Narciarski talent – Patrycja Wąchała

jest najbardziej utalentowaną zawoniczką w biegach narciarskich, młodego pokolenia. W sezonie 2010/11, będzie startować w młodziezowej kadrze Polski, w biegach narciarskich. Patrycja Wąchała opowiada o swojej przygodzie z nartami. Reportaż

Ma 18 lat i wielki świat, biegów narciarskich stanął przed nia otworem. W minionym sezonie, dzięki świetnym występom w Mistrzostwach Polski Juniorek, została zauważona i powołana do młodzieżowej kadry Polski. To najbardziej, obiecujacy talent, wśrod młodej generacji zawodniczek w biegach narciarskich, mówią zgodnie o Patrycji Wąchale trenerzy oraz znawcy tej dyscypliny sportu. Swój pierwszy medal na wielkiej imprezie – Mistrzostwach Polski - zdobyła w III klasie gimnazjum, był, to medal brązowy zdobyty, w biegu na 3 km, techniką klasyczną oraz złoty medal wraz z koleżankami Witowa Mszana Górna. Jej trenerami byli: Krzysztof Jarosz oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku Krzysztof Wańczyk, który w ciągu dwóch lat doprowadził do zdobycia przez Patrycję w Mistrzostwach Polski Juniorów, sześciu medali indywidualnie, w tym jeden zdobyty w drużynie. W minionym sezonie w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski, Patrycja Wąchała, była bezkonkurencyjna. Teraz, w kadrze Polski, szlify narciarskie, Patrycja będzie pobierać od trenerów – Urszuli Migdał i Janusza Krężeloka, do niedawna zawodnika i reprezentanta Polski.