Finał konkursu dla młodych przedsiębiorców

Wszystko zaczyna się od pomysłu. Wiedzą o tym najlepiej uczestnicy konkursu "Pomysł na biznes w Powiecie Limanowskim". Jego laureaci odebrali z rąk Starosty, Jana Puchały, nagrody. Finał konkursu odbył się w I LO w Limanowej.

To już szósta edycja konkursu. Stale jest on adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tej edycji pod ocenę kapituły złożono 35 projektów z 7 szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. 

I nagrodę otrzymał uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych EKONOMIK, Łukasz Bernacki. Był on autorem projektu BGF (Black Gold Farming) – Hodowla trufli.

II nagroda przypadła Urszuli Mróz i Magdalenie Mikołajczyk za projekt pod nazwą „Złoty wiek – opieka ludzi w podeszłym wieku i niepełnosprawnych”. Laureatki są uczennicami Liceum im. KEN w Tymbarku.

III miejce na podium przypadło zaś uczniom I LO, Mateuszowi Drożdżowi i Arkadiuszowi Bielskiemu, za projekt „Magic Project” Drożdż & Bielski.

Kapituła przyznała również wyróżnienia. Otrzymali je Piotr Szubryt i Robert Kuna (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej) za projekt „Zakład Produkcyjny IZO LIM”, Paulina Gryźniak i Marta Bujak ( ZS nr 1 w Limanowej) za projekt „POWER FIT” Centrum Kształcenia Sylwetki, Elżbieta Malarz i Karolina Noworolnik ( ZS w Szczyrzycu) za projekt „Chlebek Babuni” oraz Anna Smoleń (I LO w Limanowej) za projekt „Kalipso”. Nagrodę Specjalną Starosty Limanowskiego Jana Puchała otrzymało Liceum im. KEN w Tymbarku. 

Organizatorem konkursu był Powiat Limanowski i Rada Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego. W kapitule konkursowej zasiedli: Przedstawiciel Rady Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego Stanisław Gągała, Wicestarosta Limanowski Franciszek Dziedzina, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury Stanisław Gorczowski, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Artur Krzak, Inspektor w Wydziale Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury Paweł Ptaszek, oraz Andrzej Nawaleniec, nauczyciel I LO w Limanowej. 

Zobacz również