mzgk
Czwartek, 13 grudnia 2018r. · Imieniny: Łucji, Otylii
paweł

Strona Główna » Aktualności

Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz piąty z Tymowej do Limanowej

14 marca, 12:09

Kolejny raz organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która przejdzie z Tymowej do bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Na uczestników czeka około 40 kilometrowa wędrówka z rozważaniami, modlitwą i zmaganiami z własnymi słabościami.

W regionie odbywa się wiele Ekstremalnych Dróg Krzyżowych, ale już po raz piąty EDK przejdzie z Tymowej do bazyliki Batki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Uczestnicy mogą tradycyjnie wyruszyć na trzy trasy odpowiednio o długości: 37 km, 43 km i 44 km. Najdłuższa prowadzi przez sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu. EDK z Tymowej do Limanowej rozpocznie się mszą św. 23 marca(piątek) o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed mszą świętą od godz. 19.00, w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i rozdanie rozważań, opisu trasy oraz innych potrzebnych materiałów. Szczegóły wszystkich tras oraz możliwość zapisu na stronie internetowej: www.edk.org.pl. 

Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa? Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać. W tym wyzwaniu najważniejsze jest dotarcie do granicy bólu. Do momentu, w którym wszystko mówi: czemu nie jestem w domu, w ciepłym łóżku. Ten, kto przekracza tę granicę, opuszcza strefę komfortu. Otwiera się na nowe wyzwania. A to daje szansę na kolejne decyzję o zmianie życia.

Tylko o to chodzi w EDK. Milczenie, modlitwa, medytacja, długa nocna trasa, to wszystko „tylko” po to, nie ma innego celu. Celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem. Ekstremalna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony.

Źródło/fot.:www.edk.org.pl, gmina Laskowa

Autor: mgiza
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.