29.01 lodowisko
Piątek, 22 lutego 2019r. · Imieniny: Marty, Małgorzaty
reklama tv28 - ladna

Mszana Dolna. Burmistrz na sesji budżetowej "bez ogródek". Musimy skoncentrować się wokół jednej inwestycji

03 lutego, 13:12
Autor: jbudacz

Radni Mszany Dolnej jednogłośnie przyjęli budżet na 2018 rok. Zanim jednak odbyło się głosowanie nad jego akceptacją - miała miejsce dyskusja. Głównie dotyczyła ona realizacji najważniejszej inwestycji, czyli budowa Miejskiego Ośrodka Kultury na stadionie KS Turbacz.

W najważniejszej części sesji Radni omówili projekt budżetu miasta. Pani Skarbnik Miasta Bernadeta Ziemianin omówiła projekt budżetu do którego pozytywną opinie wydała Regionalna Izba Obrachunkowa oraz omówiła zmiany jakie Radni i Burmistrz zgłosili w trakcie prac nad projektem budżetu.

Ostatecznie po uwzględnieniu poprawek budżet miasta wynosi po stronie dochodów 31 256 035,62zł, po stronie wydatków 38 077 103,47 zł. W ramach tegorocznego budżetu planowane jest rozpoczęcie budowy Miejskiego Ośrodka Kultury wraz z salą kinową na 240 miejsc i biblioteką z wykorzystaniem istniejącego budynku na stadionie - inwestycja ta zaplanowana jest na dwa lata-, budowa ścieżek rowerowych wzdłuż rzeki Mszanki (dzięki podpisanej pod koniec roku umowy dzierżawy z Zarządem Wodnym), dalsza rozbudowa budowa kanalizacji obejmująca część ul. Słonecznej oraz ul. Kolbego, Mroza, Ogrodowej. Planowana jest też budowa drogi łączącej ul. Starowiejską z ul. Kolbego. 

Kontynuacja budowy dróg na oś. Pańskie uzależniona jest od uzyskania pozwolenia na budowę po zakończonym postępowaniem w trybie ZRID (zezwolenia na realizację inwestycji drogowej) oraz zgodą na przebudowę linii gazociągu, który obecnie przebiega wzdłuż drogi. Panujemy rozpoczęcie przebudowy stadionu lekkoatletycznego, ale zakres prac uzależniony jest od kwoty pomocy finansowej udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Limanowej- trwają w tej sprawie rozmowy z Zarządem Powiatu.

 Burmistrz Miasta przedstawił Radnym stan finansów Miasta porównując go do tego ,który zastał w roku 2014. Dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży mienia został spłacony najdroższy kredyt zaciągnięty w latach ubiegłych i na tej operacji Miasto zyskało 79 tysięcy złotych tytułem odsetek od kredytu.

Źródło:UM Mszana Dolna

Fot.:gorce24.pl, UM Mszana Dolna

net-factory - 30.01
Galeria
Komentarze
maczo
maczo, 03 lutego, 15:50Panie burmistrzu to jest pomylka wielka pomylka ,jak moze pan cos zaczynac czego pan nie dokonczy bo jak pisza media ta budowla bedzie zakonczona w 2019r . To nie ma racji bytu , bo co sie stanie jak kolejny burmistrz tego nie dokonczy z roznych powodow ? Postawil to wszystko pan na glowie ,chce pan odejsc z poczuciem spokoju i spelnienia a tak naprawde jeszcze dlugo to wszystko bedzie odbijac sie czkawka mieszkancom . Trudno !!popelnia pan bledy ale jakos musimy to zniesc i poczekac do wyborow .Pisze pan ze spacil pan dlug za sprzedane dzialki , czy caly dlug miasta ? Wyglaga to tak jak bym ja zaciagnal kredyt wybudowal dom a pozniej sprzedal swoj dom i splacil kredyt . Take macie filozofie myslenie i zarzadzanie tym pieknym miastem . TO JAKIES NIEPOROZUMIENIE nawet osobnik na fotce za panem juz zadumany o czym on tak duma ? .Widze ze rada podzielona oni tez widza ze to zle pomysly i slysza co mieszkancy mowia na miescie .
edi
edi, 03 lutego, 16:02maczo, jesteś macherem, faktycznym. słyszałeś o ciągłości władzy? są zarezerwowane pieniądze na budowę, wiec jak następca przyjdzie, to nie ma prawa moralnego mówić, że ich nie ma realizacje rozpoczętego planu. ty mówisz - nie mieszkańcy, a sianie defetyzmu jest w gminie. widziałeś tamten budżet, a ten? bieda piszczy, zero koncepcji i planów. zainteresuj się Łostówką, kasiną mszaną górną i rabą, gdzie ma powstać oczyszczalnia ścieków - bez składu i ładu i pomysłu i bez wizji.
doncorleone
doncorleone, 03 lutego, 16:37@maczo a co tam na Łostówce, jakie inwestycje rozpoczęte? Może byś nam opisał zamiast się tu o mieście "wymądrzać"
maczo
maczo, 03 lutego, 18:10Drodzy panowie jezeli chodzi o "ciaglaosc wladzy " to prosze sie nie osmieszac to nie grozi miastu M.D. Jezeli chodzi o ciaglaosc wladzy w miescie tylko jest w jedej sprawie " Wysprzedaz majatku miasta " to JEST PRAWDZIWA CIAGLOSC WLADZY " Co tak nerwowo piszecie co to jest kasina , mszana gorna i raba i ten twoj defetyzm ha ha . Ja wiem ze te miejscowosci ktore wymieniles dobrze sie rozwijaja Lostowka , kompletna przebudowa drogi powiatowej , Mszana Gorna najwazniejsze zdrowie , Raba Nizna oszczyszczalnia sciekow chcecie wiecej bardzo prosze . . @ donus jak tam przygotowania do wyborow ,poparcie jest ? cos nie tak bo mina nie z tej ziemi. Dobrze ze gmina sie wypiela na was bo byscie ja sprowadzili na manowce waszym tz wspoldzialaniem
maczo
maczo, 03 lutego, 18:24zapomnialem wam dopiscac ze wy jestescie od roboty i zasuwania ,bierzecie za to pieniadze podatnika i to grube a ja jestem od krytyki i "wymadrzania" jak to napisal pan znajacy sie na wszystkim.
edi
edi, 03 lutego, 18:34maczo pytam wprost. jakie inwestycje w gminie mszana dolna. nie bełkocz, tylko odpowiedz. czy tak jak 8 la temu, czy 4 lata temu będziemy słyszeć o remontach dróg osiedlowych w poszczególnych sołectwach, czy ujrzymy w końcu światełko w tunelu o strategicznej inwestycji, która przycięgnie inwestorów, stworzy nowe miejsca pracy, jak to wójt pisał w swojej ulotce. Czy chodzi o miejsca pracy dla rodziny, znajmoych w UG, bo póki, co takie są tworzone i (s)tworzone. Gospodarność i przejrzystość. Co z afera paliwową. Co z Panem Niżnikiem, co z inwestycjami drogowymi do siostry pani wójt, do pana pól i działek pana radnego Wojciacztka i pana rapty. W tej ostatniej sprawie piszę specjalnie przez małe "r", bo takie ma mniemanie o sobie, że chce żeby pisać i mówić o nim przez duże "R" - niech będzie. zastanów się Pan, ja wiem, że musisz tutaj kolego szczekać, żeby wójta wybrali, bo córa będzie miała angaż w urzędzie. Trochę pokory i komentuj pan własne wiejskie i gminne sprawy, a nie miejskie. ze sportowym pozdrowiem.
