29.01 lodowisko
Czwartek, 21 lutego 2019r. · Imieniny: Eleonory, Feliksa
reklama tv28 - ladna

Drogowy raport weekendu. 11 kolizji i jeden nietrzeźwy kierowca

14 maja, 17:47
Autor: jbudacz

Podczas minionego weekendu na drogach naszego regionu policjanci odnotowali 8 kolizji drogowych. Nikt w tych zdarzeniach poważnych obrażeń.

Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w piątek ok. godz. 15:45 w Półrzeczkach, gdzie 12-letni rowerzysta włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej kierującej pojazdem marki Opel Corsa, w wyniku czego doszło do zderzenia. Chłopiec został zabrany do szpitala, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Posiadał kartę rowerową.

Poza tym zdarzeniem policjanci interweniowali tego samego dnia jeszcze w czterech przypadkach

O godz. 13:30 w Limanowej na ul. Piłsudskiego 19-letni kierujący motorowerem nie mając uprawnień do kierowania spowodował kolizję drogową. Mężczyzna najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Ford Mondeo. Został on ukarany za obydwa wykroczenia.

Ok. godz. 10:15 również na ul. Piłsudskiego w Limanowej, gdzie 80-letni kierujący pojazdem marki Nissan najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Ford Transit, który następnie uderzył w stojący przednim pojazd marki  VW Tiguan, który uderzył w stojący przed nim pojazd marki VW Golf. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

O godz. 9:50 w Limanowej na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła  II i Marii Konopnickie 87 -letni kierujący pojazdem marki Ford skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwo prawidłowo jadącemu kierującemu pojazdem marki Mercedes.

O godz. 7:55 w Mszanie Górnej 59-letni kierujący pojazdem marki VG Golf również skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwo prawidłowo jadącemu kierującemu pojazdem marki Seat Cordoba. 

W niedzielę - 13 maja :

O godz. 14:40 w Limanowej na ul. Żwirki i Wigury 50-letni kierujący pojazdem marki Peugeot włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństw prawidłowo jadącemu kierującemu pojazdem marki BMW X5, który w celu uniknięcia zderzenia z pojazdem zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Uczestnicy trzeźwi, sprawca ukarany mandatem.

O godz. 15:55 w Jurkowie 14-letni kierujący motocyklem marki Honda podczas wymijania zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z kierująca pojazdem marki Suzuki. 14-latek bez uprawnień do kierowania poruszał się motocyklem niedopuszczonym do ruchu. Właściciel motocykla został ukarany mandatem, a sprawa nieletniego zajmie się sąd.

net-factory - 30.01
Komentarze