Wygraj wyjazd do Brukseli

Rusza II edycja konkursu wiedzy o Unii Europejskiej – "Europa to my". Na zwycięzców konkursu czeka niezwykła nagroda – wyjazd studyjny do Brukseli.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkól ponadgimnazjalnych z Małopolski i Świętokrzyskiego. Głównymi organizatorami konkursu są: europosłanka Róża Thun, Stowarzyszenie Projekt Polska oraz Miasto Niepołomice.

W każdym z powiatów województwa Małopolskiego i Świętokrzyskiego przeprowadzone będą eliminacje. Etap szkolny odbędzie się w dniach 14 marca – 1 kwietnia. Jego zwycięzcy spotkają się w dwudniowym Finale który odbędzie się na Zamku w Niepołomicach w dniach 16-17 kwietnia. Do wygrania są cenne nagrody: wyjazdy studyjne do Brukseli, odtwarzacze MP4, książki i miesięczna praktyka w biurze parlamentarnym Poseł Róży Thun.Wyjazd do Brukseli, będący główną nagrodą, organizatorzy zaplanowali w dniach 24-28 maja.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą od 18 lutego, od godziny 9.00 do 24 lutego, do godziny 13.00. Zgłoszenia należy wysyłać na adres biuro@europatomy.eu lub faxem: (12) 428 29 29. W ich treści powinna znaleźć się nazwa szkoły, dokładny adres, imię, nazwisko, adres e-mail oraz telefon osoby odpowiedzialnej za kontakty w sprawie konkursu.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka Koruba, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł. Patronem merytorycznym konkursu został prof. dr hab. Zdzisław Mach.

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie www.europatomy.eu


Zobacz również