maczo
maczo, 03 lutego, 18:52@ donek skad ty masz tyle nickow ? Nic nie musze szczekac pisze bo to moj obowiazek Jezeli masz tyle pytan do pana wojta to przeciez droge znasz no chyba ze jak nie masz profitow z gminy to nie bedzesz meczyl nog . Napisz prosbe do pana wojta i dostaniesz odpowiedzi mysle ze wyczerpujace . Pisze o miescie to nie wtykaj gminy no chyba ze sie znasz na wszyskim .Tak na marginesie zapytaj pana sekretarza co z ta praca syna w wydziale komunikacji , pewnie sie konczy bezpowrotnie ? Chcialem jeszcze zapytac czy to co tu napisales to plan wyborczy kandydata na przyszlego wojta pana Klimka ?
edi
edi, 03 lutego, 18:55Aaaaaaaaaaaaaaa zapomniałem, że wójt oddłuża gminę po Patalicie i spłaca kredyty. Wlasnie, nic i nikt na ten tema nie mówi, a działka na Lubomierzu za 1 mln złotych kwitnie i czeka na inwestora, jak balenologia w Porębie. W Lubomierzu miały powtsać trasy narciarskie, a tam podobno po śladach wilków i lisów maszerują, a nie jeżdżą turyści. Maczo...ocknij się. Nowe musi nadejść. Emarytura wójta tylko i wyłącznie ze składek mieszkańców, ale na zakończenie w starostwie, pod warunkiem, że Komitet Wyborczy Wyborców Niezależna Grupa Samorządowa "DZIAŁAJMY WSPÓLNIE" znów zbałamuci wyborców naszego regionu.
maczo
maczo, 03 lutego, 19:01 co takie dlugie to Aaaa na pamiec orzeszki sa dobre , ja zazylem pomagaja he he . To nowe nadejscie to Ty @ edi wez mnie nie osmieszaj ha ha , kon by sie usmial .
edi
edi, 03 lutego, 19:13Pytałeś córy jak tam w UG w Mszanie czy to tylko Twoje mniemania. Trzeba trochę zmienić i ulotkę wyborczą i cele. Bo teraz w gminie wszystko jest w porządku na 100%. Dzięki rządom Pana Bolesława Żaby. Ludzie z gminy w poszukiwaniu pracy nie wyjeżdżają, inwestorzy dobijają się drzwiami i oknami, ludziom żyję się lepiej, a płaca najniższa jest cały czas na poziomie 1500 zł netto. Efekty ocenią mieszkańcy. Mam nadzieję, że pozytywnie.
ekspert
ekspert, 03 lutego, 19:57Pan "maczo" dyskutuje z faktami, które chce obalić wbrew logice. Podoba mi się to. Jest osamotnionym iluzjonistą, który żongluje próżnymi informacjami zaczerpniętymi z "ulicy". Widzę człowieka sfrustrowanego, pełnego goryczy, nienawiści i...zazdrości. W poczuciu własnego interesu jest w stanie zaprzedać duszę diabłu, żeby jak Marcin Kabat w "Igraszkach z Diabłem" powiedzieć sobie: Jestem bez grzechu, a to, co zrobiłem było tylko, bo myślałem o społeczeństwie...
lewy9
lewy9, 03 lutego, 20:38@ekspert, królowie mieli Stańczyka a my mamy takiego forumowego błazna. Taki klimat.
jolanta40
jolanta40, 03 lutego, 21:02Szkoda, że Pan redaktor nie bywa na sesji rady gminy, bo może było coś ciekawego oprócz tego, że poseł Duda się tam zjawił.
Wojtek
Wojtek, 03 lutego, 22:12Szkoda że na sesji Rady Gminy Mszana Dolna nie było red. Budacza. Pan poseł Jan Duda został zaproszony na godz 11:00. Natomiast sesja rozpoczęła się o 9:00. Skończyła się oczywiście wcześniej i duża grupa radnych opuściła budynek Urzędu. Poseł Jan Duda był wyraźnie zaskoczony, bo był zainteresowany uczestniczeniem w całości posiedzenia. Chciał posłuchać o problemach, a poczuł się jak nieproszony gość. Kuriozalna sytuacja, świadcząca o braku profesjonalizmu Przewodniczącej Rady i Wójta Gminy. Pan @maczo widzący usterki w Mieście Mszana Dolna, powinien zainteresować się Gminą Mszana Dolna. Gdzie nawet spotkania z posłem na sesji nie umieją zorganizować...
pinokio
pinokio, 04 lutego, 08:53Słuszne są obawy Pana Radnego Stożka co do realizacji inwestycji Domu Kultury.Trzeba mieć nadzieję że nie powróci stare bo obawy mogą się stać rzeczywistością a gdy jeszcze ten pan słyszy który o tym marzy i śni że jest nadwyżka środków i można spłacić kredyty które pozostawił i zaciągać nowe czego był mistrzem to dopiero mu się włącza turbodoładowanie powrotu.Gdzieś czytałem chyba się nie mylę "Kowalczyk to może ławki w parku przestawiać" więc zapamiętajmy te słowa bo gdyby miało powrócić to stare "nie daj Boże bo za co ta kara"to wcale nie ma my żadnej pewności ze będziemy mieć Dom Kultury i słowa Pana radnego mogą okazać się prawdą a może i być pomysł by za te środki zafundować pomoc wybranym jak to było na Starowiejskiej bo inaczej tego nazwać nie można.................................Miałem nadzieję że pan Filipiak przedstawi nam Rachunek Ekonomiczny opłacalności decyzji dotyczących ulicy Starowiejskiej ale "cicho sza" co potwierdza że wtopiono kilka milionów środków publicznych nie dających żadnego efektu finansowego dla miasta.Oj będziemy o to pytać na spotkaniach wyborczych bo za te miliony ile rzeczy można było konkretnie zrobić dla mieszkańców ale oni nie byli najważniejsi przy decyzji odnośnie Starowiejskiej nieprawdaż @lel i @kuras.
boryna
boryna, 04 lutego, 09:12pinokio podzielam Twoje obawy co do przyszłości Domu Kultury gdyby miał powrócić poprzednik więc mając to na uwadze należy dołożyć wszelkich starań by to się nie spełniło bo to oznaczało by dla miasta i mieszkańców pomysły "z piekła rodem" na nietrafione inwestycje jak poprzednio (Starowiejska,Park,Rynek,Tytanowa Targowica)i ponowne zadłużanie miasta.Przecież biblioteka wraz z Domem Kultury może funkcjonować w jednym budynku i sobie nie przeszkadzać..............................Miał Pan Poseł Duda nieszczęście że trafił na takich gospodarzy gminy Mszana Dolna jakich mają mieszkańcy bo ich wybrali jeśli @Wojtek to prawda co piszesz.Ale po nich wszystkiego można się spodziewać bo przecież ich szef miał stwierdzić że na niczym nie musi się znać."Gość w dom Bóg w dom" Pani Przewodnicząca Rady Gminy i Panie Wójcie zapamiętajcie te słowa bo to żenada by tak przyjąć tak zacnego gościa jeśli tak było jak pisze @Wojtek.
