Czwartek, 23 marca 2017r. · Imieniny: Feliksa, Pelagii

Strona Główna » Użytkownicy

kuras
  • Na portalu od 12 września, 11:01
  • Publikacje: 0
  • Komentarze: 788
  • Adres email: (Tylko dla zalogowanych)
Komentarze użytkownika
kuras
kuras, 16 marca, 21:12@agajakokaska, mam dla ciebie dwie rady; zaoferuj swoje usługi i wiedzę komisji kierowanej przez pana Magierskiemu - zarobisz za posiedzenia, patrole piesze, prelekcje, przedstawicielstwo w sądzie i za coś tam jeszcze. Wyjdzie ci za godzinę na pewno więcej niż 7 zł i to jeszcze nieopodatkowane. I rada druga; za niecałe dwa lata wybory samorządowe. Możesz tylko do rady - tu tylko dieta i "drobne" za komisje (ale możesz być nawet w trzech) A jeśli twoje marzenia wyżej sięgają, aż na poziom 50zł/h, to musisz popróbować zawalczyć o stolec burmistrza. Jak wygrasz, to nic nie będziesz musiała/ł robić, a kasjerka, co godzinę będzie ci przynosić do gabinetu owalnego wraz kawą..... banknot z Kazimierzem Wielkim-ojcem założycielem grodu nad Msheną (dziś Mszanka) Policz, ile zarobisz przez cztery lata. I nie zazdrość, bo to wrednezobacz na stronie artykułu »
kuras
kuras, 16 marca, 19:43@wanpirek, piłeś, nie pisz- to rada a propos twojej opinii o wzroście spożycia alkoholu w Mszanie . Jak przyjdziesz do siebie, wtedy możesz spróbować, choć na poziom (dziennikarski) pana burmistrza nie wskoczysz (patrz news na stronie miasta), ale generalnie radzę ci; daleko od klawiatury-lepiej dla ciebie i kompanów. I kwestia druga; a w którym to zdaniu dopatrzyłeś się mojej troski o o MKRPA? Mnie martwi obcięcie funduszy na piłkę nożną, siatkówkę, niepełnosprawnych z PSOUU i wiele inicjatyw, które funkcjonowały przez lata, a teraz zostały przez was "uśmiercone". Ale "swoim" krzywdy nie zrobiliście. Poczytaj artykuł (link wyżej) portalu limanowa.in o jednym takim, co to teraz zasiada w komisji i razem z p. Magierskim, jak kiedyś IRCHA (inspekcja robotniczo-chłopska) lustrują sklepy sprzedające alkohol. Kiedyś ten sam pan, będąc radnym i przewodniczącym rady również korzystał z "przywilejów dworskich" będąc konserwatorem CO i czegoś tam jeszcze w MOK-u i szkołach, zaś inna członek tej komisji, a przysłowiowe "Bóg zapłać" prowadziła kursy (nie za "Bóg zapłać") w pomieszczeniu urzędu miasta (w przyziemiu) Jak tu pisał dziś przed południem @coby: "filozofia Kalego tkwi w nich jakby Kali był ich protoplastą" Nic, a nic się nie pomyliłzobacz na stronie artykułu »
kuras
kuras, 16 marca, 13:04Skąd taka hojność pana burmistrza i radnych? Cóż takiego MKRPA w obecnej kadencji robi więcej od tamtej, odwołanej przez Józefa Kowalczyka? Przybyło sklepów z gorzałą? Ustawa wymusiła kontrole sklepów całą dobę? Obowiązkowe są prelekcje (sic!!!) dla młodzieży? Jeśli poprzednicy w tej samej komisji, dawali radę za "stówę" na miesiac, robiąc to samo, to czym obecny skład zasłużył na takie "frukty"??? Wydaje się, że odpowiedź jest banalna, a znajdziesz ją Szanowny czytelniku tu; https://limanowa.in/wydarzenia,20487.htmlzobacz na stronie artykułu »
kuras
kuras, 16 marca, 12:47@coby, sprawdziłem i nie mylę się. Powiem więcej-odkryłem na tymże samym BIP-ie jeszcze jedno; uchwałę RM nr XI/99/2015 z 11.09.2015. Już wtedy dokonano zmian, zmian szokujących, bo za każdą czynność postanowiono płacić Jaśnie Wielmożnym członkom MKRPA w Mszanie Dolnej. Tu najbardziej "pikantny" fragment tej uchwały; 1. Rozdział II o nazwie „Zasady wynagradzania członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych” otrzymuje brzmienie: Rozdział II „1. Członkom Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zwanej dalej Komisją przysługuje wynagrodzenie. 2. Wynagrodzenie członka wynosi odpowiednio: a) za każdorazowy udział w posiedzeniu Komisji – 100,00zł, b) za pracę w zespole kontrolnym – 30,00zł za każdy skontrolowany punkt sprzedaży napojów alkoholowych, c) za każdorazowy dyżur w Punkcie Konsultacyjnym – 40,00zł, d) za każdą czynność polegającą na organizacji i aktywnym udziale w spotkaniach z młodzieżą, szkoleniach dla sprzedawców, imprezach profilaktycznych -100,00zł, e) za każdorazowe reprezentowanie Komisji w sądzie w sprawach inicjowanych przez tę Komisję dotyczących zobowiązania do poddania się leczeniu przez osobę uzależnioną – 120,00zł , 3. Roczne wynagrodzenie członka Komisji nie może przekroczyć kwoty 2.500,00zł. 4. Udział w posiedzeniach Komisji oraz pozostałych czynnościach stwierdza się podpisem na liście obecności, która stanowi podstawę do wypłaty wynagrodzenia. Co ciekawe, tu jeszcze przewodniczący extra ryczałtu nie ma. Ten pojawi się w kolejnej noweli uchwały RM na rok bieżący, a p. M.Magierski pobiera co miesiąc 350zł. (ryczałt, czyli bez podatku?)zobacz na stronie artykułu »
Publikacje
Brak publikacji użytkownika