mzgk
Czwartek, 13 grudnia 2018r. · Imieniny: Łucji, Otylii
paweł

Strona Główna » Aktualności

Gmina Mszana Dolna. Wójt spotkał się z seniorami

Dzisiaj, 09:52

Gminny Ośrodek Pomocy Społeczenej w Mszanie Dolnej zorganizował pierwsze spotkanie dedykowane osobom starszym.

Zaproszono na nie ponad 40 seniorów, którzy na co dzień muszą mierzyć się z samotnością i wieloma niedogodnościami związanymi z wiekiem i niepełnosprawnościami.

Przybyłych gości powitali Wójt Gminy, Bolesław Żaba  oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Malec – organizator i pomysłodawca imprezy.

Gospodarz Gminy dziękując seniorom za przybycie podkreślił rangę i znaczenie ludzi w podeszłym wieku w życiu społecznym.

Spotkanie odbyło się w Ośrodku Rehabilitacyjno - Wypoczynkowym JANDA w Mszanie Dolnej. Tam na zaproszonych gości czekał obiad oraz słodki poczęstunek. Uroczystosć  umilił wystep dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3  im. Jana Pawła II z  Kasinki  Małej. Uczniowe ubrani w ludowe stroje wykonywali lokalne pieśni. Występ najmłodszych wzbudził w osobach starszych wiele emocj; seniorzy  nie szczędzili im braw.

Dla gości uroczystości przygotowano także prelekcję psychologa, który w ciekawy i przystepny sposób opowiadał o zagrożeniach i wyzwaniach seniorów. Motywował do regularnych badań, aktywności fizycznej i podtrzymywania więzi społecznych.

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.