biskup
biskup, 04 lutego, 09:59Oj marzy się marzy zapewne poprzednikowi taki budżet. Ile by mógł wymyślić nie trafionych inwestycji, obdarować wybranych i głupot narobić ze skutkami na pokolenia.Ale mieszkańcy miasta raz się dali wrobić i to się "nie wrati panie Hawranek". A może by nasz mszański donosiciel doniósł gdzieś że budżet jest za wysoki a po nim wszystkiego się można spodziewać bo mu nic nie pasuje czego sam nie wymyślił.A lodowisko znowu hula jak Stefan Hula.
oko
oko, 04 lutego, 10:44@ boryna zgadza się że budżet pozostawiony w takiej wysokości i kondycji to marzenie nie jednego burmistrza który obejmował urząd i rozpoczynał prace Takie szczęście już ras miał były burmistrz Filipiak który otrzymał od poprzednika J Kowalczyka w 2006 r budżet z 800 tyś długiem i ogromnym majątkiem i co zrobiono ? Wysprzedano majątek prawie wszystko za grosze !!!!!! i zaciągnięto kredyty na 6 000 000 mil zł Jakie problemy mieszkańców zostały rozwiązane ? kanalizacja ? woda ? porobił drogi do działek które sprzedano na Oś Pańskie ? nic z tych rzeczy !!!! na sprzedanym majątku i kredytach wzbogacili się nieliczni tu już opisywano kto ? Dlatego pomimo różnych pomysłów kto na burmistrza? inwestycje powinien dokończyć Burmistrz Józef Kowalczyk i zostać wybranym ponownie na Burmistrza Miasta Jak to Wałęsa powiadał "nie chcę ale muszę " i mieszkańcy powinni go namawiać o ponowne start wyborach
malarz
malarz, 04 lutego, 10:55Oko gdy Filipiak przejmował od Kowalczyka miasto to bez długu i zwrotem chyba 1.5 mln.zl z Ochrony Srodowiska.Nie ma ludzi niezastąpionych oko więc nie ma co się martwić.Slyszalem że promuje się na burmistrza Przewodnicząca Rady Miasta tylko zastanawiam się kto by z tą panią poszedł kandydować w ramach tego komitetu wyborczego na radnego.Jest takie powiedzenie Jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz a czy ta pani sprawdza się jako Przewodnicząca Rady Miasta ?
lel
lel, 04 lutego, 16:22Ależ wy się boicie tego Filipiaka!!!jeden drugiego nakręca i co jeden to lepszy...mnie i mieszkańców interesują konkrety CO ZOSTAŁO ZROBIONE przez"miłościwie nam panujacych",póki co to dużo obietnic i planów którymi jak wiemy "piekło jest wybrukowane".Czy moze ktoś przypomni co obiecane bylo w kampanii wyborczej w 2014r?A jak się to ma do tego co sie wyprawia?Burmistrz Kowalczyk coś wspomniał o kosztach poniesionych przez miasto za poprzedniej kadencji na wizualizację nowego Domu Kultury?Ale jakoś zapomniał podać kwoty jaka samorząd wydał juz na aktualną wizualizacje "tego czegoś "co ma być doczepione do aktualnego budynku Turbacza?Znowu polsrodki,dolepianie jakiegos"dziwnego "obiektu do starego nie spełniającego wielu norm budynku...Czy miasta nie stać na nowoczesny obiekt na miarę czasu tylko przyszywanie nowej laty do starych portek?Ciekaw jestem ile to "przyklejanie" będzie kosztować?
malarz
malarz, 04 lutego, 16:34Lel może byś spytał tego którego według ciebie wszyscy się boją czym się kierowal że tak podzielił działkę na Starowiejskiej i ile miasto na tym zyskało bo chyba minusu nie było przy takim gospodarzu.
lel
lel, 04 lutego, 17:00Malarz straszyliscie mieszkańców że zrobicie bilans otwarcia i rozliczycie poprzednika i co?.W kółko te same brednie wypisujecie a inwestycyjnie poprostu nie istniejecie,szkoda tylko tych straconych lat.Gdzieś czytałem że miasto już poniosło kosz ok 140tyś na wizualizację tego czegoś co ma być doczepione do budynku klubu "Turbacz"?
malarz
malarz, 04 lutego, 17:02Lel sesja się zaczęła czy już po
lel
lel, 04 lutego, 17:05I jeszcze jedno ileż to środków samorząd pozyskał z różnych programów czy dotacji bo póki co to tylko się sprzedaje?
lel
lel, 04 lutego, 17:20Straszyliscie bilansem otwarcia czyli rozliczeniem poprzedników i jakoś nie możemy się tego doczekać?miały być malwersacje,nadużycia,przekręty?Więc jak to było?Czyżby nie bylo tak jak mowiliscie w kampanii wyborczej?
lel
lel, 04 lutego, 18:16Jeżeli w Starostwie jest złożone pozwolenie na budowę jak wspomina p.Burmistrz to jakoś nie mogę znaleźć nigdzie projektu tego Nowego Domu Kultury przecież mieszkańcy powinni się zapoznać i zobaczyć ten projekt.Jeżeli mnie pamięć nie myli to Filipiak upublicznił tamtą koncepcję w mediach?
pinokio
pinokio, 04 lutego, 18:40Lel chodzi o koncepcje wyborcza Filipiaka jak rozumiem ale ile ona kosztowała. Lel ty szperajac tam i tu to może zrobisz za Filipiaka rozliczenie wpływów i wydatków miasta związanych z działka na Starowiejskiej.
wanpirek
wanpirek, 04 lutego, 19:01@lel a skąd ty masz taką informacje że wizualizacja kosztowała 140 tyś kogo masz za tajnego informatora w Urzędzie Miasta ? Tyle to projekt pewno kosztował a nie wizualizacja !!! jak by tyle kosztowała wizualizacja to donosiciel Mszański już by doniósł do CBA ale kto wie jakie donosy będą jeszcze przed wyborami? donosiciel nie śpi !myśli
lel
lel, 04 lutego, 19:02Pinokio macie dostęp do wszystkich dokumentów jeżeli były nadużycia to dlaczego tego nie upublicznicie,co stoi na przeszkodzie?Macie wszystko w swoich rękach jeżeli było coś nie w porządku to trzeba zgłosić do odpowiednich instytucji,dlaczego tego nie robicie?no chyba że się boicie?Koncepcja Centrum Kultury na Marka kosztowała ok.43 tyś a wasza ile?możecie powiedzieć?
pinokio
pinokio, 04 lutego, 19:13Czyli 43 tysiące na potrzeby wyborcze Filipiaka by dalej był burmistrzem tak sobie wydano i nigdy ten projekt nie doczeka się realizacji gdyż Dom Kultury bedzie budowany na stadionie.Chyba że powróci stare i nastapi wstrzymanie inwestycji na stadionie i zacznie na Marka i spełnia się obawy Radnego Stożka.
wanpirek
wanpirek, 04 lutego, 19:16@lel jesteś tak bardzo ciekawy co stoi na przeszkodzie by cię zapuszkować ? że nie siedział byś sam ? ale wszystko jest jeszcze przed tobą czasami twoje prośby mogą być spełnione ?
pinokio
pinokio, 04 lutego, 19:19Lel tu chodzi poprostu o pokazanie jak miasto wyszło finansowo na działce Starowiejska a miała to być transakcja stulecia (tylko dla kogo)i żeby czasem nie okazała się jak to mówią ze miasto wyszlo na niej Jak Zabłocki na mydle.Ja myślę gdyby było na plus to by już trabiono a że jest na minus to milczenie.
