mzgk
środa, 23 stycznia 2019r. · Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
reklama tv28

Strona Główna » Aktualności

Region. Weekendowy najazd parlamentarzystów na limanowszczyznę

19 kwietnia, 09:04

To będzie gorący polityczny weekend. Limanowszczyznę czeka prawdziwy najazd parlamentarzystów. W piątek z mieszkańcami spotkają się posłowie Platformy, Obywatelskiej, a w niedzielę Beata Szydło (PiS) i Czesław Siekierski - europoseł PSL.

W piątek o godx. 18.00 w Karczmie Matras w Limanowej polityczne spotkania zainaugurują parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej: senator Jerzy Fedorowicz oraz posłowie Andrzej Czerwiński, Tomasz Siemoniak i Bogusław Sonik.

W niedzielę w Limanowej o godz. 17.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II z mieszkańcami regionu spotka się V-ce premier polskiego rządu Beata Szydło.

Również w niedzielę, ale o godz.10.00 biblioteka w Starej Wsi będzie gościła europosła Czesława Siekierskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Fot.:miasto.limanowa.pl

Autor: jbudacz
Komentarze
mszaniak
mszaniak, 20 kwietnia, 16:56Nie wiem czy slyszeliscie, ale budzet miasta na lata 2018-2020 to jedna wielka manipulacja. Nie wiem czy wiecie, ale 2019 i 2020 to duze minusy. Perspektywa nie napawa optymizmem. Rozmawialem wlasnie dzisiaj z kims z UM i mowi ze zadne media nie przyjrzaly sie tej perspektywie. Osoba ta zapewnila mnie ze nie skonczymy jak Jodlownik, ale o MOKU trzeba raczej zapomniec do 2021 bo nie bedzie kasy. Czy moze sie ktos komepetentny blizej ta sprawa zajac i przyblizyc, bo za pare miesiecy wybieramy i jesli to zostanie odkryte po wyborach i bedzie gadanie ze ktos po kims cos przejal to bedzie wielkie rozgoryczenie
mszaniak
mszaniak, 20 kwietnia, 16:59A druga sprawa, podbno ktos zglosil doniesienie do CBA o drogi powiatowe w Mlynnym, Kasinie Wielkiej i Tymbarku. Czy media cos wiedza o tym ? czy wladza ukryla dzialanie kolegow w terenie
blurred
blurred, 22 kwietnia, 10:36Ciekawe czemu na stronie miasta cicho o budowie MOKu. Czyżby władza wstydziła się wyglądu tego "pięknego" budynku? A może strach się przyznać, że nie pozyskano na ten cel ŻADNYCH środków zewnętrznych, np z Unii Europejskiej?
lel
lel, 22 kwietnia, 13:13Jak widzisz @blurred mieszkańcy nie zostawili na tym projekcie tzw."suchej nitki",ale projekt niestety przeszedł,posluszni radni klepeli temat i nawetjuz jest wyloniony wykonawca...ręce opadają...dlaczego teraz sfora rodzimych hektarów nie bije na alarm,nie krytykuję??Zobacz blurred jak wygląda prognoza finansowa miasta na lata następne?bez funduszy zewnętrznych zarżną finanse miasta!!
lel
lel, 22 kwietnia, 14:04Miało być "hejterow"a nie hektarów,przepraszam!!Blurred a wiesz że miasto zapłaci 1,5 mln zł więcej, wykonawcy niż wcześniej planowano!!
blurred
blurred, 22 kwietnia, 14:52Niestety żaden z radnych albo nie wie co się dzieje, albo nie chce zadawać sobie fatygi, by zapytać mieszkańców o zdanie na ten temat i by wyjaśnić dlaczego ten obiekt powstaje bez żadnego dofinansowania, tylko w 100% ze środków własnych. Widocznie burmistrz i radni stwierdzili, że Mszana jest tak bardzo bogatym miastem, że nie trzeba sobie zadawać trudu starania się o środki zewnętrzne. Do tej pory wszystkie większe inwestycje w Mszanie Dolnej były sowicie współfinansowane głównie ze środków z Unii Europejskiej. Popatrzcie: od początku kadencji jest to dopiero pierwsza większa inwestycja przygotowana od początku przez obecną ekipę. Jakie są efekty? 1) Niezdolność do pozyskiwania dofinansowań 2) Kompletny brak konsultacji z mieszkańcami 3) Miażdżąca krytyka projektu budynku zarówno przez mieszkańców jak i architektów 4) Budowa jeszcze nie ruszyła, a już trzeba do niej dopłacić 1,5 mln zł
lel
lel, 22 kwietnia, 18:47Gdyby jeszcze ten projekt byl ponadczasowy to można by się,ale będziemy to badziewie spłacać latami i oglądać to paskudztwo zawsze...
pinokio
pinokio, 22 kwietnia, 19:17lel Ty z własnego doświadczenia wiesz najlepiej jak się ogląda paskudztwa wykonane przez poprzednika.Ps. Jak zrobią to zobaczymy a droga do tego daleka.Nie ma to lel jak pięknie pokazano plany Rewitalizacji Miasta wraz z przywróceniem roli Rynku a jak wykonano.Kto na tym zyskał a kto utrzymuje.Rynek z tego to wyszedł najlepiej musisz przyznać lel???
pinokio
pinokio, 22 kwietnia, 19:31lel no i zapewne jesteś ekspertem od zadłużenia tylko nie swojej kieszeni.
