środa, 24 października 2018r. · Imieniny: Rafała, Marcina

Strona Główna » Aktualności

Zaproszenie na IV Spacer Historyczny po Limanowej

12 marca, 14:32

„Co pozostało z poprzednich kościołów parafialnych w limanowskiej Bazylice?" - pod takich hasłem w najbliższą sobotę odbędzie się kolejny historyczny spacer po Limanowej. To już czwarte tego typu spotkanie, poprzednio uczestnicy odkrywali m.in. tajemnice limanowskiego cmentarza parafialnego.

W sobotę(17 marca 2018 r.) o godz. 15.30 odbędzie się "IV Spacer Historyczny po Limanowej".

- Uczestnicy spaceru tym razem dowiedzą się o przeszłości limanowskiej parafii, a także o tym jak wyglądały poprzednie drewniane kościoły. - informują organizatorzy wydarzenia - Pierwsza limanowska świątynia parafialna spłonęła w wielkim pożarze miasta 14 marca 1769 roku. Drugi kościół został rozebrany na wiosnę 1911 roku, aby na jego miejscu można było wznieść obecny trzeci murowany kościół. Uczestnicy spaceru dowiedzą się m.in., co pozostało do dzisiaj z tych drewnianych świątyń, a także dlaczego w obecnej bazylice poszczególne ołtarze i kaplice mają wezwania, jakie mają. 

W poprzednich edycjach tego wydarzenia biorący udział poznawali m.in. historię najstarszej części limanowskiego cmentarza parafialnego, spacerowali śladami limanowskich Żydów i odkrywali Limanową czasów Frańciszka Józefa I. Jeśli chcielibyście Państwo poznać bliżej historię Limanowej, to w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Start spaceru przed wejściem głównym do Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej. Spacer poprowadzi: Karol Wojtas

Fot.: Fb IV Spacer Historyczny po Limanowej

Autor: mgiza
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.