mzgk
środa, 23 stycznia 2019r. · Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
reklama tv28

Strona Główna » Użytkownicy

zorro
  • Na portalu od 11 września, 19:51
  • Publikacje: 0
  • Komentarze: 18
  • Adres email: (Tylko dla zalogowanych)
Komentarze użytkownika
zorro
zorro, 06 marca, 17:56Udało się....Znalazłem wierszyk o którym wspominałem wcześniej... Nie wiem kogo on dotyczy ale na pewno jest to bardzo wpływowa postać w mszańskim środowisku. .......cyt. @moscycki: ................................... "Jo zek jest straśnie rozżalony, bo mi lezy na jynzyku to co się dzieje w mszańskim pałacyku Cosi mi się zdaje ze Napoleonowi od komitetu okowitki urwało we łbie dwie ostatnie nitki, Jo sie boje ze nase urzyndowe gmasysko będzie jak to jego reklamowisko, Taki cłek nie wielkiego wzrosta gorsy jak najgorso krosta Codziennie na urzyndowe schody styrmie sie rano a mo je chłopina po kolano Zastanawio się lud mszański od listopoda kiedy się w urzędzie obrzydzi jego uroda Kiedy nas burmistrz cłek przecie wykształcony wyśle go na łodległe zagony. Morał z ty bajecki taki ze chłopu od reklam marzą stołecki jakie miały Filipiaki !" ...........................................................................................Powyższy cytat dotyczy czasów odległych a zbieżność osób i zachowań zapewne przypadkowa. zobacz na stronie artykułu »
zorro
zorro, 06 marca, 11:20Czytałem kiedyś wierszyk o lokalnym TUZIE, napisanym przez niejakiego @moscycki i dochodzę do wniosku, że mogło chodzić właśnie o tego który obecnie chwali się dużym wpływem na mszańską scenę polityczną............. Treść wierszyka wskazywała, że jest to postać niebagatelna mająca duży posłuch wśród nowo wybranej władzy....... Z fabuły tego dzieła wynikało również ,że główny bohater miał duże trudności z pokonywaniem schodów ale w konsekwencji udało mu się wspiąć do drugiego piętra.................. Bezskutecznie próbuję odszukać oryginału tego dzieła bo chętnie przeczytałbym jeszcze raz.zobacz na stronie artykułu »
zorro
zorro, 22 lutego, 23:01Myślę,że MOK Mszański , przynajmniej ten etnograficzny można będzie zorganizować na tych bagnach w Lubomierzu gdzie to obok słynnych "portek" będą wystawiane inne rekwizyty również z Mszany Dolnej..... Kultura i historia przecież wspólna dla gminy i miasta a i ludzie często ci sami....@Coby będzie mógł drukować plakaty z informacją o wystawie i wszyscy będą jakoś usatysfakcjonowani.zobacz na stronie artykułu »
zorro
zorro, 22 lutego, 22:36Ja myślę, że pan wójt na tych bagnach w Lubomierzu stworzy wymarzone trasy a i zapewne powstanie tam muzeum etnografii w których zostaną wystawione Jego i Jaśkowe portki jako cenne rekwizyty kultury Zagórzańskiej...... Być może trafią tam też słynne portki które to Łobtarły pewnego mszańskiego TUZA. zobacz na stronie artykułu »
Publikacje
Brak publikacji użytkownika