środa, 24 października 2018r. · Imieniny: Rafała, Marcina

Strona Główna » Aktualności

Tymbark przystępuje do rozbudowy wodociągu i remontu budynku stacji uzdatniania wody

13 marca, 13:26

Jak informuje tymbarski urząd podpisana została umowę na realizację kolejnej bardzo ważnej inwestycji gminnej pn. Rozbudowa systemu wodociągowego i kanalizacyjnego w Gminie Tymbark – poprawa dostępu mieszkańców do infrastruktury wod-kan”. Prace ruszą jeszcze w tym miesiącu.

W wyniku procedury przetargowej jako wykonawcę zadania wybrano firmę Transwiertel Sp. z o.o. ze Świdnika. Realizacja inwestycji podzielona została na dwa etapy pn.:

1) Budowa sieci wodociągowej w Zamieściu, zakres robót przewiduje wykonanie sieci wodociągowej o długość ok 6230 mb i ma na celu zaopatrzenie w wodę, ze zbiornika zlokalizowanego na „Górach Rysie”, osiedli: Pasykówka, Skrzatki, Puty i Zagroda; na wysokości skrzyżowania w kierunku Słopnic planowane jest połączenie z istniejącym wodociągiem na osiedlu Sowy Tajdusie zasilanym ze zbiornika na osiedlu Tajdusie; jednocześnie inwestycja zakłada przebicie pod ciekiem wodnym „Słopniczanka” i docelowe włączenie do istniejącego wodociągu biegnącego od Tymbarku przy osiedlu „Malarzówka” i „Brodkówka”,

2) Przebudowa budynku stacji uzdatniania wody w miejscowości Podłopień, zgodnie z zakresem robót wykonana zostanie m.in.: elewacja zewnętrzna budynku, wymieniony dach i pokrycie dachowe, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa oraz drzwi wewnętrzne, odwodnienie budynku i przeróbka instalacji elektrycznej.

Termin rozpoczęcia inwestycji to marzec br., natomiast zakończenie róbót nastąpi w sierpieniu br. Koszt rozbudowy to blisko: 1 mln 382 tys. zł.

Źródło/fot. UG Tymbark

(Fotografie przedstawiają stację uzdatniania wody w obecnym stanie)

Autor: mgiza
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.