lel
lel, 22 kwietnia, 19:58Pinokio nie podoba się?, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby to przerobić!!dlaczego obecna ekipa tego nie zmieniła co stoi na przeszkodzie,sprzedali miejskie działki dostali kasę to mogli przerobić na ogromny kląb,wszystko macie w swoich rękach!!!A Ty Pinokio co byś tam zrobił daj propozycję??
pinokio
pinokio, 22 kwietnia, 20:13lel cieszę się że wreszcie zrozumiałeś że poprzednik zafundował mieszkańcom miasta a przede wszystkim tym którzy tam mieszkają taki bubel w postaci Odnowionego Rynku.Dlaczego obecna ekipa ma to sfinansować z pieniędzy podatnika niech zapłacą Ci którzy to nam zafundowali nieprawdaż lel że tak to winien być naprawiony ten bubel.
lel
lel, 22 kwietnia, 20:33Pinokio!!!kasa unijna czeka piszcie projekt i budujcie nowy MOK a z kasy za "pedzlowaie"miasta poprawiajcie to co waszym zdaniem zostalo zepsute....wszystko macie w swoich rękach, w czym problem Pinokio?Trwałość projektu już minęła więc poprawiajcie a mnie i innych interesuje co zaproponujecie?!!
blurred
blurred, 22 kwietnia, 21:00Właśnie, czas trwałości minął, kampania Józefa Kowalczyka i Odpowiedzialnego Samorządu była zbudowana między innymi na przywróceniu rynkowi starego wyglądu. Park też był beznadziejny i do zmiany bo "mało drzew". Dużo gadania, działania nie widać. I tak od 2014
hohoł
hohoł, 22 kwietnia, 21:09Trzeba zwiększyć dochody do miejskiej kasy aby budżet był jeszcze większy . Pan Kowalczyk dochodzi już do 40 milionów a zastał 18 i same badziewia inwestycyjne. Skoro lel ogłosił że trwałość projektu się skończyła to panie Burmistrzu trzeba zrobić parkingi płatne między galeriami.
blurred
blurred, 23 kwietnia, 10:48I co z tego zwiększonego budżetu, skoro jakoś nie widać nakładów na inwestycje? Gdzie ścieżki rowerowe? Rondo na Zakopianskiej i Krakowskiej? Gdzie te wspomniane zmiany na rynku i w parku? Czemu śmieci podrożały, podczas gdy miały potanieć? Opłata za wodę również miała być ograniczona, a wzrosła. Gdzie jest "zagospodarowanie pod kątem turystycznym i rekreacyjnym bulwarów mszańskich"? Co z obiecanym "poszerzeniem dostępności lekarzy, a w szczególności specjalistów"?
lel
lel, 23 kwietnia, 11:20Blurred i koronne hasło!!..koniec z wyprzedaza miejskiego majątku..
pinokio
pinokio, 23 kwietnia, 12:27Lel "koniec z wyprzedaża miejskiego majatku" to najlepsze hasło dla twojego komitetu wyborczego.
blurred
blurred, 23 kwietnia, 13:04Obaj panowie wyprzedawali. Tylko jeden z nich się tym podobno brzydził i zapowiadał przerwanie tego procederu, a kontynuował go.
pinokio
pinokio, 23 kwietnia, 13:12Blurred tylko zobacz jaka ilość sprzedał poprzednik i za ile i porównaj do obecnej sprzedaży
blurred
blurred, 23 kwietnia, 13:17Warto też porównać co i ile za pieniądze ze sprzedaży udało się zrobić
pinokio
pinokio, 23 kwietnia, 13:22I co zrobiono dla wybranych a co dla ogółu
pinokio
pinokio, 23 kwietnia, 13:25I jak zrobiono
blurred
blurred, 23 kwietnia, 13:30Racja, np drogę do domu burmistrza, siłownie w parku za potężne kwoty zamówione w meblomecie za poparcie w wyborach przez prezesa współdzielni
lel
lel, 23 kwietnia, 13:51Z wykonanych dróg i chodników korzystają tylko wybrani,z hali sportowej tylko wybrane dzieci i młodzież korzysta,z odnowionego parku miejskiego tylko elita moze korzystać, budynek socjalny(elita)z zagospodarowanego miejsca po starej komunalnej korzystają tylko wybrani!!!pinokio puknij sie chłopie w czolo...
pinokio
pinokio, 23 kwietnia, 15:44Lel a może konkrety o komunalnej .Jak podzielono za ile sprzedano ile miasto wydało na inwestycje wokół prywatnych galerii i ile kosztuje utrzymanie wokół nich .
pinokio
pinokio, 23 kwietnia, 16:07Co przeszkadzało by sprzedać całość lel?
pinokio
pinokio, 23 kwietnia, 16:16Bez ponoszenia kosztów przez miasto lel?
pinokio
pinokio, 23 kwietnia, 17:21lel i kto robi najlepszy interes po starej komunalnej?chyba nie miasto i mieszkańcy.
coby
coby, 24 kwietnia, 12:35"sprzedano, sprzedano a mnie i moim kumplom nic nie dano"....."No i co z tego że dziś też sprzedają? Ale zobacz "jak mało" i za "jak mało"! hlip, hlip, hlip! Ło matko! Nie mógłby ktoś temu "@pinokiu" coś sprezentować w ramach nagrody pocieszenia??? Bo latka lecą a ten tu hlipie już kolejny rok "że sprzedano a jemu nic nie dano"..............
Zaloguj się aby dodać komentarz!