Niedziela, 24 marca 2019r. · Imieniny: Marka, Gabriela
kwiaty- wygrana w licytacji od 16.03 do 1.04

Aleksander Wierietielny postawił jeden warunek. W Polsce muszą powstać profesjonalne trasy biegowe...pod górą Lubogszcz?

net-factory - 30.01
01 kwietnia, 11:39
Autor: jbudacz

Aleksander Wierietielny został trenerem głównym Kadry Narodowej Kobiet w biegach narciarskich, natomiast Justyna Kowalczyk będzie pełnić funkcję asystenta trenera głównego. Ta informacja lotem błyskawicy obiegła Polskę.

Rozmowy Aleksandra Wieretelnego i Jystyny Kowalczyk z Polskim Związkiem Narciarskim trwały ponad dwie miesiace, a więc jeszcze przed IO w Pjongczang. Jednym z zapisów kontraktu duetu Wierietelny-Kowalczyk, a PZN oprócz oczywiście warunków finansowych miał być i taki, który dotyczył realizacji budowy profesjonalnego ośrodka narciarskiego. 

Apoloniusz Tajner w swego rodzaju hołdu wdzięczności dla osiągnięć najlepszej biegaczki w historii polskich biegów zapraoponował aby taki ośrodek powstał u stóp góry Lubogoszcz. Koncepcja, choć już zapomniana, to znów wróciła do "świata żywych". Informacja ta ma się potwierdzić w połowie kwietnia na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przez PZN i Ministrstwo Sportu, które już na ten cel zarezerwowało 13.5 mln złotych.

Centrum Narciarstwa Biegowego  na Lubogoszczy w Kasinie Wielkiej i Kasince Małej 
Przyjęta koncepcja zakłada budowę m.in. kilkunastu kilometrów tras do biegów narciarskich (najwyższej klasy), stadionu zimowego, strzelnicy do biatlonu wraz z zapleczem. 

Na należącej do Nadlesnictwa  ziemi na Lubogoszczy w ciągu 1.5 roku  zostanie  wybudowany stadion. Wybraliśmy najbardziej sprzyjający bieganiu na nartach teren na osiedlu Zagródce w Kasince Małej. Zmieściłyby się na nim stadion, hotel, szatnie dla zawodników, pomieszczenia dla serwisantów, a nawet samochodowy parking. Zgodnie z projektem powstanie 1.5 kilometrowa, płaska pętelka do nartorolek, a także duża, siedmiopółkilometrowa pętla. Można by ją, wzorem niemieckiego Oberhofu, porozdzielać na mniejsze, liczące 2500, 3300 i 5 tys. m odcinki. Służyłyby one zarówno biegaczom, jak i biathlonistom. Dla tych drugich należałoby dodatkowo utworzyć 25 stanowisk strzelniczych. 

 

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
mszaniak
mszaniak, 01 kwietnia, 11:59dajciez temu cobemu zyc. tylko mu cukier skacze od takich artykulow
mszaniak
mszaniak, 04 kwietnia, 16:52Nie zdementowano ze to prima aprilis. Czyli wychodzi na to ze prawda. Jesli tak to bylo na prawde super. Ale to mozliwe tylko przy zmianie wojta i burmistrza
mszaniak
mszaniak, 04 kwietnia, 16:57ale z drugiej strony co ten tajner mowi ''w swego rodzaju hołdu wdzięczności dla osiągnięć najlepszej biegaczki w historii polskich biegów zapraoponował aby taki ośrodek powstał u stóp góry Lubogoszcz''. W holdzie nas nie stac. Gortatowi, leandowskiemu, dydek, itd trzebaby nastawiac pomnikow
boryna
boryna, 04 kwietnia, 21:11A nie lepiej wybudować ten ośrodek na terenach bagien nych w Lubomierzu tylko nie wiem jak opary bagiene wpływają na astmatykow.Moze wójt wie choć kiedyś twierdził za na niczym nie musi się znać.
coby
coby, 04 kwietnia, 21:28świetny pomysł @boryna - pod warunkiem, że "wykonawcami" tej wiekopomnej inwestycji będzie "ekipa @wanpirka".... @mszaniak - myslę, że Tajner nie ma pojęcia nawet o tym, że istnieje Lubogoszcz - tym bardziej nie wie gdzie to jest ;-)).
boryna
boryna, 05 kwietnia, 07:01Wykonawcę coby to zorganizuje najsławniejszy okoliczny manager który przecież dla swojej firmy ściąga zlecenia z gminy.
Dodaj reklamę na TV28
DWGSM