Tragiczny weekend na limanowskich drogach

Jedna osoba nie żyje, cztery zostały ranne, ośmiu kierowców prowadziło samochód w stanie nietrzeźwym. Niestety, miniony świąteczny weekend zapisał się tragicznie w policyjnych statystykach.

W Poniedziałek Wielkanocny około godz. 15:20 w Mszanie Dolnej kierujący pojazdem typu quad, 21 letni mieszkaniec gm. Mszana Dolna najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości utracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze a następnie uderzył w drzewo. Kierujący Quadem w wyniku obrażeń poniósł śmierć. Świadkami tego zdarzenia mieli być dwaj 26 letni mieszkańcy gm. Mszana Dolna, którzy najprawdopodobniej nie udzielili pomocy kierowcy Quada. Obydwaj decyzją Prokuratora zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Czynności w tej sprawie prowadzi KP Mszana Dolna

W dniu 22 kwietnia około godz. 14:55 w Słopnicach kierujący samochodem osobowym marki VW Golf, 25 letni mieszkaniec gm. Tymbark , na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem po czym uderzył w słup trakcji energetycznej. Kierujący samochodem i jego pasażer zostali zabrani do szpitala. Kierowca pozostał w szpitalu, natomiast pasażer po udzieleniu mu doraźnej pomocy opuścił szpital. Kierujący został poddany badaniu trzeźwości i okazało się że ma 1.23 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 2.58 promila).

Tego samego dnia około godz. 15:55 w Mszanie Dolnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, którym okazał się 43 letni mieszkaniec Mszany. Kierowca ten miał 1.27 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 2.66 promila). Czynności prowadzi KP Mszana Dolna.

23 kwietnia, w Wielką Sobotę, około godz. 16:45 w Przyszowej doszło do wypadku drogowego, w którym kierująca samochodem osobowym marki Fiat Punto, 32 letnia mieszkanka gm. Łukowica nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerowi, którym jechały dwie osoby, w wieku 16 i 17 lat. W wyniku zderzenia do szpitala w Limanowej przewiezieni zostali motorowerzysta i jego pasażer. Po udzieleniu im doraźnej pomocy zostali zwolnieni. Kierującej samochodem osobowym nic się nie stało. Obydwoje kierujący byli trzeźwi. Sprawę prowadzi PP Łukowica.         

W nocy, 26 kwietnia około godz. 00:10 w Mszanie Dolnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którym okazał się 21 letni mieszkaniec gm. Mszana Dolna. Mężczyzna ten miał 1.32 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 2.77 promila). Czynności prowadzi KP Mszana Dolna.

Na przełomie 22/25.04.2011r. na terenie działania KPP Limanowa doszło do 8 kolizji drogowych, w których uszkodzeniu uległo 12 samochodów i 1 motorower. Osób rannych nie odnotowano, w jednym przypadku sprawca kolizji znajdował się w stanie nietrzeźwości ( 2.24 promila). Po spowodowaniu kolizji mężczyzna ten usiłował się oddalić, jednak został zatrzymany. Z uwagi na to, iż nie posiadał stałego miejsca zameldowania został zatrzymany i osadzony w PDOZ KPP Limanowa. Czynności prowadzi KPP Limanowa.

W związku ze Świętami Wielkanocnymi na terenie działania KPP Limanowa przeprowadzone zostały działania „ Prędkość” w dniu 22.04.2011r. , oraz działania „Wielkanoc 2011”, które trwały od 22.04./25.04.2011r. W działaniach „Prędkość” kontroli poddano 66 pojazdów i aż w 41 przypadkach stwierdzono przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Ukaranych zostało 41 kierujących, w 4 przypadkach kierowcy nie stosowali się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

W działaniach „Wielkanoc 2011” ujawniono 8 nietrzeźwych kierujących z których 2 nie stosowało się do prawomocnych wyroków sądowych zakazujących im prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policja odnotowała również 3 wypadki drogowe w których jedna osoba poniosła śmierć, natomiast 4 zostały ranne. Reasumując świąteczny weekend na drogach powiatu limanowskiego przyniósł niepokojący wzrost liczby nietrzeźwych kierujących , a szczególnie niepokoi wysoki poziom alkoholu w ich organizmach, który wahał się od 0.86 / 2.77 promila.  


Zobacz również