mzgk
Poniedziałek, 24 września 2018r. · Imieniny: Gerarda, Teodora
doll

Strona Główna » Aktualności

Gmina Mszana Dolna. Wójt spotkał się z seniorami

13 grudnia, 09:52

Gminny Ośrodek Pomocy Społeczenej w Mszanie Dolnej zorganizował pierwsze spotkanie dedykowane osobom starszym.

Zaproszono na nie ponad 40 seniorów, którzy na co dzień muszą mierzyć się z samotnością i wieloma niedogodnościami związanymi z wiekiem i niepełnosprawnościami.

Przybyłych gości powitali Wójt Gminy, Bolesław Żaba  oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Malec – organizator i pomysłodawca imprezy.

Gospodarz Gminy dziękując seniorom za przybycie podkreślił rangę i znaczenie ludzi w podeszłym wieku w życiu społecznym.

Spotkanie odbyło się w Ośrodku Rehabilitacyjno - Wypoczynkowym JANDA w Mszanie Dolnej. Tam na zaproszonych gości czekał obiad oraz słodki poczęstunek. Uroczystosć  umilił wystep dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3  im. Jana Pawła II z  Kasinki  Małej. Uczniowe ubrani w ludowe stroje wykonywali lokalne pieśni. Występ najmłodszych wzbudził w osobach starszych wiele emocj; seniorzy  nie szczędzili im braw.

Dla gości uroczystości przygotowano także prelekcję psychologa, który w ciekawy i przystepny sposób opowiadał o zagrożeniach i wyzwaniach seniorów. Motywował do regularnych badań, aktywności fizycznej i podtrzymywania więzi społecznych.

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
mszaniak
mszaniak, 13 grudnia, 13:51''Takich spotkan bedzie coraz wiecej. Talko patrzec na nowe DPSy. Powiat limanowski staje sie kraina starcow. Ten Pan z wasami powinien sie zastanowic co robic aby z jego gminy nie wyjezdzali za praca i lepszym zycie i nie oddawali pod opieke panstwa dziadkow i rodzicow. Nidzie w gminach tego powiatu nie przybylo tyle nieuzytkow, nieruchomosci rolnych i domow do sprzedazy co w tejze gminie. Szumnie w 2010 roku mowil o miejscach pracy na wsi, ale chyba tylko dla rodziny i kolegow. Dzisiaj mamy wyludnienie gminy. Brawo Panie wojcie Zaba!!!'' - cytujac klasyka
ekspert
ekspert, 14 grudnia, 02:50Mam nawet taki plakat w wordzie zrobiony i skesrowany, rozdawany mieszkańcom gminy, o tym jak będzie gospodarzyć, opubilkujemy je przed wyborami, będzie śmiechu co niemiara
mszaniak
mszaniak, 14 grudnia, 22:52@ekspert, tzn?
maczo
maczo, 16 grudnia, 16:17hmm skesrowany ?? Widze ze @ ekspert miastowy innowacyjnie bedzie prowadzil kampanie wyborcza ha ha .
Zaloguj się aby dodać komentarz!