mzgk
Sobota, 15 grudnia 2018r. · Imieniny: Celiny, Waleriana
paweł

Strona Główna » Aktualności

O eksperymencie mszańskiego ZSTI w Teleexpresie

08 lutego, 13:54

8 lutego br. w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej gościła ekipa reporterów Teleexpressu. Powodem zainteresowania Telewizji Polskiej jest przygotowywany w ZSTI eksperyment edukacyjny, dzięki któremu szkoła ma szansę stać się jedyną w Polsce placówką kształcącą techników spawaczy.

Przypomnijmy, że ambicją twórców projektu – nauczycieli zawodów mechanicznych w ZSTI: Andrzeja Figury i Bogdana  Ślósarza jest nie tylko przeprowadzenie eksperymentu, który ma trwać od września 2018 roku do czerwca 2022, ale przede wszystkim wprowadzenie nowego zawodu na rynek pracy, który od wielu lat wyraża bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników branży spawalniczej na poziomie podstawowym - spawacz, jak i średnim - technik spawalnictwa.

Jeśli powiedzie się planowany eksperyment edukacyjny, od września w murach przy ul. Starowiejskiej naukę rozpoczną przyszli technicy – spawacze, a nowy zawód zostanie wpisany na ministerialną listę klasyfikacji zawodów i specjalności oraz będzie mógł być nauczany w innych szkołach. Właśnie dzisiaj został złożony do Ministerstwa Edukacji Narodowej wniosek w tej sprawie. Przygotowywany o szkole materiał będzie można zobaczyć w Teleekspressie już w dzisiejszym(08.02) lub jutrzejszym wydaniu. - informuje na swojej stronie internetowej Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

Źródło/Fot.: ZSTI Mszana Dolna

Autor: mgiza
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.