Marcin Guzik powalczy w Mistrzostwach Europy w Padwie

W sobotę, 28 maja w Padwie rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. W zawodach wystartuje Marcin Guzik. Reprezentant Limanowskiego Klubu Karate Kyokushin będzie walczył w kategorii -90 kg.

Przeważnie startuje w kategorii Open czyli +90 kg ale gdy na zawodach jest kategoria -90, a jest tak na Mistrzostwach Polski czy Mistrzostwach Europy, to staram się zrzucić kilka kilogramów – mówi Marcin Guzik.
Zapowiada się ostra rywalizacja bo turniej  jest kolejną szansą na zdobycie kwalifikacji na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Japonii. Mimo to optymizmu przed startem Marcina nie skrywa jego trener:
Marcin jest bardzo zmotywowany, chce wystąpić jak najlepiej – komplementuje swojego podopiecznego sensei Zbigniew GolińskiUdowodnił na ostatnim treningu że jest, jak to się mówi w potocznym języku, w gazie.

Najbliższy weekend będzie bardzo pracowity dla zawodników Limanowskiego Klubu Karate Kyokushin. Ekipa 27 zawodników (młodzików, kadetów i juniorów młodszych) pod okiem trenera Józefa Haszczyca 2 Dan wystartuje w niedzielę, 29 maja w Turnieju Młodzieżowy w Nowym Targu.

Trzymamy kciuki za Marcina jak i młodszych zawodników. Powodzenia!

Zobacz również