mzgk
Czwartek, 13 grudnia 2018r. · Imieniny: Łucji, Otylii
paweł

Strona Główna » Aktualności

66-letnia kobieta z Limanowej oszukana metodą na "oficera CBŚ" straciła 100 tys. złotych

14 marca, 16:24

Wczoraj ofiarą przestępców padła 66-letnia mieszkanka Limanowej, która straciła 100 tysięcy złotych. Kobieta odebrała telefon od oszusta i dała się przekonać, że jej pieniądze w banku są zagrożone.

Oszuści znów naciągają seniorów. Coraz rzadziej podają się za wnuczków, teraz wykorzystują metody „na policjanta”, albo „na oficera CBŚ”. Mężczyzna, który wczoraj zadzwonił do kobiety, 66-letniej mieszkanki Limanowej, podał się za funkcjonariusza z Centralnego Biura Śledczego Policji, który walczy z nieuczciwymi bankowcami.

- Kobieta uwierzyła, że bierze udział w akcji policyjnej. Oszuści nakłonili ofiarę do założenia nowego konta bankowego, na które przelała oszczędności, a następnie podała oszustom login oraz hasło. Sprawcy odradzali kobiecie kontakt z tutejszą jednostką policji, bądź z pracownikami banku twierdząc, że może to zaważyć na powodzeniu ich akcji. - informuje mł. asp. Jolanta Mól, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. 

- Apelujemy o szczególną ostrożność i przypominamy, że policjant nigdy nie zadzwoni i nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu. Funkcjonariusze policji i innych służb nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie akcjach! Nie dajmy się oszukać - gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom o tym policję. - mówi rzecznik limanowskiej policji

Autor: mgiza
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.