Justyna Kowalczyk z trzecią kryształową kulą!!!

Justyna Kowalczyk po raz trzeci w swojej karierze, zdobyła Kryształową Kulę w "generalce" Pucharu Świata. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej, po zawodach w Drammen, gdzie zajęła dopiero 28 miejsce, może już świętować swój sukces.

Przewaga nad drugą w klasyfikacji Norweżką Marit Bjergen(592 pkt), jest wystarczająca, aby Polka ogłosiła ten historyczny sukces. Po zawodach w Drammen, gdzie Kowalczyk była dopiero 28-a, może być zadowolona z siebie, mimo, że zajęła tak odległa pozycję. Jednak jej najgroźniejsza rywalka nie wykorzystała okazji aby zbliżyć się i „skrócić” dystans do Polki, zajmując 5 miesjce. Zatem trzecia kryształowa kula w karierze 28-letniej biegaczki z Kasiny Wielkiej, stała się faktem. Do rozegrania zostało jeszcze 6 zawodów Pucharu Świata. Teraz zarówno biegacze jak i biegaczki narciarskie będą mialy przerwę. Bowiem już 23 lutego(środa) w Oslo rozpoczynają sie Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. Potrwają one do 6 marca. Zawodniczki do rywalizacji pucharowej wrócą 12 marca. W fińskim Lachti będą rywalizować w biegu na 10 km stylem zmiennym.