Mężczyzna podejrzany o napad na bank w Limanowej w rękach policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Limanowej zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzewany o napad na bank w Limanowej. Został on zatrzymany dziś rano. Przypomnijmy, że do napadu doszło 26 kwietnia przy ul. Rynek 5 w Limanowej.

– Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec powiatu limanowskiego. Obecnie przebywa w areszcie Komendy Powiatowej Policji w Limanowej – mówi  Stanisław Piegza, rzecznik prasowy limanowskich policjantów Jutro będą prowadzone dalsze czynności procesowe w jego sprawie. Jak podaje policja, w trakcie zatrzymania zabezpieczona została broń gazowa którą mężczyzna mógł posługiwać się w trakcie napadu.

Do napadu na placówkę partnerską banku doszło 26 kwietnia, około godziny 16.15. Do placówki tej wszedł mężczyzna, który miał w ręce przedmiot przypominający broń i po zastraszeniu pracownicy zażądał od niej wydania pieniędzy. Pracownica wydała napastnikowi około 8 tys. zł. które przestępca zapakował do reklamówki po czym oddalił się w nieustalonym kierunku. Policja zaraz po napadzie sporządziła wstępny opis wyglądu przestępcy. Opublikowane zostały również zdjęcia zarejestrowane w chwili napadu przez kamery monitorujące placówkę banku.

Przepraszamy za nienajlepszą jakość dźwięku. Zostało on nagrany z telefonu komórkowego.

Zobacz także:

Napad na bank w Limanowej. Skradziono 8 tys. złotych


Zobacz również