Jan Paweł II wraca do nas jako błogosławiony

Gmina Limanowa uczciła beatyfikację Jana Pawła II. W Pisarzowej odbyło się spotkanie z Wandą Łomnicką – Dulak, autorką słów „Krakowioka Sądeckiego” napisanego dla Ojca Świętego w związku z Jego wizytą w Starym Sączu w 1999 r.

Spotkanie otworzył Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi – Jacenty Musiał, który przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość. Na spotkanie przybyli Wice Wójt Gminy Limanowa Franciszka Biedę wraz z małżonką i córeczką oraz radni – Maria Kapera, Andrzej Malinowski i Józef Zoń.

Na samym wstępie spotkania gościnnie wystąpiła młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Parafii w Pisarzowej, która wykonała ulubione pieśni Ojca Świętego – Jana Pawła II m.in. „Barkę” i „Abba Ojcze”, a także pieśń „Nie lękajcie się”.

Po występie młodzieży głos zabrała Wanda Łomnicka – Dulak, która opowiadała o tym jak powstały słowa do słynnego „Krakowioka Sądeckiego” oraz o swoich osobistych przeżyciach związanych z osobą Jana Pawła II. Wanda Łomnicka-Dulak przedstawiła także wiersze dotyczące postaci Jana Pawła II oraz zaśpiewała „Krakowioka Beatyfikacyjnego”, do którego słowa zostały ułożone specjalnie z okazji zbliżającej się beatyfikacji Ojca Świętego.

Podczas spotkania Odeseł z repertuaru Zespołu „Siewcy Lednicy” na melodię „Syćka Se Wom Zycom” wykonała Magdalena Dudek z Makowicy. Ponadto wystąpili także najmłodsi mieszkańcy Pisarzowej – Patrycja i Kamil Michalik oraz Klaudia Tabor wykonali wiersze, natomiast Magdalena Mordarska zaśpiewała „Barkę”.

Po występach wszyscy uczestnicy uroczystości mieli okazję zapoznać się z twórczością artystów z gminy Limanowa, którzy w swych pracach przedstawili postać Ojca Świętego. Obejrzeć można było m.in. hafty Elżbiety Barszcz z Młynnego, Marii Fiejtek, Wandy Fiejtek i Roberta Kuliga z Koła Haftu działającego przy WDK w Starej Wsi, Wioletty Jawor z Pisarzowej, oraz malarstwo Jolanty Biedroń ze Starej Wsi, Ryszarda Kuczaja z Pisarzowej, Marii Hebda z Pisarzowej oraz prace Cecylii Górszczyk z Pisarzowej

Na zdjęciach obejrzeć można było również postument wykonany przez Ryszarda Jabłońskiego z Męciny, który powstał na okoliczność przejazdu Jana Pawła II do Starego Sącza w 1999 r.

Spotkanie w Pisarzowej miało bardzo uroczysty i niecodzienny charakter i zapewne pozwoliło wszystkim wprowadzić się już w nastrój zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II, w myśl słów wypowiedzianych przezkardynała Stanisława Ryłko : „Po 6 latach Papież – Jan Paweł II wraca do nas jako Błogosławiony, jako orędownik naszych spraw, ktoś bardzo bliski, zaufany, któremu można się powierzać…”

 

Zobacz również