pinokio
pinokio, 04 lutego, 19:25Lel a dużo to było tych wizizualizacji wyborczych za podatki mieszkańców. Co tam 43 tysiące złotych ważne wtedy było by władze utrzymać nie bacząc na koszta.
lel
lel, 04 lutego, 19:26Pinokio przepraszam pomyliłem się tamtą koncepcją kosztowała 34 tyś,a ile kosztowała wasza?!!!przypomnę że zacna część mieszkańców nie zostawiła na tej wizji suchej nitki!!wanpirek wiem że mi tego życzysz i tym się właśnie różnimy ja pytam a Ty zioniesz nienawiścią!żal mi cie
wanpirek
wanpirek, 04 lutego, 19:33@pinokio lel jedną działkę sprzedał na Oś Pańskie o miał na kampanie wyborczą ? co tam mieszkańcy ? korytko się liczy ?
wanpirek
wanpirek, 04 lutego, 19:42@lel ja ci tego nie życzę tylko ty prowokujesz i się domagasz swymi wpisami pytaniami moją reakcję na twoje pytania
lel
lel, 04 lutego, 20:04Pinokio a za wasza koncepcję to kto i z czyich pieniędzy zapłacił i jaka to ta suma byla?wanpirek bardzo nerwowy jesteś?po raz kolejny powtarzam wszystkie dokumenty dotyczące rewitalizacji i przetargów są w urzędzie ,jeżeli sugerujecie jakieś przekręty to dlaczego tego nie opublikujecie?
pinokio
pinokio, 04 lutego, 20:42Lel ty byś tylko donosił bo bez przerwy o tym piszesz czyżbyś bez tego nie mógł żyć.
pinokio
pinokio, 04 lutego, 20:46Lel czyli jesteś pewny że miasto na przedsięwzięciu dotyczącym działki na Starowiejskiej wyszło na plus finansowy biorąc przy wyliczeniach wszystkie wpływy i wydatki łącznie z tymi które dotyczą utrzymania terenów wokół galerii do dnia dzisiejszego.
maksio
maksio, 04 lutego, 20:59Lel czy 43 tysiące czy 34 tysiące to i tak pieniądze wyrzucono w błoto a wizualizacja miała zapewnić wygrana Filipiakowi za pieniądze podatnika mszańskiego. Nie zła zabawa pieniądzem publicznym w wykonaniu poprzednika i zapewne lel nie masz nic mu do zarzucenia.
lel
lel, 04 lutego, 21:18Maksio tak na mój rozum jeżeli miasto przedtem jak i teraz zamowilo koncepcję nowego centrum kultury to musi za to zapłacić czyż nie tak?pojawia się tylko pytanie ile?tamta wizualizacja kosztowała 34 tyś a aktualna ile?czy ktoś mógłby powiedzieć?
maksio
maksio, 04 lutego, 21:24Za takiego burmistrza to ja z góry dziękuję lel ale jak rozumiem lel dla ciebie nie ma tu nic nie normalnego.Po twoich wpisach lel wnioskuję że dla ciebie jest to obojętne nie stanowi różnicy czy to 43 czy 34 wydano miejskiej kasy i że zapłacono to z pieniędzy podatnika mszańskiego dla zapewnienia władzy dla wtedy rzadzacych by im zapewnić dalsze rządzenie poprzez pokazanie wizualizacji domu kultury bez pewności jej realizacji.Nie zła zabawa i tylko dziękować że wyborcy mszańscy im podziękowali.
lel
lel, 04 lutego, 21:47Maksio to ile samorząd zapłacił za aktualną wizję MOK bo jakoś nie mogę doczekać się odpowiedzi a wizja ta nie podoba się mieszkańcom więc pewno trzeba będzie zrobić korektę projektu za która trzeba będzie jeszcze dopłacić,ciekawe ile?
maksio
maksio, 04 lutego, 21:49Wiesz lel jaka jest różnica między wizualizacja domu kultury Filipiaka a planem budowy domu kultury Kowalczyka jedna zasadnicza że ta Kowalczyka będzie realizowana a wizualizacja Filipiaka za pieniądz publiczny jest nikomu niepotrzebna.Teraz tylko zostało mieszkańcom przypilnowac by ten Dom Kultury powstał i by nikt nie zatrzymał tej inwestycji tak nam potrzebnej.
maksio
maksio, 04 lutego, 21:52A widzę lel że ty chyba marzysz by ta inwestycja nie została zrealizowana.Lel Starowiejska czeka.
maksio
maksio, 04 lutego, 22:11Dom Kultury jest oczekiwany przez mieszkańców miasta i jest szansa by ta inwestycja została zrealizowana ale musimy pilnować by ci którzy są jej niechętni nie mieli w przyszlisci wpływu by ją zatrzymać.
maksio
maksio, 04 lutego, 22:22Miało być słowo w "przyszłości"
biskup
biskup, 05 lutego, 13:30Żeby tylko słowa Radnego Stożka nie okazały się prorocze i należy pilnować jak pisze internauta maksio tych którzy są niechętni tej inwestycji by w przyszlosci jej nie wstrzymali
boryna
boryna, 05 lutego, 17:05Jak pomyślę że może nie będzie kina w Mszanie takiego jak w Rabce to mnie krew zalewa bo komuś się może to w przyszłości nie podobać by było kino bo ma inne wizje niż potrzeby mieszkańców.Nie dajmy się nabrać na piękne słówka,obietnice tylko popatrzmy w przeszłość i zróbmy wszystko żeby nie była nasza przyszłością.
boryna
boryna, 05 lutego, 17:17Jak czytam lel w sprawie kwoty jaką wydatkował poprzednik za wizualizację Domu Kultury na Marka i niczym się On tym nie przejmuje jedynie stwierdzając że zamiast 43 tysiące winno być 34 tysiące czyli reasumując wydano bez żadnego przemyślenia tylko dla zapewnienia ciągłości władzy pieniądze mieszkańców miasta a z tej wizualizacji i tak nikt nie skorzysta chyba że powróci stare i wstrzyma prowadzoną inwestycję na stadionie, postawi na swoim żeby uzasadnić sens wydatkowania 34 tysięcy złotych w 2014 roku w okresie wyborczym.
wanpirek
wanpirek, 05 lutego, 18:31@boryna żeby tylko 34 000 tyś wydał na propagandę w 2014 r z podatków naszych ? A rynek fontanna a most na rzece Mszanka to są wizualizacje wyborcze za które zapłacono z naszych podatków tak wyborców kupował obietnicami które na stronie miasta wisiały przez miesiąc i znikły a wydano na ten cel około 100 000 tyś zł ZA TAKĄ KWOTĘ MOŻNA BYŁO ZROBIĆ DROGĘ A.STACHURY na Pańskim sprzedano tyle działek na Pańskim , ani jednej drogi nie zrobiono !!!!
coby
coby, 05 lutego, 18:46@wanpirek a wyście drogę A.Stachury na Pańskim zrobili?
