Handlarz bydłem, oszukał 20 osób na 100 tysięcy złotych. Teraz zajmie się nim prokuratura

Policjanci z Mszany Dolnej doprowadzili do Prokuratury w Limanowej mężczyznę który dopuścił się oszust przy handlu bydłem. Poszkodowanych jest ponad 20 osób. O sprawie informowaliśmy w lutym.

O tej sprawie informowaliśmy w materiale Nie zapłacił za bydło, bo i jemu nie zapłacili. Pan Zbigniew pomagał sąsiadowi przy sprzedaży bydła. Transakcja jak się potem okazało przysporzyła im wiele problemów bo kupiec okazał się nieuczciwy i za zakupione bydło nie zapłacił. Pan Zbigniew i jego sąsiad nie byli jednak jego jedynymi ofiarami. Sprawa nieuczciwego handlarza zawędrowała właśnie do prokuratury.

Policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej doprowadzili do limanowskiej Prokuratury, mężczyznę, mieszkańca Gminy Niedźwiedź, który na przestrzeni 2009/2010 oszukał kilkanaście osób, w ramach prowadzonej przez siebie działalności handlu bydłem – mówi  Stanisław Piegza, Rzecznik Prasowy Policji w Limanowej, .  

Handlarz za zakupione bydło wystawiał faktury vat z opóźnionym terminem płatności. Terminów tych jednak nie dotrzymywał. Na obecną chwilę poszkodowanych jest 21 osób.  

Zobowiązania tego mężczyzny wobec wierzycieli wynoszą około 100 tysięcy złotych – dodaje rzecznik limanowskich policjantów.

Zobacz również