Wtorek, 13 listopada 2018r. · Imieniny: Stanisława, Mikołaja
paweł

Strona Główna » Aktualności

Mszana Dolna. Burmistrz na sesji budżetowej "bez ogródek". Musimy skoncentrować się wokół jednej inwestycji

03 lutego, 13:12

Radni Mszany Dolnej jednogłośnie przyjęli budżet na 2018 rok. Zanim jednak odbyło się głosowanie nad jego akceptacją - miała miejsce dyskusja. Głównie dotyczyła ona realizacji najważniejszej inwestycji, czyli budowa Miejskiego Ośrodka Kultury na stadionie KS Turbacz.

W najważniejszej części sesji Radni omówili projekt budżetu miasta. Pani Skarbnik Miasta Bernadeta Ziemianin omówiła projekt budżetu do którego pozytywną opinie wydała Regionalna Izba Obrachunkowa oraz omówiła zmiany jakie Radni i Burmistrz zgłosili w trakcie prac nad projektem budżetu.

Ostatecznie po uwzględnieniu poprawek budżet miasta wynosi po stronie dochodów 31 256 035,62zł, po stronie wydatków 38 077 103,47 zł. W ramach tegorocznego budżetu planowane jest rozpoczęcie budowy Miejskiego Ośrodka Kultury wraz z salą kinową na 240 miejsc i biblioteką z wykorzystaniem istniejącego budynku na stadionie - inwestycja ta zaplanowana jest na dwa lata-, budowa ścieżek rowerowych wzdłuż rzeki Mszanki (dzięki podpisanej pod koniec roku umowy dzierżawy z Zarządem Wodnym), dalsza rozbudowa budowa kanalizacji obejmująca część ul. Słonecznej oraz ul. Kolbego, Mroza, Ogrodowej. Planowana jest też budowa drogi łączącej ul. Starowiejską z ul. Kolbego. 

Kontynuacja budowy dróg na oś. Pańskie uzależniona jest od uzyskania pozwolenia na budowę po zakończonym postępowaniem w trybie ZRID (zezwolenia na realizację inwestycji drogowej) oraz zgodą na przebudowę linii gazociągu, który obecnie przebiega wzdłuż drogi. Panujemy rozpoczęcie przebudowy stadionu lekkoatletycznego, ale zakres prac uzależniony jest od kwoty pomocy finansowej udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Limanowej- trwają w tej sprawie rozmowy z Zarządem Powiatu.

 Burmistrz Miasta przedstawił Radnym stan finansów Miasta porównując go do tego ,który zastał w roku 2014. Dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży mienia został spłacony najdroższy kredyt zaciągnięty w latach ubiegłych i na tej operacji Miasto zyskało 79 tysięcy złotych tytułem odsetek od kredytu.

Źródło:UM Mszana Dolna

Fot.:gorce24.pl, UM Mszana Dolna

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.