wanpirek
wanpirek, 05 lutego, 18:58@coby przeczytaj w/w tekst z wypowiedzią Burmistrza Kowalczyka to byś nie zadawał takiego pytania ? Jasno jest napisane i jasno Burmistrz się na ten temat wypowiedział
doncorleone
doncorleone, 05 lutego, 20:07Musimy wszyscy razem przeciwstawić się tym którzy nie chcą by miasto wreszcie miało z prawdziwego zdarzenia Dom Kultury a nie z nazwy i wszystkim tym którzy tego nie chcą powiedzieć zdecydowane NIE........Wanpirek czytając ciebie należy stwierdzić że poprzednik wcielił się w rolę czarodzieja ale nie oczarowal swoimi bajkami mieszkańców bo oni swój rozum mają i nie dali się nabrać i chwała im za to.Teraz też muszą być czujni bo będzie znowu zapewne czarowanie i twierdzenie że to co robi obecna władza to źle a to co poprzednia robiła czyt.Rynek Park Targowica to dobre a szczególnie najlepsze dla mieszkańców to zagospodarowanie Starowiejskiej gdzie miasto uzyskało dodatni wynik finansowy???,
coby
coby, 05 lutego, 20:15@wanpirek - ale z tej wypowiedzi wynika że drogi na Pańskie dalej nie ma! Czyli ani Filipiak ani Kowalczyk nie zrobili.....
lel
lel, 05 lutego, 20:20Coby jak widzisz krzykaczy jest wielu,plany,wizje i obietnice póki co bez rezultatów.Ale plany i marzenia trzeba mieć,podobno łatwiej się żyje!!A tak na marginesie to jak tam z obietnicami przedwyborczymi z 2014 r?...wanpirek poczytałem troszke i nigdzie się nie natknąłem żeby jakiś most na Mszance był ujęty w rewitalizacji a tym bardziej żeby miasto placilo za to jakieś pieniądze, więc głupot nie wypisuj i nie kłam..
coby
coby, 05 lutego, 20:24@doncorleone! Ależ wy się przeciwstawiacie! "Całom siłom i godnościom osobistom". Co wy jeszcze bardziej możecie zrobić?! Bardziej przeciwstawiać się nie da........
coby
coby, 05 lutego, 20:28a tak na marginesie @doncorleone to po twoim stylu widać że niejedno zebranie na którym "parówkowym skrytożercom mówiłeś stanowcze NIE!" masz za sobą.........ZMP? ZMS? ZMW? Bo przecież nie ORMO!!!
doncorleone
doncorleone, 05 lutego, 20:30A i zapewne mszański donosiciel będzie bardziej aktywny by utrudniać realizację inwestycji a lel śledzi stronę internetową starostwa jak sam pisze .
doncorleone
doncorleone, 05 lutego, 20:31Coby a twój szef gminny to w jakich organizacjach działał przed 89 rokiem.
coby
coby, 05 lutego, 20:37nie wiem. Ale jesli działał to się przynajmniej na forum ze swoim partyjno-zaangażownym językiem nie ujawnia ;-). Taka różnica. A ty pozujesz na młodzieżówkę a wystarczy że się wypowieszna forum i już pesel 60+ wychodzi z ciebie. I to niezależnie czy piszesz jako @doncorleone, @malarz, @pinokio, a kiedyś @subiekt czy @supermenix. Jakby mi się chciało to bym napisał który kapelusz i które wąsy do ciebie należą ;-)) (nie! kiełbaska w woreczku nie jest twoja!).
doncorleone
doncorleone, 05 lutego, 20:38Tylko nie udawaj glupa jak to zwykle robisz
doncorleone
doncorleone, 05 lutego, 20:40A może jeszcze jestem cywilem tunisem i kurasem
doncorleone
doncorleone, 05 lutego, 20:42A ty coby to lepiej zacznij drukować ulotki dla szefa bo zapowiada się ostra rywalizacja by go pożegnać a i wtedy i ciebie tez ta przyjemność nie ominie i nie tylko ciebie .
coby
coby, 05 lutego, 20:43to ty musisz spojrzeć w kajet z nickami - tego nie jestem pewien. Ale tych powyżej jestem pewien na 99%. I zawsze ta partyjna wiecowa nowomowa cie zdradza - niezależnie pod którym nickiem aktualnie się nie ukrywasz....... A tak BTW - dzięki za to "udawaj"! Jesteś dla mnie niespodziewanie łagodny ;-))
doncorleone
doncorleone, 05 lutego, 20:43I ciekaw jestem jak wtedy będziesz śpiewał
doncorleone
doncorleone, 05 lutego, 20:44Pamiętaj coby pewność gubi
coby
coby, 05 lutego, 20:45aleś się odgryzł! Jakbym miał jakieś wątpliwości to właśnie się upewniłem że mam 100% racji ....;-)) Wydrukujemy - jak przyjdzie czas. Nie bój.....żaby ;-)).
doncorleone
doncorleone, 05 lutego, 20:46Ja nic nie muszę coby robię co chce i kiedy chce i zapamiętaj Tyle wolności ile chleba.
coby
coby, 05 lutego, 20:47jest tyle rzeczy które "gubią" dear @doncorleone............Co ma wisieć nie utonie! ;-))
doncorleone
doncorleone, 05 lutego, 20:48Żebyś się tylko coby nie pomylił i zapamiętaj Nic nie może wiecznie trwac.Jest początek ale też jest i koniec który się zbliża nieubłaganie.
doncorleone
doncorleone, 05 lutego, 20:52Żegnam coby śpij i śnij może coś się przyśni ale nie wierz w sny bo to tylko nierealne marzenia.
coby
coby, 05 lutego, 20:54a czy ja gdzieś napisałem że ty coś musisz????? Nie odpowiadaj na niezadane pytania! "tyle wolności ile chleba"......and what? What is your point? A moze "nie ma wolności bez solidarności"? Też nie pasuje - więc w sam raz dla ciebie ;-))
coby
coby, 05 lutego, 20:59ale jesteś cienias.......uciekasz? I jeszcze próbujesz poszarpać nogawkę? Jak mały piesek? Za to najgłośniejszy na podwórku? Cienias! I tchórz! mocny tylko w gębie i tych samych sloganach od lat "winieneś" sobie nowe obmyslić malarzu pokojowy pozujący na " cappo di tutti capi".....
doncorleone
doncorleone, 06 lutego, 00:20A cóż można się po Tobie coby spodziewać gdy brak argumentów to wyzywanie a to cechuje maluckich ale taki jesteś i chyba zmiany u ciebie nie będzie.
coby
coby, 06 lutego, 00:38ech malucki, malucki malucki......no raczej w tym wieku już nie urosne
doncorleone
doncorleone, 06 lutego, 00:55Tylko na tyle cie stać. Rozumiem że myślisz o rozumie chyba jednak nie masz co liczyć na przyrost tkanki mozgowej więc została mięśniową.
coby
coby, 06 lutego, 08:15tylko na tyle.......
maczo
maczo, 06 lutego, 08:56Pozwolilem sie wam wyszczekac jak nazwal pisanie @ebi . Wam juz rozum odebralo nawt wieziem sie straszycie hm hm . Wy niemacie zielonego pojecia o ekonomi a nie wspomne o polityce cieniasy jednym slowem .
oko
oko, 06 lutego, 09:34@maczo ty już nie pij więcej tego piwska już dziś, samego rana już na rąbany ?
maczo
maczo, 06 lutego, 09:36Panowie podyskutujmy troche, poswiece wam chwile swojego cennego czasu , chociaz wam nie warto ani minuty dla waszej blazenady! to dla dobra miasto WARTO . Dawac po koleji naucze was ekonomi i polityki tylko tej prawdzwej z ktora powoduje nie zastoj i marnotrawstwo ale prawdziwy ekonomiczny rozwoj miasta .
