Raport policyjny 15-18 kwietnia

Próba wręczenia łapówki, dwa potrącenia, czterech nietrzeźwych kierowców. Policjanci z Powiatu Limanowskiego mają za sobą kolejny ciężki weekend.

W piątek, 16 kwietnia, około godz. 12:55 w Limanowej na ul. J. Marka kierująca samochodem osobowym marki Renault, 19 letnia mieszkanka Siekierczyny potrąciła dwie osoby, które nagle wtargnęły bezpośrednio przed jej samochód. Osoby te to 45 letnia mieszkanka Gminy Słopnice i jej 11 letnia córka. Potrącona kobieta odniosła powierzchowne obrażenia, jej córce nic się nie stało. Kierująca jak i piesza trzeźwe. Piesza została ukarana mandatem karnym.

Tego samego dnia, około godz. 16:00 w miejscowości Chyszówki, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW Passat , którym okazał się 39 letni mieszkaniec Gminy Dobra. Kierowca ten miał 0.93 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 1.95 promila). Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Czynności prowadzi KP Tymbark.

Kolejne zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy miało miejsce w Niedźwiedziu. Został tam zatrzymany mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym. 52 letnie mieszkaniec Gminy Niedźwiedź poddany został badaniu trzeźwości, które wykazało, że ma on 0.68 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu(1.42 promila). Kierowca nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania, ponad to, poruszał się po drodze traktorem , który w ogóle nie był dopuszczony do ruchu. Czynności w tej sprawie prowadzi KP Mszana Dolna.

W niedzielę 17 kwietnia, około godz. 12:40 w Starej Wsi policjanci zatrzymali rowerzystę , 54 letniego mieszkańca Gminy Łukowica , który miał 0.9 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 1.74 promila). Czynności prowadzi KPP Limanowa.

Również w niedzielę, około godz. 17:35 w Kasince Małej policjanci KP Mszana Dolna zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którym kierowała mieszkanka powiatu limanowskiego. W trakcie rozmowy z kierującą policjanci wyczuli od niej woń alkoholu. W związku z tym poprosili kobietę do radiowozu, aby tam poddać ją badaniu na zawartość alkoholu. W radiowozie kobieta wręczyła policjantom pewną kwotę pieniężną mówiąc do nich, aby odstąpili od dalszych czynności. Policjanci pouczyli ją, że wręczanie korzyści majątkowej jest przestępstwem, ale kobieta nie reagowała na ich słowa. Poddana została badaniu trzeźwości, które wykazało , że kierująca ma 0.31 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 0.65 promila). Zostało jej zabrane prawo jazdy. Pieniądze zabezpieczono. Czynności w tej sprawie prowadzi KP Mszana Dolna.

Tego samego dnia, około godz. 21:15 w Mordarce, kierujący autobusem marki Mercedes, mieszkaniec Starej Wsi , podczas omijania grupy osób , które szły prawą stroną drogi potrącił mężczyznę idącego po lewej stronie drogi. Potrącony mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Badanie trzeźwości wykazało że pieszy ma 1.43 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (3 promile). Kierujący autobusem trzeźwy. Czynności prowadzi KPP Limanowa.

W sumie na przestrzeni od 15.04 do 18.04.2011r. na terenie działania KPP Limanowa zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących. Ujawniono również jednego kierującego, który nie stosował się do orzeczonego wobec niego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. W tym czasie doszło również do czterech kolizji w których nie było osób rannych. Uszkodzeniu uległo 9 samochodów. We wszystkich przypadkach kierujący byli trzeźwi, w trzech policja musiała wystawić mandat zaś w jednym okoliczności kolizji wyjaśnia KP Mszana Dolna.

Zobacz również