mzgk
Sobota, 15 grudnia 2018r. · Imieniny: Celiny, Waleriana
paweł

Strona Główna » Aktualności

Doradcy zawodowi szkolili się w limanowskim ZSTiO

12 lutego, 13:09

9 lutego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej odbyło się szkolenie dla doradców zawodowych. Wykłady te cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.

W miniony piątek 9 lutego br. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej odbyło się szkolenie dla doradców zawodowych oraz osób realizujących zadania z zakresu doradztwa edukacyjno - zawodowego w szkołach podstawowych powiatu limanowskiego. Podczas szkolenia blisko trzydziestu doradców zawodowych mogło wysłuchać wykładów pod nazwą  "Zadania szkoły w przygotowaniu młodzieży do wejścia na rynek pracy". Organizatorzy zaprosili do współpracy i wygłoszenia wykładów przedstawicieli: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z Krakowa, Powiatowego Urzędu Pracy z Limanowej, a także pracowników ZSTiO i CKU w Limanowej. Szkolenie rozpoczął Dyrektor ZSTiO Jan Skrzekut, który serdecznie przywitał uczestników i prelegentów szkolenia.

Pani  Agata Suszczyńska - zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego UMWM omówiła temat zadań województwa małopolskiego w zakresie pomocy uczniom w wyborze zawodu w kontekście obecnej sytuacji na rynku pracy. Doradcy zawodowi z PUP Limanowa: Ewa Matras i Renata Twaróg, przedstawiły tematykę związaną z sytuacją młodzieży na limanowskim rynku pracy w kontekście wyboru zawodu. Dorota Szczypka - szkolny doradca zawodowy, opowiedziała o tym, jak powinien pracować doradca zawodowy z młodzieżą i rodzicami przy wyborze dalszej ścieżki edukacji. Natomiast Pani Urszula Waśko - pedagog i doradca zawodowy ZSTiO w Limanowej, przedstawiła najważniejsze zmiany i specjalności w klasyfikacji zawodów. Na koniec Krzysztof Młynarczyk - nauczyciel ZSTiO i CKU w Limanowej, przedstawił ofertę edukacyjną ZSTiO na rok szkolny 2018/2019, a także omówił nowoczesne trendy w kształceniu zawodowym w kontekście wykorzystania środków unijnych.

- Szkolenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Uczestnicy chętnie zadawali pytania, szczególnie dotyczących zmian w kształceniu zawodowym. Na wniosek uczestników szkolenia, organizatorzy zapowiedzieli kolejne szkolenia z zakresu kształcenia zawodowego. Szkolenie podsumował i zakończył dyrektor Jan Skrzekut, który wręczył uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, a prelegentom specjalne podziękowania. - informuje ZSTiO


Źródło: ZSTiO

Fot. Andrzej Opiela

Autor: mgiza
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.