Między Alpami a Beskidami. Spotkanie z Markiem Dudkiem w Starej Wsi

Biblioteka w Starej Wsi przygotowała nie lada gratkę dla miłośników gór. 25 lutego odbędzie się w niej spotkanie autorskie z Markiem Dudkiem, alpinistą, fotografem i znakomitym filmowcem.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie dorobek filmowy Marka Dudki. Pierwsza część poświęcona będzie Alpom, ich niezwykłym formom, surowości, przestrzeni i pięknie. W drugiej zaprezentowane zostaną filmy zrealizowane w Beskidzie Wyspowym i Gorcach. Autorzy przygotowali również symulację noclego w Alpach. Obejrzeć będzie można również wystawę sprzętu alpinistycznego. Myślę, że będzie to ciekawy i miły wieczór – mówi Marek Dudek. Dla młodzieży szkolnej może to być interesująca lekcja geografii, wprawdzie poza czasem szkolnym, ale może właśnie dlatego łatwiej przyswojona. Może ktoś złapie bakcyla gór i zasili nasz klub?– dodaje. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

Marek Dudek – ur. 27 stycznia 1965 r. w Limanowej – podróżnik, fotograf, alpinista, filmowiec. Jego pasją jest dokumentowanie swoich podróży i wypraw górskich. Człowiek przestrzeni i ruchu, lubiący odkrywać nie tylko nowe miejsca, ale również siebie, w różnych sytuacjach i wyzwaniach. Wyprawy w Alpy trwają już od dziesięciu lat, ich plonem są zdjęcia i filmy pokazujące jak fascynujący jest ten region Europy. Marek Dudek jest autorem filmów o tematyce wysokogórskiej: „Miasteczko”, „Mat”, „Powroty” oraz serii etiud filmowych pod wspólnymi tytułami „Poezja gór” oraz „Malowanie Beskidami” . Swoje filmy prezentował na wielu, rodzimych i zagranicznych festiwalach, m.in: Mountain Film Festival w Londynie, Bansko Film Festival w Bułgarii, TVF we włoskim Trydencie, Spotkanie z Filmem Górskim w Zakopanem, Przeglądzie Filmów Górskich im. Wandy Rutkiewicz w Warszawie.


Zobacz również