efekty wtedy bedziemy podsumowywac,i się podniecac efektami.Jeżeli inwestycja ruszy to najpierw trzeba się uzbroić w cierpliwość ze względu na paraliż komunikacyjny...
Tadeusz Filipiak
Tadeusz Filipiak, 07 grudnia, 10:35Bardzo chętnie podejmę dyskusję, także na tym forum, ale stawiam jeden warunek-panowie spod znaku "długiego nosa" pokażą swoje imiona i nazwiska, a dyskusja będzie miała merytoryczną podstawę. Jeśli nie chcecie na forum tv28, możemy podyskutować np. w sali MOK.....no chyba,że znów wypadnie wam wesele w rodzinie. Zanim Państwo odpowiecie, zachęcam was i czytelników do lektury ciekawej informacji z czasów nie tak odległych i dotyczących również problemów DW968; http://mszana-dolna.eu/marszalku-trzymamy-za-slowo.html
lel
lel, 07 grudnia, 10:45Rondo ,rondem ale jeżeli ta inwestycja ma przynieść pożądany efekt czyli odciazenie glownego krzyzowania to interesuje mnie co miasto zrobiło z potencjalnym odcinkiem drogi która ma łączyć ul.Ogrodową z planowanym rondem?...
lel
lel, 07 grudnia, 11:25Panie Tadeuszu oni się nie ujawnią, bezpieczniej pluć z ukrycia bo to nic nie kosztuje a jak widać daje im wiele zadowolenia ...
pinokio
pinokio, 07 grudnia, 11:38Panie Tadeuszu Filipiak a gdzie się podział,zniknął tak nagle internauta kuras?Czyżby wyemigrował z mohicans do UK lub do Hiszpanii bo mu bliższa..Mszaniak z rozmysłem to poprzednik najlepiej przeprowadził rewitalizację miasta a kto na tym najlepiej wyszedł finansowo to widać gołym okiem dzisiaj i nie trzeba być znawcą ekonomii by to stwierdzić.
lel
lel, 07 grudnia, 12:25Pinokio a kto najlepiej wyszedł na sprzedaży "kibelkow"albo na drodze dojazdowej "do pól "....hm?
lel
lel, 07 grudnia, 13:05A zapytam jeszcze jedno kto skorzystał na obniżce czynszów,bo chyba nie miasto?
wanpirek
wanpirek, 07 grudnia, 13:21Panie Tadeuszu ja wiem że pan chce dużo szumu robić koło swej osoby i stąd taka chęć dyskusji tylko pytam o czym ? o tym jak zrobiono z pana jelenia ? jak pewna grupa ludzi zarobiła na wizualizacji /dom kultury/ 40 000 tyś który ukazał się na stronie miasta przez miesiąc i zniknął jak sprzedana została działki za 3 000 000 mil gdzie miasto zrobiło parkingi i całą infrastrukturę za 6 000 000 mil zł zamiast sprzedać całą działkę i za otrzymane pieniądze wybudować Dom Kultury takich przykładów szastania pieniędzmi lewo i prawo nie brakuje i dyskusja z Panem jest bezsensowna nie dyskutuje się z nieudacznikami Wyborcy pogonili teraz porykuje tylko nie wiem po co ? sprawdzianem jest okres teraz po wyborach taki talent ? a nikt nie chce przyjąć do pracy !!i współpracować ba nie chce słyszeć !
lel
lel, 07 grudnia, 17:16Wanpirek a pochwal się wszystkim ile to wasza wizualizacja kosztowała bo chyba zdecydowanie więcej?
Zaloguj się aby dodać komentarz!