mzgk
Czwartek, 13 grudnia 2018r. · Imieniny: Łucji, Otylii
paweł

Strona Główna » Aktualności

Limanowscy informatycy najlepsi w projektowaniu gier komputerowych

14 marca, 11:09

W dniach 9 -10 marca 2018 roku odbył się WSEICRAFT 3.0, czyli III Małopolski Hackathon tworzenia gier komputerowych dla szkół średnich, organizowany przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie. W zawodach wzięli udział limanowscy informatycy, którzy okazali się najlepsi.

WSEIcraf ma charakter konkursu, w ramach którego w ciągu 24 godzin, pięcioosobowe zespoły uczniów projektują trzy gry komputerowe. Jest to jedyny maraton projektowania gier dla szkół średnich w Małopolsce. Cieszy się ogromną popularnością. To nie tylko zabawa, ale również prawdziwa szkoła programowania, kreatywności i pracy w zespole. W tegorocznej edycji wzięło udział 28 zespołów - w sumie aż 140 uczestników z najlepszych szkół Małopolski. Informatyczne zmagania zakończyły się sukcesem dla dwóch limanowskich szkół. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie ZSTiO im. Jana Pawła II, natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej reprezentowali uczniowie z klasy 4TI: Kamil Florek, Grzegorz Ociepka, Wojciech Piętoń, Piotr Sułkowski, Krzysztof Tomaszek. Opiekunem zespołu był mgr inż. Piotr Kozieł. Warto przypomnieć, że uczniowie "Mechanika" startowali w tym konkursie już po raz trzeci. W roku 2016 zdobyli III miejsce, w 2017 II miejsce, teraz okazali się najlepsi. Natomiast I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana reprezentowali: Tomasz Gawron, Tomasz Banaś, Marcin Filipek, Izabela Bubula i Piotr Piksa. Opiekunem uczniów był mgr Bogdan Dębski. Zdolnej młodzieży oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy sukcesów! 

Na podstawie/fot.: ZSTiO Limanowa

Autor: mgiza
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.