maczo
maczo, 06 lutego, 09:41@ oko , cienias jestes twoje wulgaryzmy mam gdzies , nie dacie mi rady nawet jezeli armie zbudujecie a wiesz dlaczego ? no wlasnie ! przed wyborami sie dowiecie . Mozecie sobie pokozaczyc po cwaniaczyc tutaj to ostatni was czas , szkoda tylko ze wstydu nie macie no ale coz po was sie spodziewac .
lel
lel, 06 lutego, 10:52Wracając do tematu,pojawia się pytanie czy nie bardziej rozsądnym byłoby wybudować zupełnie nowy obiekt na miarę czasów a nie doklejac nowego do starego bo takie "łatanie"pod względem urzytecznosci,wyglądu i myślę ekonomicznym chyba nie będzie dobrym rozwiązaniem..
pinokio
pinokio, 06 lutego, 11:01lel rozumiem gdybyś został burmistrzem to niezależnie od stanu zaawansowania robót na stadionie rozumiem że wstrzymałbyś te roboty i rozpoczął budowę Domu Kultury na ulicy Marka na bazie wizualizacji która pozostawił Filipiak w ramach kampanii wyborczej.
maczo
maczo, 06 lutego, 11:13@ pinokio zaczynasz cos rozumiec @ lel zachowuje rozsadek i wstrzemiezliwosc . Jeszcze raz musza sie wszyscy dobrze zastanowic ? ja pojde droga pana radnego Stozka ktory jako pierwszy zauwazyl ze ta inwestycja w takim stanie i w tym czasie nie ma zadnej racji bytu . Tym trzeba bylo sie zajac zaraz po wygranych wyborach , przeprowadzic rzetelne konsultacje i wybudowac cos co byloby adekwatne do potrzeb mieszkancow . Dzisiaj to wyglada tak ,cos tam lezy w starostwie nie wiadomo co ?, wogole czy to przejdzie procedure administracyjna i kiedy .? Co nagle to po diable to sa publiczne pieniadze i kazda zlotowke trzeba ogladac conajmniej 5 razy .Jest tak ze czasem zaniechanie czegos jest lepsze od zlego wykonania . Trzeba sie jeszcze bardzo mocno pochylic nad ta inwestycja ?
lel
lel, 06 lutego, 11:52Pinokio ja takich aspiracji nie mam,wyrażam swój pogląd i zarazem obawy.Pan burmistrz ma swoją wizję wiec mnie jako mieszkańcowi też wolno taką mieć.Stary już budynek Turbacza nie spełnia już wielu norm potrzebnych przy przeprojektowaniu tego budynku w związku z tym pojawia się kolejne pytanie ile to będzie kosztować i czy nie lepiej wybudować zupełnie nowy budynek..
pinokio
pinokio, 06 lutego, 13:02lel najlepiej na podstawie wizualizacji wyborczej Filipiaka z 2014 gdzie próbowano wielu sztuczek by omamić mieszkańców ale się nie udało.
maczo
maczo, 06 lutego, 13:20hm nie ma z kim rozmawiac ? czyzby panowie schowali glowe w piasek ? hm zreszta na forum to maja tylko jedna dyskusje_ oponetom portalowym ublizac i wyzywac i pomniejszac role w zaslugach rozwoju miasta bylego burmistrza Filipiaka .O czym to swiadczy panowie? o waszej ............ Reszte znacie . Dobrze pracujcie ,chociaz liste podpisuje za te pieniadze podatnika wielkie pieniadze .
pinokio
pinokio, 06 lutego, 13:52Najbardziej maczo to podoba mi się pomniejszenie zasług byłego burmistrza Filipiaka w rozwój miasta przez @lel który napisał najpierw że wizualizacja z okresu kampanii wyborczej Domu Kultury z 2014 kosztowała 43 tysiące by się zmniejszyć na 34 tysiące czyli nastąpiło pomniejszenie zasług o 9 tysięcy złotych.
coby
coby, 06 lutego, 14:03@pinokio chłopie! Jest 2018r a ty mentalnie ciągle w 2014????Nowa kampania a ty ciągle w starej walczysz? Wejże odpuśc chłopie i odpowiedz na sensowne pytanie @lel......albo nie odpowiadaj ale nie wyjeżdżaj cały czas "a bo Filipiak"........Masz jakiś inny punkt odniesienia? Czy cały twój świat kręci sie wokół Filipiaka???
maczo
maczo, 06 lutego, 14:06specjalnie uzylem nazwiska bylego pana burmistrza Filipiaka , wiesz dlaczego ? bo wiedzialem ze zaraz sie odezwiecie macie uczulenie na tego pana hm nawet wiem dlaczego : Pan Filpiak odbudowal to miasto i to solidnie a wy nic nie zrobiliscie prawie nic jeden budynek macie na papierze a nawet jak papier przyjmie to nie skonczycie go wybudowac do konca roku wstyd normalnie wstyd nie ma slow . Chociazbyscie zaklinali rzeczywistosc to ona wyglada jak wyglada , zmarnowane 4 lata .Gdybysie pomimo niskiej osobistej wiedzy po wyborach polozyli naciski na cokolwiek a nie na idiotyczna walke z bylym burmistrzem ktory sie z was tutaj wysmiewa ekonomoicznie , dzisiaj moze bylibyscie w innym miejscu no ale coz JA SWOJEGO ROZUMU WAM NIE DAM .
coby
coby, 06 lutego, 14:33no @maczo! Grubo żeś pojechał....;-)))!
boryna
boryna, 06 lutego, 14:36coby-PePe wróć.
coby
coby, 06 lutego, 14:41@boryna kolejne wcielenie @malarza......Tak - jestem Piotrze! Do usług! Czego sobie życzysz? W czym Ci mogę pomóc?
maczo
maczo, 06 lutego, 14:51@ coby pisze to co widze czy ty nie zauwazasz ze nic sie prawie w tym miescie nie dzieje ? gdybym to ja byl burmistrzem to miasto by zylo , jego stara czesc ledwie dycha mieszkancy pozamykali biznesy tam szaro i ponuro - CZEKAM AZ Magnolia zakwitnie w maju bo ona doda tylko zycia w tej czesci miasta . Gdzie obiecanki wyborcze ?. Pan burmistrz jako kandydat wprost krzyczal ZAKAZ WYSPRZEDAZY MAJATKU MIASTA , DZIALEK a co mamy to kazdy widzi . moze trzeba bylo zapytac o to mieszkancow ? a to juz sprzedane bezpowrotnie !!!Jeden przyklad podam @ coby Pan burmistrz powyzej pisze ze zaoszczedzil 70 pare tysiecy na czym pytam panie burmistrzu ? na czym , gdyby wczesniej pan sprzedal dzialke obok skrzyzowania NIE ZA 200 000 tys a za 1 MILION 200 tys wtedy by pan naprawde zaostrzedzil .Prosze sie nie gniewac o to co pisze ale to sa czyste ekonomiczne straty dla miasta . Wogole ta cala wysprzedaz to cos niebywalego w dzisejszych czasch przeciez po nas przyjda nastepne pokolenia napewno madrzejsze i wartosciowsze , te dzialki sprzedane to byla WOLNOSC MIESZKANCOW MIASTA . Mozna bylo to racjonalnie wykorzystac a tak to co hm juz nie ma nic Ej boze boze jak oni mysla .
boryna
boryna, 06 lutego, 14:58coby jestem pod wrażeniem że wiesz jak mam na imię od bierzmowania.
coby
coby, 06 lutego, 14:59@maczo jak się frustrujesz to idź na lodowisko! Tam rozładujesz napięcie.....a pogoda sprzyja!
