II Wyścig Górski "Przełęcz Pod Ostrą" – startuje, już w piątek

9,10 i 11 lipca wszystkie oczy sympatyków i pasjonatów rajdów samochodowych, bedą zwrócone na Limanową, bowiem wtedy rozpocznie się najpiękniejszy rajd górski w Polsce. Będzie on również eliminacją Mistrzostw Polski. Reportaż.

Na starcie II Wyścigu Górskiego „Przełęcz Pod Ostrą”, zjawi się cała polska czołówka rajdów górskich. W sumie będzie ich blisko 70-sięciu. W piątek odbędzie się odbiór techniczny trasy, a także kontrola techniczna samochodów. Prawdziwe ściganie będzie można zobaczyć już w sobotę. Wszystkich startujących zawodników, będzie można podziwiać i oglądać, na specjalnie do tego przeznaczonych miejscach na tarsie - mówi w rozmowie z TV 28 Bogdan Pałka, Dyrektor Wyścigu. Trasa wyścigu będzie wiodła przez Starą Wieś. Dystans 6200 metrów, najszybciej pokonał Maciej Dominiak, z czasem 2:55,416. Tak pięknej trasy wszyscy nam zazdroszczą i chwalą jej przygotowanie do wyścigu - przyznaje w rozmowie z TV 28 Jerzy Budacz, Prezes Auto Moto Klubu Limanowa. Początek wyścigu zaplanowano na sobotę (10 lipca). O 14.15 odbędzie się ceremonia otawrcia, a pierwszy podjazd wyścigowy 7 rundy GSMP, zaplanowano na 14.30. W niedzielę, zaownicy zmagania na trasie rozpoczną porannymi treningami, a o godz. 13.30, wystartuje pierwszy zawodnik. Zakończenie wyścigu zaplanowano na godzinę 20-tą, w niedzielę 11 lipca. II Wyścig Górski, jest zaliczany do klasyfikacji generalnej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Wszystkie szczegóły dotyczące II Wyścigu Górskiego „Przełęcz Pod Ostrą”, można znależc na internetowej stronie AMK Limanowa: www.wysciggorski.pl/

Oficjalne zaproszenie AMK Limanowa: http://www.youtube.com/watch?v=J89HW32Y8qs

Fragmenty wyścigu bedzie można zobaczyć w naszej telewizji. Już teraz wszystkich sympatyków rajdów, kibiców serdecznie i gorąco ZAPRASZAMY!

Zobacz również