Kradzież i potrącenie – raport policyjny

7 maja KP w Tymbarku otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy w kwocie około 1500 zł. Sprawcą okazał się 16-letni mieszkaniec Gminy Łapanów. Tego samego dnia na ul. J. Piłsudskiego doszło do potrącenia pieszego

W sobotę, 7 maja koło godz. 12:00 , jeden z mieszkańców gm. Jodłownik powiadomił tel. dyż. KP Tymbark, o tym że z jego mieszkania skradziono kwotę 1500 złotych. Jako ewentualny sprawca tej kradzieży typowany był 16 letni mieszkaniec gm. Łapanów. Policjanci w miejscu zamieszkania nieletniego w obecności jego rodziców dokonali ustaleeń podczas których nieletni przyznał się do dwóch czynów karalnych tj. pierwszego popełnionego w kwietniu br. gdzie, z domu zgłaszającego zabrał kwotę ok. 1000 zł, drugi czyn popełnił w pierwszych dniach maja gdzie zabrał kwotę ok. 500 zł, również z domu zgłaszającego. Policjanci odzyskali pewną kwotę skradzionych pieniędzy. Sprawę prowadzi KP Tymbark.  

Również w sobotę około godz. 20:55 w Limanowej na ul. Piłsudskiego, kierujący samochodem osobowym marki Seat, 38 letni mieszkaniec gm. Limanowa potrącił 66 letniego mieszkańca Limanowej, który przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia pieszy z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierujący był trzeźwy, nadto została mu pobrana krew do badań na ew. zawartość alkoholu. Ze względu na brak możliwości na przeprowadzenie badania pieszego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, jemu również została pobrana krew do badań. Sprawę wyjaśnia KPP Limanowa.

Jako prawdopodobną przyczynę pożaru który w niedzielę, 8 maja wybuchł w Słopnicach, wskazuje się zwarcie w przewodzie elektrycznym  zasilającym rozdzielacz elektryczny. Jednak na obecną chwilę w tej sprawie czynności musi przeprowadzić biegły z zakresu pożarnictwa, który wyda opinię.Sprawę prowadzi KP Tymbark.

Przypomnijmy że w niedzielę około godz. 08:00 w miejscowości Słopnice doszło do pożaru jednego z domów. W środku znajdowało się dwoje starszych ludzi, w wieku 82 lat. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła kobieta, której zwłoki decyzją Prokuratora zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych. Druga z osób,  z obrażeniami ciała został przetransportowana do szpitala w Siemianowicach Śląskich. Na miejscu jako pierwsi pomocy udzielali dwaj mężczyźni, członkowie najbliższej rodziny, którzy z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla zostali zabrani do limanowskiego szpitala. Jako prawdopodobną przyczynę pożaru wskazuje się zwarcie w przewodzie elektrycznym  zasilającym rozdzielacz elektryczny. Jednak na obecną chwilę w tej sprawie czynności musi przeprowadzić biegły z zakresu pożarnictwa, który wyda opinię.Sprawę prowadzi KP Tymbark. 

 

 

Zobacz również