Kolizje i nietrzeźwi kierowcy – raport policyjny 20 – 22 maj

Kolejny pracowity weekend dla limanowskich policjantów. W Lubomierzu dachowaniu uległ Daewoo Matiz którym podróżowało trzech nastolatków. Na szczęście nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń.

21 maja około godz. 19:50 w Lubomierzu kierujący samochodem marki Daewoo Matiz, 18 letni mieszkaniec gm. Niedźwiedź utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, który po uderzeniu w krawężnik chodnika przewrócił się na dach. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowali się dwaj 17 letni mieszkańcy gm. Niedźwiedź. Wszyscy trzej zostali zabrani do szpitala w Limanowej, gdzie udzielono im doraźnej pomocy lekarskiej, po czym zostali zwolnieni. Kierujący samochodem był trzeźwy

Dzień wcześniej około godz. 17:50 w Szczawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Citroen ZX. Kierował nim 20 letni mieszkaniec gm. Szczawa. Po badaniu trzeźwości okazało się że ma 0.85 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 1.79 promila). Zostało mu zatrzymane Prawo Jazdy.

20 maja około godz. 19:30 w Łukowicy kierujący ciągnikiem rolniczym Ursus C-330, 51 letni mieszkaniec gm. Łukowica, podczas przejazdu drogą gruntową o znacznym nachyleniu, z nieustalonych przyczyn doprowadził do wywrócenia się ciągnika, który przygniótł traktorzystę. Kierowca traktora został zabrany do szpitala w Limanowej, gdzie udzielono mu pomocy, po czym na własne żądanie opuścił szpital. Traktorzysta miał 1.42 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 2.98 promila).

22 maja około godz. 18:15 w miejscowości Jaworzna policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem Opel 53 letniego mieszkańca gm. Laskowa, który miał 0.89 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 1.86 promila).

20 maja na wniosek Prokuratury Rejonowej w Limanowej, sąd zastosował wobec 66 letniego mieszkańca gm. Mszana Dolna środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna ten jest podejrzewany o znęcanie się nad swoja rodziną.Czynności w tej sprawie prowadzi KP Mszana Dolna.

Zobacz również