coby
coby, 06 lutego, 15:03@czyli moja wiedza na twój temat poziomem nie odbiega od twojej na mój. Trzymaj sie Władysław!
lel
lel, 06 lutego, 15:17Tak jeszcze chcę zapytać naszych kolegów bo oni napewno wiedzą...czy miasto Stara się o jakieś środki zewnętrzne na dofinansowanie tej kosztownej inwestycjom?No bo chyba są jakieś programy o które mogą się starać samorządy na tego typu przedsięwzięcia?
maczo
maczo, 06 lutego, 15:17@ mam przed domem lodowisko ! , natura sprzyja , cos zaoszczedze :) . Jak sie mam nie frustrowac no jak , zobaczyc czy mozna w miescie gdzies zaparkowac ? to ludzie parkuja jak sie da i gdzie sie da ? mozna bylo zrobic parking ? MOZNA ! Trzeba jakies podejmowac dzialania odnosnie obwodnicy to miasto komletnie juz sie korkuje .Cztery lata to moze nie wiele ale z drugiej strony szmat czasu . Na myslenie co dzisiaj juz za pozno trzeba myslec na przyszlosc , Madre dobre dzialania potrafie docenic i za nie podziekowac ALE ONE MUSZA BYC . Wystarczy z mojej strony! moze jeszcze cos uda sie im do tych wyborow pozyteczenego zrobic mam nadzieje i kibicuje pozytywnie .
biskup
biskup, 06 lutego, 16:24lel za czasów Filipiaka miasto tak wykorzystało fundusze że w skarbonce unijnej dla miasta Mszana Dolna nic już nie zostało a najbardziej wskaźnik wykorzystania środków unijnych dopełniły KOCIE ŁBY PRZED GALERIAMI .W związku z tym należy czekać dopiero do nowego rozdania środków.
boryna
boryna, 06 lutego, 17:37Biskup a może by @lel przekonał byłego burmistrza by wystąpić do Unii Europejskiej by zastrzegła "Kocie Łby" jako nazwę przynależną tylko Mszanie Dolnej i to będzie dokonanie byłego burmistrza @maczo i nikt nie będzie miał prawo zamontowania gdziekolwiek "Kocich Łbów "bez zgody autora tego pomysłu a jest nim tylko jeden bez prawa oczywiście umniejszania jego roli w tym jakże ważnym przedsięwzięciu.
coby
coby, 06 lutego, 18:24@boryna czy tobie podobnie jak @pinokio też sni się były burmistrz po nocach? Ups! zapomniałam, ze @boryna i @pinokio to "dwa smoki" z niestety jedną głową.......A "tkanka mózgowa" jak twierdził tu trzeci ze smoków - niejaki @doncorleoone (też do tej głowy podłączony) z peselem 60+ już nie "czai bazy" jak za dawnych dobrych czasów ;-))
coby
coby, 06 lutego, 18:29ups.........zapomniałem! ;-) Władziu - niech cie to przejęzyczenie nie zwiedzie na manowce!
coby
coby, 06 lutego, 18:32@maczo a może to ty powinienieś zawalczyć o ster rządów w mieście? Szkoda, żeby tyle dobrych pomysłów się marnowało.....;-)
mnich
mnich, 06 lutego, 20:51@ maczo na BURMISTRZA ( wygra 100 % ), na pewno miasto wybierze wieś.
lewy9
lewy9, 06 lutego, 21:36Myślałem że są jakieś granice absurdu ale po ostatnim wpisie @coby straciłem nadzieję. Natomiast jeśliby zastosować standardy Barei, kto wie - to taka nowa świecka tradycja; macza na wieś ekstradycja:)
coby
coby, 06 lutego, 21:40no już bez przesady z tym miastem.......kilka galerii, pare sklepów dwa skrzyżowania ze światłami to znowu nie jest nie wiadomo jakie "miasto"....A mentalnie - niczym nie odbiega od mieszkańców gminy, więc daj spokój z tą "wyższością". Maczo równie pasuje do miasta jak pozostali kandydaci na kandydatów. Dawno twierdziłem że to był poroniony pomysł, żeby to dzielić.....
coby
coby, 06 lutego, 21:43w sensie oddzielać "miasto" od gminy ;-). A co ci się @lewy9 w moim wpisie nie podoba? @maczo na burmistrza? A dlaczego? W czym odstaje od innego Józia/Tadzia/Antka?
lewy9
lewy9, 06 lutego, 21:56W pełni podzielam Twoje zdanie ws podziału ale pozostałe tezy pozostawię bez komentarza. Ale coby się stało z tą rozbuchaną administracją gdybyśmy się połączyli i wybrali macza na szefa? Córka by mogła spać spokojnie a co z resztą?
lewy9
lewy9, 06 lutego, 23:08P.S. Nie mam nic przeciko WSI, pisząc miałem na myśli WIOCHĘ - pozdrowienia dla Was chłopacy maczo & coby.
maczo
maczo, 07 lutego, 08:29@ coby dziekuje za moja nominacje he he :) znam swoja wartosc :) ale nikt tutaj nie bedzie mnie poniewieral. Taki lewy co on soba prezentuje no co ? nawiecej ma do powiedzenia , ne bede tego komentowl . Hm jak mawiali mieszkancy gminy ze po poludniu jak zajdzie sloNce to w Kasinie sie juz z nikim nie dogadasz te wpisy @ lewy ma po poludniu wiec samo mowi za siebie ha ha :) .Do wyborow jeszcze wam wybiore ptaki zakonczymy to ZAKALKAZIE W MIESCIE ALE I W GMINIE JAK ZAJDZIE POTRZEBA HA HA:)
mszaniak
mszaniak, 07 lutego, 14:20Musicie poczekac na sprawe dla reportera. Przyjeli ale maja duzo pracy i to potrwa. Takich tematow jak nieudolnosc zarzadzania samorzadami maja na peczki. Dorzucilem gmine i korupcja vat, to moze przyspieszy.
mszaniak
mszaniak, 07 lutego, 14:21Poki co Pan radny mysli juz o zmianie choragwi, ze boi sie nie skonczenia inwestycji?
coby
coby, 07 lutego, 14:36kolejny na forum, którego drugie imie to....WKRÓTCE.......Po co robić "z gęby cholewę"?
maczo
maczo, 07 lutego, 14:43@ coby ktory to drugi / wal prosto z mostu po nicku albo imieniu .... WKROTCE ... to strategia , wiesz ze polityka to przedewszystkim gra , tylko ze jedni graja dla siebie :((( a inni dla mieszkancow , musisz to odroznic . Trzeba jasno pokazac kto i co i dlaczego , inaczej dalej bedziemy tkwic w tym ZAKALKAZIU
coby
coby, 07 lutego, 15:23a co ma gra wspólnego z odgrażaniem się? Po co zapowiadać ciągle coś co nigdy się nie stanie? To nie jest poważne. Tyle.
maczo
maczo, 07 lutego, 15:38czy to do mnie @ coby .Ja nikomu nie odgrazam nie jestem z tych ludzi i nie mam zadnych powodow do odgrazania komukolwiek i czegokolwiek .Pisze w imie dobra publicznego o czym czasem zapominaja ludzie bedacy u steru wladzy .Kiedys napisalem ze napisze list otwarty, badz pewny ze to nastapi . Od innego osadzania nie jestem ja . Wiec to troche niepotrzebne to nasze przekamarzanie.
