Samobójstwo w Mszanie Dolnej. Raport policyjny 25-27 marzec

O tym zdarzeniu zostaliśmy poinformowani dziś ok. 24-ej, w nocy – mówi podinsp. Marek Szczepański. Policja po przybyciu na miejsce zdarzenia, odnalazła zwłoki 48-letniej kobiety i zabezpieczyła ślady.

– Ciało denatki zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Na razie nie możemy powiedzieć nic więcej o szczegółach tej sprawy. Wstępnie wykluczono działanie osób trzecich. – wyjaśnia podinspektor Szczepański.

25 marca około godz. 19:10 w Limanowej na ul. Łososińskiej, zatrzymany został do kontroli drogowej kierujący samochodem marki BMW. Kierowcą okazał się 27 letni mieszkaniec Limanowej. W trakcie ustaleń okazało się , że mężczyzna ten posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowca ten był trzeźwy. Sprawę prowadzi KPP Limanowa.

Tego samego dnia około godz. 20:50 w Kasinie Wielkiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który poddany został badaniu trzeźwości. Badanie to wykazało, że mężczyzna ma 1,02 mg/ alkoholu w wydychanym powietrzu , ( 2.14 promila). Rowerzysta to 57 letni mieszkaniec Gmin Mszana Dolna. Czynności w powyższej sprawie prowadzi KP Mszana Dolna.

26 marca około godz. 17:00 w Mszanie Górnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel Astra. Kierowca okazał się 19 letni mieszkaniec Czeladzi. Poddany został badaniu rzeźwości , które wykazało , że mężczyzna ten ma 0.85 m/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 1.7 promila). Kierowcy zostało zatrzymane Prawo Jazdy. Sprawę prowadzi KP Mszana Dolna.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w dniu 27.03.2011r. , około godz. 18:50 w Krosnej. Okazał się nim 29 letni mieszkaniec miejscowości Strzeszyce. Kierował on samochodem marki Fiat Ducato. Badanie rzeźwości wykazało, że kierujący ma 0.94 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, ( 1.97 promila). W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że mężczyzna ten nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Czynności prowadzi KPP Limanowa.

Tego samego dnia około godz. 14:20 w Mszanie Górnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Toyota Corolla, którym okazał się 57 letni mieszkaniec Mszany Górnej. Po badaniu rzeźwości okazało się , że kierujący ma 0.31 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 0.65 promila). Zostało mu zatrzymane Prawo Jazdy. Czynności w przedmiotowej sprawie prowadzi KP Mszana Dolna.

Na przestrzeni 25.03.-  26.03.2011r. , zatrzymanych zostało jeszcze dwóch kierujących pojazdami, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu. Jeden kierujący został ujawniony w Łukowicy , kierował ciągnikiem rolniczym Ursus. Drugiego z kierujących zatrzymano w miejscowości Kasinka Mała , kierował samochodem marki Ford Galaxy.

W dniu 27.03.2011r. doszło do dwóch kolizji drogowych. W jednej z nich kierujący samochodem Volkswagen Caddy , w miejscowości Kasina Wielka w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych, na łuku drogi utracił panowanie nad kierowanym pojazdem w skutek czego pojazd ten zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. Kierujący nie odniósł obrażeń, był trzeźwy. Został ukarany MKK. Uszkodzeniu uległ pojazd i znak drogowy Kolejne zdarzenie miało miejsce w Dobrej . Tam kierująca samochodem marki VW Passat potrąciła psa, który nagle wbiegł na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Kierującej , ani pasażerowi nic się nie stało. Potrąconego psa zabrał lekarz weterynarii. Kierująca była trzeźwa. Sprawę prowadzi KP Tymbark.

 

Zobacz również