Niedziela, 21 października 2018r. · Imieniny: Urszuli, Hilarego

Strona Główna » Aktualności

Znamy termin i gwiazdy Dni Tymbarku 2018

07 marca, 13:30

Tegoroczne Dni Tymbarku odbędą się w dniach 14-15 lipca. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Mateusz Ziółko, natomiast w niedzielę wystąpi Zespół Turnioki.

Jak informuje urząd gminy w Tymbarku, tegoroczne tymbarskie świętowanie odbędzie się 14 i 15 lipca. 

- Już dziś zachęcamy do wpisania w swój kalendarz tego wydarzenia, bo jak co roku nie zabraknie wielu atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych mieszkańców naszej gminy. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Mateusz Ziółko, natomiast niedzielnego Zespół Turnioki. Zapraszamy do udziału w imprezie.

Mateusz Ziółko - pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów. Uczestnik programów „Mam talent”, „Must Be The Music – Tylko Muzyka”. W 2013 Mateusz Ziółko został zwycięzcą III edycji programu „The Voice Of Poland” na antenie TVP2, zwyciężył także w konkursie Super Debiuty 2014 podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W listopadzie 2016 r. wydał utwór „W płomieniach” który w 2017 roku był najczęściej granym utworem w Polskich rozgłośniach radiowych a w serwisie YouTube osiągnął spektakularny wynik ponad 40 milionów wyświetleń. 26 maja miała miejsce premiera debiutanckiego albumu pt. „Na nowo”, na którym znalazły się takie utwory jak „Szkło” oraz „Planety”. Najnowszy singiel Mateusza Ziółko o nazwie „Na nowo” już po tygodniu od premiery gościł na wszystkich popularnych listach przebojów. W styczniu 2018 r. Mateusz wspólnie z chórem Sound’n’Grace nagrał utwór „Horyzonty”. Muzyk obecnie intensywnie koncertuje w całej Polsce.

Turnioki - zespół folkowo-rockowy, który nieprzerwanie koncertuje od 2000 roku. Dorobek grupy to zagranych ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą (Indie, Meksyk, Niemcy, Belgia, Ukraina, Czechy, Słowacja, Węgry), oraz wydane Albumy płytowe" "Bycek", "Ciupaga", "Folk atak" (poprzedzona singlem "Hej Janicku"), "Piyrwso gwiozdka", "Na to Boze Narodzyniy", jak również uczestnictwo w wydawnictwach folkowych z innymi zespołami lub producentami. Muzyka Turnioków to swoiste połączenie folku góralskiego z muzyką rockową. Niesie ona z sobą ogromną dawkę pozytywnej energii, przybliża góralską gwarę i muzykę, przenosi duchem w górskie krajobrazy.

(Fotografia przedstawia zespół Turnioki występujący w czasie ubiegłorocznych Dni Limanowej)


 

Autor: mgiza
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.