coby
coby, 07 lutego, 15:49to napisz a nie zapowiadaj, ze napiszesz. Jak napiszesz to wszyscy przeczytają....A jak zapowiadasz, ze napiszesz a nie piszesz to nikt..... cie nie traktuje poważnie. Poza tym @maczo moja uwaga była do @mszaniaka - po co się wtrącasz jak się nie poczuwasz do bycia jej adresatem? A poza tym odrobina konsekwencji albo prosisz żeby "walić prosto z mostu" albo "niepotrzebne przekomarzanie".....To jak w końcu. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi....;-)
mszaniak
mszaniak, 07 lutego, 16:46@coby, daje Tobie i innym do zrozumienia, aby nikt nie byl zaskoczony. Wiesc niesie o roznych dokumentach podpisywanych w latach 2010 - 2010 prosze Pana. Rewolucja PiS aby trwala wymaga ofiar. Nie zdziwilbym sie gdyby Was poswiecili. By ludzie trwali ze istnieje prawo i sprawiedliwosc w tym kraju - czytaj kogut
mszaniak
mszaniak, 07 lutego, 16:462010-2014 tam ma byc, przepraszam
maczo
maczo, 07 lutego, 16:50sorry bylo jakos napisane bezosobowo wiec niepotrzebnie moze wystapilem przed szereg ! ale lubie jasne sytuacje. Nie znosze naciskow ! jak ty zrobisz tak ja przyjme i odpowiem bo przeciez rozmowa zbliza byle by nie chamska . Jak uznasz tak zrobisz nie jestem politykiem ale krytyki sie nie boje prawdziwej krytyki. Musisz byc cierpliwy to tylko wirtalny swiat troche gorszy od tego prawdziwego bo kazdy jakos sie tam ukrywa i jest odwazniejszy . Zyjemy w jedym srodowisku i mozemy sie roznic ale pieknie co nie znaczy ze politykow i ich decyzje trzeba kontrolowac .@ mszaniak pisze co pisze i zabronic mu tego nie mozemy on jest waleczny w inny sposob hmm . Bedzie sprawa dla reportera to ogladniemy nie bedzie to tez przezyjemy takie zycie panie @ coby ,
coby
coby, 08 lutego, 22:13cisza na forum...znaczy kapelusznicy już w drodze do Pjonczang ;-)). W sobotę spodziewajcie się zdjęć spod skoczni....."najwierniejszych kibiców" ever........A soon pewnie tłumów skośnookich turystów, którzy przyjadą do nas "z rewizytą" ;-)). Tak wiem, wiem.....jestem zazdrośnikiem, którego zalewa żółć że mnie na taką promocje nie stać........;-)). No to kiedy oglądamy pierwszą relację na TV28 (albo w TVN....) jak nasi krajanie podbijają Koreę?
mszaniak
mszaniak, 08 lutego, 23:09czyli nie bedzie kibicowania ww fanclubie? Telewizja bedzie tylko w jednym miejscu
pinokio
pinokio, 09 lutego, 07:27Coby jesteś niestety żałosny i żółć cie zalewa że nic nie potrafisz nie potraficie zorganizować a przecież macie bazę więc co wam przeszkadza dzialac.Brak umiejętności to jest główny wasz problem natomiast z krytykanstwem nie macie zadnego problemu.Wasz szetwierdzil ze na niczym nie musi sie znac.acie żadnego problemu.Ale wy z tej ekipy co szef wasz stwierdził że na niczym nie musi się znać ale tego mógł nie mówić bo to widać gołym okiem.
pinokio
pinokio, 09 lutego, 08:14Jadę pociągiem i trudno mi się pisze ale przekaz zrozumiały coby.Mszaniak zrob coś to wtedy możesz zabierać głos w tej kwestii.
coby
coby, 09 lutego, 08:22a ciebie @pinokio nie zabrali? Czy podobnie jak mnie nie stać cie na taka "promocję naszej małej ojczyzny"? Choć jest jeszcze jedna opcja - piszesz z samolotu. Sądząc po jakości tego wpisu chyba w turbulencje wpadliście ;-)). Miłego dnia!
coby
coby, 09 lutego, 08:25czyli nie zabrali........ale wycieczka pociągiem tez może być "atrakcyjna"! ;-))
pinokio
pinokio, 09 lutego, 08:52W pociągu też bywają turbulencje
maczo
maczo, 09 lutego, 09:02Przeciez @ coby zapowiada zebysmy czasem nie przegapili jak pojawia sie na wizji nasze ziomki , fajnie ogladac swoich i mszanska kiebaske , nie kazdy kibic moze sobie pozwolic poleciec do Pjongczan.Prosze tylko za duzo nie czestowac ta nasza zdrowa zagorzanska kiebasa gdyz tam na miejscu panuje grypa zoladkowa , to mogloby rozlozyc cala zimowa olimpiade . @ pinokio co ty opowiadasz przeciez teraz mamy pociagi zakupione przez POprzednikow w ktorych jest ful wypas , widze ze nawet WiFI wiec nie narzekaj , to jakis inny powod masz ? w tym pisaniu . Zaraz wlanczam media bo czas na przygotowanie na otwarcie i podziwianie naszych zagorzanskich kapeluszy :) Dobrze ze mamy takie elity ktore beda nas reprezentowaly na Olimpiadzie . Ps Ciekaw jestem tylko ile euro zakupil Wladyslaw bo 40 to troche zamalo jak na taki wypad. Co ja pisze tam nie ma euro , moze jakos sobie dadza rade ?
maczo
maczo, 09 lutego, 09:04@ pinokio turbulencje to ty masz z wlasna osobowoscia h ha:)
maczo
maczo, 09 lutego, 09:13poprawie sie poniewaz nie pisze z pociagu " Pjongczang" hm turbulencje to pewnie nasz pinokio pokonuje trase Chabowka - Nowy Sacz he he .
coby
coby, 09 lutego, 10:25Reasumując - grupa kapeluszników już w drodze do Korei. Jeden został (nie wiadomo czy z powodu braku "kasy" czy braku "urody"....;-). A moze po prostu zostawili go, żeby pilnował "domu i ogródka". W ciągu kilku dni "winniśmy" się spodziewać na TV28 fotoreportażu z którego jasno będzie wynikać, że "nasi kibice" podbili Pjonczang! Koreańczycy już organizują wycieczki do pięknej ziemi zagórzańskiej! A kto nie podziwia i właściwie nie odczytuje tej wspaniałej inicjatywy to nieznający się na niczym "żabofil" ewentualnie "filipiakofil" ;-)). Coś pokręciłem?
edi
edi, 09 lutego, 10:34coby z tego, co wiem, to Twoja agencja reklamowa na akcję promocyjną kibicowania w jakiejś remizie OSP kasiorki z UG nie dostała, więc wpadnij do Wczasowej i dopinguj razem z "kapelusznikami"
coby
coby, 09 lutego, 10:35zapomniałem dodać oczywiście "żałosny żabofil" ;-)
coby
coby, 09 lutego, 10:39co ty powiesz! Nie dostała??? Muszę się rozmówić z właściwymi osobami! Ale za Wczasową dziękuję - elyty nie będzie więc sam rozumiesz....for what? no chyba że krewski prezes (o ile tez nie w Pjonczangu) ściągnie telewizje...O! To wtedy TAK!
maczo
maczo, 09 lutego, 10:46a to nie w zabce na skrzyzowaniu ?to kibicowanie . Do Wczasowej wojta nie wpuszcza bo tam zabki nie wpuszczaja raz juz mu tam droge zagrodzili .