Pomóżmy Magdzie

Cudem uszła z wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Mimo ogromnego uszczerbku na zdrowiu nie poddaje się. Z myślą o Magdzie Bogdanowicz rozegrany zostanie w Limanowej charytatywny turniej piłki halowej.

Od wypadku minęło już niemal 8 lat. Dokładnie 1 maja 2003 roku Magda została potrącona przez samochód za kierownicą którego siedział pijany kierowca. Przeprowadzone badanie wykazało w jego krwi obecność 1,6 promila alkoholu. Pierwszej pomocy udzielają Magdzie osoby które mieszkały nieopodal miejsca wypadku. Wśród nich był między innymi ratownik GOPR-u. Decyduje się on na przeprowadzenie reanimacji. Magda w ciężkim stanie zostaje przewieziona do Szpitala Powiatowego w Limanowej.  Tam przechodzi trepanację czaszki. Lekarze decydują o przetransportowaniu dziewczyny do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu. Magda trafia na oddział intensywnej terapii. Lekarze stwierdzają u niej ciężki uraz wielonarządowy i czaszkowo mózgowy oraz niedowład spastyczny wszystkich kończyn.Magda pozostaje przez 13 dni w stanie śpiączki.

Magda w ubiegłym roku ukończyła liceum. W obecnym chce zdać maturę. Porusza się przy pomocy wózka. Cały czas walczy jednak o to by wrócić do pełnej sprawności. Z myślą o Magdzie, 20 lutego w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej (ulica Jordana 3) rozegrany zostanie charytatywny turniej piłki halowej. Impreza rozpocznie się o godzinie 8.00. Uczestnicy zawodów podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe (do 30 lat i powyżej). Patronat nad turniejem objęła Przewodnicząca Rady Miasta Irena Grosicka. Ci którzy nie będą mogli przybyć na turniej mogą wesprzeć Magdę wpłacając pieniądze na konto Katolickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Niepełnosprawnych Ruchowo „Cyrenejczyk”: 28 8804 0000 0000 0016 9241 0008 (z dopiskiem: Magda). Na rzecz Stowarzyszenia można przekazać również 1 procent podatku (Numer KRS 0000025683).

 

Zobacz również