Wiosna w oczach niepełnosprawnych

Wiosna wokół nas. Pod takim hasłem w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej odbył się konkurs plastyczny adresowany do dzieci niepełnosprawnych. Zasłużenie, zwyciężyli w nim wszyscy uczestnicy.

Była to już szósta edycja konkursu. Jego inicjatorami byli nauczyciele ZSS. – Konkurs daje możliwość integracji, dzieci, rodziców i nauczycieli. Można przy jego okazji porozmawiać o problemach i doświadczeniach. Daje również dzieciom możliwość pokazania że potrafią zrobić wiele rzeczy i wykazać się w różnych formach aktywności– mówi Sabina Kuśnierz, nauczycielka osób niepełnosprawnych i zarazem organizatorka konkursu -  Przez najbliższe lata na pewno będziemy go kontynuować – dodaje. W tym konkursie bez wątpienia zwyciężyli wszyscy. Patrząc na radość jego uczestników i ich opiekunów trudno byłoby mieć jakiekolwiek wątpliwości co do tego że warto wspierać takie inicjatywy.

Konkurs odbył się przy wsparciu sponsorów którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania: Piekarnia – Ciastkarnia – Soni i Ryszarda Stryczek z Laskowej, Magazyn Punkt Handlowy – Małgorzata Ścianek, Cukiernia Ptyś – Barbara i Piotr Gruca, Firma Amigo Mirosława Kuśnierza i Pepsi Cola.

Zobacz również