29.01 lodowisko
Piątek, 22 lutego 2019r. · Imieniny: Marty, Małgorzaty
reklama tv28 - ladna

Justyna Kowalczyk poza finałem sprintu w "klasyku"

13 lutego, 18:41
Autor: jbudacz

W dniu dzisiejszym na stadionie biegowym w Pyeongczang, rozegrano sprint stylem klasycznym kobiet. Konkurencja dla nas bardzo interesująca ze względu na start Justyny Kowalczyk.

 Rafał Kubowicz

   Przed igrzyskami zawodniczka z Kasiny Wielkiej bardzo liczyła na tą konkurencję.  W biegu kwalifikacyjnym została sklasyfikowana na 22 miejscu ze stratą 11,26 s. do reprezentantki „Trzech Koron” Stiny Nilsson.

Ćwierćfinał z udziałem podopiecznej trenera Wierietielnego, nie zakończył się szczęśliwym finałem. Nasza reprezentantka bardzo dobrze pracowała na podbiegach. Nieco gorzej wyglądało to na zjazdach. Dodatkowo 200 metrów przed metą doszło do „spięcia” z Norweżką Ingvild Flugstad Oestberg. Po biegu Skandynawka miała pretensje o zabieganie. Ostatecznie w swoim biegu Justyna zajęła 5 miejsce w czasie 3:17,47 s, tracąc do zwycięskiej  Natalii Neprajewej 5,69 s.

   Po zawodach nasza dwukrotna Mistrzyni Olimpijska powiedziała dla Telewizji Publicznej; „Bieg był ciężki, warunki ciężkie. Smutno mi że nie przeszłam dalej. Trzeba wciąż walczyć”. Dodała również; „Nie takiego miejsca i nie takiej walki się spodziewałam”.

   Finałową rozgrywkę i tytuł Mistrzyni Olimpijskiej zapewniła sobie faworytka Stina Nilsson (Szwecja). Wygrała zdecydowanie ostateczny bój, daleko w tyle zostawiając Norweżkę Fallę oraz Rosjankę (pod flagą olimpijską ) Biełorukową. Justyna Kowalczyk została sklasyfikowana na 22 miejscu. 

13.02.2018 Pyoengchang

Wyniki sprintu techniką klasyczną

  1. Stina Nilsson (Szwecja)   3:03,84 s.
  2. Maiken Caspersen Falla (Norwegia)   str. 3:03 s.
  3. Julia Biełorukowa (Rosja pod flagą olimpijską)   str. 3:37 s.

      22. Justyna Kowalczyk (Polska)

      37. Sylwia Jaśkowiec (Polska)

      38. Ewelina Marcisz (Polska).   

net-factory - 30.01
Komentarze